‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

door
‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

RSC Anderlecht is vastberaden om hun selectie te versterken met een creatieve middenvelder en een sterke opbouwer vanuit de defensie. Hoewel een deal met FC Augsburg voor Niklas Dorsch op het laatste moment mislukte, circuleert nu de naam van Joseph Nonge, een voormalige jeugdspeler van Anderlecht.

Nonge, die in Italië indruk maakte bij Juventus en vergeleken werd met Paul Pogba, is een veelzijdige middenvelder met zowel technische vaardigheden als fysieke kracht. Ondanks zijn veelbelovende toekomst onder coach Allegri, lijkt de nieuwe coach Thiago Motta dit seizoen niet op hem te rekenen.

LEES OOK: Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Oude bekende als opbouwer vanuit de defensie?

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Maar Jesper Fredberg richt zijn blik verder.

De club heeft namelijk niet alleen dringend behoefte aan aanvallende impulsen, maar ook aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In dat kader stond Anderlecht op het punt om een akkoord te bereiken met FC Augsburg over de transfer van Niklas Dorsch. Toch viel deze deal op het laatste moment in het water.

Een andere naam die circuleert in de wandelgangen van het Lotto Park is die van Joseph Nonge. De 19-jarige middenvelder staat ook in de belangstelling van clubs als Antwerp FC, Frosinone, FC Basel, OGC Nice en RC Lens.

Nonge is een voormalige jeugdspeler van Anderlecht die destijds werd gezien als een type-Yaya Touré. Na negen seizoenen in de jeugdopleiding van RSCA, maakte hij drie jaar geleden op 16-jarige leeftijd een toptransfer naar Juventus, ondanks interesse van Manchester United.

Bij Juventus begon hij in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Ook in de nationale jeugdploegen drukte hij zijn stempel, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs als aanvoerder fungeerde.

Mini Pogba: “Hij is de volgende generatie”

In Italië trok Joseph Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Op die manier past Nonge perfect in de vacature van sterke opbouwer vanuit de defensie bij Anderlecht.

Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, toen een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub. De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij leek zich te herkennen in de jonge Belg.

In juni vorig jaar zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt. Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Door extrasportieve omstandigheden werd het proces voor Nonge versneld om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Hij is de volgende generatie”, zei toenmalig Juventus-coach Allegri vorig seizoen.

Vanaf oktober haalde hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en begin januari vierde Nonge zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana.

Maar ook type-Edgar Davids

Hoewel Joseph Nonge aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’.

Montero beschreef hoe Nonge regelmatig gefrustreerd raakt tijdens trainingen als hij verliest, maar zag dit als een positieve eigenschap. “Het is goed dat hij die drang heeft,” zei Montero.

“Je moet hem alleen leren wanneer het gepast is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Allegri was fan van Nonge, Thiago Motta niet

Begin maart beleefde Joseph Nonge een dramatisch moment tijdens de wedstrijd tegen Napoli. In de laatste minuten maakte hij een cruciale fout in een duel met Victor Osimhen, waardoor Napoli op het nippertje de overwinning tegen Juventus wist te grijpen.

Kort daarna nam Massimiliano Allegri een opvallende beslissing door de jonge middenvelder meteen te wisselen. L'Avenir schreef dat deze gebeurtenis een blijvende indruk zou achterlaten op Nonge's jonge carrière.

In Italië werd echter benadrukt dat deze vervanging meer een voorzorgsmaatregel was dan een straf. Allegri, een groot fan van Nonge, bleef vertrouwen op zijn talent en was ervan overtuigd dat de middenvelder een veelbelovende toekomst tegemoet zou gaan.

Toch heeft de nieuwe coach, Thiago Motta, zijn vertrouwen in Nonge dit seizoen niet uitgesproken, wat vraagtekens oproept over zijn rol in het huidige team.

Anderlecht moet Nonge halen

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

63
63
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

24
24
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

36
36
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

154
154
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

203
203
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

174
174
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

272
272
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

174
174
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

178
178
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

974
974
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

82
82
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

117
117
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

347
347
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

147
147
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

492
492
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

240
240
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

272
272
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

210
210
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

438
438
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

721
721

Meer sportnieuws