‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

1117
‘Anderlecht droomt van dikke rentree: 'Mini Octopus’’

RSC Anderlecht is vastberaden om hun selectie te versterken met een creatieve middenvelder en een sterke opbouwer vanuit de defensie. Hoewel een deal met FC Augsburg voor Niklas Dorsch op het laatste moment mislukte, circuleert nu de naam van Joseph Nonge, een voormalige jeugdspeler van Anderlecht.

Nonge, die in Italië indruk maakte bij Juventus en vergeleken werd met Paul Pogba, is een veelzijdige middenvelder met zowel technische vaardigheden als fysieke kracht. Ondanks zijn veelbelovende toekomst onder coach Allegri, lijkt de nieuwe coach Thiago Motta dit seizoen niet op hem te rekenen.

LEES OOK: Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Oude bekende als opbouwer vanuit de defensie?

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Maar Jesper Fredberg richt zijn blik verder.

De club heeft namelijk niet alleen dringend behoefte aan aanvallende impulsen, maar ook aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In dat kader stond Anderlecht op het punt om een akkoord te bereiken met FC Augsburg over de transfer van Niklas Dorsch. Toch viel deze deal op het laatste moment in het water.

Een andere naam die circuleert in de wandelgangen van het Lotto Park is die van Joseph Nonge. De 19-jarige middenvelder staat ook in de belangstelling van clubs als Antwerp FC, Frosinone, FC Basel, OGC Nice en RC Lens.

Nonge is een voormalige jeugdspeler van Anderlecht die destijds werd gezien als een type-Yaya Touré. Na negen seizoenen in de jeugdopleiding van RSCA, maakte hij drie jaar geleden op 16-jarige leeftijd een toptransfer naar Juventus, ondanks interesse van Manchester United.

Bij Juventus begon hij in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Ook in de nationale jeugdploegen drukte hij zijn stempel, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs als aanvoerder fungeerde.

Mini Pogba: “Hij is de volgende generatie”

In Italië trok Joseph Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Op die manier past Nonge perfect in de vacature van sterke opbouwer vanuit de defensie bij Anderlecht.

Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, toen een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub. De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij leek zich te herkennen in de jonge Belg.

In juni vorig jaar zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt. Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Door extrasportieve omstandigheden werd het proces voor Nonge versneld om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Hij is de volgende generatie”, zei toenmalig Juventus-coach Allegri vorig seizoen.

Vanaf oktober haalde hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en begin januari vierde Nonge zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana.

Maar ook type-Edgar Davids

Hoewel Joseph Nonge aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’.

Montero beschreef hoe Nonge regelmatig gefrustreerd raakt tijdens trainingen als hij verliest, maar zag dit als een positieve eigenschap. “Het is goed dat hij die drang heeft,” zei Montero.

“Je moet hem alleen leren wanneer het gepast is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Allegri was fan van Nonge, Thiago Motta niet

Begin maart beleefde Joseph Nonge een dramatisch moment tijdens de wedstrijd tegen Napoli. In de laatste minuten maakte hij een cruciale fout in een duel met Victor Osimhen, waardoor Napoli op het nippertje de overwinning tegen Juventus wist te grijpen.

Kort daarna nam Massimiliano Allegri een opvallende beslissing door de jonge middenvelder meteen te wisselen. L'Avenir schreef dat deze gebeurtenis een blijvende indruk zou achterlaten op Nonge's jonge carrière.

In Italië werd echter benadrukt dat deze vervanging meer een voorzorgsmaatregel was dan een straf. Allegri, een groot fan van Nonge, bleef vertrouwen op zijn talent en was ervan overtuigd dat de middenvelder een veelbelovende toekomst tegemoet zou gaan.

Toch heeft de nieuwe coach, Thiago Motta, zijn vertrouwen in Nonge dit seizoen niet uitgesproken, wat vraagtekens oproept over zijn rol in het huidige team.

Anderlecht moet Nonge halen

Meest recent

Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

16
16
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

80
80
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

76
76
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

63
63
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

82
82
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

65
65
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

16
16
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

83
83
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

52
52
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

28
28
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

72
72
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

106
106
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

31
31
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

230
230
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

80
80
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

365
365
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

248
248
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

63
63
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

143
143
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

94
94
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

66
66
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

127
127
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

161
161
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

138
138

Meer sportnieuws