'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

door
'KV Mechelen krijgt forse financiële injectie'

KV Mechelen pakte afgelopen weekend pas zijn eerste overwinning van het seizoen, waardoor het met een vijf op vijftien toch een klein beetje van de laatste plaatsen weg kon lopen. Er is echter nog werk aan de winkel bij Malinwa, dat zich wellicht nog op de transfermarkt zal begeven.

De zoektocht naar versterking liep deze zomer tot dusver nog niet van een leien dakje. Dat komt onder meer omdat de financiële marges van de club toch beperkt blijven, ondanks dat er in deze mercato al stevig gecasht werd met de verkoop van Mukau en Garananga.

LEES OOK: Raman breekt helemaal na moeilijke periode

Kapitaalsverhoging van 9 miljoen bij KV Mechelen

Zij brachten samen ongeveer 9 miljoen euro op, maar dat was niet eens genoeg om de verliezen van het laatste boekjaar te dekken. Toen ging KVM immers 9,5 miljoen in het rood. Maar nu krijgt de club een stevige financiële injectie.

Het Laatste Nieuws weet immers dat er een kapitaalsverhoging van maar liefst 9 miljoen euro doorverhoogd zal worden. Het leeuwendeel van dat bedrag - een dikke 5 miljoen - zal afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Philippe van Esch.

Niet alleen Van Esch investeert

Ook investeringsmaatschappij Saffelberg van Jos Sluys en lokale zakenman Eddy De Reys doen echter hun duit in het zakje met respectievelijk 2,2 miljoen en 1,5 miljoen euro.

Met dat geld moet KV Mechelen gezond blijven en moet de cashflow voor dit seizoen gegarandeerd worden. Dat is bij vele clubs later op het seizoen weleens een probleem.

Moet KV Mechelen zich deze zomer nog versterken?

Meest recent

De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

36
36
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

15
15
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

126
126
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

156
156
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

43
43
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

26
26
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

160
160
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

32
32
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

55
55
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

147
147
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

55
55
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

85
85
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

129
129
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

444
444
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

73
73
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

111
111
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

50
50
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

133
133
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

266
266
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

116
116
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

467
467
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

109
109
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

294
294
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

188
188

Meer sportnieuws