Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

548
Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Kristian Arnstad, een favoriet van coach Brian Riemer, lijkt zijn tijd bij Anderlecht ten einde te zien komen. Hoewel Riemer altijd fan was van Arnstads inzet en mentaliteit, kreeg de jonge Noor weinig speeltijd door zware concurrentie en stagnerende ontwikkeling. Ondanks interesse van Rapid Wien viel een transfer uiteindelijk in het water.

Anderlecht wil hem deze zomer definitief verkopen om financiële ruimte te creëren voor offensieve versterkingen, vooral nu zijn contract afloopt en hij niet van plan is bij te tekenen. Arnstad moet de club helpen extra middelen vrij te maken, maar Anderlecht moet nog een geschikte koper vinden. 

LEES OOK: Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Van Riemer-favoriet naar plaats in de tribune

Brian Riemer is al lange tijd een grote fan van Kristian Arnstad, en het is geen geheim dat de jonge Noor een favoriet is van de coach, zoals Adrien Trebel dit eerder heeft bevestigd.

Deze voorkeur gaat verder dan alleen hun gedeelde Scandinavische achtergrond. Riemer is vooral onder de indruk van Arnstads intense speelstijl, gekenmerkt door zijn tomeloze inzet, felle duels en veel grinta.

Bovendien wordt Arnstad gewaardeerd om zijn mentale ingesteldheid en omdat hij altijd de juiste vragen stelt. Toch krijgt de Noorse middenvelder onder Riemer opvallend weinig speeltijd.

Dit is deels te wijten aan de grote concurrentie op het centrale middenveld en het gevoel dat Arnstads ontwikkeling bij Anderlecht lijkt te stagneren. Hierdoor moet Arnstad zich vooral tevreden stellen met invalbeurten of, in minder ideale situaties, met een rol als linksback – een experiment dat weinig succes kende.

Meerdere keren haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Prima luitenant maar geen klasse om generaal te worden

In 2019 werd Kristian Arnstad voorgesteld bij Anderlecht als het grootste talent uit Scandinavië. Zelfs Vincent Kompany, destijds hoofdcoach bij Anderlecht, was een fervent bewonderaar van de jonge en talentvolle Arnstad.

Ondanks de grote lof van ook nog Frank Arnesen, Peter Verbeke en Brian Riemer, heeft Arnstad bij Anderlecht nooit de status van volwaardige basisspeler weten te bereiken. Wesley Sonck vroeg zich af wat Anderlecht nu specifiek ziet in Arnstad. De analist vindt hem fysiek niet sterk genoeg.

De 20-jarige is een box-to-box-middenvelder die veel werkt en hard knokt, maar hij is geen creatieveling die een wedstrijd met een flits kan beslissen. Arnstad is meer breker dan bouwer, maar zelfs in die terughoudende rol als recuperator liet hij te wensen over.

“Hij heeft alles om een prima luitenant te zijn, maar niet de klasse om de nieuwe generaal te worden”, stelde Het Laatste Nieuws terecht.

Transfer naar Rapid Wien valt in het water

Tijdens de vorige wintermercato kreeg Kristian Arnstad de mogelijkheid om Anderlecht op huurbasis te verlaten, aangezien de club nog steeds in zijn potentieel geloofde. Een definitief vertrek was destijds echter geen optie.

Naarmate de zomermercato naderde, klonk het echter duidelijker bij Jesper Fredberg. De CEO Sports erkende dat Arnstad al vijf jaar bij Anderlecht was, sinds 2019, en stelde: “Dit jaar is zwaar geweest voor hem. Misschien is het tijd voor hem om van omgeving te veranderen en met nieuwe ogen bekeken te worden,” zo zei hij aan Sudinfo.

Het Nieuwsblad bevestigde dat Arnstad op zoek mocht gaan naar een nieuwe werkgever. Brian Riemer erkende ook: “We kunnen jongens die geen eerlijke kans krijgen niet tegenhouden.”

Ondanks het feit dat het lange tijd stil bleef rondom Arnstad, meldde Rapid Wien zich vorige week voor de middenvelder. Arnstad zou naar Wenen reizen om een transfer te bespreken en de competitiewedstrijd tegen WSG Tirol bij te wonen. Helaas viel deze deal uiteindelijk in het water.

Anderlecht heeft centen van Arnstad nodig

Anderlecht rekent dus niet meer op Kristian Arnstad, maar rekent er wel op dat hij deze zomermercato de club nog verlaat. Hij is zijn laatste contractjaar ingegaan en is niet bereid om een nieuwe verbintenis te ondertekenen.

Bovendien is Jesper Fredberg is geld aan het sparen voor offensieve versterking, daarom werden de verdedigers Ludwig Augustinsson, Mathias ‘Zanka Jorgensen’, en Thomas Foket gratis binnengehaald - zonder tekengeld.

Na de verkoop van Zeno Debast komt er 15 miljoen euro binnen, maar dat bedrag stroomt gedeeltelijk binnen en wordt niet integraal geïnvesteerd in transfers.

Het lozen van overbodige spelers zoals Arnstad, voor wie Anderlecht anderhalf miljoen euro vraagt, maakt op die manier nog meer extra financiële middelen vrij om de ploeg van extra offensieve punch te voorzien.

Alleen moet Anderlecht nog de juiste club vinden die Arnstad wil aantrekken …

Is Arnstad overroepen of onderschat?

Meest recent

De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

108
108
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

68
68
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

75
75
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

57
57
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

59
59
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

34
34
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

47
47
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

160
160
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

243
243
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

95
95
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

47
47
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

124
124
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

60
60
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

57
57
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

385
385
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

314
314
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

139
139
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

107
107
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

179
179
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

66
66
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

126
126
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

520
520
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

552
552
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

52
52

Meer sportnieuws