TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

1065
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Jupiler Pro League

Het worden nog drukke weken bij Anderlecht. Dat zou immers nog zeer actief kunnen worden op de transfermarkt. Het zou maar liefst vier à vijf aanwinsten nog willen binnenhalen. Het zou gaan om een doelman, één à twee middenvelders, een flankaanvaller en mogelijk nog een verdediger. Hét droomdoelwit blijft daarbij Christian Eriksen, al zou zijn komst een enorme stunt blijven.

Om plaats te maken voor al dat vers bloed, zullen ook nog de nodige spelers moeten vertrekken. Maar liefst zeven spelers moeten voor het einde van de mercato eigenlijk nog elders onderdak vinden. Het gaat om Louis Patris, Marco Kana, Amadou Diawara, Alexis Flips, Kristian Arnstad, Ishaq Abdulrazak en Antoine Colassin.

Bij KRC Genk hebben ze weer een transfersoap aan hun been. Bilal El Khannouss zou immers weigeren om nog mee te trainen. De Marokkaanse spelmaker is naar verluidt boos omdat sportief directeur Dimitri de Condé weigerde om met zijn entourage te spreken nadat een bod van Leicester City afgewezen werd. De Engelse promovendus bood 18 miljoen euro plus bonussen, maar de verwachting is dat ze hun aanbieding wel nog zullen optrekken.

Club Brugge lijkt deze zomer dan weer enkel nog spelers te gaan verkopen. Andreas Skov Olsen zou bijvoorbeeld nog in de etalage staan en er zou weleens een fraaie transfer kunnen lonken voor de Deen. Hij zou in beeld zijn bij Arsenal, dat in hem een goede doublure voor Bukayo Saka op de rechterflank zou zien.

Zinho Gano trekt de deur van het Belgische voetbal voorlopig achter zich dicht. De vlotscorende spits vertrok enkele weken geleden al bij Zulte Waregem en kiest nu voor een lucratief Saudisch avontuur. Hij tekende er bij de lokale tweedeklasser Al-Hazem.

Buitenland

Het lijkt erop dat Romelu Lukaku in de komende dagen eindelijk zijn langverwachte transfer naar Napoli zal afronden. Maar daarmee is de transferhonger van Antonio Conte nog niet gestild. Hij zou ook nog twee middenvelders uit de Premier League willen ophalen. Ook Billy Gilmour (Brighton) en Scott McTominay (Manchester United) zouden Napoli nog moeten komen versterken.

Om hun komst te financieren zal Napoli wel eindelijk verlost moeten raken van Victor Osimhen. Er is mogelijk een oplossing in de maak, want Napoli zou dicht bij een akkoord staan met Al-Ahli over een transfer van de Nigeriaan. De Saudi's zouden meer dan 65 miljoen euro willen betalen. Osimhen zelf heeft echter nog lang geen akkoord met de club.

FC Barcelona kent dan weer alweer een lastige transferzomer. Het slaagde er nog altijd niet in om aanwinst Dani Olmo in te schrijven, ondanks het vertrek van Gündogan. De club blijft daarom druk in de weer om zijn loonmassa af te slanken. Jonkie Mikayil Faye werd al gedumpt bij Stade Rennes en in de komende dagen moeten ook de huurdeals van Vitor Roque (Real Betis) en Clément Lenglet (Atletico Madrid) nog afgerond worden.

Voor Arthur Vermeeren lonkt ook een transfer. De Rode Duivel heeft dit seizoen alweer weinig uitzicht op speelminuten bij Atletico Madrid en lijkt op weg naar RB Leipzig. De Duitsers hadden al een akkoord met Vermeeren zelf op zak en ook met Atletico zouden ze er nu uit zijn. Volgens de Spaanse pers keert Vermeeren daarna mogelijk niet meer terug in Madrid, omdat Diego Simeone hem niet in zijn speelwijze ziet passen.

Zal Anderlecht erin slagen om al die beoogde transfers af te ronden?

Meest recent

Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

11
11
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

15
15
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

63
63
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

46
46
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

78
78
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

128
128
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

34
34
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

60
60
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

243
243
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

202
202
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

139
139
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

819
819
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

322
322
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

117
117
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

191
191
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

86
86
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

221
221
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

269
269
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

568
568
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

271
271
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

259
259
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

344
344
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

198
198
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

55
55

Meer sportnieuws