Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

548 stemmen
Riemer 'favoriet' verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Kristian Arnstad, een favoriet van coach Brian Riemer, lijkt zijn tijd bij Anderlecht ten einde te zien komen. Hoewel Riemer altijd fan was van Arnstads inzet en mentaliteit, kreeg de jonge Noor weinig speeltijd door zware concurrentie en stagnerende ontwikkeling. Ondanks interesse van Rapid Wien viel een transfer uiteindelijk in het water.

Anderlecht wil hem deze zomer definitief verkopen om financiële ruimte te creëren voor offensieve versterkingen, vooral nu zijn contract afloopt en hij niet van plan is bij te tekenen. Arnstad moet de club helpen extra middelen vrij te maken, maar Anderlecht moet nog een geschikte koper vinden. 

LEES OOK: 'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Van Riemer-favoriet naar plaats in de tribune

Brian Riemer is al lange tijd een grote fan van Kristian Arnstad, en het is geen geheim dat de jonge Noor een favoriet is van de coach, zoals Adrien Trebel dit eerder heeft bevestigd.

Deze voorkeur gaat verder dan alleen hun gedeelde Scandinavische achtergrond. Riemer is vooral onder de indruk van Arnstads intense speelstijl, gekenmerkt door zijn tomeloze inzet, felle duels en veel grinta.

Bovendien wordt Arnstad gewaardeerd om zijn mentale ingesteldheid en omdat hij altijd de juiste vragen stelt. Toch krijgt de Noorse middenvelder onder Riemer opvallend weinig speeltijd.

Dit is deels te wijten aan de grote concurrentie op het centrale middenveld en het gevoel dat Arnstads ontwikkeling bij Anderlecht lijkt te stagneren. Hierdoor moet Arnstad zich vooral tevreden stellen met invalbeurten of, in minder ideale situaties, met een rol als linksback – een experiment dat weinig succes kende.

Meerdere keren haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Prima luitenant maar geen klasse om generaal te worden

In 2019 werd Kristian Arnstad voorgesteld bij Anderlecht als het grootste talent uit Scandinavië. Zelfs Vincent Kompany, destijds hoofdcoach bij Anderlecht, was een fervent bewonderaar van de jonge en talentvolle Arnstad.

Ondanks de grote lof van ook nog Frank Arnesen, Peter Verbeke en Brian Riemer, heeft Arnstad bij Anderlecht nooit de status van volwaardige basisspeler weten te bereiken. Wesley Sonck vroeg zich af wat Anderlecht nu specifiek ziet in Arnstad. De analist vindt hem fysiek niet sterk genoeg.

De 20-jarige is een box-to-box-middenvelder die veel werkt en hard knokt, maar hij is geen creatieveling die een wedstrijd met een flits kan beslissen. Arnstad is meer breker dan bouwer, maar zelfs in die terughoudende rol als recuperator liet hij te wensen over.

“Hij heeft alles om een prima luitenant te zijn, maar niet de klasse om de nieuwe generaal te worden”, stelde Het Laatste Nieuws terecht.

Transfer naar Rapid Wien valt in het water

Tijdens de vorige wintermercato kreeg Kristian Arnstad de mogelijkheid om Anderlecht op huurbasis te verlaten, aangezien de club nog steeds in zijn potentieel geloofde. Een definitief vertrek was destijds echter geen optie.

Naarmate de zomermercato naderde, klonk het echter duidelijker bij Jesper Fredberg. De CEO Sports erkende dat Arnstad al vijf jaar bij Anderlecht was, sinds 2019, en stelde: “Dit jaar is zwaar geweest voor hem. Misschien is het tijd voor hem om van omgeving te veranderen en met nieuwe ogen bekeken te worden,” zo zei hij aan Sudinfo.

Het Nieuwsblad bevestigde dat Arnstad op zoek mocht gaan naar een nieuwe werkgever. Brian Riemer erkende ook: “We kunnen jongens die geen eerlijke kans krijgen niet tegenhouden.”

Ondanks het feit dat het lange tijd stil bleef rondom Arnstad, meldde Rapid Wien zich vorige week voor de middenvelder. Arnstad zou naar Wenen reizen om een transfer te bespreken en de competitiewedstrijd tegen WSG Tirol bij te wonen. Helaas viel deze deal uiteindelijk in het water.

Anderlecht heeft centen van Arnstad nodig

Anderlecht rekent dus niet meer op Kristian Arnstad, maar rekent er wel op dat hij deze zomermercato de club nog verlaat. Hij is zijn laatste contractjaar ingegaan en is niet bereid om een nieuwe verbintenis te ondertekenen.

Bovendien is Jesper Fredberg is geld aan het sparen voor offensieve versterking, daarom werden de verdedigers Ludwig Augustinsson, Mathias ‘Zanka Jorgensen’, en Thomas Foket gratis binnengehaald - zonder tekengeld.

Na de verkoop van Zeno Debast komt er 15 miljoen euro binnen, maar dat bedrag stroomt gedeeltelijk binnen en wordt niet integraal geïnvesteerd in transfers.

Het lozen van overbodige spelers zoals Arnstad, voor wie Anderlecht anderhalf miljoen euro vraagt, maakt op die manier nog meer extra financiële middelen vrij om de ploeg van extra offensieve punch te voorzien.

Alleen moet Anderlecht nog de juiste club vinden die Arnstad wil aantrekken …

Is Arnstad overroepen of onderschat?

Meest recent

Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

15
15
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

19
19
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

109
109
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

125
125
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

153
153
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

96
96
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

119
119
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

269
269
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

268
268
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

200
200
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

171
171
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

264
264
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

221
221
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

82
82
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

496
496
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

233
233
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

368
368
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

175
175
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

249
249
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

120
120
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

484
484
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

204
204
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

377
377

Meer sportnieuws