‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

door
‘Colin Coosemans-drama bij Anderlecht’

Colin Coosemans laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker, waardoor Jesper Fredberg voorlopig geen haast heeft om een nieuwe eerste keeper aan te trekken. Hoewel Coosemans goed presteert, en ambitie heeft om de eerste doelman te blijven, is Anderlecht toch actief op zoek naar een nieuwe goalie.

Jean Butez van Antwerp FC is een topkandidaat, maar ook andere opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle worden overwogen. Vlachodimos, die onlangs voor 24 miljoen euro naar Newcastle verhuisde, staat na slechts twee maanden alweer op de vertreklijst.

LEES OOK: Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Fredberg formaliseert Coosemans niet als nummer 1

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereiding, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Velen vinden dan ook dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman minder urgent en wellicht overbodig.

Fredberg sprak deze week de Belgische pers toe en hij bleef op de vlakte over de doelmannenkwestie. “We willen ons team versterken op de posities die daarom vragen, maar we zijn héél tevreden met wat we zien van Coosemans”, zei Fredberg.

“Hij is opgestaan en ik ben gelukkig met wat we nu hebben. Uiteraard blijven we uitkijken om de kern eventueel nog te versterken, maar daarbij stellen we ons ook de vraag: is dit de juiste timing? Is dit wat we nodig hebben?”

Anderlecht wil doelman van 25 miljoen

Bij Anderlecht is men tevreden over de prestaties van Colin Coosemans, maar zijn positie als eerste doelman is verre van geformaliseerd.

Zijn goede prestaties weerhoudt de club er niet van om actief op zoek te gaan naar een concurrent of zelfs een vervanger, waardoor Coosemans mogelijk weer in de rol van back-up terechtkomt, net als vorig seizoen.

Jean Butez van Antwerp FC blijft de topprioriteit voor RSCA, maar hij is niet de enige optie die de club overweegt. Anderlecht kijkt naar opties voor de middellange termijn, zoals Butez, die weliswaar geld kosten, maar ook de potentie hebben om een belangrijke rol in het team te spelen en mogelijk winstgevend kunnen zijn bij een toekomstige verkoop.

Daarnaast worden er ook korte termijn oplossingen onderzocht, zoals transfervrije spelers, huurspelers of contracten van beperkte duur. In dat kader wordt, volgens L’Avenir, ook Newcastle-doelman Odysseas Vlachodimos (30) overwogen.

De voormalige nummer één van Benfica verhuisde deze zomer naar Newcastle, maar staat ondanks een geschatte transfersom van €25 miljoen nu al op de huurlijst.

Vlachodimos na één jaar weg bij Nottingham Forest

Odysseas Vlachodimos is een bekende naam in het Europese voetbal. Hij was jarenlang de eerste doelman bij Panathinaikos en SL Benfica, en heeft inmiddels 32 wedstrijden in de Champions League op zijn naam staan. Daarnaast is hij de vaste doelman van de Griekse nationale ploeg.

Bij Benfica, waar hij tweemaal de dubbel won, werd hij vorige zomer verrassend genoeg aan de kant geschoven. Roger Schmidt, de coach van Benfica, voerde enkele belangrijke wijzigingen door in het team en verving Vlachodimos door het Portugese talent Samuel Soares.

Bovendien versterkte Benfica zich met de hoog aangeschreven Oekraïense doelman Anatolii Trubin, wat de onzekerheid over de toekomst van Vlachodimos verder vergrootte.

Zijn volgende stap bracht hem naar de Premier League, waar hij voor 4,9 miljoen euro de overstap maakte naar Nottingham Forest. Wat aanvankelijk een koopje leek, bleek al snel minder succesvol.

“Forest mag heel, heel gelukkig zijn dat ze hem hebben,” zei ex-doelman Luke Steele destijds. Maar Vlachodimos voldeed uiteindelijk niet aan de verwachtingen van de nieuwe coach, Nuno Espírito Santo.

Na veel wikken en wegen koos Forest vorige winter uiteindelijk voor Matz Sels als nieuwe nummer één, met de goedkeuring van Nuno himself. Toen werd besloten dat Vlachodimos deze zomer mocht vertrekken uit Nottingham, wat zijn zoektocht naar een nieuwe club opnieuw op gang bracht.

Vlachodimos na twee maanden weg bij Newcastle?

Odysseas Vlachodimos vond in juli onderdak bij Newcastle United, dat verrassend genoeg bijna 24 miljoen euro neertelde voor de Griekse doelman. Dit lijkt een boekhoudkundige truc te zijn, zoals vaker voorkomt in het moderne voetbal.

Wat echter nog opvallender is, is dat Vlachodimos na amper twee maanden al op de vertreklijst staat bij Newcastle. De Magpies hebben vijf doelmannen in hun A-kern, en dit seizoen heeft Vlachodimos nog geen enkele keer op het wedstrijdblad gestaan in de Premier League.

Bovendien is Newcastle ook nog bezig met het binnenhalen van James Trafford, wat de positie van Vlachodimos nog verder onder druk zet.

Hierdoor mag de Griekse doelman de club op huurbasis verlaten, wat een interessante optie kan zijn voor Anderlecht. Vlachodimos staat bekend als een echte shot-stopper met indrukwekkende reflexen.

Met zijn 1,91 meter heeft hij een groot bereik wanneer hij zich volledig uitstrekt. Ook zijn passing en distributie behoren tot zijn sterke punten; hij blijft kalm aan de bal, stuurt de verdediging aan, communiceert goed, en laat zich niet snel van zijn stuk brengen.

Zijn zwakke punt is zijn reputatie bij het uitkomen en het verwerken van voorzetten, wat een aandachtspunt blijft.

Wie moet Anderlecht kiezen als nummer één?

Meest recent

Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

29
29
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

30
30
Paniek in amateur: 'Racisemerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

30
30
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

78
78
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

45
45
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

235
235
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

97
97
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

205
205
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

159
159
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

240
240
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

176
176
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

177
177
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

143
143
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

271
271
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

49
49
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

339
339
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

117
117
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

238
238
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

131
131
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

20
20
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

46
46
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

330
330
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

216
216
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

222
222
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68

Meer sportnieuws