‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

1012
‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

Zeno Van den Bosch, verkozen tot speler van het vorige seizoen bij Antwerp FC, speelt ook dit jaar een sleutelrol in de verdediging. Ondanks een aanbod voor contractverlenging, heeft hij en zijn entourage dit afgewezen. Hierdoor staat Antwerp onder druk om Van den Bosch te verkopen voordat zijn contract eindigt.

Antwerp heeft deze zomermercato al meer dan 26 miljoen euro verdiend door de verkoop van andere spelers en wil nu ook cashen op Van den Bosch, die goed in de markt ligt. Torino lijkt de grootste kanshebber om hem over te nemen, mits de vraagprijs naar 6 miljoen euro daalt.

Stormachtige ontwikkeling: contractverlenging is evidentie

Toen Mark van Bommel in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij meteen Zeno Van den Bosch en Arthur Vermeeren meetrainen met de eerste ploeg. Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp en speelde hij een belangrijke rol. Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel.

Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog tot het einde van volgend seizoen onder contract staat, als een evidentie. Ondanks een eerste aanbod aan het eind van het vorige seizoen, leidde dit nog niet tot een snelle overeenkomst. 

VDB ligt goed in de markt: hij overweegt een transfer

Dit seizoen houdt Antwerp FC de financiën strak in de hand. De Great Old heeft een zorgvuldig aankoopbeleid gevoerd, waarbij Jairo Riedewald, Denis Odoi en Tjaronn Chery gratis zijn binnengehaald.

Voor de overige versterkingen, Rosen Bozhinov (500K) en Farouck Adekami (70K), werd slechts een bescheiden bedrag betaald, waardoor Ayrton Costa met 2,3 miljoen euro de duurste zomertransfer van de club is.

Aan de uitgaande zijde heeft Antwerp al meer dan 26 miljoen euro verdiend met de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf. Jan Butez en Mandela Keita staan ook in de etalage om verkocht te worden.

Daarnaast kunnen ook Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch meerdere miljoenen opleveren. Het Laatste Nieuws meldt dat hoewel niet al deze spelers tegelijk mogen vertrekken, Van den Bosch alleszins goed in de markt ligt. De jonge verdediger overweegt zelf ook een mogelijke transfer.

Een profiel dat goed in de markt ligt

Zeno Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief.

Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” 

VDB wijst contractverlenging af: buitenlandse clubs lonken

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

“Na Vermeeren brak opnieuw een jongen uit de RAFC Academy door. Indien Van den Bosch de club trouw blijft in de zomer, dan heeft Antwerp met Alderweireld en Lammens alvast een centrale defensie om op te bouwen.”

Ook dit seizoen blijft de 21-jarige Van den Bosch uitblinken in de Antwerpse defensie. Zijn sterke prestaties, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hebben de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

Bovendien heeft hij zijn contract nog steeds niet verlengd, ondanks een aanbieding van de club. “De speler en zijn entourage hadden meer verwacht van het voorstel en verdere onderhandelingen leverden nog niks op”, schreef Gazet van Antwerpen.

Dit betekent dat Antwerp slechts twee mercato’s de tijd heeft om een transfervergoeding te cashen als Van den Bosch besluit te vertrekken. 

Antwerp FC wil VDB gerust verkopen: minstens 6 miljoen

Volgens Gazet van Antwerpen wil Antwerp FC gerust cashen op Zeno Van den Bosch. Na de eerdere opbrengsten van 26 miljoen euro door de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf, richt de club nu ook zijn aandacht op Van den Bosch.

Dit is logisch gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij zijn laatste contractjaar is ingegaan. “Hem volgende zomer zien vertrekken, is uiteraard geen optie”, aldus de krant. Van den Bosch heeft eind vorig seizoen een voorstel voor contractverlenging ontvangen, maar hij ging daar niet op in. Ook verdere onderhandelingen hebben nog niets opgeleverd.

Anderzijds zou een vertrek van Van den Bosch verrassend zijn omdat Antwerp nog jaren zou kunnen bouwen op het eigen jeugdproduct, vooral nu het carrière-einde van Toby Alderweireld (35) dichterbij komt. 

Vorig jaar toonde Bologna interesse in Van den Bosch, maar momenteel lijkt Torino de grootste kanshebber om hem over te nemen. Van den Bosch staat open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, en Torino is bezig met het dossier.

De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs naar ongeveer 6 miljoen euro daalt.

Antwerp moet Van den Bosch houden

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

6
6
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

7
7
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

63
63
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

30
30
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

53
53
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

94
94
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

16
16
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

307
307
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

193
193
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

116
116
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

79
79
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

208
208
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

212
212
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

286
286
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

203
203
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

334
334
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

259
259
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

204
204
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

144
144

Meer sportnieuws