Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

door
Heisa bij AA Gent: monstercontract in zware penarie

AA Gent staat voor een uitdaging met een spelerskern die nog is afgestemd op het vorige seizoen. Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro moeten de ploeg opnieuw vormgeven, wat volgens Vidarsson drie mercato’s kan vergen. Daarbij kampt de club met financiële beperkingen, waardoor er op verschillende vlakken wordt bespaard. Een knelpunt is de linksbackpositie.

Nurio Fortuna, ooit voor 6 miljoen euro gehaald en met een monstercontract, kreeg onlangs onverwachts een verlenging tot 2026. Zijn verlenging lijkt een afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die nu niet meer welkom is bij de club. In reactie op de tegenvallende prestaties van Nurio haalde Gent onlangs Tiago Araujo binnen, een talentvolle linksback van Estoril Praia.

LEES OOK: AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent moet snel puzzelen: linksback is een probleem

AA Gent is dit seizoen gestart met een spelerskern die nog afgestemd was op de eisen van vorig seizoen. Nu is het aan Arnar Vidarsson, Kjeld Ford en Sam Baro om de selectie in lijn te brengen met de ambities van het huidige AA Gent.

Dit is geen eenvoudige taak, en het afstemmen van het team vraagt tijd—Vidarsson schatte in Het Laatste Nieuws dat daar wel drie mercato’s voor nodig zijn.

Bovendien wordt er in de Planet Group Arena tegenwoordig op allerlei fronten bespaard om het structurele verlies van de club te beperken.

De linksbackpositie is al enige tijd een probleem. Hoewel Nurio Fortuna niet langer een onbetwiste meerwaarde is, kreeg hij aan het einde van vorig seizoen in alle stilte een verrassende contractverlenging tot 2026.

Vraagtekens rond dure Nurio

De verrassende contractverlenging van Nurio Fortuna lijkt een laatste afscheidscadeau van makelaar Mogi Bayat, die sinds de aanstelling van Sam Baro als nieuwe voorzitter persona non grata is geworden bij AA Gent.

Nurio arriveerde in 2020 voor een toenmalig recordbedrag van 6 miljoen euro en een monstercontract, afgesloten door Bayat. Volgens Het Nieuwsblad werd er in de jacht op prestige destijds te veel betaald voor Nurio, die uiteindelijk niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

“Soms had ik wel de indruk dat hij (Hein Vanhaezebrouck, red.) enorm vast bleef houden aan Nurio Fortuna, een zeer dure transfer die blijkbaar optimaal moest renderen”, zei Wim De Coninck vorig seizoen in dezelfde krant.

“Hein bleef hem maar kansen geven.”

Nieuw beleid grijpt in: Araujo nieuwe linksback

Het nieuwe beleid bij AA Gent kiest echter voor een andere koers en heeft afgelopen weekend een nieuwe linksachter aangetrokken. Tiago Araujo (23), opgeleid bij SL Benfica, komt over van Estoril Praia.

Volgens Portugese bronnen betaalt AA Gent ongeveer 2 miljoen euro voor Araujo, waarvan 50% naar zijn ex-club Benfica gaat. Araujo stond in januari al in de belangstelling van Celtic, maar een concreet aanbod bleef toen uit.

“Tiago is een linksachter die technisch zeer onderlegd is. Hij heeft een goeie linkervoet en is sterk in de passing”, zei Arnard Vidarsson, Manager Sports, op de website van AA Gent.

“Zijn aanvallende kwaliteiten maken dat hij vanuit de linksbackpositie het tempo kan versnellen. Het is een speler met veel drive en passie.”

De spooktransfer van Valladolid

Het leek er deze zomer sterk op dat Tiago Araujo zou vertrekken naar Real Valladolid, voor een bedrag van 1,2 miljoen euro plus 750 duizend euro aan bonussen.

Op 30 juni reisde de Portugees met toestemming van Estoril Praia naar Valladolid om de transfer af te ronden. 

Araujo onderging medische tests, verbleef wekenlang in een hotel in Spanje, en poseerde zelfs met het shirt van de Spaanse club. Toch werd de deal na twee weken nog steeds niet geformaliseerd vanwege "juridische details," waarna Araujo uiteindelijk zonder een officiële overeenkomst terugkeerde naar Portugal.

De zogenaamde spooktransfer kwam niet tot stand omdat Real Valladolid door La Liga werd bestraft met een salarisbeperkingslimiet als gevolg van een eerdere schuld.

Araujo is een goede transfer van AA Gent

Meest recent

'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

18
18
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

33
33
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

25
25
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

104
104
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

97
97
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

37
37
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

178
178
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

125
125
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

246
246
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

136
136
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

271
271
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

253
253
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

136
136
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

99
99
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

186
186
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

54
54
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

187
187
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

75
75
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

301
301
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

98
98
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

90
90
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

373
373
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

60
60

Meer sportnieuws