Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

door
Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

AA Gent staat voor een uitdaging met een spelerskern die nog is afgestemd op het vorige seizoen. Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro moeten de ploeg opnieuw vormgeven, wat volgens Vidarsson drie mercato’s kan vergen. Daarbij kampt de club met financiële beperkingen, waardoor er op verschillende vlakken wordt bespaard. Een knelpunt is de linksbackpositie.

Nurio Fortuna, ooit voor 6 miljoen euro gehaald en met een monstercontract, kreeg onlangs onverwachts een verlenging tot 2026. Zijn verlenging lijkt een afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die nu niet meer welkom is bij de club. In reactie op de tegenvallende prestaties van Nurio haalde Gent onlangs Tiago Araujo binnen, een talentvolle linksback van Estoril Praia.

LEES OOK: Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent moet snel puzzelen: linksback is een probleem

AA Gent is dit seizoen gestart met een spelerskern die nog afgestemd was op de eisen van vorig seizoen. Nu is het aan Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro om de selectie in lijn te brengen met de ambities van het huidige AA Gent.

Dit is geen eenvoudige taak, en het afstemmen van het team vraagt tijd—Vidarsson schatte in Het Laatste Nieuws dat daar wel drie mercato’s voor nodig zijn.

Bovendien wordt er in de Planet Group Arena tegenwoordig op allerlei fronten bespaard om het structurele verlies van de club te beperken.

De linksbackpositie is al enige tijd een probleem. Hoewel Nurio Fortuna niet langer een onbetwiste meerwaarde is, kreeg hij aan het einde van vorig seizoen in alle stilte een verrassende contractverlenging tot 2026.

Vraagtekens rond dure Nurio

De verrassende contractverlenging van Nurio Fortuna lijkt een laatste afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die sinds de aanstelling van Sam Baro als nieuwe voorzitter persona non grata is geworden bij AA Gent.

Nurio arriveerde in 2020 voor een toenmalig recordbedrag van 6 miljoen euro en een monstercontract, afgesloten door Bayat. Volgens Het Nieuwsblad werd er in de jacht op prestige destijds te veel betaald voor Nurio, die uiteindelijk niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

“Soms had ik wel de indruk dat hij (Hein Vanhaezebrouck, red.) enorm vast bleef houden aan Nurio Fortuna, een zeer dure transfer die blijkbaar optimaal moest renderen”, zei Wim De Coninck vorig seizoen in dezelfde krant.

“Hein bleef hem maar kansen geven.”

Nieuw beleid grijpt in: Araujo nieuwe linksback

Het nieuwe beleid bij AA Gent kiest echter voor een andere koers en heeft afgelopen weekend een nieuwe linksachter aangetrokken. Tiago Araujo (23), opgeleid bij SL Benfica, komt over van Estoril Praia.

Volgens Portugese bronnen betaalt AA Gent ongeveer 2 miljoen euro voor Araujo, waarvan 50% naar zijn ex-club Benfica gaat. Araujo stond in januari al in de belangstelling van Celtic, maar een concreet aanbod bleef toen uit.

“Tiago is een linksachter die technisch zeer onderlegd is. Hij heeft een goeie linkervoet en is sterk in de passing”, zei Arnard Vidarsson, Manager Sports, op de website van AA Gent.

“Zijn aanvallende kwaliteiten maken dat hij vanuit de linksbackpositie het tempo kan versnellen. Het is een speler met veel drive en passie.”

De spooktransfer van Valladolid

Het leek er deze zomer sterk op dat Tiago Araujo zou vertrekken naar Real Valladolid, voor een bedrag van 1,2 miljoen euro plus 750 duizend euro aan bonussen.

Op 30 juni reisde de Portugees met toestemming van Estoril Praia naar Valladolid om de transfer af te ronden. 

Araujo onderging medische tests, verbleef wekenlang in een hotel in Spanje, en poseerde zelfs met het shirt van de Spaanse club. Toch werd de deal na twee weken nog steeds niet geformaliseerd vanwege "juridische details," waarna Araujo uiteindelijk zonder een officiële overeenkomst terugkeerde naar Portugal.

De zogenaamde spooktransfer kwam niet tot stand omdat Real Valladolid door La Liga werd bestraft met een salarisbeperkingslimiet als gevolg van een eerdere schuld.

Araujo is een goede transfer van AA Gent

Meest recent

"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

16
16
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

84
84
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

393
393
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

122
122
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

116
116
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

308
308
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

355
355
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

67
67
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

225
225
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

174
174
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

109
109
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

191
191
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

78
78
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

493
493
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

119
119
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

151
151
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

284
284
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

328
328
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

544
544
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

35
35
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

489
489
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

236
236
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

174
174
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

384
384
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97

Meer sportnieuws