Union-sterkhouder lijkt te vertrekken: "Het is echt niet makkelijk"

door
Union-sterkhouder lijkt te vertrekken:

Bij Royal Union SG is Koki Machida opgestaan als de nieuwe rots in de verdediging. De Japanner speelde al elke minuut dit seizoen voor de Brusselaars nadat Christian Burgess geblesseerd uitviel. Maar een vertrek lijkt onafwendbaar. 

Burgess ligt in de lappenmand en Puertas vertrok naar het Midden-Oosten, dus was het hoog tijd voor Machida om z'n rol als leider te omarmen in het Dudenpark. En de Japanse verdediger doet het goed. Zo won hij 65% van z'n verdedigende duels en heroverde per wedstrijd gemiddeld elf ballen. 

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

"Echt niet makkelijk"

Zijn goeie prestaties gaan echter niet onopgemerkt. Union liet eerder al verstaan dat ze hopen op 15 miljoen euro voor de Japanse verdediger. Afgelopen winter werd Machida al gelinkt aan een overstap naar Tottenham, maar de Spurs zijn niet de enige geïntresseerden. 

"Het is echt niet makkelijk," vertelde Machida aan La Dernière Heure. "De transfermarkt is nog bijna twee weken open en natuurlijk denk ik eraan. Het is duidelijk dat ik deze zomer een volgende stap in mijn carrière wil zetten, maar ik moet gefocust blijven op mijn wedstrijden. Dat is heel moeilijk, maar ik ben een professional."

Nieuw hoofdstuk

Sébastian Pocognoli, de trainer van Union, beseft maar al te goed dat hij z'n goudhaantje snel kwijt kan zijn. "Spelers zoals Puertas of Machida weten dat elke dag het begin kan zijn van een nieuw hoofdstuk in hun carrière. Voor Machida is het niet nodig om te vragen hoe hij zich voelt over het team. Hij is een echte professional."

Moet Machida blijven?

Meest recent

Vanden Borre verrast: uitspraak over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

5
5
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

18
18
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

9
9
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

31
31
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

165
165
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

131
131
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

18
18
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

84
84
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

125
125
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

262
262
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

200
200
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

21
21
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

324
324
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

73
73
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

186
186
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

63
63
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

95
95
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

204
204
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

72
72
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

394
394
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

66
66
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

46
46
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

43
43

Meer sportnieuws