TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Jupiler Pro League

Het worden nog drukke weken bij Anderlecht. Dat zou immers nog zeer actief kunnen worden op de transfermarkt. Het zou maar liefst vier à vijf aanwinsten nog willen binnenhalen. Het zou gaan om een doelman, één à twee middenvelders, een flankaanvaller en mogelijk nog een verdediger. Hét droomdoelwit blijft daarbij Christian Eriksen, al zou zijn komst een enorme stunt blijven.

Om plaats te maken voor al dat vers bloed, zullen ook nog de nodige spelers moeten vertrekken. Maar liefst zeven spelers moeten voor het einde van de mercato eigenlijk nog elders onderdak vinden. Het gaat om Louis Patris, Marco Kana, Amadou Diawara, Alexis Flips, Kristian Arnstad, Ishaq Abdulrazak en Antoine Colassin.

Bij KRC Genk hebben ze weer een transfersoap aan hun been. Bilal El Khannouss zou immers weigeren om nog mee te trainen. De Marokkaanse spelmaker is naar verluidt boos omdat sportief directeur Dimitri de Condé weigerde om met zijn entourage te spreken nadat een bod van Leicester City afgewezen werd. De Engelse promovendus bood 18 miljoen euro plus bonussen, maar de verwachting is dat ze hun aanbieding wel nog zullen optrekken.

Club Brugge lijkt deze zomer dan weer enkel nog spelers te gaan verkopen. Andreas Skov Olsen zou bijvoorbeeld nog in de etalage staan en er zou weleens een fraaie transfer kunnen lonken voor de Deen. Hij zou in beeld zijn bij Arsenal, dat in hem een goede doublure voor Bukayo Saka op de rechterflank zou zien.

Zinho Gano trekt de deur van het Belgische voetbal voorlopig achter zich dicht. De vlotscorende spits vertrok enkele weken geleden al bij Zulte Waregem en kiest nu voor een lucratief Saudisch avontuur. Hij tekende er bij de lokale tweedeklasser Al-Hazem.

Buitenland

Het lijkt erop dat Romelu Lukaku in de komende dagen eindelijk zijn langverwachte transfer naar Napoli zal afronden. Maar daarmee is de transferhonger van Antonio Conte nog niet gestild. Hij zou ook nog twee middenvelders uit de Premier League willen ophalen. Ook Billy Gilmour (Brighton) en Scott McTominay (Manchester United) zouden Napoli nog moeten komen versterken.

Om hun komst te financieren zal Napoli wel eindelijk verlost moeten raken van Victor Osimhen. Er is mogelijk een oplossing in de maak, want Napoli zou dicht bij een akkoord staan met Al-Ahli over een transfer van de Nigeriaan. De Saudi's zouden meer dan 65 miljoen euro willen betalen. Osimhen zelf heeft echter nog lang geen akkoord met de club.

FC Barcelona kent dan weer alweer een lastige transferzomer. Het slaagde er nog altijd niet in om aanwinst Dani Olmo in te schrijven, ondanks het vertrek van Gündogan. De club blijft daarom druk in de weer om zijn loonmassa af te slanken. Jonkie Mikayil Faye werd al gedumpt bij Stade Rennes en in de komende dagen moeten ook de huurdeals van Vitor Roque (Real Betis) en Clément Lenglet (Atletico Madrid) nog afgerond worden.

Voor Arthur Vermeeren lonkt ook een transfer. De Rode Duivel heeft dit seizoen alweer weinig uitzicht op speelminuten bij Atletico Madrid en lijkt op weg naar RB Leipzig. De Duitsers hadden al een akkoord met Vermeeren zelf op zak en ook met Atletico zouden ze er nu uit zijn. Volgens de Spaanse pers keert Vermeeren daarna mogelijk niet meer terug in Madrid, omdat Diego Simeone hem niet in zijn speelwijze ziet passen.

Zal Anderlecht erin slagen om al die beoogde transfers af te ronden?

Meest recent

Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

34
34
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

3
3
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

37
37
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

184
184
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

127
127
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

247
247
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

160
160
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

299
299
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

495
495
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

199
199
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

241
241
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

103
103
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

148
148
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

377
377
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

667
667
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

289
289
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

118
118
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

238
238
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

143
143
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

117
117
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

158
158
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

312
312
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

267
267
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

79
79

Meer sportnieuws