Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

548
Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Kristian Arnstad, een favoriet van coach Brian Riemer, lijkt zijn tijd bij Anderlecht ten einde te zien komen. Hoewel Riemer altijd fan was van Arnstads inzet en mentaliteit, kreeg de jonge Noor weinig speeltijd door zware concurrentie en stagnerende ontwikkeling. Ondanks interesse van Rapid Wien viel een transfer uiteindelijk in het water.

Anderlecht wil hem deze zomer definitief verkopen om financiële ruimte te creëren voor offensieve versterkingen, vooral nu zijn contract afloopt en hij niet van plan is bij te tekenen. Arnstad moet de club helpen extra middelen vrij te maken, maar Anderlecht moet nog een geschikte koper vinden. 

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Van Riemer-favoriet naar plaats in de tribune

Brian Riemer is al lange tijd een grote fan van Kristian Arnstad, en het is geen geheim dat de jonge Noor een favoriet is van de coach, zoals Adrien Trebel dit eerder heeft bevestigd.

Deze voorkeur gaat verder dan alleen hun gedeelde Scandinavische achtergrond. Riemer is vooral onder de indruk van Arnstads intense speelstijl, gekenmerkt door zijn tomeloze inzet, felle duels en veel grinta.

Bovendien wordt Arnstad gewaardeerd om zijn mentale ingesteldheid en omdat hij altijd de juiste vragen stelt. Toch krijgt de Noorse middenvelder onder Riemer opvallend weinig speeltijd.

Dit is deels te wijten aan de grote concurrentie op het centrale middenveld en het gevoel dat Arnstads ontwikkeling bij Anderlecht lijkt te stagneren. Hierdoor moet Arnstad zich vooral tevreden stellen met invalbeurten of, in minder ideale situaties, met een rol als linksback – een experiment dat weinig succes kende.

Meerdere keren haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Prima luitenant maar geen klasse om generaal te worden

In 2019 werd Kristian Arnstad voorgesteld bij Anderlecht als het grootste talent uit Scandinavië. Zelfs Vincent Kompany, destijds hoofdcoach bij Anderlecht, was een fervent bewonderaar van de jonge en talentvolle Arnstad.

Ondanks de grote lof van ook nog Frank Arnesen, Peter Verbeke en Brian Riemer, heeft Arnstad bij Anderlecht nooit de status van volwaardige basisspeler weten te bereiken. Wesley Sonck vroeg zich af wat Anderlecht nu specifiek ziet in Arnstad. De analist vindt hem fysiek niet sterk genoeg.

De 20-jarige is een box-to-box-middenvelder die veel werkt en hard knokt, maar hij is geen creatieveling die een wedstrijd met een flits kan beslissen. Arnstad is meer breker dan bouwer, maar zelfs in die terughoudende rol als recuperator liet hij te wensen over.

“Hij heeft alles om een prima luitenant te zijn, maar niet de klasse om de nieuwe generaal te worden”, stelde Het Laatste Nieuws terecht.

Transfer naar Rapid Wien valt in het water

Tijdens de vorige wintermercato kreeg Kristian Arnstad de mogelijkheid om Anderlecht op huurbasis te verlaten, aangezien de club nog steeds in zijn potentieel geloofde. Een definitief vertrek was destijds echter geen optie.

Naarmate de zomermercato naderde, klonk het echter duidelijker bij Jesper Fredberg. De CEO Sports erkende dat Arnstad al vijf jaar bij Anderlecht was, sinds 2019, en stelde: “Dit jaar is zwaar geweest voor hem. Misschien is het tijd voor hem om van omgeving te veranderen en met nieuwe ogen bekeken te worden,” zo zei hij aan Sudinfo.

Het Nieuwsblad bevestigde dat Arnstad op zoek mocht gaan naar een nieuwe werkgever. Brian Riemer erkende ook: “We kunnen jongens die geen eerlijke kans krijgen niet tegenhouden.”

Ondanks het feit dat het lange tijd stil bleef rondom Arnstad, meldde Rapid Wien zich vorige week voor de middenvelder. Arnstad zou naar Wenen reizen om een transfer te bespreken en de competitiewedstrijd tegen WSG Tirol bij te wonen. Helaas viel deze deal uiteindelijk in het water.

Anderlecht heeft centen van Arnstad nodig

Anderlecht rekent dus niet meer op Kristian Arnstad, maar rekent er wel op dat hij deze zomermercato de club nog verlaat. Hij is zijn laatste contractjaar ingegaan en is niet bereid om een nieuwe verbintenis te ondertekenen.

Bovendien is Jesper Fredberg is geld aan het sparen voor offensieve versterking, daarom werden de verdedigers Ludwig Augustinsson, Mathias ‘Zanka Jorgensen’, en Thomas Foket gratis binnengehaald - zonder tekengeld.

Na de verkoop van Zeno Debast komt er 15 miljoen euro binnen, maar dat bedrag stroomt gedeeltelijk binnen en wordt niet integraal geïnvesteerd in transfers.

Het lozen van overbodige spelers zoals Arnstad, voor wie Anderlecht anderhalf miljoen euro vraagt, maakt op die manier nog meer extra financiële middelen vrij om de ploeg van extra offensieve punch te voorzien.

Alleen moet Anderlecht nog de juiste club vinden die Arnstad wil aantrekken …

Is Arnstad overroepen of onderschat?

Meest recent

Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

0
0
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

75
75
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

76
76
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

100
100
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

83
83
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

156
156
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

207
207
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

77
77
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

108
108
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

79
79
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

124
124
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

221
221
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

125
125
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

109
109
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1004
1004
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

111
111
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

401
401
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

208
208

Meer sportnieuws