Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

door
Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Kristian Arnstad, een favoriet van coach Brian Riemer, lijkt zijn tijd bij Anderlecht ten einde te zien komen. Hoewel Riemer altijd fan was van Arnstads inzet en mentaliteit, kreeg de jonge Noor weinig speeltijd door zware concurrentie en stagnerende ontwikkeling. Ondanks interesse van Rapid Wien viel een transfer uiteindelijk in het water.

Anderlecht wil hem deze zomer definitief verkopen om financiële ruimte te creëren voor offensieve versterkingen, vooral nu zijn contract afloopt en hij niet van plan is bij te tekenen. Arnstad moet de club helpen extra middelen vrij te maken, maar Anderlecht moet nog een geschikte koper vinden. 

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Van Riemer-favoriet naar plaats in de tribune

Brian Riemer is al lange tijd een grote fan van Kristian Arnstad, en het is geen geheim dat de jonge Noor een favoriet is van de coach, zoals Adrien Trebel dit eerder heeft bevestigd.

Deze voorkeur gaat verder dan alleen hun gedeelde Scandinavische achtergrond. Riemer is vooral onder de indruk van Arnstads intense speelstijl, gekenmerkt door zijn tomeloze inzet, felle duels en veel grinta.

Bovendien wordt Arnstad gewaardeerd om zijn mentale ingesteldheid en omdat hij altijd de juiste vragen stelt. Toch krijgt de Noorse middenvelder onder Riemer opvallend weinig speeltijd.

Dit is deels te wijten aan de grote concurrentie op het centrale middenveld en het gevoel dat Arnstads ontwikkeling bij Anderlecht lijkt te stagneren. Hierdoor moet Arnstad zich vooral tevreden stellen met invalbeurten of, in minder ideale situaties, met een rol als linksback – een experiment dat weinig succes kende.

Meerdere keren haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Prima luitenant maar geen klasse om generaal te worden

In 2019 werd Kristian Arnstad voorgesteld bij Anderlecht als het grootste talent uit Scandinavië. Zelfs Vincent Kompany, destijds hoofdcoach bij Anderlecht, was een fervent bewonderaar van de jonge en talentvolle Arnstad.

Ondanks de grote lof van ook nog Frank Arnesen, Peter Verbeke en Brian Riemer, heeft Arnstad bij Anderlecht nooit de status van volwaardige basisspeler weten te bereiken. Wesley Sonck vroeg zich af wat Anderlecht nu specifiek ziet in Arnstad. De analist vindt hem fysiek niet sterk genoeg.

De 20-jarige is een box-to-box-middenvelder die veel werkt en hard knokt, maar hij is geen creatieveling die een wedstrijd met een flits kan beslissen. Arnstad is meer breker dan bouwer, maar zelfs in die terughoudende rol als recuperator liet hij te wensen over.

“Hij heeft alles om een prima luitenant te zijn, maar niet de klasse om de nieuwe generaal te worden”, stelde Het Laatste Nieuws terecht.

Transfer naar Rapid Wien valt in het water

Tijdens de vorige wintermercato kreeg Kristian Arnstad de mogelijkheid om Anderlecht op huurbasis te verlaten, aangezien de club nog steeds in zijn potentieel geloofde. Een definitief vertrek was destijds echter geen optie.

Naarmate de zomermercato naderde, klonk het echter duidelijker bij Jesper Fredberg. De CEO Sports erkende dat Arnstad al vijf jaar bij Anderlecht was, sinds 2019, en stelde: “Dit jaar is zwaar geweest voor hem. Misschien is het tijd voor hem om van omgeving te veranderen en met nieuwe ogen bekeken te worden,” zo zei hij aan Sudinfo.

Het Nieuwsblad bevestigde dat Arnstad op zoek mocht gaan naar een nieuwe werkgever. Brian Riemer erkende ook: “We kunnen jongens die geen eerlijke kans krijgen niet tegenhouden.”

Ondanks het feit dat het lange tijd stil bleef rondom Arnstad, meldde Rapid Wien zich vorige week voor de middenvelder. Arnstad zou naar Wenen reizen om een transfer te bespreken en de competitiewedstrijd tegen WSG Tirol bij te wonen. Helaas viel deze deal uiteindelijk in het water.

Anderlecht heeft centen van Arnstad nodig

Anderlecht rekent dus niet meer op Kristian Arnstad, maar rekent er wel op dat hij deze zomermercato de club nog verlaat. Hij is zijn laatste contractjaar ingegaan en is niet bereid om een nieuwe verbintenis te ondertekenen.

Bovendien is Jesper Fredberg is geld aan het sparen voor offensieve versterking, daarom werden de verdedigers Ludwig Augustinsson, Mathias ‘Zanka Jorgensen’, en Thomas Foket gratis binnengehaald - zonder tekengeld.

Na de verkoop van Zeno Debast komt er 15 miljoen euro binnen, maar dat bedrag stroomt gedeeltelijk binnen en wordt niet integraal geïnvesteerd in transfers.

Het lozen van overbodige spelers zoals Arnstad, voor wie Anderlecht anderhalf miljoen euro vraagt, maakt op die manier nog meer extra financiële middelen vrij om de ploeg van extra offensieve punch te voorzien.

Alleen moet Anderlecht nog de juiste club vinden die Arnstad wil aantrekken …

Is Arnstad overroepen of onderschat?

Meest recent

Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

4
4
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

72
72
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

78
78
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

61
61
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

15
15
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

161
161
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

130
130
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

105
105
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

86
86
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

17
17
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

224
224
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

40
40
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

56
56
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

68
68
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

118
118
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

235
235
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

480
480
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

225
225
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

382
382
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

237
237
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

136
136
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

381
381
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

621
621
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

245
245
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

309
309

Meer sportnieuws