‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

1012
‘Antwerp FC-topper brutaal de deur gewezen’

Zeno Van den Bosch, verkozen tot speler van het vorige seizoen bij Antwerp FC, speelt ook dit jaar een sleutelrol in de verdediging. Ondanks een aanbod voor contractverlenging, heeft hij en zijn entourage dit afgewezen. Hierdoor staat Antwerp onder druk om Van den Bosch te verkopen voordat zijn contract eindigt.

Antwerp heeft deze zomermercato al meer dan 26 miljoen euro verdiend door de verkoop van andere spelers en wil nu ook cashen op Van den Bosch, die goed in de markt ligt. Torino lijkt de grootste kanshebber om hem over te nemen, mits de vraagprijs naar 6 miljoen euro daalt.

Stormachtige ontwikkeling: contractverlenging is evidentie

Toen Mark van Bommel in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij meteen Zeno Van den Bosch en Arthur Vermeeren meetrainen met de eerste ploeg. Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp en speelde hij een belangrijke rol. Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel.

Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog tot het einde van volgend seizoen onder contract staat, als een evidentie. Ondanks een eerste aanbod aan het eind van het vorige seizoen, leidde dit nog niet tot een snelle overeenkomst. 

VDB ligt goed in de markt: hij overweegt een transfer

Dit seizoen houdt Antwerp FC de financiën strak in de hand. De Great Old heeft een zorgvuldig aankoopbeleid gevoerd, waarbij Jairo Riedewald, Denis Odoi en Tjaronn Chery gratis zijn binnengehaald.

Voor de overige versterkingen, Rosen Bozhinov (500K) en Farouck Adekami (70K), werd slechts een bescheiden bedrag betaald, waardoor Ayrton Costa met 2,3 miljoen euro de duurste zomertransfer van de club is.

Aan de uitgaande zijde heeft Antwerp al meer dan 26 miljoen euro verdiend met de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf. Jan Butez en Mandela Keita staan ook in de etalage om verkocht te worden.

Daarnaast kunnen ook Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch meerdere miljoenen opleveren. Het Laatste Nieuws meldt dat hoewel niet al deze spelers tegelijk mogen vertrekken, Van den Bosch alleszins goed in de markt ligt. De jonge verdediger overweegt zelf ook een mogelijke transfer.

Een profiel dat goed in de markt ligt

Zeno Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief.

Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” 

VDB wijst contractverlenging af: buitenlandse clubs lonken

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

“Na Vermeeren brak opnieuw een jongen uit de RAFC Academy door. Indien Van den Bosch de club trouw blijft in de zomer, dan heeft Antwerp met Alderweireld en Lammens alvast een centrale defensie om op te bouwen.”

Ook dit seizoen blijft de 21-jarige Van den Bosch uitblinken in de Antwerpse defensie. Zijn sterke prestaties, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hebben de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

Bovendien heeft hij zijn contract nog steeds niet verlengd, ondanks een aanbieding van de club. “De speler en zijn entourage hadden meer verwacht van het voorstel en verdere onderhandelingen leverden nog niks op”, schreef Gazet van Antwerpen.

Dit betekent dat Antwerp slechts twee mercato’s de tijd heeft om een transfervergoeding te cashen als Van den Bosch besluit te vertrekken. 

Antwerp FC wil VDB gerust verkopen: minstens 6 miljoen

Volgens Gazet van Antwerpen wil Antwerp FC gerust cashen op Zeno Van den Bosch. Na de eerdere opbrengsten van 26 miljoen euro door de verkopen van George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf, richt de club nu ook zijn aandacht op Van den Bosch.

Dit is logisch gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij zijn laatste contractjaar is ingegaan. “Hem volgende zomer zien vertrekken, is uiteraard geen optie”, aldus de krant. Van den Bosch heeft eind vorig seizoen een voorstel voor contractverlenging ontvangen, maar hij ging daar niet op in. Ook verdere onderhandelingen hebben nog niets opgeleverd.

Anderzijds zou een vertrek van Van den Bosch verrassend zijn omdat Antwerp nog jaren zou kunnen bouwen op het eigen jeugdproduct, vooral nu het carrière-einde van Toby Alderweireld (35) dichterbij komt. 

Vorig jaar toonde Bologna interesse in Van den Bosch, maar momenteel lijkt Torino de grootste kanshebber om hem over te nemen. Van den Bosch staat open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, en Torino is bezig met het dossier.

De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs naar ongeveer 6 miljoen euro daalt.

Antwerp moet Van den Bosch houden

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

0
0
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

9
9
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

7
7
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

24
24
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

18
18
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

93
93
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

192
192
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

191
191
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

260
260
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231

Meer sportnieuws