Lewandowski is alweer de reddende engel van Barcelona

118 stemmen
Lewandowski is alweer de reddende engel van Barcelona

FC Barcelona beleefde een woelige week. Het moest Ilkay Gündogan gratis laten vertrekken naar Manchester City om wat ruimte te creëren in zijn salarisbudget, want het is er nog steeds niet in geslaagd om zomeraanwinst Dani Olmo te registreren. Daarmee verloor Barça één van zijn meest ervaren pionnen. Gelukkig kan het wel nog steeds op Robert Lewandowski rekenen.

De neus voor doelpunten van de Pool is op zijn 36ste nog steeds helemaal intact. Vorige week loodste hij Barça met twee goals naar een moeizame zege in Valencia op de eerste speeldag van La Liga. En ook op speeldag twee was hij weer van goudwaarde.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Barça geeft voorsprong weg

Tegen Athletic Bilbao beleefde Barcelona immers alweer een lastige avond. Het begon nochtans vrij goed, want halfweg de eerste helft bracht Lamine Yamal de Catalenen op voorsprong. Hij kwam vanop rechts naar binnen en trof met zijn linker knap raak, al veranderde zijn schot ook wat van richting.

Vlak voor rust liep het echter fout. De nog altijd piepjonge Cubarsi ging in de fout en legde Berenguer neer in de zestien, waardoor de bal op de stip ging. Sancet bracht zo Bilbao weer langszij.

Lewandowski trekt drie punten over de streep

Na rust ging Barça op zoek naar een nieuwe voorsprong, maar het duurde toch lang voor die gevonden werd. Een kwartier voor tijd was het echter toch prijs. Pedri vond Lewandowski en die knalde de 2-1 voorbij doelman Padilla.

Barça begint zijn seizoen dus met een zes op zes en kan niet klagen over zijn start. Nu is het enkel nog wachten tot ze eindelijk ook Olmo kunnen inschrijven, want de Spaanse EK-held moest zaterdagavond opnieuw vanuit de tribune toekijken.

🚀

Goede wedstrijd van Barça?

Meest recent

Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

0
0
DAZN-debat laait weer op: Bornauw spreekt straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

72
72
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

102
102
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

342
342
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

114
114
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

13
13
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

302
302
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

104
104
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

105
105
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

558
558
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

617
617
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

288
288
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

363
363
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

89
89
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

163
163
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

221
221
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

168
168
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

77
77
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

182
182
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

189
189
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

30
30
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

222
222
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

473
473
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

311
311

Meer sportnieuws