Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

door
Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

AA Gent staat voor een uitdaging met een spelerskern die nog is afgestemd op het vorige seizoen. Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro moeten de ploeg opnieuw vormgeven, wat volgens Vidarsson drie mercato’s kan vergen. Daarbij kampt de club met financiële beperkingen, waardoor er op verschillende vlakken wordt bespaard. Een knelpunt is de linksbackpositie.

Nurio Fortuna, ooit voor 6 miljoen euro gehaald en met een monstercontract, kreeg onlangs onverwachts een verlenging tot 2026. Zijn verlenging lijkt een afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die nu niet meer welkom is bij de club. In reactie op de tegenvallende prestaties van Nurio haalde Gent onlangs Tiago Araujo binnen, een talentvolle linksback van Estoril Praia.

LEES OOK: Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

AA Gent moet snel puzzelen: linksback is een probleem

AA Gent is dit seizoen gestart met een spelerskern die nog afgestemd was op de eisen van vorig seizoen. Nu is het aan Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro om de selectie in lijn te brengen met de ambities van het huidige AA Gent.

Dit is geen eenvoudige taak, en het afstemmen van het team vraagt tijd—Vidarsson schatte in Het Laatste Nieuws dat daar wel drie mercato’s voor nodig zijn.

Bovendien wordt er in de Planet Group Arena tegenwoordig op allerlei fronten bespaard om het structurele verlies van de club te beperken.

De linksbackpositie is al enige tijd een probleem. Hoewel Nurio Fortuna niet langer een onbetwiste meerwaarde is, kreeg hij aan het einde van vorig seizoen in alle stilte een verrassende contractverlenging tot 2026.

Vraagtekens rond dure Nurio

De verrassende contractverlenging van Nurio Fortuna lijkt een laatste afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die sinds de aanstelling van Sam Baro als nieuwe voorzitter persona non grata is geworden bij AA Gent.

Nurio arriveerde in 2020 voor een toenmalig recordbedrag van 6 miljoen euro en een monstercontract, afgesloten door Bayat. Volgens Het Nieuwsblad werd er in de jacht op prestige destijds te veel betaald voor Nurio, die uiteindelijk niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

“Soms had ik wel de indruk dat hij (Hein Vanhaezebrouck, red.) enorm vast bleef houden aan Nurio Fortuna, een zeer dure transfer die blijkbaar optimaal moest renderen”, zei Wim De Coninck vorig seizoen in dezelfde krant.

“Hein bleef hem maar kansen geven.”

Nieuw beleid grijpt in: Araujo nieuwe linksback

Het nieuwe beleid bij AA Gent kiest echter voor een andere koers en heeft afgelopen weekend een nieuwe linksachter aangetrokken. Tiago Araujo (23), opgeleid bij SL Benfica, komt over van Estoril Praia.

Volgens Portugese bronnen betaalt AA Gent ongeveer 2 miljoen euro voor Araujo, waarvan 50% naar zijn ex-club Benfica gaat. Araujo stond in januari al in de belangstelling van Celtic, maar een concreet aanbod bleef toen uit.

“Tiago is een linksachter die technisch zeer onderlegd is. Hij heeft een goeie linkervoet en is sterk in de passing”, zei Arnard Vidarsson, Manager Sports, op de website van AA Gent.

“Zijn aanvallende kwaliteiten maken dat hij vanuit de linksbackpositie het tempo kan versnellen. Het is een speler met veel drive en passie.”

De spooktransfer van Valladolid

Het leek er deze zomer sterk op dat Tiago Araujo zou vertrekken naar Real Valladolid, voor een bedrag van 1,2 miljoen euro plus 750 duizend euro aan bonussen.

Op 30 juni reisde de Portugees met toestemming van Estoril Praia naar Valladolid om de transfer af te ronden. 

Araujo onderging medische tests, verbleef wekenlang in een hotel in Spanje, en poseerde zelfs met het shirt van de Spaanse club. Toch werd de deal na twee weken nog steeds niet geformaliseerd vanwege "juridische details," waarna Araujo uiteindelijk zonder een officiële overeenkomst terugkeerde naar Portugal.

De zogenaamde spooktransfer kwam niet tot stand omdat Real Valladolid door La Liga werd bestraft met een salarisbeperkingslimiet als gevolg van een eerdere schuld.

Araujo is een goede transfer van AA Gent

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

71
71
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

28
28
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

224
224
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

307
307
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

296
296
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

959
959
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

746
746
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1072
1072

Meer sportnieuws