Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

door
Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

De Belgische talenten trekken vaker en sneller naar het buitenland. Ook Oud-Heverlee Leuven ziet talent Joel Schingtienne vertrekken. Hij werd officieel voorgesteld bij het Italiaanse Venezia.

De transfer van Schingtienne naar Venezia stond in de sterren geschreven. De Italianen hadden al een tijdje een akkoord gevonden met OHL en de toptransfer is nu ook definitief in kannen en kruiken.

LEES OOK: Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Ambitieus

Schingtienne is een jeugdproduct van Anderlecht, maar maakte al vroeg de overstap naar OHL. In Leuven brak de centrale verdediger ook volledig door. Nu zet hij een flinke stap hogerop met een transfer naar Serie A-club Venezia. Hij tekende een contract tot 2028. OHL ontvangt een bedrag van 3,5 miljoen euro.

Op de webstek van Venezia legt Schingtienne zijn keuze uit. “Toen directeur Antonelli me het ambitieuze project van Venetië presenteerde, twijfelde ik er niet aan om het voorstel van de club te aanvaarden. Venetië is een prachtige stad met een ongelooflijke geschiedenis en ik kan niet wachten om het te leren kennen en te bezoeken.”

Jonge Duivel

Schingtienne is een Belgische jeugdinternational, maar zal met zijn 22 jaar een snelle opmars moeten maken om in beeld te komen voor de Rode Duivels. Een stap naar de Serie A kan alvast helpen. Bondscoach Domenico Tedesco zoekt vaak naar oplossingen in de verdediging.

Bij OHL kwam het talent uiteindelijk tot 43 wedstrijden waarin hij één keer kon scoren een één assist kon geven. Dit seizoen stond hij ook al vier keer in de basis, maar OHL moet nu afscheid nemen van de verdediger.

Een goede stap voor Schingtienne?

Meest recent

Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

25
25
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

12
12
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

24
24
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

16
16
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

104
104
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

133
133
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

123
123
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

256
256
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

405
405
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

157
157
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

183
183
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

292
292
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

94
94
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

381
381
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

229
229
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

369
369
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

241
241
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

338
338
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

509
509
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

142
142
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

103
103
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

680
680
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

309
309
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

359
359

Meer sportnieuws