Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

door
Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

De Belgische talenten trekken vaker en sneller naar het buitenland. Ook Oud-Heverlee Leuven ziet talent Joel Schingtienne vertrekken. Hij werd officieel voorgesteld bij het Italiaanse Venezia.

De transfer van Schingtienne naar Venezia stond in de sterren geschreven. De Italianen hadden al een tijdje een akkoord gevonden met OHL en de toptransfer is nu ook definitief in kannen en kruiken.

LEES OOK: OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

Ambitieus

Schingtienne is een jeugdproduct van Anderlecht, maar maakte al vroeg de overstap naar OHL. In Leuven brak de centrale verdediger ook volledig door. Nu zet hij een flinke stap hogerop met een transfer naar Serie A-club Venezia. Hij tekende een contract tot 2028. OHL ontvangt een bedrag van 3,5 miljoen euro.

Op de webstek van Venezia legt Schingtienne zijn keuze uit. “Toen directeur Antonelli me het ambitieuze project van Venetië presenteerde, twijfelde ik er niet aan om het voorstel van de club te aanvaarden. Venetië is een prachtige stad met een ongelooflijke geschiedenis en ik kan niet wachten om het te leren kennen en te bezoeken.”

Jonge Duivel

Schingtienne is een Belgische jeugdinternational, maar zal met zijn 22 jaar een snelle opmars moeten maken om in beeld te komen voor de Rode Duivels. Een stap naar de Serie A kan alvast helpen. Bondscoach Domenico Tedesco zoekt vaak naar oplossingen in de verdediging.

Bij OHL kwam het talent uiteindelijk tot 43 wedstrijden waarin hij één keer kon scoren een één assist kon geven. Dit seizoen stond hij ook al vier keer in de basis, maar OHL moet nu afscheid nemen van de verdediger.

Een goede stap voor Schingtienne?

Meest recent

Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

1
1
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

15
15
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

34
34
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

41
41
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

508
508
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

107
107
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

287
287
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

91
91
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

123
123
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

325
325
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

417
417
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

841
841
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

263
263
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

116
116
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

95
95
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

181
181
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

270
270
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

136
136
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

109
109
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

421
421
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

383
383
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

70
70

Meer sportnieuws