‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

1268 stemmen
‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

Colin Coosemans laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker, waardoor Jesper Fredberg voorlopig geen haast heeft om een nieuwe eerste keeper aan te trekken. Hoewel Coosemans goed presteert, en ambitie heeft om de eerste doelman te blijven, is Anderlecht toch actief op zoek naar een nieuwe goalie.

Jean Butez van Antwerp FC is een topkandidaat, maar ook andere opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle worden overwogen. Vlachodimos, die onlangs voor 24 miljoen euro naar Newcastle verhuisde, staat na slechts twee maanden alweer op de vertreklijst.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Fredberg formaliseert Coosemans niet als nummer 1

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereiding, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Velen vinden dan ook dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman minder urgent en wellicht overbodig.

Fredberg sprak deze week de Belgische pers toe en hij bleef op de vlakte over de doelmannenkwestie. “We willen ons team versterken op de posities die daarom vragen, maar we zijn héél tevreden met wat we zien van Coosemans”, zei Fredberg.

“Hij is opgestaan en ik ben gelukkig met wat we nu hebben. Uiteraard blijven we uitkijken om de kern eventueel nog te versterken, maar daarbij stellen we ons ook de vraag: is dit de juiste timing? Is dit wat we nodig hebben?”

Anderlecht wil doelman van 25 miljoen

Bij Anderlecht is men tevreden over de prestaties van Colin Coosemans, maar zijn positie als eerste doelman is verre van geformaliseerd.

Zijn goede prestaties weerhoudt de club er niet van om actief op zoek te gaan naar een concurrent of zelfs een vervanger, waardoor Coosemans mogelijk weer in de rol van back-up terechtkomt, net als vorig seizoen.

Jean Butez van Antwerp FC blijft de topprioriteit voor RSCA, maar hij is niet de enige optie die de club overweegt. Anderlecht kijkt naar opties voor de middellange termijn, zoals Butez, die weliswaar geld kosten, maar ook de potentie hebben om een belangrijke rol in het team te spelen en mogelijk winstgevend kunnen zijn bij een toekomstige verkoop.

Daarnaast worden er ook korte termijn oplossingen onderzocht, zoals transfervrije spelers, huurspelers of contracten van beperkte duur. In dat kader wordt, volgens L’Avenir, ook Newcastle-doelman Odysseas Vlachodimos (30) overwogen.

De voormalige nummer één van Benfica verhuisde deze zomer naar Newcastle, maar staat ondanks een geschatte transfersom van €25 miljoen nu al op de huurlijst.

Vlachodimos na één jaar weg bij Nottingham Forest

Odysseas Vlachodimos is een bekende naam in het Europese voetbal. Hij was jarenlang de eerste doelman bij Panathinaikos en SL Benfica, en heeft inmiddels 32 wedstrijden in de Champions League op zijn naam staan. Daarnaast is hij de vaste doelman van de Griekse nationale ploeg.

Bij Benfica, waar hij tweemaal de dubbel won, werd hij vorige zomer verrassend genoeg aan de kant geschoven. Roger Schmidt, de coach van Benfica, voerde enkele belangrijke wijzigingen door in het team en verving Vlachodimos door het Portugese talent Samuel Soares.

Bovendien versterkte Benfica zich met de hoog aangeschreven Oekraïense doelman Anatolii Trubin, wat de onzekerheid over de toekomst van Vlachodimos verder vergrootte.

Zijn volgende stap bracht hem naar de Premier League, waar hij voor 4,9 miljoen euro de overstap maakte naar Nottingham Forest. Wat aanvankelijk een koopje leek, bleek al snel minder succesvol.

“Forest mag heel, heel gelukkig zijn dat ze hem hebben,” zei ex-doelman Luke Steele destijds. Maar Vlachodimos voldeed uiteindelijk niet aan de verwachtingen van de nieuwe coach, Nuno Espírito Santo.

Na veel wikken en wegen koos Forest vorige winter uiteindelijk voor Matz Sels als nieuwe nummer één, met de goedkeuring van Nuno himself. Toen werd besloten dat Vlachodimos deze zomer mocht vertrekken uit Nottingham, wat zijn zoektocht naar een nieuwe club opnieuw op gang bracht.

Vlachodimos na twee maanden weg bij Newcastle?

Odysseas Vlachodimos vond in juli onderdak bij Newcastle United, dat verrassend genoeg bijna 24 miljoen euro neertelde voor de Griekse doelman. Dit lijkt een boekhoudkundige truc te zijn, zoals vaker voorkomt in het moderne voetbal.

Wat echter nog opvallender is, is dat Vlachodimos na amper twee maanden al op de vertreklijst staat bij Newcastle. De Magpies hebben vijf doelmannen in hun A-kern, en dit seizoen heeft Vlachodimos nog geen enkele keer op het wedstrijdblad gestaan in de Premier League.

Bovendien is Newcastle ook nog bezig met het binnenhalen van James Trafford, wat de positie van Vlachodimos nog verder onder druk zet.

Hierdoor mag de Griekse doelman de club op huurbasis verlaten, wat een interessante optie kan zijn voor Anderlecht. Vlachodimos staat bekend als een echte shot-stopper met indrukwekkende reflexen.

Met zijn 1,91 meter heeft hij een groot bereik wanneer hij zich volledig uitstrekt. Ook zijn passing en distributie behoren tot zijn sterke punten; hij blijft kalm aan de bal, stuurt de verdediging aan, communiceert goed, en laat zich niet snel van zijn stuk brengen.

Zijn zwakke punt is zijn reputatie bij het uitkomen en het verwerken van voorzetten, wat een aandachtspunt blijft.

Wie moet Anderlecht kiezen als nummer één?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

4
4
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

13
13
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

33
33
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

126
126
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

82
82
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

152
152
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

75
75
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

361
361
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

97
97
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

226
226
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

714
714
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

516
516
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

107
107
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

245
245
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

840
840
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

126
126
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

570
570
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

572
572
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1001
1001
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

350
350
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

543
543
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

345
345

Meer sportnieuws