Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

196 stemmen
Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

De voorbije jaren was het al regelmatig onrustig binnen de KBVB en deze week barstte een nieuwe storm los. Technisch directeur Frank Vercauteren kreeg geen contractverlenging en woensdag moest ook CEO Piet Vandendriessche opkrassen. De Raad van Bestuur had niet langer vertrouwen in hem.

Er werd Vandendriessche aangewreven dat bondscoach Domenico Tedesco te laat geëvalueerd werd na het tegenvallende EK en dat de komst van Vincent Mannaert afsprong. De voormalige CEO van Club Brugge had interesse om sportief directeur bij de voetbalbond te worden. De Raad zag hem graag komen, maar Mannaert knapte af op de structuur die Vandendriessche hem voorstelde.

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Mannaert genoemd als CEO KBVB

Maar nu Vandendriessche buiten ligt, lijkt de komst van Mannaert plots weer aan de orde. Hij werd immers vrijwel meteen naar voor geschoven als de topkandidaat om dan maar de nieuwe CEO te worden van de KBVB.

Volgens Peter Vandenbempt is het echter nog lang zo ver niet. "Er is nog niet gepraat over een eventuele opvolger, dus ook niet over Vincent Mannaert", stelt de journalist immers in Het Journaal. "Er wordt wel geen interim aangesteld, zoals de vorige keer. De Raad van Bestuur neemt het tijdelijk zelf over. Dat geeft wel aan dat ze niet van plan zijn om opnieuw een selectieprocedure op te starten, want dat duurt weken of maanden.."

Nog zeker geen 'done deal' volgens Vandenbempt

Er mag dus snel uitsluitsel verwacht worden over de opvolger van Vandendriessche. Vandenbempt benadrukt het ook zeker niet uitgesloten is dat het Mannaert zal worden. "Vincent Mannaert is zeker een kandidaat, ook voor de bond. Maar er moet wel flink gepraat worden. Vanuit de bond wil men natuurlijk duidelijke afspraken maken over de verhalen uit het verleden, zijn reputatie."

"Aan de andere kant is Mannaert wel degelijk geïnteresseerd om CEO van de voetbalbond te worden, maar ook hij wil duidelijke afspraken. Over de strategie, over de visie, over de rapportering, over het mandaat. Ook over de bevoegdheden, want Mannaert vindt al veel langer dat er bij de bond op veel domeinen fors ingegrepen moet worden. Sportief en op andere vlakken. Dus, ja: Vincent Mannaert is geïnteresseerd en voor de voetbalbond is hij zeker de eerste kandidaat, maar het is zeker nog geen "done deal"", besluit Vandenbempt.

Zou Mannaert een goede CEO zijn voor de KBVB?

Meest recent

'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

15
15
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

49
49
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

14
14
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

112
112
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

199
199
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

465
465
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

372
372
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

113
113
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

335
335
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

214
214
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

548
548
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

162
162
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

534
534
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

113
113
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

226
226
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

370
370
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

658
658
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

121
121
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1198
1198
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

183
183
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

338
338
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

273
273
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

170
170
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

513
513
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

140
140

Meer sportnieuws