Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

196 stemmen
Mannaert nieuwe CEO KBVB? Vandenbempt geeft update

De voorbije jaren was het al regelmatig onrustig binnen de KBVB en deze week barstte een nieuwe storm los. Technisch directeur Frank Vercauteren kreeg geen contractverlenging en woensdag moest ook CEO Piet Vandendriessche opkrassen. De Raad van Bestuur had niet langer vertrouwen in hem.

Er werd Vandendriessche aangewreven dat bondscoach Domenico Tedesco te laat geëvalueerd werd na het tegenvallende EK en dat de komst van Vincent Mannaert afsprong. De voormalige CEO van Club Brugge had interesse om sportief directeur bij de voetbalbond te worden. De Raad zag hem graag komen, maar Mannaert knapte af op de structuur die Vandendriessche hem voorstelde.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Mannaert genoemd als CEO KBVB

Maar nu Vandendriessche buiten ligt, lijkt de komst van Mannaert plots weer aan de orde. Hij werd immers vrijwel meteen naar voor geschoven als de topkandidaat om dan maar de nieuwe CEO te worden van de KBVB.

Volgens Peter Vandenbempt is het echter nog lang zo ver niet. "Er is nog niet gepraat over een eventuele opvolger, dus ook niet over Vincent Mannaert", stelt de journalist immers in Het Journaal. "Er wordt wel geen interim aangesteld, zoals de vorige keer. De Raad van Bestuur neemt het tijdelijk zelf over. Dat geeft wel aan dat ze niet van plan zijn om opnieuw een selectieprocedure op te starten, want dat duurt weken of maanden.."

Nog zeker geen 'done deal' volgens Vandenbempt

Er mag dus snel uitsluitsel verwacht worden over de opvolger van Vandendriessche. Vandenbempt benadrukt het ook zeker niet uitgesloten is dat het Mannaert zal worden. "Vincent Mannaert is zeker een kandidaat, ook voor de bond. Maar er moet wel flink gepraat worden. Vanuit de bond wil men natuurlijk duidelijke afspraken maken over de verhalen uit het verleden, zijn reputatie."

"Aan de andere kant is Mannaert wel degelijk geïnteresseerd om CEO van de voetbalbond te worden, maar ook hij wil duidelijke afspraken. Over de strategie, over de visie, over de rapportering, over het mandaat. Ook over de bevoegdheden, want Mannaert vindt al veel langer dat er bij de bond op veel domeinen fors ingegrepen moet worden. Sportief en op andere vlakken. Dus, ja: Vincent Mannaert is geïnteresseerd en voor de voetbalbond is hij zeker de eerste kandidaat, maar het is zeker nog geen "done deal"", besluit Vandenbempt.

Zou Mannaert een goede CEO zijn voor de KBVB?

Meest recent

‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

229
229
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

105
105
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

34
34
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

164
164
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

68
68
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

71
71
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

98
98
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

137
137
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

30
30
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

142
142
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

36
36
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

206
206
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

61
61
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

315
315
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

225
225
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

747
747
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

207
207
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

85
85
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

77
77
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

367
367
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

727
727
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

61
61
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

562
562
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

148
148

Meer sportnieuws