‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

1268 stemmen
‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

Colin Coosemans laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker, waardoor Jesper Fredberg voorlopig geen haast heeft om een nieuwe eerste keeper aan te trekken. Hoewel Coosemans goed presteert, en ambitie heeft om de eerste doelman te blijven, is Anderlecht toch actief op zoek naar een nieuwe goalie.

Jean Butez van Antwerp FC is een topkandidaat, maar ook andere opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle worden overwogen. Vlachodimos, die onlangs voor 24 miljoen euro naar Newcastle verhuisde, staat na slechts twee maanden alweer op de vertreklijst.

LEES OOK: 'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Fredberg formaliseert Coosemans niet als nummer 1

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereiding, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Velen vinden dan ook dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman minder urgent en wellicht overbodig.

Fredberg sprak deze week de Belgische pers toe en hij bleef op de vlakte over de doelmannenkwestie. “We willen ons team versterken op de posities die daarom vragen, maar we zijn héél tevreden met wat we zien van Coosemans”, zei Fredberg.

“Hij is opgestaan en ik ben gelukkig met wat we nu hebben. Uiteraard blijven we uitkijken om de kern eventueel nog te versterken, maar daarbij stellen we ons ook de vraag: is dit de juiste timing? Is dit wat we nodig hebben?”

Anderlecht wil doelman van 25 miljoen

Bij Anderlecht is men tevreden over de prestaties van Colin Coosemans, maar zijn positie als eerste doelman is verre van geformaliseerd.

Zijn goede prestaties weerhoudt de club er niet van om actief op zoek te gaan naar een concurrent of zelfs een vervanger, waardoor Coosemans mogelijk weer in de rol van back-up terechtkomt, net als vorig seizoen.

Jean Butez van Antwerp FC blijft de topprioriteit voor RSCA, maar hij is niet de enige optie die de club overweegt. Anderlecht kijkt naar opties voor de middellange termijn, zoals Butez, die weliswaar geld kosten, maar ook de potentie hebben om een belangrijke rol in het team te spelen en mogelijk winstgevend kunnen zijn bij een toekomstige verkoop.

Daarnaast worden er ook korte termijn oplossingen onderzocht, zoals transfervrije spelers, huurspelers of contracten van beperkte duur. In dat kader wordt, volgens L’Avenir, ook Newcastle-doelman Odysseas Vlachodimos (30) overwogen.

De voormalige nummer één van Benfica verhuisde deze zomer naar Newcastle, maar staat ondanks een geschatte transfersom van €25 miljoen nu al op de huurlijst.

Vlachodimos na één jaar weg bij Nottingham Forest

Odysseas Vlachodimos is een bekende naam in het Europese voetbal. Hij was jarenlang de eerste doelman bij Panathinaikos en SL Benfica, en heeft inmiddels 32 wedstrijden in de Champions League op zijn naam staan. Daarnaast is hij de vaste doelman van de Griekse nationale ploeg.

Bij Benfica, waar hij tweemaal de dubbel won, werd hij vorige zomer verrassend genoeg aan de kant geschoven. Roger Schmidt, de coach van Benfica, voerde enkele belangrijke wijzigingen door in het team en verving Vlachodimos door het Portugese talent Samuel Soares.

Bovendien versterkte Benfica zich met de hoog aangeschreven Oekraïense doelman Anatolii Trubin, wat de onzekerheid over de toekomst van Vlachodimos verder vergrootte.

Zijn volgende stap bracht hem naar de Premier League, waar hij voor 4,9 miljoen euro de overstap maakte naar Nottingham Forest. Wat aanvankelijk een koopje leek, bleek al snel minder succesvol.

“Forest mag heel, heel gelukkig zijn dat ze hem hebben,” zei ex-doelman Luke Steele destijds. Maar Vlachodimos voldeed uiteindelijk niet aan de verwachtingen van de nieuwe coach, Nuno Espírito Santo.

Na veel wikken en wegen koos Forest vorige winter uiteindelijk voor Matz Sels als nieuwe nummer één, met de goedkeuring van Nuno himself. Toen werd besloten dat Vlachodimos deze zomer mocht vertrekken uit Nottingham, wat zijn zoektocht naar een nieuwe club opnieuw op gang bracht.

Vlachodimos na twee maanden weg bij Newcastle?

Odysseas Vlachodimos vond in juli onderdak bij Newcastle United, dat verrassend genoeg bijna 24 miljoen euro neertelde voor de Griekse doelman. Dit lijkt een boekhoudkundige truc te zijn, zoals vaker voorkomt in het moderne voetbal.

Wat echter nog opvallender is, is dat Vlachodimos na amper twee maanden al op de vertreklijst staat bij Newcastle. De Magpies hebben vijf doelmannen in hun A-kern, en dit seizoen heeft Vlachodimos nog geen enkele keer op het wedstrijdblad gestaan in de Premier League.

Bovendien is Newcastle ook nog bezig met het binnenhalen van James Trafford, wat de positie van Vlachodimos nog verder onder druk zet.

Hierdoor mag de Griekse doelman de club op huurbasis verlaten, wat een interessante optie kan zijn voor Anderlecht. Vlachodimos staat bekend als een echte shot-stopper met indrukwekkende reflexen.

Met zijn 1,91 meter heeft hij een groot bereik wanneer hij zich volledig uitstrekt. Ook zijn passing en distributie behoren tot zijn sterke punten; hij blijft kalm aan de bal, stuurt de verdediging aan, communiceert goed, en laat zich niet snel van zijn stuk brengen.

Zijn zwakke punt is zijn reputatie bij het uitkomen en het verwerken van voorzetten, wat een aandachtspunt blijft.

Wie moet Anderlecht kiezen als nummer één?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

34
34
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

64
64
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

86
86
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

244
244
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

54
54
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

177
177
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

640
640
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

465
465
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

662
662
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

496
496
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

512
512

Meer sportnieuws