‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

1012
‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

Zeno Van den Bosch, verkozen tot speler van het vorige seizoen bij Antwerp FC, speelt ook dit jaar een sleutelrol in de verdediging. Ondanks een aanbod voor contractverlenging, heeft hij en zijn entourage dit afgewezen. Hierdoor staat Antwerp onder druk om Van den Bosch te verkopen voordat zijn contract eindigt.

Antwerp heeft deze zomermercato al meer dan 26 miljoen euro verdiend door de verkoop van andere spelers en wil nu ook cashen op Van den Bosch, die goed in de markt ligt. Torino lijkt de grootste kanshebber om hem over te nemen, mits de vraagprijs naar 6 miljoen euro daalt.

LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Stormachtige ontwikkeling: contractverlenging is evidentie

Toen Mark van Bommel in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij meteen Zeno Van den Bosch en Arthur Vermeeren meetrainen met de eerste ploeg. Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp en speelde hij een belangrijke rol. Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel.

Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog tot het einde van volgend seizoen onder contract staat, als een evidentie. Ondanks een eerste aanbod aan het eind van het vorige seizoen, leidde dit nog niet tot een snelle overeenkomst. 

VDB ligt goed in de markt: hij overweegt een transfer

Dit seizoen houdt Antwerp FC de financiën strak in de hand. De Great Old heeft een zorgvuldig aankoopbeleid gevoerd, waarbij Jairo Riedewald, Denis Odoi en Tjaronn Chery gratis zijn binnengehaald.

Voor de overige versterkingen, Rosen Bozhinov (500K) en Farouck Adekami (70K), werd slechts een bescheiden bedrag betaald, waardoor Ayrton Costa met 2,3 miljoen euro de duurste zomertransfer van de club is.

Aan de uitgaande zijde heeft Antwerp al meer dan 26 miljoen euro verdiend met de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf. Jan Butez en Mandela Keita staan ook in de etalage om verkocht te worden.

Daarnaast kunnen ook Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch meerdere miljoenen opleveren. Het Laatste Nieuws meldt dat hoewel niet al deze spelers tegelijk mogen vertrekken, Van den Bosch alleszins goed in de markt ligt. De jonge verdediger overweegt zelf ook een mogelijke transfer.

Een profiel dat goed in de markt ligt

Zeno Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief.

Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” 

VDB wijst contractverlenging af: buitenlandse clubs lonken

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

“Na Vermeeren brak opnieuw een jongen uit de RAFC Academy door. Indien Van den Bosch de club trouw blijft in de zomer, dan heeft Antwerp met Alderweireld en Lammens alvast een centrale defensie om op te bouwen.”

Ook dit seizoen blijft de 21-jarige Van den Bosch uitblinken in de Antwerpse defensie. Zijn sterke prestaties, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hebben de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

Bovendien heeft hij zijn contract nog steeds niet verlengd, ondanks een aanbieding van de club. “De speler en zijn entourage hadden meer verwacht van het voorstel en verdere onderhandelingen leverden nog niks op”, schreef Gazet van Antwerpen.

Dit betekent dat Antwerp slechts twee mercato’s de tijd heeft om een transfervergoeding te cashen als Van den Bosch besluit te vertrekken. 

Antwerp FC wil VDB gerust verkopen: minstens 6 miljoen

Volgens Gazet van Antwerpen wil Antwerp FC gerust cashen op Zeno Van den Bosch. Na de eerdere opbrengsten van 26 miljoen euro door de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf, richt de club nu ook zijn aandacht op Van den Bosch.

Dit is logisch gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij zijn laatste contractjaar is ingegaan. “Hem volgende zomer zien vertrekken, is uiteraard geen optie”, aldus de krant. Van den Bosch heeft eind vorig seizoen een voorstel voor contractverlenging ontvangen, maar hij ging daar niet op in. Ook verdere onderhandelingen hebben nog niets opgeleverd.

Anderzijds zou een vertrek van Van den Bosch verrassend zijn omdat Antwerp nog jaren zou kunnen bouwen op het eigen jeugdproduct, vooral nu het carrière-einde van Toby Alderweireld (35) dichterbij komt. 

Vorig jaar toonde Bologna interesse in Van den Bosch, maar momenteel lijkt Torino de grootste kanshebber om hem over te nemen. Van den Bosch staat open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, en Torino is bezig met het dossier.

De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs naar ongeveer 6 miljoen euro daalt.

🚀

Antwerp moet Van den Bosch houden

Meest recent

‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

120
120
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

1
1
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

92
92
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

96
96
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

177
177
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

220
220
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

91
91
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

263
263
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

286
286
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

400
400
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

75
75
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

74
74
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

311
311
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

187
187
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

141
141
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

199
199
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

194
194
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

438
438
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

127
127
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

248
248
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

369
369
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

125
125
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

137
137
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

740
740
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

236
236

Meer sportnieuws