Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

1316 stemmen
Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

AA Gent staat voor een uitdaging met een spelerskern die nog is afgestemd op het vorige seizoen. Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro moeten de ploeg opnieuw vormgeven, wat volgens Vidarsson drie mercato’s kan vergen. Daarbij kampt de club met financiële beperkingen, waardoor er op verschillende vlakken wordt bespaard. Een knelpunt is de linksbackpositie.

Nurio Fortuna, ooit voor 6 miljoen euro gehaald en met een monstercontract, kreeg onlangs onverwachts een verlenging tot 2026. Zijn verlenging lijkt een afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die nu niet meer welkom is bij de club. In reactie op de tegenvallende prestaties van Nurio haalde Gent onlangs Tiago Araujo binnen, een talentvolle linksback van Estoril Praia.

LEES OOK: 'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent moet snel puzzelen: linksback is een probleem

AA Gent is dit seizoen gestart met een spelerskern die nog afgestemd was op de eisen van vorig seizoen. Nu is het aan Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro om de selectie in lijn te brengen met de ambities van het huidige AA Gent.

Dit is geen eenvoudige taak, en het afstemmen van het team vraagt tijd—Vidarsson schatte in Het Laatste Nieuws dat daar wel drie mercato’s voor nodig zijn.

Bovendien wordt er in de Planet Group Arena tegenwoordig op allerlei fronten bespaard om het structurele verlies van de club te beperken.

De linksbackpositie is al enige tijd een probleem. Hoewel Nurio Fortuna niet langer een onbetwiste meerwaarde is, kreeg hij aan het einde van vorig seizoen in alle stilte een verrassende contractverlenging tot 2026.

Vraagtekens rond dure Nurio

De verrassende contractverlenging van Nurio Fortuna lijkt een laatste afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die sinds de aanstelling van Sam Baro als nieuwe voorzitter persona non grata is geworden bij AA Gent.

Nurio arriveerde in 2020 voor een toenmalig recordbedrag van 6 miljoen euro en een monstercontract, afgesloten door Bayat. Volgens Het Nieuwsblad werd er in de jacht op prestige destijds te veel betaald voor Nurio, die uiteindelijk niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

“Soms had ik wel de indruk dat hij (Hein Vanhaezebrouck, red.) enorm vast bleef houden aan Nurio Fortuna, een zeer dure transfer die blijkbaar optimaal moest renderen”, zei Wim De Coninck vorig seizoen in dezelfde krant.

“Hein bleef hem maar kansen geven.”

Nieuw beleid grijpt in: Araujo nieuwe linksback

Het nieuwe beleid bij AA Gent kiest echter voor een andere koers en heeft afgelopen weekend een nieuwe linksachter aangetrokken. Tiago Araujo (23), opgeleid bij SL Benfica, komt over van Estoril Praia.

Volgens Portugese bronnen betaalt AA Gent ongeveer 2 miljoen euro voor Araujo, waarvan 50% naar zijn ex-club Benfica gaat. Araujo stond in januari al in de belangstelling van Celtic, maar een concreet aanbod bleef toen uit.

“Tiago is een linksachter die technisch zeer onderlegd is. Hij heeft een goeie linkervoet en is sterk in de passing”, zei Arnard Vidarsson, Manager Sports, op de website van AA Gent.

“Zijn aanvallende kwaliteiten maken dat hij vanuit de linksbackpositie het tempo kan versnellen. Het is een speler met veel drive en passie.”

De spooktransfer van Valladolid

Het leek er deze zomer sterk op dat Tiago Araujo zou vertrekken naar Real Valladolid, voor een bedrag van 1,2 miljoen euro plus 750 duizend euro aan bonussen.

Op 30 juni reisde de Portugees met toestemming van Estoril Praia naar Valladolid om de transfer af te ronden. 

Araujo onderging medische tests, verbleef wekenlang in een hotel in Spanje, en poseerde zelfs met het shirt van de Spaanse club. Toch werd de deal na twee weken nog steeds niet geformaliseerd vanwege "juridische details," waarna Araujo uiteindelijk zonder een officiële overeenkomst terugkeerde naar Portugal.

De zogenaamde spooktransfer kwam niet tot stand omdat Real Valladolid door La Liga werd bestraft met een salarisbeperkingslimiet als gevolg van een eerdere schuld.

Araujo is een goede transfer van AA Gent

Meest recent

‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

4
4
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

36
36
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

79
79
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

69
69
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

45
45
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

33
33
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

198
198
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

21
21
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

85
85
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

187
187
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

551
551
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

387
387
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

48
48
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

499
499
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

540
540
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

251
251
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

251
251
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

48
48
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

362
362
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

257
257
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

704
704
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

112
112
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

92
92
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

833
833
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

183
183

Meer sportnieuws