Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

door
Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

Na twee speeldagen staat Lierse voorlopig verrassend alleen aan de leiding in de Challenger Pro League. De Pallieters klopten vanavond na een waar spektakelstuk Seraing, terwijl Club NXT in het absolute slot toesloeg tegen La Louvière.

Club NXT zorgde vorige week voor een prachtige ouverture van de nieuwe competitie in de Challenger Pro League. De jonge Bruggelingen veegden Lokeren-Temse helemaal van de mat en hoopten om vanavond ook promovendus La Louvière schaakmat te zetten. Op het Lisp nam het prima gestarte Lierse, dat vorige week stuntte tegen Essevee, het dan weer op tegen Seraing.

LEES OOK: Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Sterke Pallieters beleven sprookjesachtig begin

Lierse probeerde meteen zijn wil op te leggen aan de Métallos, op het kwartier werkte Adinany een eerste echte kans naast de kooi van Margueron. Bij de Pallieters was Laes ondertussen de geblesseerde Mpanzu al komen vervangen. Seraing reageerde halfweg de eerste helft met een lage schuiver van Schouterden (vorig jaar nog bij Lierse) die een meter of twee naast vloog.

Margueron bleef de beste man bij Seraing en had op het halfuur opnieuw een prima redding in huis op de kopbal van Adinany. Sow was echter goed gevolgd en kopte de 1-0 deze keer wel voorbij een kansloze bezoekende doelman. Het team van Mbaye Leye was lange tijd amper gevaarlijk maar sloeg wel dodelijk toe bij zijn eerste echte kans. Na een vrije trap bleef de bal in de Lierse zestien meter hangen en Allione schoot de bal heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Het slotakkoord kwam toch nog van Lierse: in blessuretijd werd Sow door de buitenspelval geloodst en hij schoof de 2-1 tegen de touwen.

Ook na rust kampte Lierse vroegtijdig met blessureleed. Deze keer was het de ervaren Perdichizzi die het veld moest verlaten. Net op dat moment ontsnapten de Pallieters aan de gelijkmaker, na grabbelen van De Smet ging de bal miraculeus niet in doel. Een cruciaal moment, want twee minuten later werkte Tshibuabua ongelukkig de 3-1 voorbij zijn eigen doelman.

Maar ook deze keer sloegen de Métallos terug. Iets voorbij het uur kapte Camara (na handspel?) zich knap vrij en hij schoot de 3-2 voorbij een kansloze De Smet. Opnieuw spanning op het Lisp. Die was echter van korte duur toen Margueron in de slotfase na wild uitkomen het veld moest verlaten met een rode kaart. Met tien man zat er geen 'remontada' meer in, na twee speeldagen staan de Pallieters knap mee aan de leiding.

Scoreverloop:

1-0 (31') Yow, 1-1 (37') Allione, 2-1 (45+3') Sow, 3-1 (56') Tshibuabua (ed), 3-2 (64') Camara

Bijzonderheid: 

Margueron (Seraing) pakt een rode kaart (75').

Club NXT spaart beste voor slotfase

Op Tivoli hoopte La Louvière om zijn prima prestatie van tijdens de openingsspeeldag een positief vervolg te geven. De eerste grote kans was op het kwartier wel voor Club NXT, Granados verscheen alleen voor Peano maar die laatste toonde zijn kunnen met een prachtige redding. De Blauw-Zwarte jongelingen bleven veruit de beste mogelijkheden afdwingen, halfweg de eerste helft mikte Audoor vanuit een scherpe hoek voorlangs.

Les Loups profiteerden op het halfuur optimaal van de Brugse missers. Liongola werd op de achterlijn vrijgespeeld, zette scherp voor en via de voet van de ongelukkige De Smet vloog de 1-0 in doel. De bezoekers hadden nadien geen echte reactie meer in huis en ontsnapten nog op slag van rust toen De Corte een vrije trap van Maës heerlijk uit doel zweefde. Halfweg nam La Louvière de leiding.

Het jonge Blauw-Zwart had het ook na de pauze aanvankelijk moeilijk met de thuisploeg. Een prima De Corte hield zijn ploeg een paar keer in leven. Club NXT stak zelf zeker ook regelmatig de neus aan het venster maar de promovendus toonde zich lange tijd een heel geslepen ploeg die ook nog over heel wat voetballend talent (zoals de prima Maës) beschikt.

In het slot van de wedstrijd kwamen de bezoekers uiteindelijk toch nog aan de gelijkmaker: Lyntt Audoor kopte na een hoekschop staalhard de 1-1 tegen de touwen. Zo werd het een puntendeling op Tivoli en behouden beide ploegen hun ongeslagen status.

Scoreverloop:

1-0 (31') ed De Smet, 1-1 (86') L. Audoor

La Louvière is een echte aanwinst voor de CPL

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

161
161
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

232
232
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

278
278
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

486
486
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

150
150
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

516
516
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

190
190
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

173
173
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

424
424
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

770
770
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

682
682
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

432
432
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

655
655

Meer sportnieuws