TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, transferoorlog El Khannouss'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Jupiler Pro League

Het worden nog drukke weken bij Anderlecht. Dat zou immers nog zeer actief kunnen worden op de transfermarkt. Het zou maar liefst vier à vijf aanwinsten nog willen binnenhalen. Het zou gaan om een doelman, één à twee middenvelders, een flankaanvaller en mogelijk nog een verdediger. Hét droomdoelwit blijft daarbij Christian Eriksen, al zou zijn komst een enorme stunt blijven.

Om plaats te maken voor al dat vers bloed, zullen ook nog de nodige spelers moeten vertrekken. Maar liefst zeven spelers moeten voor het einde van de mercato eigenlijk nog elders onderdak vinden. Het gaat om Louis Patris, Marco Kana, Amadou Diawara, Alexis Flips, Kristian Arnstad, Ishaq Abdulrazak en Antoine Colassin.

Bij KRC Genk hebben ze weer een transfersoap aan hun been. Bilal El Khannouss zou immers weigeren om nog mee te trainen. De Marokkaanse spelmaker is naar verluidt boos omdat sportief directeur Dimitri de Condé weigerde om met zijn entourage te spreken nadat een bod van Leicester City afgewezen werd. De Engelse promovendus bood 18 miljoen euro plus bonussen, maar de verwachting is dat ze hun aanbieding wel nog zullen optrekken.

Club Brugge lijkt deze zomer dan weer enkel nog spelers te gaan verkopen. Andreas Skov Olsen zou bijvoorbeeld nog in de etalage staan en er zou weleens een fraaie transfer kunnen lonken voor de Deen. Hij zou in beeld zijn bij Arsenal, dat in hem een goede doublure voor Bukayo Saka op de rechterflank zou zien.

Zinho Gano trekt de deur van het Belgische voetbal voorlopig achter zich dicht. De vlotscorende spits vertrok enkele weken geleden al bij Zulte Waregem en kiest nu voor een lucratief Saudisch avontuur. Hij tekende er bij de lokale tweedeklasser Al-Hazem.

Buitenland

Het lijkt erop dat Romelu Lukaku in de komende dagen eindelijk zijn langverwachte transfer naar Napoli zal afronden. Maar daarmee is de transferhonger van Antonio Conte nog niet gestild. Hij zou ook nog twee middenvelders uit de Premier League willen ophalen. Ook Billy Gilmour (Brighton) en Scott McTominay (Manchester United) zouden Napoli nog moeten komen versterken.

Om hun komst te financieren zal Napoli wel eindelijk verlost moeten raken van Victor Osimhen. Er is mogelijk een oplossing in de maak, want Napoli zou dicht bij een akkoord staan met Al-Ahli over een transfer van de Nigeriaan. De Saudi's zouden meer dan 65 miljoen euro willen betalen. Osimhen zelf heeft echter nog lang geen akkoord met de club.

FC Barcelona kent dan weer alweer een lastige transferzomer. Het slaagde er nog altijd niet in om aanwinst Dani Olmo in te schrijven, ondanks het vertrek van Gündogan. De club blijft daarom druk in de weer om zijn loonmassa af te slanken. Jonkie Mikayil Faye werd al gedumpt bij Stade Rennes en in de komende dagen moeten ook de huurdeals van Vitor Roque (Real Betis) en Clément Lenglet (Atletico Madrid) nog afgerond worden.

Voor Arthur Vermeeren lonkt ook een transfer. De Rode Duivel heeft dit seizoen alweer weinig uitzicht op speelminuten bij Atletico Madrid en lijkt op weg naar RB Leipzig. De Duitsers hadden al een akkoord met Vermeeren zelf op zak en ook met Atletico zouden ze er nu uit zijn. Volgens de Spaanse pers keert Vermeeren daarna mogelijk niet meer terug in Madrid, omdat Diego Simeone hem niet in zijn speelwijze ziet passen.

Zal Anderlecht erin slagen om al die beoogde transfers af te ronden?

Meest recent

KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

0
0
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

12
12
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

93
93
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

216
216
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

54
54
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

106
106
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

77
77
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

82
82
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

274
274
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

116
116
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

106
106
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

71
71
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

484
484
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

239
239
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

26
26
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

596
596
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

380
380
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

400
400
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

89
89
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

347
347
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

447
447
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

109
109
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

271
271
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

103
103
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

480
480

Meer sportnieuws