'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

door
'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

KV Mechelen pakte afgelopen weekend pas zijn eerste overwinning van het seizoen, waardoor het met een vijf op vijftien toch een klein beetje van de laatste plaatsen weg kon lopen. Er is echter nog werk aan de winkel bij Malinwa, dat zich wellicht nog op de transfermarkt zal begeven.

De zoektocht naar versterking liep deze zomer tot dusver nog niet van een leien dakje. Dat komt onder meer omdat de financiële marges van de club toch beperkt blijven, ondanks dat er in deze mercato al stevig gecasht werd met de verkoop van Mukau en Garananga.

LEES OOK: Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

Kapitaalsverhoging van 9 miljoen bij KV Mechelen

Zij brachten samen ongeveer 9 miljoen euro op, maar dat was niet eens genoeg om de verliezen van het laatste boekjaar te dekken. Toen ging KVM immers 9,5 miljoen in het rood. Maar nu krijgt de club een stevige financiële injectie.

Het Laatste Nieuws weet immers dat er een kapitaalsverhoging van maar liefst 9 miljoen euro doorverhoogd zal worden. Het leeuwendeel van dat bedrag - een dikke 5 miljoen - zal afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Philippe van Esch.

Niet alleen Van Esch investeert

Ook investeringsmaatschappij Saffelberg van Jos Sluys en lokale zakenman Eddy De Reys doen echter hun duit in het zakje met respectievelijk 2,2 miljoen en 1,5 miljoen euro.

Met dat geld moet KV Mechelen gezond blijven en moet de cashflow voor dit seizoen gegarandeerd worden. Dat is bij vele clubs later op het seizoen weleens een probleem.

Moet KV Mechelen zich deze zomer nog versterken?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

94
94
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

168
168
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

107
107
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

63
63
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1107
1107
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

183
183
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

299
299
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

32
32
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

718
718
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

37
37
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

184
184
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

127
127
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

129
129
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

323
323
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

331
331
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws