Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

door
Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Kristian Arnstad, een favoriet van coach Brian Riemer, lijkt zijn tijd bij Anderlecht ten einde te zien komen. Hoewel Riemer altijd fan was van Arnstads inzet en mentaliteit, kreeg de jonge Noor weinig speeltijd door zware concurrentie en stagnerende ontwikkeling. Ondanks interesse van Rapid Wien viel een transfer uiteindelijk in het water.

Anderlecht wil hem deze zomer definitief verkopen om financiële ruimte te creëren voor offensieve versterkingen, vooral nu zijn contract afloopt en hij niet van plan is bij te tekenen. Arnstad moet de club helpen extra middelen vrij te maken, maar Anderlecht moet nog een geschikte koper vinden. 

LEES OOK: Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

Van Riemer-favoriet naar plaats in de tribune

Brian Riemer is al lange tijd een grote fan van Kristian Arnstad, en het is geen geheim dat de jonge Noor een favoriet is van de coach, zoals Adrien Trebel dit eerder heeft bevestigd.

Deze voorkeur gaat verder dan alleen hun gedeelde Scandinavische achtergrond. Riemer is vooral onder de indruk van Arnstads intense speelstijl, gekenmerkt door zijn tomeloze inzet, felle duels en veel grinta.

Bovendien wordt Arnstad gewaardeerd om zijn mentale ingesteldheid en omdat hij altijd de juiste vragen stelt. Toch krijgt de Noorse middenvelder onder Riemer opvallend weinig speeltijd.

Dit is deels te wijten aan de grote concurrentie op het centrale middenveld en het gevoel dat Arnstads ontwikkeling bij Anderlecht lijkt te stagneren. Hierdoor moet Arnstad zich vooral tevreden stellen met invalbeurten of, in minder ideale situaties, met een rol als linksback – een experiment dat weinig succes kende.

Meerdere keren haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Prima luitenant maar geen klasse om generaal te worden

In 2019 werd Kristian Arnstad voorgesteld bij Anderlecht als het grootste talent uit Scandinavië. Zelfs Vincent Kompany, destijds hoofdcoach bij Anderlecht, was een fervent bewonderaar van de jonge en talentvolle Arnstad.

Ondanks de grote lof van ook nog Frank Arnesen, Peter Verbeke en Brian Riemer, heeft Arnstad bij Anderlecht nooit de status van volwaardige basisspeler weten te bereiken. Wesley Sonck vroeg zich af wat Anderlecht nu specifiek ziet in Arnstad. De analist vindt hem fysiek niet sterk genoeg.

De 20-jarige is een box-to-box-middenvelder die veel werkt en hard knokt, maar hij is geen creatieveling die een wedstrijd met een flits kan beslissen. Arnstad is meer breker dan bouwer, maar zelfs in die terughoudende rol als recuperator liet hij te wensen over.

“Hij heeft alles om een prima luitenant te zijn, maar niet de klasse om de nieuwe generaal te worden”, stelde Het Laatste Nieuws terecht.

Transfer naar Rapid Wien valt in het water

Tijdens de vorige wintermercato kreeg Kristian Arnstad de mogelijkheid om Anderlecht op huurbasis te verlaten, aangezien de club nog steeds in zijn potentieel geloofde. Een definitief vertrek was destijds echter geen optie.

Naarmate de zomermercato naderde, klonk het echter duidelijker bij Jesper Fredberg. De CEO Sports erkende dat Arnstad al vijf jaar bij Anderlecht was, sinds 2019, en stelde: “Dit jaar is zwaar geweest voor hem. Misschien is het tijd voor hem om van omgeving te veranderen en met nieuwe ogen bekeken te worden,” zo zei hij aan Sudinfo.

Het Nieuwsblad bevestigde dat Arnstad op zoek mocht gaan naar een nieuwe werkgever. Brian Riemer erkende ook: “We kunnen jongens die geen eerlijke kans krijgen niet tegenhouden.”

Ondanks het feit dat het lange tijd stil bleef rondom Arnstad, meldde Rapid Wien zich vorige week voor de middenvelder. Arnstad zou naar Wenen reizen om een transfer te bespreken en de competitiewedstrijd tegen WSG Tirol bij te wonen. Helaas viel deze deal uiteindelijk in het water.

Anderlecht heeft centen van Arnstad nodig

Anderlecht rekent dus niet meer op Kristian Arnstad, maar rekent er wel op dat hij deze zomermercato de club nog verlaat. Hij is zijn laatste contractjaar ingegaan en is niet bereid om een nieuwe verbintenis te ondertekenen.

Bovendien is Jesper Fredberg is geld aan het sparen voor offensieve versterking, daarom werden de verdedigers Ludwig Augustinsson, Mathias ‘Zanka Jorgensen’, en Thomas Foket gratis binnengehaald - zonder tekengeld.

Na de verkoop van Zeno Debast komt er 15 miljoen euro binnen, maar dat bedrag stroomt gedeeltelijk binnen en wordt niet integraal geïnvesteerd in transfers.

Het lozen van overbodige spelers zoals Arnstad, voor wie Anderlecht anderhalf miljoen euro vraagt, maakt op die manier nog meer extra financiële middelen vrij om de ploeg van extra offensieve punch te voorzien.

Alleen moet Anderlecht nog de juiste club vinden die Arnstad wil aantrekken …

Is Arnstad overroepen of onderschat?

Meest recent

Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

6
6
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

12
12
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

79
79
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

109
109
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

69
69
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

109
109
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

47
47
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

428
428
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

36
36
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

85
85
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

252
252
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

61
61
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

377
377
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

387
387
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

98
98
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

389
389
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

107
107
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

199
199
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

101
101
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

263
263
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

60
60
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

272
272
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

292
292
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

32
32
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

480
480

Meer sportnieuws