Voetbalwereld in rouw: Sven-Göran Eriksson is overleden

door
Voetbalwereld in rouw: Sven-Göran Eriksson is overleden

De internationale voetbalwereld is in rouw, want maandag raakte bekend dat Sven-Göran Eriksson op 76-jarige leeftijd overleden is. De sympathieke Zweed bouwde tussen 1977 en 2019 een indrukwekkende trainerscarrière uit.

De famillie van Eriksson maakte in een statement zijn overlijden bekend. Zelf had hij in januari al aangekondigd dat hij aan kanker leed en dat de dokters hem nog maximaal een jaar gegeven hadden. In maart maakte hij nog een emotioneel optreden op Anfield, waar hij een laatste keer aan de zijlijn stond als trainer. Hij coachte de Liverpool Legends in een benefietwedstrijd tegen Ajax Legends.

Eriksson verzamelde indrukwekkende erelijst

Aan die zijlijn had hij in een periode van maar liefst 32 jaar een imposante prijzenkast bij elkaar gecoacht. Op het palmares van Eriksson staan in totaal vijf landstitels met IFK Göteborg, Benfica en Lazio. Daarnaast won hij ook nog zeven bekers met die drie teams en ook nog AS Roma en Sampdoria.

Ook in Europa boekte Eriksson grote successen. Hij loodste Göteborg in 1982 naar de UEFA Cup en acht jaar later haalde hij met Benfica ook de finale van Europacup I. Daarin bleek AC Milan net te sterk. In 1999 zette Eriksson wel met Lazio nog de Beker der Bekerwinnaars en de UEFA Supercup op zijn erelijst.

Vooral bekend als Engels bondscoach

Daarna was Eriksson vooral bekend als bondscoach van Engeland, een functie die hij van 2001 tot 2006 5,5 jaar bekleedde. Prijzen pakken met de Engelse 'gouden generatie' lukte echter nooit - de vele vedetten tot een hecht elftal smeden bleek een lastige taak.

Daarna was Eriksson ook nog trainer van onder meer Manchester City en Leicester en bondscoach van Mexico en Ivoorkust. Zijn laatste trainersjob was als bondscoach van de Filippijnen, waar hij begin 2019 opstapte. Daarna was hij nog adviseur bij de Zweedse derdeklasser IF Karlstad, tot zijn gezondheid hem te veel parten begon te spelen.

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

32
32
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

20
20
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

27
27
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

21
21
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

90
90
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

68
68
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

50
50
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

218
218
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

334
334
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

130
130
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

144
144
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

110
110
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

121
121
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

204
204
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

140
140
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

687
687
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

173
173
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

222
222
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

297
297
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws