'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

door
'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

KV Mechelen pakte afgelopen weekend pas zijn eerste overwinning van het seizoen, waardoor het met een vijf op vijftien toch een klein beetje van de laatste plaatsen weg kon lopen. Er is echter nog werk aan de winkel bij Malinwa, dat zich wellicht nog op de transfermarkt zal begeven.

De zoektocht naar versterking liep deze zomer tot dusver nog niet van een leien dakje. Dat komt onder meer omdat de financiële marges van de club toch beperkt blijven, ondanks dat er in deze mercato al stevig gecasht werd met de verkoop van Mukau en Garananga.

LEES OOK: Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Kapitaalsverhoging van 9 miljoen bij KV Mechelen

Zij brachten samen ongeveer 9 miljoen euro op, maar dat was niet eens genoeg om de verliezen van het laatste boekjaar te dekken. Toen ging KVM immers 9,5 miljoen in het rood. Maar nu krijgt de club een stevige financiële injectie.

Het Laatste Nieuws weet immers dat er een kapitaalsverhoging van maar liefst 9 miljoen euro doorverhoogd zal worden. Het leeuwendeel van dat bedrag - een dikke 5 miljoen - zal afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Philippe van Esch.

Niet alleen Van Esch investeert

Ook investeringsmaatschappij Saffelberg van Jos Sluys en lokale zakenman Eddy De Reys doen echter hun duit in het zakje met respectievelijk 2,2 miljoen en 1,5 miljoen euro.

Met dat geld moet KV Mechelen gezond blijven en moet de cashflow voor dit seizoen gegarandeerd worden. Dat is bij vele clubs later op het seizoen weleens een probleem.

Moet KV Mechelen zich deze zomer nog versterken?

Meest recent

De Mil moet puzzelen: AA Gent mist twee sterkhouders

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

15
15
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

70
70
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

348
348
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

124
124
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

104
104
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

258
258
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

33
33
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

220
220
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

82
82
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

270
270
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

90
90
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

516
516
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

41
41
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

87
87
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

183
183
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

672
672
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

355
355
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

292
292
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1448
1448
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

555
555
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

155
155
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

642
642
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

349
349

Meer sportnieuws