'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

door
'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

KV Mechelen pakte afgelopen weekend pas zijn eerste overwinning van het seizoen, waardoor het met een vijf op vijftien toch een klein beetje van de laatste plaatsen weg kon lopen. Er is echter nog werk aan de winkel bij Malinwa, dat zich wellicht nog op de transfermarkt zal begeven.

De zoektocht naar versterking liep deze zomer tot dusver nog niet van een leien dakje. Dat komt onder meer omdat de financiële marges van de club toch beperkt blijven, ondanks dat er in deze mercato al stevig gecasht werd met de verkoop van Mukau en Garananga.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Kapitaalsverhoging van 9 miljoen bij KV Mechelen

Zij brachten samen ongeveer 9 miljoen euro op, maar dat was niet eens genoeg om de verliezen van het laatste boekjaar te dekken. Toen ging KVM immers 9,5 miljoen in het rood. Maar nu krijgt de club een stevige financiële injectie.

Het Laatste Nieuws weet immers dat er een kapitaalsverhoging van maar liefst 9 miljoen euro doorverhoogd zal worden. Het leeuwendeel van dat bedrag - een dikke 5 miljoen - zal afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Philippe van Esch.

Niet alleen Van Esch investeert

Ook investeringsmaatschappij Saffelberg van Jos Sluys en lokale zakenman Eddy De Reys doen echter hun duit in het zakje met respectievelijk 2,2 miljoen en 1,5 miljoen euro.

Met dat geld moet KV Mechelen gezond blijven en moet de cashflow voor dit seizoen gegarandeerd worden. Dat is bij vele clubs later op het seizoen weleens een probleem.

Moet KV Mechelen zich deze zomer nog versterken?

Meest recent

De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

15
15
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

152
152
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

92
92
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

141
141
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

86
86
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

66
66
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

60
60
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

53
53
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

224
224
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

127
127
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

114
114
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

33
33
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

313
313
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

132
132
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

43
43
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

82
82
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

408
408
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

47
47
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

568
568
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

380
380
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

486
486
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

186
186
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

308
308
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

194
194

Meer sportnieuws