Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

196
Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

De voorbije jaren was het al regelmatig onrustig binnen de KBVB en deze week barstte een nieuwe storm los. Technisch directeur Frank Vercauteren kreeg geen contractverlenging en woensdag moest ook CEO Piet Vandendriessche opkrassen. De Raad van Bestuur had niet langer vertrouwen in hem.

Er werd Vandendriessche aangewreven dat bondscoach Domenico Tedesco te laat geëvalueerd werd na het tegenvallende EK en dat de komst van Vincent Mannaert afsprong. De voormalige CEO van Club Brugge had interesse om sportief directeur bij de voetbalbond te worden. De Raad zag hem graag komen, maar Mannaert knapte af op de structuur die Vandendriessche hem voorstelde.

LEES OOK: Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Mannaert genoemd als CEO KBVB

Maar nu Vandendriessche buiten ligt, lijkt de komst van Mannaert plots weer aan de orde. Hij werd immers vrijwel meteen naar voor geschoven als de topkandidaat om dan maar de nieuwe CEO te worden van de KBVB.

Volgens Peter Vandenbempt is het echter nog lang zo ver niet. "Er is nog niet gepraat over een eventuele opvolger, dus ook niet over Vincent Mannaert", stelt de journalist immers in Het Journaal. "Er wordt wel geen interim aangesteld, zoals de vorige keer. De Raad van Bestuur neemt het tijdelijk zelf over. Dat geeft wel aan dat ze niet van plan zijn om opnieuw een selectieprocedure op te starten, want dat duurt weken of maanden.."

Nog zeker geen 'done deal' volgens Vandenbempt

Er mag dus snel uitsluitsel verwacht worden over de opvolger van Vandendriessche. Vandenbempt benadrukt het ook zeker niet uitgesloten is dat het Mannaert zal worden. "Vincent Mannaert is zeker een kandidaat, ook voor de bond. Maar er moet wel flink gepraat worden. Vanuit de bond wil men natuurlijk duidelijke afspraken maken over de verhalen uit het verleden, zijn reputatie."

"Aan de andere kant is Mannaert wel degelijk geïnteresseerd om CEO van de voetbalbond te worden, maar ook hij wil duidelijke afspraken. Over de strategie, over de visie, over de rapportering, over het mandaat. Ook over de bevoegdheden, want Mannaert vindt al veel langer dat er bij de bond op veel domeinen fors ingegrepen moet worden. Sportief en op andere vlakken. Dus, ja: Vincent Mannaert is geïnteresseerd en voor de voetbalbond is hij zeker de eerste kandidaat, maar het is zeker nog geen "done deal"", besluit Vandenbempt.

Zou Mannaert een goede CEO zijn voor de KBVB?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

450
450
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

15
15
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

179
179
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

39
39
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

25
25
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

105
105
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

221
221
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

172
172
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

219
219
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

205
205
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1179
1179
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

47
47
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

314
314
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

70
70
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

70
70
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

182
182
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

372
372

Meer sportnieuws