Kuyt haalt snoeihard uit naar VAR na rode kaart

door
Kuyt haalt snoeihard uit naar VAR na rode kaart

Na vijf speeldagen is Beerschot helemaal onderaan het klassement in de Jupiler Pro League beland. Ze pakten op de openingsspeeldag nog een punt tegen OHL, maar sindsdien volgden vier nederlagen op rij. Met één op vijftien staan ze nu helemaal alleen laatste.

Zondag keerden de Mannekes ook met lege handen terug uit Luik na een hoogst ongelukkige wedstrijd. Die glipte Beerschot volledig door de vingers toen ze na een uur met tien kwamen te staan na een rode kaart voor Brian Plat. De Nederlander had aanvankelijk nochtans slechts geel gekregen, maar de VAR kwam nog tussen.

LEES OOK: ‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Kuyt haalt hard uit naar VAR

Dat kon Dirk Kuyt helemaal niet begrijpen. "Ik wil vooropstellen dat ik véél respect heb voor de scheidsrechters - de penalty die we tegenkregen was uitstekend gezien. Maar in de fase met de rode kaart had Plat geen enkele intentie om de tegenstander te raken. De ref beslist om geel te geven, dan begrijp ik werkelijk niet waarom de VAR ingrijpt", sakkerde de trainer bij Het Laatste Nieuws.

Zijn kritiek was snoeihard. "De VAR is in het leven geroepen om beslissingen te nemen die wij niet zien... Dan vraag ik me af: zitten er in de VAR wel mensen die het voetbal goed lezen? En is het dan ook een hulpmiddel?", vroeg hij zich luidop af.

Kantelmoment in de wedstrijd

Kuyt zag ook dat de rode kaart een kantelmoment was in de wedstrijd. "De beslissing was allesbepalend. En daar heb ik moeite mee. Mijn gevoel van onrechtvaardigheid heerst", foeterde hij nog.

Het verandert weinig aan de situatie van Beerschot, dat volgende week tegen Dender maar beter punten kan pakken om niet met een dramatisch gevoel de interlandbreak in te moeten trekken. Sowieso lijkt het een lastig seizoen te gaan worden voor de promovendus.

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

KRC Genk met gigantisch plan: “50-60 miljoen euro”

Bij KRC Genk is 2026 een belangrijk jaar. De Limburgers willen niet weer een seizoen kennen dat op ...

31
31
Fans Anderlecht viseren Renard en Hasi: "Topbeleid…"

Bij RSC Anderlecht hebben ze Cedric Hatenboer uitgeleend aan Telstar. Het is heel opvallend dat er ...

55
55
'Transferbom in de maak: Messi terug naar Europa'

De wintermercato is net van start gegaan en dus kan er in de komende maanden nog heel veel gaan ...

57
57
Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Club Brugge reisde vorig weekend af naar Marbella om zich daar voor te bereiden op de tweede helft ...

74
74
Brys verrast met uitspraak over toekomst bij Kameroen

Kameroen plaatste zich zondagavond voor de kwartfinale van de Africa Cup door het Zuid-Afrika van ...

52
52
Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Club Brugge brengt deze week door onder de Spaanse zon, want in Marbella werken ze aan de ...

107
107
Euvrard legt transferplannen Standard op tafel

De strijd om de zesde plaats en het bijhorende laatste ticket voor de Champions' Play-Off belooft de ...

79
79
Van den Bergh beslist over verderzetten exotisch avontuur

Vorige zomer nam de carrière van Jan Van den Bergh een zeer verrassende wending. De 31-jarige ...

21
21
'Antwerp moet wintertarget van lijstje schrappen'

Het wordt uitkijken naar wat Antwerp deze winter op de mercato zal doen. De Great Old maakte in ...

158
158
'Man Utd zoekt coach: eerste 4 kandidaten bekend'

De eerste dagen van 2026 blijken niet al te prettig voor trainers in de Premier League. Op ...

251
251
'AA Gent grijpt naast eerste winteraanwinst'

AA Gent vertoeft momenteel net als vele andere eersteklassers in Spanje om zich klaar te stomen voor ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

429
429
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

98
98
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

137
137
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

232
232
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

504
504
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

919
919
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

488
488
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

244
244
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

403
403
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

349
349
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

209
209
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

267
267
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

565
565
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

112
112

Meer sportnieuws