‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

door
‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

RSC Anderlecht is vastberaden om hun selectie te versterken met een creatieve middenvelder en een sterke opbouwer vanuit de defensie. Hoewel een deal met FC Augsburg voor Niklas Dorsch op het laatste moment mislukte, circuleert nu de naam van Joseph Nonge, een voormalige jeugdspeler van Anderlecht.

Nonge, die in Italië indruk maakte bij Juventus en vergeleken werd met Paul Pogba, is een veelzijdige middenvelder met zowel technische vaardigheden als fysieke kracht. Ondanks zijn veelbelovende toekomst onder coach Allegri, lijkt de nieuwe coach Thiago Motta dit seizoen niet op hem te rekenen.

LEES OOK: 'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

Oude bekende als opbouwer vanuit de defensie?

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Maar Jesper Fredberg richt zijn blik verder.

De club heeft namelijk niet alleen dringend behoefte aan aanvallende impulsen, maar ook aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In dat kader stond Anderlecht op het punt om een akkoord te bereiken met FC Augsburg over de transfer van Niklas Dorsch. Toch viel deze deal op het laatste moment in het water.

Een andere naam die circuleert in de wandelgangen van het Lotto Park is die van Joseph Nonge. De 19-jarige middenvelder staat ook in de belangstelling van clubs als Antwerp FC, Frosinone, FC Basel, OGC Nice en RC Lens.

Nonge is een voormalige jeugdspeler van Anderlecht die destijds werd gezien als een type-Yaya Touré. Na negen seizoenen in de jeugdopleiding van RSCA, maakte hij drie jaar geleden op 16-jarige leeftijd een toptransfer naar Juventus, ondanks interesse van Manchester United.

Bij Juventus begon hij in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Ook in de nationale jeugdploegen drukte hij zijn stempel, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs als aanvoerder fungeerde.

Mini Pogba: “Hij is de volgende generatie”

In Italië trok Joseph Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Op die manier past Nonge perfect in de vacature van sterke opbouwer vanuit de defensie bij Anderlecht.

Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, toen een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub. De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij leek zich te herkennen in de jonge Belg.

In juni vorig jaar zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt. Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Door extrasportieve omstandigheden werd het proces voor Nonge versneld om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Hij is de volgende generatie”, zei toenmalig Juventus-coach Allegri vorig seizoen.

Vanaf oktober haalde hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en begin januari vierde Nonge zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana.

Maar ook type-Edgar Davids

Hoewel Joseph Nonge aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’.

Montero beschreef hoe Nonge regelmatig gefrustreerd raakt tijdens trainingen als hij verliest, maar zag dit als een positieve eigenschap. “Het is goed dat hij die drang heeft,” zei Montero.

“Je moet hem alleen leren wanneer het gepast is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Allegri was fan van Nonge, Thiago Motta niet

Begin maart beleefde Joseph Nonge een dramatisch moment tijdens de wedstrijd tegen Napoli. In de laatste minuten maakte hij een cruciale fout in een duel met Victor Osimhen, waardoor Napoli op het nippertje de overwinning tegen Juventus wist te grijpen.

Kort daarna nam Massimiliano Allegri een opvallende beslissing door de jonge middenvelder meteen te wisselen. L'Avenir schreef dat deze gebeurtenis een blijvende indruk zou achterlaten op Nonge's jonge carrière.

In Italië werd echter benadrukt dat deze vervanging meer een voorzorgsmaatregel was dan een straf. Allegri, een groot fan van Nonge, bleef vertrouwen op zijn talent en was ervan overtuigd dat de middenvelder een veelbelovende toekomst tegemoet zou gaan.

Toch heeft de nieuwe coach, Thiago Motta, zijn vertrouwen in Nonge dit seizoen niet uitgesproken, wat vraagtekens oproept over zijn rol in het huidige team.

Anderlecht moet Nonge halen

Meest recent

'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

16
16
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

123
123
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

39
39
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

134
134
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

44
44
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

13
13
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

575
575
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

209
209
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

220
220
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

74
74
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

288
288
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

135
135
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

19
19
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

291
291
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

116
116
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

100
100
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

248
248
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

141
141
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

181
181
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

346
346
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

356
356
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

370
370
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

590
590
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

96
96

Meer sportnieuws