Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

58 stemmen
Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

De Belgische talenten trekken vaker en sneller naar het buitenland. Ook Oud-Heverlee Leuven ziet talent Joel Schingtienne vertrekken. Hij werd officieel voorgesteld bij het Italiaanse Venezia.

De transfer van Schingtienne naar Venezia stond in de sterren geschreven. De Italianen hadden al een tijdje een akkoord gevonden met OHL en de toptransfer is nu ook definitief in kannen en kruiken.

LEES OOK: ‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Ambitieus

Schingtienne is een jeugdproduct van Anderlecht, maar maakte al vroeg de overstap naar OHL. In Leuven brak de centrale verdediger ook volledig door. Nu zet hij een flinke stap hogerop met een transfer naar Serie A-club Venezia. Hij tekende een contract tot 2028. OHL ontvangt een bedrag van 3,5 miljoen euro.

Op de webstek van Venezia legt Schingtienne zijn keuze uit. “Toen directeur Antonelli me het ambitieuze project van Venetië presenteerde, twijfelde ik er niet aan om het voorstel van de club te aanvaarden. Venetië is een prachtige stad met een ongelooflijke geschiedenis en ik kan niet wachten om het te leren kennen en te bezoeken.”

Jonge Duivel

Schingtienne is een Belgische jeugdinternational, maar zal met zijn 22 jaar een snelle opmars moeten maken om in beeld te komen voor de Rode Duivels. Een stap naar de Serie A kan alvast helpen. Bondscoach Domenico Tedesco zoekt vaak naar oplossingen in de verdediging.

Bij OHL kwam het talent uiteindelijk tot 43 wedstrijden waarin hij één keer kon scoren een één assist kon geven. Dit seizoen stond hij ook al vier keer in de basis, maar OHL moet nu afscheid nemen van de verdediger.

Een goede stap voor Schingtienne?

Meest recent

Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

20
20
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

57
57
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

88
88
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

106
106
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

53
53
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

52
52
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

90
90
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

265
265
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

58
58
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

51
51
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

182
182
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

652
652
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

141
141
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

489
489
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

676
676
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

500
500
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

76
76
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

420
420

Meer sportnieuws