Union-sterkhouder lijkt te vertrekken: "Het is echt niet makkelijk"

door
Union-sterkhouder lijkt te vertrekken:

Bij Royal Union SG is Koki Machida opgestaan als de nieuwe rots in de verdediging. De Japanner speelde al elke minuut dit seizoen voor de Brusselaars nadat Christian Burgess geblesseerd uitviel. Maar een vertrek lijkt onafwendbaar. 

Burgess ligt in de lappenmand en Puertas vertrok naar het Midden-Oosten, dus was het hoog tijd voor Machida om z'n rol als leider te omarmen in het Dudenpark. En de Japanse verdediger doet het goed. Zo won hij 65% van z'n verdedigende duels en heroverde per wedstrijd gemiddeld elf ballen. 

LEES OOK: El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

"Echt niet makkelijk"

Zijn goeie prestaties gaan echter niet onopgemerkt. Union liet eerder al verstaan dat ze hopen op 15 miljoen euro voor de Japanse verdediger. Afgelopen winter werd Machida al gelinkt aan een overstap naar Tottenham, maar de Spurs zijn niet de enige geïntresseerden. 

"Het is echt niet makkelijk," vertelde Machida aan La Dernière Heure. "De transfermarkt is nog bijna twee weken open en natuurlijk denk ik eraan. Het is duidelijk dat ik deze zomer een volgende stap in mijn carrière wil zetten, maar ik moet gefocust blijven op mijn wedstrijden. Dat is heel moeilijk, maar ik ben een professional."

Nieuw hoofdstuk

Sébastian Pocognoli, de trainer van Union, beseft maar al te goed dat hij z'n goudhaantje snel kwijt kan zijn. "Spelers zoals Puertas of Machida weten dat elke dag het begin kan zijn van een nieuw hoofdstuk in hun carrière. Voor Machida is het niet nodig om te vragen hoe hij zich voelt over het team. Hij is een echte professional."

Moet Machida blijven?

Meest recent

'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

1
1
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

36
36
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

36
36
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

40
40
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

356
356
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

106
106
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

203
203
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

112
112
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

497
497
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

223
223
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

143
143
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

171
171
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

271
271
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

209
209
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

363
363
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

255
255
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

494
494
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

155
155
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

987
987
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

196
196
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

800
800
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

81
81
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

243
243
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

258
258
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

99
99

Meer sportnieuws