Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

door
Verrassende Pallieters beleven sprookje, Club NXT toont veerkracht

Na twee speeldagen staat Lierse voorlopig verrassend alleen aan de leiding in de Challenger Pro League. De Pallieters klopten vanavond na een waar spektakelstuk Seraing, terwijl Club NXT in het absolute slot toesloeg tegen La Louvière.

Club NXT zorgde vorige week voor een prachtige ouverture van de nieuwe competitie in de Challenger Pro League. De jonge Bruggelingen veegden Lokeren-Temse helemaal van de mat en hoopten om vanavond ook promovendus La Louvière schaakmat te zetten. Op het Lisp nam het prima gestarte Lierse, dat vorige week stuntte tegen Essevee, het dan weer op tegen Seraing.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Sterke Pallieters beleven sprookjesachtig begin

Lierse probeerde meteen zijn wil op te leggen aan de Métallos, op het kwartier werkte Adinany een eerste echte kans naast de kooi van Margueron. Bij de Pallieters was Laes ondertussen de geblesseerde Mpanzu al komen vervangen. Seraing reageerde halfweg de eerste helft met een lage schuiver van Schouterden (vorig jaar nog bij Lierse) die een meter of twee naast vloog.

Margueron bleef de beste man bij Seraing en had op het halfuur opnieuw een prima redding in huis op de kopbal van Adinany. Sow was echter goed gevolgd en kopte de 1-0 deze keer wel voorbij een kansloze bezoekende doelman. Het team van Mbaye Leye was lange tijd amper gevaarlijk maar sloeg wel dodelijk toe bij zijn eerste echte kans. Na een vrije trap bleef de bal in de Lierse zestien meter hangen en Allione schoot de bal heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Het slotakkoord kwam toch nog van Lierse: in blessuretijd werd Sow door de buitenspelval geloodst en hij schoof de 2-1 tegen de touwen.

Ook na rust kampte Lierse vroegtijdig met blessureleed. Deze keer was het de ervaren Perdichizzi die het veld moest verlaten. Net op dat moment ontsnapten de Pallieters aan de gelijkmaker, na grabbelen van De Smet ging de bal miraculeus niet in doel. Een cruciaal moment, want twee minuten later werkte Tshibuabua ongelukkig de 3-1 voorbij zijn eigen doelman.

Maar ook deze keer sloegen de Métallos terug. Iets voorbij het uur kapte Camara (na handspel?) zich knap vrij en hij schoot de 3-2 voorbij een kansloze De Smet. Opnieuw spanning op het Lisp. Die was echter van korte duur toen Margueron in de slotfase na wild uitkomen het veld moest verlaten met een rode kaart. Met tien man zat er geen 'remontada' meer in, na twee speeldagen staan de Pallieters knap mee aan de leiding.

Scoreverloop:

1-0 (31') Yow, 1-1 (37') Allione, 2-1 (45+3') Sow, 3-1 (56') Tshibuabua (ed), 3-2 (64') Camara

Bijzonderheid: 

Margueron (Seraing) pakt een rode kaart (75').

Club NXT spaart beste voor slotfase

Op Tivoli hoopte La Louvière om zijn prima prestatie van tijdens de openingsspeeldag een positief vervolg te geven. De eerste grote kans was op het kwartier wel voor Club NXT, Granados verscheen alleen voor Peano maar die laatste toonde zijn kunnen met een prachtige redding. De Blauw-Zwarte jongelingen bleven veruit de beste mogelijkheden afdwingen, halfweg de eerste helft mikte Audoor vanuit een scherpe hoek voorlangs.

Les Loups profiteerden op het halfuur optimaal van de Brugse missers. Liongola werd op de achterlijn vrijgespeeld, zette scherp voor en via de voet van de ongelukkige De Smet vloog de 1-0 in doel. De bezoekers hadden nadien geen echte reactie meer in huis en ontsnapten nog op slag van rust toen De Corte een vrije trap van Maës heerlijk uit doel zweefde. Halfweg nam La Louvière de leiding.

Het jonge Blauw-Zwart had het ook na de pauze aanvankelijk moeilijk met de thuisploeg. Een prima De Corte hield zijn ploeg een paar keer in leven. Club NXT stak zelf zeker ook regelmatig de neus aan het venster maar de promovendus toonde zich lange tijd een heel geslepen ploeg die ook nog over heel wat voetballend talent (zoals de prima Maës) beschikt.

In het slot van de wedstrijd kwamen de bezoekers uiteindelijk toch nog aan de gelijkmaker: Lyntt Audoor kopte na een hoekschop staalhard de 1-1 tegen de touwen. Zo werd het een puntendeling op Tivoli en behouden beide ploegen hun ongeslagen status.

Scoreverloop:

1-0 (31') ed De Smet, 1-1 (86') L. Audoor

La Louvière is een echte aanwinst voor de CPL

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

21
21
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

27
27
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

102
102
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

36
36
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

79
79
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

85
85
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

29
29
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

103
103
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

176
176
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

262
262
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

131
131
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

27
27
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

383
383
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

74
74
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

187
187
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

124
124
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

80
80
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

170
170
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

183
183
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

101
101
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

269
269
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws