‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

door
‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

Colin Coosemans laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker, waardoor Jesper Fredberg voorlopig geen haast heeft om een nieuwe eerste keeper aan te trekken. Hoewel Coosemans goed presteert, en ambitie heeft om de eerste doelman te blijven, is Anderlecht toch actief op zoek naar een nieuwe goalie.

Jean Butez van Antwerp FC is een topkandidaat, maar ook andere opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle worden overwogen. Vlachodimos, die onlangs voor 24 miljoen euro naar Newcastle verhuisde, staat na slechts twee maanden alweer op de vertreklijst.

LEES OOK: Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Fredberg formaliseert Coosemans niet als nummer 1

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereiding, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Velen vinden dan ook dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman minder urgent en wellicht overbodig.

Fredberg sprak deze week de Belgische pers toe en hij bleef op de vlakte over de doelmannenkwestie. “We willen ons team versterken op de posities die daarom vragen, maar we zijn héél tevreden met wat we zien van Coosemans”, zei Fredberg.

“Hij is opgestaan en ik ben gelukkig met wat we nu hebben. Uiteraard blijven we uitkijken om de kern eventueel nog te versterken, maar daarbij stellen we ons ook de vraag: is dit de juiste timing? Is dit wat we nodig hebben?”

Anderlecht wil doelman van 25 miljoen

Bij Anderlecht is men tevreden over de prestaties van Colin Coosemans, maar zijn positie als eerste doelman is verre van geformaliseerd.

Zijn goede prestaties weerhoudt de club er niet van om actief op zoek te gaan naar een concurrent of zelfs een vervanger, waardoor Coosemans mogelijk weer in de rol van back-up terechtkomt, net als vorig seizoen.

Jean Butez van Antwerp FC blijft de topprioriteit voor RSCA, maar hij is niet de enige optie die de club overweegt. Anderlecht kijkt naar opties voor de middellange termijn, zoals Butez, die weliswaar geld kosten, maar ook de potentie hebben om een belangrijke rol in het team te spelen en mogelijk winstgevend kunnen zijn bij een toekomstige verkoop.

Daarnaast worden er ook korte termijn oplossingen onderzocht, zoals transfervrije spelers, huurspelers of contracten van beperkte duur. In dat kader wordt, volgens L’Avenir, ook Newcastle-doelman Odysseas Vlachodimos (30) overwogen.

De voormalige nummer één van Benfica verhuisde deze zomer naar Newcastle, maar staat ondanks een geschatte transfersom van €25 miljoen nu al op de huurlijst.

Vlachodimos na één jaar weg bij Nottingham Forest

Odysseas Vlachodimos is een bekende naam in het Europese voetbal. Hij was jarenlang de eerste doelman bij Panathinaikos en SL Benfica, en heeft inmiddels 32 wedstrijden in de Champions League op zijn naam staan. Daarnaast is hij de vaste doelman van de Griekse nationale ploeg.

Bij Benfica, waar hij tweemaal de dubbel won, werd hij vorige zomer verrassend genoeg aan de kant geschoven. Roger Schmidt, de coach van Benfica, voerde enkele belangrijke wijzigingen door in het team en verving Vlachodimos door het Portugese talent Samuel Soares.

Bovendien versterkte Benfica zich met de hoog aangeschreven Oekraïense doelman Anatolii Trubin, wat de onzekerheid over de toekomst van Vlachodimos verder vergrootte.

Zijn volgende stap bracht hem naar de Premier League, waar hij voor 4,9 miljoen euro de overstap maakte naar Nottingham Forest. Wat aanvankelijk een koopje leek, bleek al snel minder succesvol.

“Forest mag heel, heel gelukkig zijn dat ze hem hebben,” zei ex-doelman Luke Steele destijds. Maar Vlachodimos voldeed uiteindelijk niet aan de verwachtingen van de nieuwe coach, Nuno Espírito Santo.

Na veel wikken en wegen koos Forest vorige winter uiteindelijk voor Matz Sels als nieuwe nummer één, met de goedkeuring van Nuno himself. Toen werd besloten dat Vlachodimos deze zomer mocht vertrekken uit Nottingham, wat zijn zoektocht naar een nieuwe club opnieuw op gang bracht.

Vlachodimos na twee maanden weg bij Newcastle?

Odysseas Vlachodimos vond in juli onderdak bij Newcastle United, dat verrassend genoeg bijna 24 miljoen euro neertelde voor de Griekse doelman. Dit lijkt een boekhoudkundige truc te zijn, zoals vaker voorkomt in het moderne voetbal.

Wat echter nog opvallender is, is dat Vlachodimos na amper twee maanden al op de vertreklijst staat bij Newcastle. De Magpies hebben vijf doelmannen in hun A-kern, en dit seizoen heeft Vlachodimos nog geen enkele keer op het wedstrijdblad gestaan in de Premier League.

Bovendien is Newcastle ook nog bezig met het binnenhalen van James Trafford, wat de positie van Vlachodimos nog verder onder druk zet.

Hierdoor mag de Griekse doelman de club op huurbasis verlaten, wat een interessante optie kan zijn voor Anderlecht. Vlachodimos staat bekend als een echte shot-stopper met indrukwekkende reflexen.

Met zijn 1,91 meter heeft hij een groot bereik wanneer hij zich volledig uitstrekt. Ook zijn passing en distributie behoren tot zijn sterke punten; hij blijft kalm aan de bal, stuurt de verdediging aan, communiceert goed, en laat zich niet snel van zijn stuk brengen.

Zijn zwakke punt is zijn reputatie bij het uitkomen en het verwerken van voorzetten, wat een aandachtspunt blijft.

Wie moet Anderlecht kiezen als nummer één?

Meest recent

Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

46
46
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

3
3
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

271
271
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

47
47
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

93
93
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

9
9
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

420
420
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

229
229
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

155
155
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

86
86
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

31
31
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

315
315
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

240
240
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

146
146
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

174
174
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

36
36
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

535
535
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

68
68
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

75
75
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

146
146
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

229
229
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

164
164

Meer sportnieuws