'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

door
'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

KV Mechelen pakte afgelopen weekend pas zijn eerste overwinning van het seizoen, waardoor het met een vijf op vijftien toch een klein beetje van de laatste plaatsen weg kon lopen. Er is echter nog werk aan de winkel bij Malinwa, dat zich wellicht nog op de transfermarkt zal begeven.

De zoektocht naar versterking liep deze zomer tot dusver nog niet van een leien dakje. Dat komt onder meer omdat de financiële marges van de club toch beperkt blijven, ondanks dat er in deze mercato al stevig gecasht werd met de verkoop van Mukau en Garananga.

LEES OOK: 'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

Kapitaalsverhoging van 9 miljoen bij KV Mechelen

Zij brachten samen ongeveer 9 miljoen euro op, maar dat was niet eens genoeg om de verliezen van het laatste boekjaar te dekken. Toen ging KVM immers 9,5 miljoen in het rood. Maar nu krijgt de club een stevige financiële injectie.

Het Laatste Nieuws weet immers dat er een kapitaalsverhoging van maar liefst 9 miljoen euro doorverhoogd zal worden. Het leeuwendeel van dat bedrag - een dikke 5 miljoen - zal afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Philippe van Esch.

Niet alleen Van Esch investeert

Ook investeringsmaatschappij Saffelberg van Jos Sluys en lokale zakenman Eddy De Reys doen echter hun duit in het zakje met respectievelijk 2,2 miljoen en 1,5 miljoen euro.

Met dat geld moet KV Mechelen gezond blijven en moet de cashflow voor dit seizoen gegarandeerd worden. Dat is bij vele clubs later op het seizoen weleens een probleem.

Moet KV Mechelen zich deze zomer nog versterken?

Meest recent

Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

8
8
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

35
35
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

88
88
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

179
179
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

91
91
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

117
117
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

85
85
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

112
112
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

138
138
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

509
509
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

538
538
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

45
45
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

232
232
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

100
100
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

183
183
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

142
142
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

47
47
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

258
258
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

309
309
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

502
502
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

394
394
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

236
236
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

99
99

Meer sportnieuws