‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

1012 stemmen
‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

Zeno Van den Bosch, verkozen tot speler van het vorige seizoen bij Antwerp FC, speelt ook dit jaar een sleutelrol in de verdediging. Ondanks een aanbod voor contractverlenging, heeft hij en zijn entourage dit afgewezen. Hierdoor staat Antwerp onder druk om Van den Bosch te verkopen voordat zijn contract eindigt.

Antwerp heeft deze zomermercato al meer dan 26 miljoen euro verdiend door de verkoop van andere spelers en wil nu ook cashen op Van den Bosch, die goed in de markt ligt. Torino lijkt de grootste kanshebber om hem over te nemen, mits de vraagprijs naar 6 miljoen euro daalt.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Stormachtige ontwikkeling: contractverlenging is evidentie

Toen Mark van Bommel in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij meteen Zeno Van den Bosch en Arthur Vermeeren meetrainen met de eerste ploeg. Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp en speelde hij een belangrijke rol. Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel.

Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog tot het einde van volgend seizoen onder contract staat, als een evidentie. Ondanks een eerste aanbod aan het eind van het vorige seizoen, leidde dit nog niet tot een snelle overeenkomst. 

VDB ligt goed in de markt: hij overweegt een transfer

Dit seizoen houdt Antwerp FC de financiën strak in de hand. De Great Old heeft een zorgvuldig aankoopbeleid gevoerd, waarbij Jairo Riedewald, Denis Odoi en Tjaronn Chery gratis zijn binnengehaald.

Voor de overige versterkingen, Rosen Bozhinov (500K) en Farouck Adekami (70K), werd slechts een bescheiden bedrag betaald, waardoor Ayrton Costa met 2,3 miljoen euro de duurste zomertransfer van de club is.

Aan de uitgaande zijde heeft Antwerp al meer dan 26 miljoen euro verdiend met de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf. Jan Butez en Mandela Keita staan ook in de etalage om verkocht te worden.

Daarnaast kunnen ook Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch meerdere miljoenen opleveren. Het Laatste Nieuws meldt dat hoewel niet al deze spelers tegelijk mogen vertrekken, Van den Bosch alleszins goed in de markt ligt. De jonge verdediger overweegt zelf ook een mogelijke transfer.

Een profiel dat goed in de markt ligt

Zeno Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief.

Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” 

VDB wijst contractverlenging af: buitenlandse clubs lonken

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

“Na Vermeeren brak opnieuw een jongen uit de RAFC Academy door. Indien Van den Bosch de club trouw blijft in de zomer, dan heeft Antwerp met Alderweireld en Lammens alvast een centrale defensie om op te bouwen.”

Ook dit seizoen blijft de 21-jarige Van den Bosch uitblinken in de Antwerpse defensie. Zijn sterke prestaties, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hebben de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

Bovendien heeft hij zijn contract nog steeds niet verlengd, ondanks een aanbieding van de club. “De speler en zijn entourage hadden meer verwacht van het voorstel en verdere onderhandelingen leverden nog niks op”, schreef Gazet van Antwerpen.

Dit betekent dat Antwerp slechts twee mercato’s de tijd heeft om een transfervergoeding te cashen als Van den Bosch besluit te vertrekken. 

Antwerp FC wil VDB gerust verkopen: minstens 6 miljoen

Volgens Gazet van Antwerpen wil Antwerp FC gerust cashen op Zeno Van den Bosch. Na de eerdere opbrengsten van 26 miljoen euro door de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf, richt de club nu ook zijn aandacht op Van den Bosch.

Dit is logisch gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij zijn laatste contractjaar is ingegaan. “Hem volgende zomer zien vertrekken, is uiteraard geen optie”, aldus de krant. Van den Bosch heeft eind vorig seizoen een voorstel voor contractverlenging ontvangen, maar hij ging daar niet op in. Ook verdere onderhandelingen hebben nog niets opgeleverd.

Anderzijds zou een vertrek van Van den Bosch verrassend zijn omdat Antwerp nog jaren zou kunnen bouwen op het eigen jeugdproduct, vooral nu het carrière-einde van Toby Alderweireld (35) dichterbij komt. 

Vorig jaar toonde Bologna interesse in Van den Bosch, maar momenteel lijkt Torino de grootste kanshebber om hem over te nemen. Van den Bosch staat open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, en Torino is bezig met het dossier.

De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs naar ongeveer 6 miljoen euro daalt.

Antwerp moet Van den Bosch houden

Meest recent

Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

28
28
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

61
61
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

648
648
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

136
136
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

61
61
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

137
137
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

68
68
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

221
221
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

98
98
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

468
468
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

464
464
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

380
380
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

847
847
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

200
200
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

260
260
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

393
393
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

568
568
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

216
216
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

178
178
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

96
96
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

74
74
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

478
478
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

275
275

Meer sportnieuws