Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

door
Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

Na twee speeldagen staat Lierse voorlopig verrassend alleen aan de leiding in de Challenger Pro League. De Pallieters klopten vanavond na een waar spektakelstuk Seraing, terwijl Club NXT in het absolute slot toesloeg tegen La Louvière.

Club NXT zorgde vorige week voor een prachtige ouverture van de nieuwe competitie in de Challenger Pro League. De jonge Bruggelingen veegden Lokeren-Temse helemaal van de mat en hoopten om vanavond ook promovendus La Louvière schaakmat te zetten. Op het Lisp nam het prima gestarte Lierse, dat vorige week stuntte tegen Essevee, het dan weer op tegen Seraing.

LEES OOK: Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Sterke Pallieters beleven sprookjesachtig begin

Lierse probeerde meteen zijn wil op te leggen aan de Métallos, op het kwartier werkte Adinany een eerste echte kans naast de kooi van Margueron. Bij de Pallieters was Laes ondertussen de geblesseerde Mpanzu al komen vervangen. Seraing reageerde halfweg de eerste helft met een lage schuiver van Schouterden (vorig jaar nog bij Lierse) die een meter of twee naast vloog.

Margueron bleef de beste man bij Seraing en had op het halfuur opnieuw een prima redding in huis op de kopbal van Adinany. Sow was echter goed gevolgd en kopte de 1-0 deze keer wel voorbij een kansloze bezoekende doelman. Het team van Mbaye Leye was lange tijd amper gevaarlijk maar sloeg wel dodelijk toe bij zijn eerste echte kans. Na een vrije trap bleef de bal in de Lierse zestien meter hangen en Allione schoot de bal heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Het slotakkoord kwam toch nog van Lierse: in blessuretijd werd Sow door de buitenspelval geloodst en hij schoof de 2-1 tegen de touwen.

Ook na rust kampte Lierse vroegtijdig met blessureleed. Deze keer was het de ervaren Perdichizzi die het veld moest verlaten. Net op dat moment ontsnapten de Pallieters aan de gelijkmaker, na grabbelen van De Smet ging de bal miraculeus niet in doel. Een cruciaal moment, want twee minuten later werkte Tshibuabua ongelukkig de 3-1 voorbij zijn eigen doelman.

Maar ook deze keer sloegen de Métallos terug. Iets voorbij het uur kapte Camara (na handspel?) zich knap vrij en hij schoot de 3-2 voorbij een kansloze De Smet. Opnieuw spanning op het Lisp. Die was echter van korte duur toen Margueron in de slotfase na wild uitkomen het veld moest verlaten met een rode kaart. Met tien man zat er geen 'remontada' meer in, na twee speeldagen staan de Pallieters knap mee aan de leiding.

Scoreverloop:

1-0 (31') Yow, 1-1 (37') Allione, 2-1 (45+3') Sow, 3-1 (56') Tshibuabua (ed), 3-2 (64') Camara

Bijzonderheid: 

Margueron (Seraing) pakt een rode kaart (75').

Club NXT spaart beste voor slotfase

Op Tivoli hoopte La Louvière om zijn prima prestatie van tijdens de openingsspeeldag een positief vervolg te geven. De eerste grote kans was op het kwartier wel voor Club NXT, Granados verscheen alleen voor Peano maar die laatste toonde zijn kunnen met een prachtige redding. De Blauw-Zwarte jongelingen bleven veruit de beste mogelijkheden afdwingen, halfweg de eerste helft mikte Audoor vanuit een scherpe hoek voorlangs.

Les Loups profiteerden op het halfuur optimaal van de Brugse missers. Liongola werd op de achterlijn vrijgespeeld, zette scherp voor en via de voet van de ongelukkige De Smet vloog de 1-0 in doel. De bezoekers hadden nadien geen echte reactie meer in huis en ontsnapten nog op slag van rust toen De Corte een vrije trap van Maës heerlijk uit doel zweefde. Halfweg nam La Louvière de leiding.

Het jonge Blauw-Zwart had het ook na de pauze aanvankelijk moeilijk met de thuisploeg. Een prima De Corte hield zijn ploeg een paar keer in leven. Club NXT stak zelf zeker ook regelmatig de neus aan het venster maar de promovendus toonde zich lange tijd een heel geslepen ploeg die ook nog over heel wat voetballend talent (zoals de prima Maës) beschikt.

In het slot van de wedstrijd kwamen de bezoekers uiteindelijk toch nog aan de gelijkmaker: Lyntt Audoor kopte na een hoekschop staalhard de 1-1 tegen de touwen. Zo werd het een puntendeling op Tivoli en behouden beide ploegen hun ongeslagen status.

Scoreverloop:

1-0 (31') ed De Smet, 1-1 (86') L. Audoor

La Louvière is een echte aanwinst voor de CPL

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

84
84
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

166
166
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

101
101
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

62
62
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1090
1090
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

181
181
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

298
298
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

714
714
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

37
37
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

183
183
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

102
102
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

127
127
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

128
128
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

323
323
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

329
329
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws