Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

196 stemmen
Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

De voorbije jaren was het al regelmatig onrustig binnen de KBVB en deze week barstte een nieuwe storm los. Technisch directeur Frank Vercauteren kreeg geen contractverlenging en woensdag moest ook CEO Piet Vandendriessche opkrassen. De Raad van Bestuur had niet langer vertrouwen in hem.

Er werd Vandendriessche aangewreven dat bondscoach Domenico Tedesco te laat geëvalueerd werd na het tegenvallende EK en dat de komst van Vincent Mannaert afsprong. De voormalige CEO van Club Brugge had interesse om sportief directeur bij de voetbalbond te worden. De Raad zag hem graag komen, maar Mannaert knapte af op de structuur die Vandendriessche hem voorstelde.

LEES OOK: Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Mannaert genoemd als CEO KBVB

Maar nu Vandendriessche buiten ligt, lijkt de komst van Mannaert plots weer aan de orde. Hij werd immers vrijwel meteen naar voor geschoven als de topkandidaat om dan maar de nieuwe CEO te worden van de KBVB.

Volgens Peter Vandenbempt is het echter nog lang zo ver niet. "Er is nog niet gepraat over een eventuele opvolger, dus ook niet over Vincent Mannaert", stelt de journalist immers in Het Journaal. "Er wordt wel geen interim aangesteld, zoals de vorige keer. De Raad van Bestuur neemt het tijdelijk zelf over. Dat geeft wel aan dat ze niet van plan zijn om opnieuw een selectieprocedure op te starten, want dat duurt weken of maanden.."

Nog zeker geen 'done deal' volgens Vandenbempt

Er mag dus snel uitsluitsel verwacht worden over de opvolger van Vandendriessche. Vandenbempt benadrukt het ook zeker niet uitgesloten is dat het Mannaert zal worden. "Vincent Mannaert is zeker een kandidaat, ook voor de bond. Maar er moet wel flink gepraat worden. Vanuit de bond wil men natuurlijk duidelijke afspraken maken over de verhalen uit het verleden, zijn reputatie."

"Aan de andere kant is Mannaert wel degelijk geïnteresseerd om CEO van de voetbalbond te worden, maar ook hij wil duidelijke afspraken. Over de strategie, over de visie, over de rapportering, over het mandaat. Ook over de bevoegdheden, want Mannaert vindt al veel langer dat er bij de bond op veel domeinen fors ingegrepen moet worden. Sportief en op andere vlakken. Dus, ja: Vincent Mannaert is geïnteresseerd en voor de voetbalbond is hij zeker de eerste kandidaat, maar het is zeker nog geen "done deal"", besluit Vandenbempt.

Zou Mannaert een goede CEO zijn voor de KBVB?

Meest recent

'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

405
405
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

64
64
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

36
36
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

88
88
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

48
48
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

179
179
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

83
83
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

388
388
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

398
398
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

348
348
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

778
778
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

180
180
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

241
241
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

352
352
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

542
542
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

206
206
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

172
172
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

65
65
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

73
73
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

463
463
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

268
268
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

601
601
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186

Meer sportnieuws