‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

door
‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

Colin Coosemans laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker, waardoor Jesper Fredberg voorlopig geen haast heeft om een nieuwe eerste keeper aan te trekken. Hoewel Coosemans goed presteert, en ambitie heeft om de eerste doelman te blijven, is Anderlecht toch actief op zoek naar een nieuwe goalie.

Jean Butez van Antwerp FC is een topkandidaat, maar ook andere opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle worden overwogen. Vlachodimos, die onlangs voor 24 miljoen euro naar Newcastle verhuisde, staat na slechts twee maanden alweer op de vertreklijst.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Fredberg formaliseert Coosemans niet als nummer 1

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereiding, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Velen vinden dan ook dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman minder urgent en wellicht overbodig.

Fredberg sprak deze week de Belgische pers toe en hij bleef op de vlakte over de doelmannenkwestie. “We willen ons team versterken op de posities die daarom vragen, maar we zijn héél tevreden met wat we zien van Coosemans”, zei Fredberg.

“Hij is opgestaan en ik ben gelukkig met wat we nu hebben. Uiteraard blijven we uitkijken om de kern eventueel nog te versterken, maar daarbij stellen we ons ook de vraag: is dit de juiste timing? Is dit wat we nodig hebben?”

Anderlecht wil doelman van 25 miljoen

Bij Anderlecht is men tevreden over de prestaties van Colin Coosemans, maar zijn positie als eerste doelman is verre van geformaliseerd.

Zijn goede prestaties weerhoudt de club er niet van om actief op zoek te gaan naar een concurrent of zelfs een vervanger, waardoor Coosemans mogelijk weer in de rol van back-up terechtkomt, net als vorig seizoen.

Jean Butez van Antwerp FC blijft de topprioriteit voor RSCA, maar hij is niet de enige optie die de club overweegt. Anderlecht kijkt naar opties voor de middellange termijn, zoals Butez, die weliswaar geld kosten, maar ook de potentie hebben om een belangrijke rol in het team te spelen en mogelijk winstgevend kunnen zijn bij een toekomstige verkoop.

Daarnaast worden er ook korte termijn oplossingen onderzocht, zoals transfervrije spelers, huurspelers of contracten van beperkte duur. In dat kader wordt, volgens L’Avenir, ook Newcastle-doelman Odysseas Vlachodimos (30) overwogen.

De voormalige nummer één van Benfica verhuisde deze zomer naar Newcastle, maar staat ondanks een geschatte transfersom van €25 miljoen nu al op de huurlijst.

Vlachodimos na één jaar weg bij Nottingham Forest

Odysseas Vlachodimos is een bekende naam in het Europese voetbal. Hij was jarenlang de eerste doelman bij Panathinaikos en SL Benfica, en heeft inmiddels 32 wedstrijden in de Champions League op zijn naam staan. Daarnaast is hij de vaste doelman van de Griekse nationale ploeg.

Bij Benfica, waar hij tweemaal de dubbel won, werd hij vorige zomer verrassend genoeg aan de kant geschoven. Roger Schmidt, de coach van Benfica, voerde enkele belangrijke wijzigingen door in het team en verving Vlachodimos door het Portugese talent Samuel Soares.

Bovendien versterkte Benfica zich met de hoog aangeschreven Oekraïense doelman Anatolii Trubin, wat de onzekerheid over de toekomst van Vlachodimos verder vergrootte.

Zijn volgende stap bracht hem naar de Premier League, waar hij voor 4,9 miljoen euro de overstap maakte naar Nottingham Forest. Wat aanvankelijk een koopje leek, bleek al snel minder succesvol.

“Forest mag heel, heel gelukkig zijn dat ze hem hebben,” zei ex-doelman Luke Steele destijds. Maar Vlachodimos voldeed uiteindelijk niet aan de verwachtingen van de nieuwe coach, Nuno Espírito Santo.

Na veel wikken en wegen koos Forest vorige winter uiteindelijk voor Matz Sels als nieuwe nummer één, met de goedkeuring van Nuno himself. Toen werd besloten dat Vlachodimos deze zomer mocht vertrekken uit Nottingham, wat zijn zoektocht naar een nieuwe club opnieuw op gang bracht.

Vlachodimos na twee maanden weg bij Newcastle?

Odysseas Vlachodimos vond in juli onderdak bij Newcastle United, dat verrassend genoeg bijna 24 miljoen euro neertelde voor de Griekse doelman. Dit lijkt een boekhoudkundige truc te zijn, zoals vaker voorkomt in het moderne voetbal.

Wat echter nog opvallender is, is dat Vlachodimos na amper twee maanden al op de vertreklijst staat bij Newcastle. De Magpies hebben vijf doelmannen in hun A-kern, en dit seizoen heeft Vlachodimos nog geen enkele keer op het wedstrijdblad gestaan in de Premier League.

Bovendien is Newcastle ook nog bezig met het binnenhalen van James Trafford, wat de positie van Vlachodimos nog verder onder druk zet.

Hierdoor mag de Griekse doelman de club op huurbasis verlaten, wat een interessante optie kan zijn voor Anderlecht. Vlachodimos staat bekend als een echte shot-stopper met indrukwekkende reflexen.

Met zijn 1,91 meter heeft hij een groot bereik wanneer hij zich volledig uitstrekt. Ook zijn passing en distributie behoren tot zijn sterke punten; hij blijft kalm aan de bal, stuurt de verdediging aan, communiceert goed, en laat zich niet snel van zijn stuk brengen.

Zijn zwakke punt is zijn reputatie bij het uitkomen en het verwerken van voorzetten, wat een aandachtspunt blijft.

Wie moet Anderlecht kiezen als nummer één?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

15
15
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

12
12
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

22
22
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

31
31
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

28
28
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

32
32
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

278
278
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

125
125
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

35
35
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

82
82
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

398
398
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

172
172
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

30
30
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

68
68
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

351
351
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

355
355
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

101
101
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

289
289
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

358
358
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

487
487
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

372
372
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

125
125
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

715
715

Meer sportnieuws