Voetbalwereld in rouw: Sven-Göran Eriksson is overleden

door
Voetbalwereld in rouw: Sven-Göran Eriksson is overleden

De internationale voetbalwereld is in rouw, want maandag raakte bekend dat Sven-Göran Eriksson op 76-jarige leeftijd overleden is. De sympathieke Zweed bouwde tussen 1977 en 2019 een indrukwekkende trainerscarrière uit.

De famillie van Eriksson maakte in een statement zijn overlijden bekend. Zelf had hij in januari al aangekondigd dat hij aan kanker leed en dat de dokters hem nog maximaal een jaar gegeven hadden. In maart maakte hij nog een emotioneel optreden op Anfield, waar hij een laatste keer aan de zijlijn stond als trainer. Hij coachte de Liverpool Legends in een benefietwedstrijd tegen Ajax Legends.

Eriksson verzamelde indrukwekkende erelijst

Aan die zijlijn had hij in een periode van maar liefst 32 jaar een imposante prijzenkast bij elkaar gecoacht. Op het palmares van Eriksson staan in totaal vijf landstitels met IFK Göteborg, Benfica en Lazio. Daarnaast won hij ook nog zeven bekers met die drie teams en ook nog AS Roma en Sampdoria.

Ook in Europa boekte Eriksson grote successen. Hij loodste Göteborg in 1982 naar de UEFA Cup en acht jaar later haalde hij met Benfica ook de finale van Europacup I. Daarin bleek AC Milan net te sterk. In 1999 zette Eriksson wel met Lazio nog de Beker der Bekerwinnaars en de UEFA Supercup op zijn erelijst.

Vooral bekend als Engels bondscoach

Daarna was Eriksson vooral bekend als bondscoach van Engeland, een functie die hij van 2001 tot 2006 5,5 jaar bekleedde. Prijzen pakken met de Engelse 'gouden generatie' lukte echter nooit - de vele vedetten tot een hecht elftal smeden bleek een lastige taak.

Daarna was Eriksson ook nog trainer van onder meer Manchester City en Leicester en bondscoach van Mexico en Ivoorkust. Zijn laatste trainersjob was als bondscoach van de Filippijnen, waar hij begin 2019 opstapte. Daarna was hij nog adviseur bij de Zweedse derdeklasser IF Karlstad, tot zijn gezondheid hem te veel parten begon te spelen.

Meest recent

Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

63
63
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

104
104
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

190
190
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

728
728
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

268
268
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

270
270
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

292
292
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

774
774
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

25
25
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

216
216
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

362
362
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

196
196
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

68
68
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

310
310
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

96
96
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

104
104
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

265
265
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

393
393
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

134
134
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

117
117
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

196
196
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

256
256
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1280
1280
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

216
216

Meer sportnieuws