Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

1316
Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

AA Gent staat voor een uitdaging met een spelerskern die nog is afgestemd op het vorige seizoen. Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro moeten de ploeg opnieuw vormgeven, wat volgens Vidarsson drie mercato’s kan vergen. Daarbij kampt de club met financiële beperkingen, waardoor er op verschillende vlakken wordt bespaard. Een knelpunt is de linksbackpositie.

Nurio Fortuna, ooit voor 6 miljoen euro gehaald en met een monstercontract, kreeg onlangs onverwachts een verlenging tot 2026. Zijn verlenging lijkt een afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die nu niet meer welkom is bij de club. In reactie op de tegenvallende prestaties van Nurio haalde Gent onlangs Tiago Araujo binnen, een talentvolle linksback van Estoril Praia.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

AA Gent moet snel puzzelen: linksback is een probleem

AA Gent is dit seizoen gestart met een spelerskern die nog afgestemd was op de eisen van vorig seizoen. Nu is het aan Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro om de selectie in lijn te brengen met de ambities van het huidige AA Gent.

Dit is geen eenvoudige taak, en het afstemmen van het team vraagt tijd—Vidarsson schatte in Het Laatste Nieuws dat daar wel drie mercato’s voor nodig zijn.

Bovendien wordt er in de Planet Group Arena tegenwoordig op allerlei fronten bespaard om het structurele verlies van de club te beperken.

De linksbackpositie is al enige tijd een probleem. Hoewel Nurio Fortuna niet langer een onbetwiste meerwaarde is, kreeg hij aan het einde van vorig seizoen in alle stilte een verrassende contractverlenging tot 2026.

Vraagtekens rond dure Nurio

De verrassende contractverlenging van Nurio Fortuna lijkt een laatste afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die sinds de aanstelling van Sam Baro als nieuwe voorzitter persona non grata is geworden bij AA Gent.

Nurio arriveerde in 2020 voor een toenmalig recordbedrag van 6 miljoen euro en een monstercontract, afgesloten door Bayat. Volgens Het Nieuwsblad werd er in de jacht op prestige destijds te veel betaald voor Nurio, die uiteindelijk niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

“Soms had ik wel de indruk dat hij (Hein Vanhaezebrouck, red.) enorm vast bleef houden aan Nurio Fortuna, een zeer dure transfer die blijkbaar optimaal moest renderen”, zei Wim De Coninck vorig seizoen in dezelfde krant.

“Hein bleef hem maar kansen geven.”

Nieuw beleid grijpt in: Araujo nieuwe linksback

Het nieuwe beleid bij AA Gent kiest echter voor een andere koers en heeft afgelopen weekend een nieuwe linksachter aangetrokken. Tiago Araujo (23), opgeleid bij SL Benfica, komt over van Estoril Praia.

Volgens Portugese bronnen betaalt AA Gent ongeveer 2 miljoen euro voor Araujo, waarvan 50% naar zijn ex-club Benfica gaat. Araujo stond in januari al in de belangstelling van Celtic, maar een concreet aanbod bleef toen uit.

“Tiago is een linksachter die technisch zeer onderlegd is. Hij heeft een goeie linkervoet en is sterk in de passing”, zei Arnard Vidarsson, Manager Sports, op de website van AA Gent.

“Zijn aanvallende kwaliteiten maken dat hij vanuit de linksbackpositie het tempo kan versnellen. Het is een speler met veel drive en passie.”

De spooktransfer van Valladolid

Het leek er deze zomer sterk op dat Tiago Araujo zou vertrekken naar Real Valladolid, voor een bedrag van 1,2 miljoen euro plus 750 duizend euro aan bonussen.

Op 30 juni reisde de Portugees met toestemming van Estoril Praia naar Valladolid om de transfer af te ronden. 

Araujo onderging medische tests, verbleef wekenlang in een hotel in Spanje, en poseerde zelfs met het shirt van de Spaanse club. Toch werd de deal na twee weken nog steeds niet geformaliseerd vanwege "juridische details," waarna Araujo uiteindelijk zonder een officiële overeenkomst terugkeerde naar Portugal.

De zogenaamde spooktransfer kwam niet tot stand omdat Real Valladolid door La Liga werd bestraft met een salarisbeperkingslimiet als gevolg van een eerdere schuld.

Araujo is een goede transfer van AA Gent

Meest recent

Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

42
42
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

46
46
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

98
98
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

160
160
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

112
112
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

290
290
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

85
85
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

268
268
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

399
399
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

112
112
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

83
83
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

282
282
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

369
369
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

57
57
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

520
520
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

398
398
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

122
122
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77

Meer sportnieuws