'Fredberg op dreef: STVV wil shoppen bij Anderlecht'

door
'Fredberg op dreef: STVV wil shoppen bij Anderlecht'

Jesper Fredberg gaat wellicht nog enkele slapeloze nachten tegemoet. Niet alleen moet de CEO Sports van Anderlecht de Paars-Witte selectie nog gevoelig versterken, ook langs uitgaande zijde is er nog heel wat werk aan de winkel. Al wordt er stilaan duidelijk wel vooruitgang geboekt.

Zo staan de Brusselaars op het punt om zowel Antoine Colassin als Lars Montegnies bij Beerschot te dumpen. Daarnaast moet er echter voor nog heel wat overbodige pionnen een al dan niet definitieve oplossing worden gezocht. Denk maar aan Amadou Diawara, Kristian Arnstad of Alexis Flips.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

RSCA dumpt Patris

Die laatste werd pas vorige zomer voor een slordige 3,5 miljoen in huis gehaald, net zoals Louis Patris. Ook de 23-jarige rechtsback, die het onderspit moest delven tegen Killian Sardella en met Thomas Foket intussen nog een nieuwe concurrent van formaat verwelkomde, mag alweer beschikken.

De voorbije weken werd er al gewag gemaakt van interesse uit de Serie A, waar diverse ploegen Patris naar verluidt wilden huren. Een overstap naar Italië blijkt inmiddels van de baan, maar volgens Het Laatste Nieuws doken ondertussen wel al andere gegadigden op voor de ex-jeugdinternational.

STVV of NEC?

De krant stelt dat Patris onder meer op belangstelling uit eigen land kan rekenen. Zo zou STVV een oogje hebben laten vallen op de voormalige sterkhouder van OH Leuven, die zijn carrière evenwel tevens in Nederland kan verderzetten. Daar zou hij tenslotte op de radar staan van NEC Nijmegen.

Of het dan zou gaan om een uitleenbeurt of een definitieve overstap wordt voorlopig niet verduidelijkt. De marktwaarde van Patris, die tot medio 2028 vastligt in het Lotto Park, wordt op een tweetal miljoen geschat. Mogelijk verkiest Fredberg om een deel van zijn investering direct te recupereren.

RSCA kan Patris best ...

Meest recent

Mannaert & Garcia spelen open kaart over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

5
5
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

29
29
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

158
158
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

134
134
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

127
127
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

162
162
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

310
310
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

103
103
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

285
285
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

65
65
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

187
187
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

424
424
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

155
155
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

265
265
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

137
137
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

193
193
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

105
105
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1122
1122
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

104
104
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

364
364
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

352
352
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

264
264
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

261
261
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

288
288

Meer sportnieuws