‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

door
‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

RSC Anderlecht is vastberaden om hun selectie te versterken met een creatieve middenvelder en een sterke opbouwer vanuit de defensie. Hoewel een deal met FC Augsburg voor Niklas Dorsch op het laatste moment mislukte, circuleert nu de naam van Joseph Nonge, een voormalige jeugdspeler van Anderlecht.

Nonge, die in Italië indruk maakte bij Juventus en vergeleken werd met Paul Pogba, is een veelzijdige middenvelder met zowel technische vaardigheden als fysieke kracht. Ondanks zijn veelbelovende toekomst onder coach Allegri, lijkt de nieuwe coach Thiago Motta dit seizoen niet op hem te rekenen.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Oude bekende als opbouwer vanuit de defensie?

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Maar Jesper Fredberg richt zijn blik verder.

De club heeft namelijk niet alleen dringend behoefte aan aanvallende impulsen, maar ook aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In dat kader stond Anderlecht op het punt om een akkoord te bereiken met FC Augsburg over de transfer van Niklas Dorsch. Toch viel deze deal op het laatste moment in het water.

Een andere naam die circuleert in de wandelgangen van het Lotto Park is die van Joseph Nonge. De 19-jarige middenvelder staat ook in de belangstelling van clubs als Antwerp FC, Frosinone, FC Basel, OGC Nice en RC Lens.

Nonge is een voormalige jeugdspeler van Anderlecht die destijds werd gezien als een type-Yaya Touré. Na negen seizoenen in de jeugdopleiding van RSCA, maakte hij drie jaar geleden op 16-jarige leeftijd een toptransfer naar Juventus, ondanks interesse van Manchester United.

Bij Juventus begon hij in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Ook in de nationale jeugdploegen drukte hij zijn stempel, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs als aanvoerder fungeerde.

Mini Pogba: “Hij is de volgende generatie”

In Italië trok Joseph Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Op die manier past Nonge perfect in de vacature van sterke opbouwer vanuit de defensie bij Anderlecht.

Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, toen een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub. De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij leek zich te herkennen in de jonge Belg.

In juni vorig jaar zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt. Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Door extrasportieve omstandigheden werd het proces voor Nonge versneld om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Hij is de volgende generatie”, zei toenmalig Juventus-coach Allegri vorig seizoen.

Vanaf oktober haalde hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en begin januari vierde Nonge zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana.

Maar ook type-Edgar Davids

Hoewel Joseph Nonge aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’.

Montero beschreef hoe Nonge regelmatig gefrustreerd raakt tijdens trainingen als hij verliest, maar zag dit als een positieve eigenschap. “Het is goed dat hij die drang heeft,” zei Montero.

“Je moet hem alleen leren wanneer het gepast is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Allegri was fan van Nonge, Thiago Motta niet

Begin maart beleefde Joseph Nonge een dramatisch moment tijdens de wedstrijd tegen Napoli. In de laatste minuten maakte hij een cruciale fout in een duel met Victor Osimhen, waardoor Napoli op het nippertje de overwinning tegen Juventus wist te grijpen.

Kort daarna nam Massimiliano Allegri een opvallende beslissing door de jonge middenvelder meteen te wisselen. L'Avenir schreef dat deze gebeurtenis een blijvende indruk zou achterlaten op Nonge's jonge carrière.

In Italië werd echter benadrukt dat deze vervanging meer een voorzorgsmaatregel was dan een straf. Allegri, een groot fan van Nonge, bleef vertrouwen op zijn talent en was ervan overtuigd dat de middenvelder een veelbelovende toekomst tegemoet zou gaan.

Toch heeft de nieuwe coach, Thiago Motta, zijn vertrouwen in Nonge dit seizoen niet uitgesproken, wat vraagtekens oproept over zijn rol in het huidige team.

Anderlecht moet Nonge halen

Meest recent

'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfer nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

18
18
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

47
47
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

37
37
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

100
100
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

35
35
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

36
36
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

154
154
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

63
63
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

33
33
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

206
206
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

31
31
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

592
592
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

255
255
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

212
212
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

109
109
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

112
112
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

67
67
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

118
118
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

773
773
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

211
211
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

343
343
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

52
52
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

708
708
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

290
290
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

104
104

Meer sportnieuws