TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Jupiler Pro League

Het worden nog drukke weken bij Anderlecht. Dat zou immers nog zeer actief kunnen worden op de transfermarkt. Het zou maar liefst vier à vijf aanwinsten nog willen binnenhalen. Het zou gaan om een doelman, één à twee middenvelders, een flankaanvaller en mogelijk nog een verdediger. Hét droomdoelwit blijft daarbij Christian Eriksen, al zou zijn komst een enorme stunt blijven.

Om plaats te maken voor al dat vers bloed, zullen ook nog de nodige spelers moeten vertrekken. Maar liefst zeven spelers moeten voor het einde van de mercato eigenlijk nog elders onderdak vinden. Het gaat om Louis Patris, Marco Kana, Amadou Diawara, Alexis Flips, Kristian Arnstad, Ishaq Abdulrazak en Antoine Colassin.

Bij KRC Genk hebben ze weer een transfersoap aan hun been. Bilal El Khannouss zou immers weigeren om nog mee te trainen. De Marokkaanse spelmaker is naar verluidt boos omdat sportief directeur Dimitri de Condé weigerde om met zijn entourage te spreken nadat een bod van Leicester City afgewezen werd. De Engelse promovendus bood 18 miljoen euro plus bonussen, maar de verwachting is dat ze hun aanbieding wel nog zullen optrekken.

Club Brugge lijkt deze zomer dan weer enkel nog spelers te gaan verkopen. Andreas Skov Olsen zou bijvoorbeeld nog in de etalage staan en er zou weleens een fraaie transfer kunnen lonken voor de Deen. Hij zou in beeld zijn bij Arsenal, dat in hem een goede doublure voor Bukayo Saka op de rechterflank zou zien.

Zinho Gano trekt de deur van het Belgische voetbal voorlopig achter zich dicht. De vlotscorende spits vertrok enkele weken geleden al bij Zulte Waregem en kiest nu voor een lucratief Saudisch avontuur. Hij tekende er bij de lokale tweedeklasser Al-Hazem.

Buitenland

Het lijkt erop dat Romelu Lukaku in de komende dagen eindelijk zijn langverwachte transfer naar Napoli zal afronden. Maar daarmee is de transferhonger van Antonio Conte nog niet gestild. Hij zou ook nog twee middenvelders uit de Premier League willen ophalen. Ook Billy Gilmour (Brighton) en Scott McTominay (Manchester United) zouden Napoli nog moeten komen versterken.

Om hun komst te financieren zal Napoli wel eindelijk verlost moeten raken van Victor Osimhen. Er is mogelijk een oplossing in de maak, want Napoli zou dicht bij een akkoord staan met Al-Ahli over een transfer van de Nigeriaan. De Saudi's zouden meer dan 65 miljoen euro willen betalen. Osimhen zelf heeft echter nog lang geen akkoord met de club.

FC Barcelona kent dan weer alweer een lastige transferzomer. Het slaagde er nog altijd niet in om aanwinst Dani Olmo in te schrijven, ondanks het vertrek van Gündogan. De club blijft daarom druk in de weer om zijn loonmassa af te slanken. Jonkie Mikayil Faye werd al gedumpt bij Stade Rennes en in de komende dagen moeten ook de huurdeals van Vitor Roque (Real Betis) en Clément Lenglet (Atletico Madrid) nog afgerond worden.

Voor Arthur Vermeeren lonkt ook een transfer. De Rode Duivel heeft dit seizoen alweer weinig uitzicht op speelminuten bij Atletico Madrid en lijkt op weg naar RB Leipzig. De Duitsers hadden al een akkoord met Vermeeren zelf op zak en ook met Atletico zouden ze er nu uit zijn. Volgens de Spaanse pers keert Vermeeren daarna mogelijk niet meer terug in Madrid, omdat Diego Simeone hem niet in zijn speelwijze ziet passen.

Zal Anderlecht erin slagen om al die beoogde transfers af te ronden?

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

65
65
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

41
41
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

140
140
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

157
157
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

122
122
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

52
52
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

141
141
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

136
136
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

43
43
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

511
511
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

85
85
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

461
461
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

191
191
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

306
306
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

186
186
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

141
141
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

641
641
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

119
119
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

96
96
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

232
232
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

219
219
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

483
483
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

714
714
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

380
380

Meer sportnieuws