Kuyt haalt snoeihard uit naar VAR na rode kaart

188 stemmen
Kuyt haalt snoeihard uit naar VAR na rode kaart

Na vijf speeldagen is Beerschot helemaal onderaan het klassement in de Jupiler Pro League beland. Ze pakten op de openingsspeeldag nog een punt tegen OHL, maar sindsdien volgden vier nederlagen op rij. Met één op vijftien staan ze nu helemaal alleen laatste.

Zondag keerden de Mannekes ook met lege handen terug uit Luik na een hoogst ongelukkige wedstrijd. Die glipte Beerschot volledig door de vingers toen ze na een uur met tien kwamen te staan na een rode kaart voor Brian Plat. De Nederlander had aanvankelijk nochtans slechts geel gekregen, maar de VAR kwam nog tussen.

LEES OOK: KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

Kuyt haalt hard uit naar VAR

Dat kon Dirk Kuyt helemaal niet begrijpen. "Ik wil vooropstellen dat ik véél respect heb voor de scheidsrechters - de penalty die we tegenkregen was uitstekend gezien. Maar in de fase met de rode kaart had Plat geen enkele intentie om de tegenstander te raken. De ref beslist om geel te geven, dan begrijp ik werkelijk niet waarom de VAR ingrijpt", sakkerde de trainer bij Het Laatste Nieuws.

Zijn kritiek was snoeihard. "De VAR is in het leven geroepen om beslissingen te nemen die wij niet zien... Dan vraag ik me af: zitten er in de VAR wel mensen die het voetbal goed lezen? En is het dan ook een hulpmiddel?", vroeg hij zich luidop af.

Kantelmoment in de wedstrijd

Kuyt zag ook dat de rode kaart een kantelmoment was in de wedstrijd. "De beslissing was allesbepalend. En daar heb ik moeite mee. Mijn gevoel van onrechtvaardigheid heerst", foeterde hij nog.

Het verandert weinig aan de situatie van Beerschot, dat volgende week tegen Dender maar beter punten kan pakken om niet met een dramatisch gevoel de interlandbreak in te moeten trekken. Sowieso lijkt het een lastig seizoen te gaan worden voor de promovendus.

🚀

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

7
7
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

51
51
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

71
71
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

51
51
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

244
244
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

31
31
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

389
389
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

572
572
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

139
139
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

285
285
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

816
816
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

498
498
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

140
140
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

853
853
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

232
232
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

296
296
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

181
181
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

66
66
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

52
52
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

86
86
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

164
164
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

602
602
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

114
114

Meer sportnieuws