Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

door
Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

Na twee speeldagen staat Lierse voorlopig verrassend alleen aan de leiding in de Challenger Pro League. De Pallieters klopten vanavond na een waar spektakelstuk Seraing, terwijl Club NXT in het absolute slot toesloeg tegen La Louvière.

Club NXT zorgde vorige week voor een prachtige ouverture van de nieuwe competitie in de Challenger Pro League. De jonge Bruggelingen veegden Lokeren-Temse helemaal van de mat en hoopten om vanavond ook promovendus La Louvière schaakmat te zetten. Op het Lisp nam het prima gestarte Lierse, dat vorige week stuntte tegen Essevee, het dan weer op tegen Seraing.

LEES OOK: Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

Sterke Pallieters beleven sprookjesachtig begin

Lierse probeerde meteen zijn wil op te leggen aan de Métallos, op het kwartier werkte Adinany een eerste echte kans naast de kooi van Margueron. Bij de Pallieters was Laes ondertussen de geblesseerde Mpanzu al komen vervangen. Seraing reageerde halfweg de eerste helft met een lage schuiver van Schouterden (vorig jaar nog bij Lierse) die een meter of twee naast vloog.

Margueron bleef de beste man bij Seraing en had op het halfuur opnieuw een prima redding in huis op de kopbal van Adinany. Sow was echter goed gevolgd en kopte de 1-0 deze keer wel voorbij een kansloze bezoekende doelman. Het team van Mbaye Leye was lange tijd amper gevaarlijk maar sloeg wel dodelijk toe bij zijn eerste echte kans. Na een vrije trap bleef de bal in de Lierse zestien meter hangen en Allione schoot de bal heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Het slotakkoord kwam toch nog van Lierse: in blessuretijd werd Sow door de buitenspelval geloodst en hij schoof de 2-1 tegen de touwen.

Ook na rust kampte Lierse vroegtijdig met blessureleed. Deze keer was het de ervaren Perdichizzi die het veld moest verlaten. Net op dat moment ontsnapten de Pallieters aan de gelijkmaker, na grabbelen van De Smet ging de bal miraculeus niet in doel. Een cruciaal moment, want twee minuten later werkte Tshibuabua ongelukkig de 3-1 voorbij zijn eigen doelman.

Maar ook deze keer sloegen de Métallos terug. Iets voorbij het uur kapte Camara (na handspel?) zich knap vrij en hij schoot de 3-2 voorbij een kansloze De Smet. Opnieuw spanning op het Lisp. Die was echter van korte duur toen Margueron in de slotfase na wild uitkomen het veld moest verlaten met een rode kaart. Met tien man zat er geen 'remontada' meer in, na twee speeldagen staan de Pallieters knap mee aan de leiding.

Scoreverloop:

1-0 (31') Yow, 1-1 (37') Allione, 2-1 (45+3') Sow, 3-1 (56') Tshibuabua (ed), 3-2 (64') Camara

Bijzonderheid: 

Margueron (Seraing) pakt een rode kaart (75').

Club NXT spaart beste voor slotfase

Op Tivoli hoopte La Louvière om zijn prima prestatie van tijdens de openingsspeeldag een positief vervolg te geven. De eerste grote kans was op het kwartier wel voor Club NXT, Granados verscheen alleen voor Peano maar die laatste toonde zijn kunnen met een prachtige redding. De Blauw-Zwarte jongelingen bleven veruit de beste mogelijkheden afdwingen, halfweg de eerste helft mikte Audoor vanuit een scherpe hoek voorlangs.

Les Loups profiteerden op het halfuur optimaal van de Brugse missers. Liongola werd op de achterlijn vrijgespeeld, zette scherp voor en via de voet van de ongelukkige De Smet vloog de 1-0 in doel. De bezoekers hadden nadien geen echte reactie meer in huis en ontsnapten nog op slag van rust toen De Corte een vrije trap van Maës heerlijk uit doel zweefde. Halfweg nam La Louvière de leiding.

Het jonge Blauw-Zwart had het ook na de pauze aanvankelijk moeilijk met de thuisploeg. Een prima De Corte hield zijn ploeg een paar keer in leven. Club NXT stak zelf zeker ook regelmatig de neus aan het venster maar de promovendus toonde zich lange tijd een heel geslepen ploeg die ook nog over heel wat voetballend talent (zoals de prima Maës) beschikt.

In het slot van de wedstrijd kwamen de bezoekers uiteindelijk toch nog aan de gelijkmaker: Lyntt Audoor kopte na een hoekschop staalhard de 1-1 tegen de touwen. Zo werd het een puntendeling op Tivoli en behouden beide ploegen hun ongeslagen status.

Scoreverloop:

1-0 (31') ed De Smet, 1-1 (86') L. Audoor

La Louvière is een echte aanwinst voor de CPL

Meest recent

Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

119
119
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

307
307
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

91
91
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

268
268
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

720
720
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

340
340
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

403
403
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

72
72
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

47
47
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

313
313
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

108
108
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

92
92
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

20
20
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

86
86
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

454
454
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

60
60
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

931
931
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

124
124
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

134
134
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

433
433
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

208
208
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

755
755
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

81
81
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

63
63
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60

Meer sportnieuws