Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

door
Belgische jeugdinternational maakt flinke stap hogerop

De Belgische talenten trekken vaker en sneller naar het buitenland. Ook Oud-Heverlee Leuven ziet talent Joel Schingtienne vertrekken. Hij werd officieel voorgesteld bij het Italiaanse Venezia.

De transfer van Schingtienne naar Venezia stond in de sterren geschreven. De Italianen hadden al een tijdje een akkoord gevonden met OHL en de toptransfer is nu ook definitief in kannen en kruiken.

LEES OOK: OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

Ambitieus

Schingtienne is een jeugdproduct van Anderlecht, maar maakte al vroeg de overstap naar OHL. In Leuven brak de centrale verdediger ook volledig door. Nu zet hij een flinke stap hogerop met een transfer naar Serie A-club Venezia. Hij tekende een contract tot 2028. OHL ontvangt een bedrag van 3,5 miljoen euro.

Op de webstek van Venezia legt Schingtienne zijn keuze uit. “Toen directeur Antonelli me het ambitieuze project van Venetië presenteerde, twijfelde ik er niet aan om het voorstel van de club te aanvaarden. Venetië is een prachtige stad met een ongelooflijke geschiedenis en ik kan niet wachten om het te leren kennen en te bezoeken.”

Jonge Duivel

Schingtienne is een Belgische jeugdinternational, maar zal met zijn 22 jaar een snelle opmars moeten maken om in beeld te komen voor de Rode Duivels. Een stap naar de Serie A kan alvast helpen. Bondscoach Domenico Tedesco zoekt vaak naar oplossingen in de verdediging.

Bij OHL kwam het talent uiteindelijk tot 43 wedstrijden waarin hij één keer kon scoren een één assist kon geven. Dit seizoen stond hij ook al vier keer in de basis, maar OHL moet nu afscheid nemen van de verdediger.

Een goede stap voor Schingtienne?

Meest recent

Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

41
41
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

29
29
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

126
126
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

76
76
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

24
24
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

295
295
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

192
192
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

133
133
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

128
128
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

437
437
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

93
93
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

66
66
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

572
572
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

131
131
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

253
253
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

457
457
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

457
457
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

269
269
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

608
608
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

109
109

Meer sportnieuws