Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

door
Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

Na twee speeldagen staat Lierse voorlopig verrassend alleen aan de leiding in de Challenger Pro League. De Pallieters klopten vanavond na een waar spektakelstuk Seraing, terwijl Club NXT in het absolute slot toesloeg tegen La Louvière.

Club NXT zorgde vorige week voor een prachtige ouverture van de nieuwe competitie in de Challenger Pro League. De jonge Bruggelingen veegden Lokeren-Temse helemaal van de mat en hoopten om vanavond ook promovendus La Louvière schaakmat te zetten. Op het Lisp nam het prima gestarte Lierse, dat vorige week stuntte tegen Essevee, het dan weer op tegen Seraing.

LEES OOK: ‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Sterke Pallieters beleven sprookjesachtig begin

Lierse probeerde meteen zijn wil op te leggen aan de Métallos, op het kwartier werkte Adinany een eerste echte kans naast de kooi van Margueron. Bij de Pallieters was Laes ondertussen de geblesseerde Mpanzu al komen vervangen. Seraing reageerde halfweg de eerste helft met een lage schuiver van Schouterden (vorig jaar nog bij Lierse) die een meter of twee naast vloog.

Margueron bleef de beste man bij Seraing en had op het halfuur opnieuw een prima redding in huis op de kopbal van Adinany. Sow was echter goed gevolgd en kopte de 1-0 deze keer wel voorbij een kansloze bezoekende doelman. Het team van Mbaye Leye was lange tijd amper gevaarlijk maar sloeg wel dodelijk toe bij zijn eerste echte kans. Na een vrije trap bleef de bal in de Lierse zestien meter hangen en Allione schoot de bal heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Het slotakkoord kwam toch nog van Lierse: in blessuretijd werd Sow door de buitenspelval geloodst en hij schoof de 2-1 tegen de touwen.

Ook na rust kampte Lierse vroegtijdig met blessureleed. Deze keer was het de ervaren Perdichizzi die het veld moest verlaten. Net op dat moment ontsnapten de Pallieters aan de gelijkmaker, na grabbelen van De Smet ging de bal miraculeus niet in doel. Een cruciaal moment, want twee minuten later werkte Tshibuabua ongelukkig de 3-1 voorbij zijn eigen doelman.

Maar ook deze keer sloegen de Métallos terug. Iets voorbij het uur kapte Camara (na handspel?) zich knap vrij en hij schoot de 3-2 voorbij een kansloze De Smet. Opnieuw spanning op het Lisp. Die was echter van korte duur toen Margueron in de slotfase na wild uitkomen het veld moest verlaten met een rode kaart. Met tien man zat er geen 'remontada' meer in, na twee speeldagen staan de Pallieters knap mee aan de leiding.

Scoreverloop:

1-0 (31') Yow, 1-1 (37') Allione, 2-1 (45+3') Sow, 3-1 (56') Tshibuabua (ed), 3-2 (64') Camara

Bijzonderheid: 

Margueron (Seraing) pakt een rode kaart (75').

Club NXT spaart beste voor slotfase

Op Tivoli hoopte La Louvière om zijn prima prestatie van tijdens de openingsspeeldag een positief vervolg te geven. De eerste grote kans was op het kwartier wel voor Club NXT, Granados verscheen alleen voor Peano maar die laatste toonde zijn kunnen met een prachtige redding. De Blauw-Zwarte jongelingen bleven veruit de beste mogelijkheden afdwingen, halfweg de eerste helft mikte Audoor vanuit een scherpe hoek voorlangs.

Les Loups profiteerden op het halfuur optimaal van de Brugse missers. Liongola werd op de achterlijn vrijgespeeld, zette scherp voor en via de voet van de ongelukkige De Smet vloog de 1-0 in doel. De bezoekers hadden nadien geen echte reactie meer in huis en ontsnapten nog op slag van rust toen De Corte een vrije trap van Maës heerlijk uit doel zweefde. Halfweg nam La Louvière de leiding.

Het jonge Blauw-Zwart had het ook na de pauze aanvankelijk moeilijk met de thuisploeg. Een prima De Corte hield zijn ploeg een paar keer in leven. Club NXT stak zelf zeker ook regelmatig de neus aan het venster maar de promovendus toonde zich lange tijd een heel geslepen ploeg die ook nog over heel wat voetballend talent (zoals de prima Maës) beschikt.

In het slot van de wedstrijd kwamen de bezoekers uiteindelijk toch nog aan de gelijkmaker: Lyntt Audoor kopte na een hoekschop staalhard de 1-1 tegen de touwen. Zo werd het een puntendeling op Tivoli en behouden beide ploegen hun ongeslagen status.

Scoreverloop:

1-0 (31') ed De Smet, 1-1 (86') L. Audoor

La Louvière is een echte aanwinst voor de CPL

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

26
26
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

53
53
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

77
77
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

27
27
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

122
122
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

55
55
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

115
115
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

111
111
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

141
141
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

554
554
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

170
170
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

464
464
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

87
87
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

477
477
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

278
278
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

313
313
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

225
225

Meer sportnieuws