‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

door
‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

RSC Anderlecht is vastberaden om hun selectie te versterken met een creatieve middenvelder en een sterke opbouwer vanuit de defensie. Hoewel een deal met FC Augsburg voor Niklas Dorsch op het laatste moment mislukte, circuleert nu de naam van Joseph Nonge, een voormalige jeugdspeler van Anderlecht.

Nonge, die in Italië indruk maakte bij Juventus en vergeleken werd met Paul Pogba, is een veelzijdige middenvelder met zowel technische vaardigheden als fysieke kracht. Ondanks zijn veelbelovende toekomst onder coach Allegri, lijkt de nieuwe coach Thiago Motta dit seizoen niet op hem te rekenen.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Oude bekende als opbouwer vanuit de defensie?

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Maar Jesper Fredberg richt zijn blik verder.

De club heeft namelijk niet alleen dringend behoefte aan aanvallende impulsen, maar ook aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In dat kader stond Anderlecht op het punt om een akkoord te bereiken met FC Augsburg over de transfer van Niklas Dorsch. Toch viel deze deal op het laatste moment in het water.

Een andere naam die circuleert in de wandelgangen van het Lotto Park is die van Joseph Nonge. De 19-jarige middenvelder staat ook in de belangstelling van clubs als Antwerp FC, Frosinone, FC Basel, OGC Nice en RC Lens.

Nonge is een voormalige jeugdspeler van Anderlecht die destijds werd gezien als een type-Yaya Touré. Na negen seizoenen in de jeugdopleiding van RSCA, maakte hij drie jaar geleden op 16-jarige leeftijd een toptransfer naar Juventus, ondanks interesse van Manchester United.

Bij Juventus begon hij in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Ook in de nationale jeugdploegen drukte hij zijn stempel, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs als aanvoerder fungeerde.

Mini Pogba: “Hij is de volgende generatie”

In Italië trok Joseph Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Op die manier past Nonge perfect in de vacature van sterke opbouwer vanuit de defensie bij Anderlecht.

Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, toen een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub. De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij leek zich te herkennen in de jonge Belg.

In juni vorig jaar zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt. Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Door extrasportieve omstandigheden werd het proces voor Nonge versneld om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Hij is de volgende generatie”, zei toenmalig Juventus-coach Allegri vorig seizoen.

Vanaf oktober haalde hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en begin januari vierde Nonge zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana.

Maar ook type-Edgar Davids

Hoewel Joseph Nonge aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’.

Montero beschreef hoe Nonge regelmatig gefrustreerd raakt tijdens trainingen als hij verliest, maar zag dit als een positieve eigenschap. “Het is goed dat hij die drang heeft,” zei Montero.

“Je moet hem alleen leren wanneer het gepast is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Allegri was fan van Nonge, Thiago Motta niet

Begin maart beleefde Joseph Nonge een dramatisch moment tijdens de wedstrijd tegen Napoli. In de laatste minuten maakte hij een cruciale fout in een duel met Victor Osimhen, waardoor Napoli op het nippertje de overwinning tegen Juventus wist te grijpen.

Kort daarna nam Massimiliano Allegri een opvallende beslissing door de jonge middenvelder meteen te wisselen. L'Avenir schreef dat deze gebeurtenis een blijvende indruk zou achterlaten op Nonge's jonge carrière.

In Italië werd echter benadrukt dat deze vervanging meer een voorzorgsmaatregel was dan een straf. Allegri, een groot fan van Nonge, bleef vertrouwen op zijn talent en was ervan overtuigd dat de middenvelder een veelbelovende toekomst tegemoet zou gaan.

Toch heeft de nieuwe coach, Thiago Motta, zijn vertrouwen in Nonge dit seizoen niet uitgesproken, wat vraagtekens oproept over zijn rol in het huidige team.

Anderlecht moet Nonge halen

Meest recent

Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

22
22
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

77
77
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

25
25
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

138
138
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

30
30
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

141
141
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

132
132
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

70
70
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

198
198
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

151
151
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

86
86
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

298
298
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

164
164
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

130
130
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

234
234
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

82
82
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

281
281
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

145
145
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

869
869
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

100
100
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

215
215
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

89
89
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

147
147
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

868
868

Meer sportnieuws