Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

1587 stemmen
Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

Bij diverse mediakanalen gaf Bob Madou zopas nog eens een woordje uitleg bij de acties die Club Brugge reeds ondernam tegen de zogenaamde sfeergroep North Fanatics, die tegen Standard hun boekje te buiten gingen. Terwijl kwamen ook de ultra's in kwestie zélf met een nieuw statement op de proppen.

In de nasleep van de gebeurtenissen in Sclessin, waarvoor al 43 'supporters' een stadionverbod kregen, lieten de North Fanatics al geregeld van zich horen. Daarbij kantten ze zich onder meer tegen Madou, die hun gedrag opnieuw streng veroordeelt en naar eigen zeggen zelfs bedreigd werd, en de rest van het Brugse bestuur. Voorts liet de sfeergroep weten het voor bekeken te houden, al lijken ze nu stilaan toch voorzichtig terug te keren op hun stappen.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Club bant racisme

"22/08 was er een overleg tussen de diverse harde kernen en het bestuur van Club. De feiten werden door Club, terecht, streng veroordeeld. Club heeft niet nagelaten om direct actie te ondernemen met het opstarten van een burgerlijke uitsluiting tegen enkele personen. Hierop is Club in overleg gegaan met de verschillende sfeergroepen, die een grote basis vormen van de fanatieke aanhang, om deze feiten te veroordelen en in de toekomst uit te sluiten."

"Wij als collectief van de verschillende groepen scharen ons hier volledig achter en willen benadrukken dat geen enkele vorm van racisme, laat staan van neonazisme thuis hoort binnen één van onze groepen. We willen een duidelijk statement uitbrengen dat we, samen met Club Brugge, zullen streven naar een stadion met héél veel sfeer maar zonder enige vorm van racisme of discriminatie", klinkt het in een uitgebreid statement op hun Facebook-kanaal.

Excuses van ultra's

"Als collectief hopen we dat we hiermee de feiten van in Standard (die we nogmaals veroordelen) eindelijk achter ons kunnen laten en dat we samen met 'de Club' kunnen terug groeien naar de sfeer van de grote dagen. De betrokken personen, die in de toekomst willen deel uitmaken van onze familie, zullen zich dan ook individueel verontschuldigen bij Club en samen zullen we ernaar streven om hier sterker uit te komen", luidt het daarin vervolgens nog.

"Het DNA en de waarden van Club zijn duidelijk: hard werken, elkaar versterken en samen groeien. Laat ons nogmaals duidelijk stellen dat geen enkele vorm van racisme in de toekomst zal geduld worden binnen onze collectieve groep. Daarnaast willen we als collectief samen met Club zorgen voor een sterkere band tussen de Club en de fans. Ons doel is om op regelmatige basis samen te komen en pro-actief overleg te hebben. Nogmaals EXCUSES!"

Excuses aanvaard?

Meest recent

Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank?

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

11
11
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

65
65
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

62
62
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

83
83
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

126
126
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

74
74
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

214
214
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

277
277
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

450
450
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

375
375
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

463
463
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

254
254
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

67
67
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

514
514
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

343
343
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

350
350
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

165
165
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

59
59
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

288
288
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

347
347
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

473
473
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

258
258
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1759
1759
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

652
652
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

269
269

Meer sportnieuws