‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

1012
‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

Zeno Van den Bosch, verkozen tot speler van het vorige seizoen bij Antwerp FC, speelt ook dit jaar een sleutelrol in de verdediging. Ondanks een aanbod voor contractverlenging, heeft hij en zijn entourage dit afgewezen. Hierdoor staat Antwerp onder druk om Van den Bosch te verkopen voordat zijn contract eindigt.

Antwerp heeft deze zomermercato al meer dan 26 miljoen euro verdiend door de verkoop van andere spelers en wil nu ook cashen op Van den Bosch, die goed in de markt ligt. Torino lijkt de grootste kanshebber om hem over te nemen, mits de vraagprijs naar 6 miljoen euro daalt.

LEES OOK: Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Stormachtige ontwikkeling: contractverlenging is evidentie

Toen Mark van Bommel in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij meteen Zeno Van den Bosch en Arthur Vermeeren meetrainen met de eerste ploeg. Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp en speelde hij een belangrijke rol. Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel.

Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog tot het einde van volgend seizoen onder contract staat, als een evidentie. Ondanks een eerste aanbod aan het eind van het vorige seizoen, leidde dit nog niet tot een snelle overeenkomst. 

VDB ligt goed in de markt: hij overweegt een transfer

Dit seizoen houdt Antwerp FC de financiën strak in de hand. De Great Old heeft een zorgvuldig aankoopbeleid gevoerd, waarbij Jairo Riedewald, Denis Odoi en Tjaronn Chery gratis zijn binnengehaald.

Voor de overige versterkingen, Rosen Bozhinov (500K) en Farouck Adekami (70K), werd slechts een bescheiden bedrag betaald, waardoor Ayrton Costa met 2,3 miljoen euro de duurste zomertransfer van de club is.

Aan de uitgaande zijde heeft Antwerp al meer dan 26 miljoen euro verdiend met de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf. Jan Butez en Mandela Keita staan ook in de etalage om verkocht te worden.

Daarnaast kunnen ook Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch meerdere miljoenen opleveren. Het Laatste Nieuws meldt dat hoewel niet al deze spelers tegelijk mogen vertrekken, Van den Bosch alleszins goed in de markt ligt. De jonge verdediger overweegt zelf ook een mogelijke transfer.

Een profiel dat goed in de markt ligt

Zeno Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief.

Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” 

VDB wijst contractverlenging af: buitenlandse clubs lonken

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

“Na Vermeeren brak opnieuw een jongen uit de RAFC Academy door. Indien Van den Bosch de club trouw blijft in de zomer, dan heeft Antwerp met Alderweireld en Lammens alvast een centrale defensie om op te bouwen.”

Ook dit seizoen blijft de 21-jarige Van den Bosch uitblinken in de Antwerpse defensie. Zijn sterke prestaties, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hebben de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

Bovendien heeft hij zijn contract nog steeds niet verlengd, ondanks een aanbieding van de club. “De speler en zijn entourage hadden meer verwacht van het voorstel en verdere onderhandelingen leverden nog niks op”, schreef Gazet van Antwerpen.

Dit betekent dat Antwerp slechts twee mercato’s de tijd heeft om een transfervergoeding te cashen als Van den Bosch besluit te vertrekken. 

Antwerp FC wil VDB gerust verkopen: minstens 6 miljoen

Volgens Gazet van Antwerpen wil Antwerp FC gerust cashen op Zeno Van den Bosch. Na de eerdere opbrengsten van 26 miljoen euro door de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf, richt de club nu ook zijn aandacht op Van den Bosch.

Dit is logisch gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij zijn laatste contractjaar is ingegaan. “Hem volgende zomer zien vertrekken, is uiteraard geen optie”, aldus de krant. Van den Bosch heeft eind vorig seizoen een voorstel voor contractverlenging ontvangen, maar hij ging daar niet op in. Ook verdere onderhandelingen hebben nog niets opgeleverd.

Anderzijds zou een vertrek van Van den Bosch verrassend zijn omdat Antwerp nog jaren zou kunnen bouwen op het eigen jeugdproduct, vooral nu het carrière-einde van Toby Alderweireld (35) dichterbij komt. 

Vorig jaar toonde Bologna interesse in Van den Bosch, maar momenteel lijkt Torino de grootste kanshebber om hem over te nemen. Van den Bosch staat open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, en Torino is bezig met het dossier.

De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs naar ongeveer 6 miljoen euro daalt.

Antwerp moet Van den Bosch houden

Meest recent

Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

107
107
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

93
93
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

106
106
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

185
185
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

209
209
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

106
106
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

77
77
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

204
204
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

54
54
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

137
137
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

538
538
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

344
344
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

312
312
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

418
418
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

166
166
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

273
273
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

809
809
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

296
296
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

217
217
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

39
39
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

251
251
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

68
68
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws