Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

1587
Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

Bij diverse mediakanalen gaf Bob Madou zopas nog eens een woordje uitleg bij de acties die Club Brugge reeds ondernam tegen de zogenaamde sfeergroep North Fanatics, die tegen Standard hun boekje te buiten gingen. Terwijl kwamen ook de ultra's in kwestie zélf met een nieuw statement op de proppen.

In de nasleep van de gebeurtenissen in Sclessin, waarvoor al 43 'supporters' een stadionverbod kregen, lieten de North Fanatics al geregeld van zich horen. Daarbij kantten ze zich onder meer tegen Madou, die hun gedrag opnieuw streng veroordeelt en naar eigen zeggen zelfs bedreigd werd, en de rest van het Brugse bestuur. Voorts liet de sfeergroep weten het voor bekeken te houden, al lijken ze nu stilaan toch voorzichtig terug te keren op hun stappen.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club bant racisme

"22/08 was er een overleg tussen de diverse harde kernen en het bestuur van Club. De feiten werden door Club, terecht, streng veroordeeld. Club heeft niet nagelaten om direct actie te ondernemen met het opstarten van een burgerlijke uitsluiting tegen enkele personen. Hierop is Club in overleg gegaan met de verschillende sfeergroepen, die een grote basis vormen van de fanatieke aanhang, om deze feiten te veroordelen en in de toekomst uit te sluiten."

"Wij als collectief van de verschillende groepen scharen ons hier volledig achter en willen benadrukken dat geen enkele vorm van racisme, laat staan van neonazisme thuis hoort binnen één van onze groepen. We willen een duidelijk statement uitbrengen dat we, samen met Club Brugge, zullen streven naar een stadion met héél veel sfeer maar zonder enige vorm van racisme of discriminatie", klinkt het in een uitgebreid statement op hun Facebook-kanaal.

Excuses van ultra's

"Als collectief hopen we dat we hiermee de feiten van in Standard (die we nogmaals veroordelen) eindelijk achter ons kunnen laten en dat we samen met 'de Club' kunnen terug groeien naar de sfeer van de grote dagen. De betrokken personen, die in de toekomst willen deel uitmaken van onze familie, zullen zich dan ook individueel verontschuldigen bij Club en samen zullen we ernaar streven om hier sterker uit te komen", luidt het daarin vervolgens nog.

"Het DNA en de waarden van Club zijn duidelijk: hard werken, elkaar versterken en samen groeien. Laat ons nogmaals duidelijk stellen dat geen enkele vorm van racisme in de toekomst zal geduld worden binnen onze collectieve groep. Daarnaast willen we als collectief samen met Club zorgen voor een sterkere band tussen de Club en de fans. Ons doel is om op regelmatige basis samen te komen en pro-actief overleg te hebben. Nogmaals EXCUSES!"

Excuses aanvaard?

Meest recent

'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

7
7
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

2
2
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

25
25
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

6
6
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

126
126
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

33
33
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

43
43
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

157
157
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

53
53
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

45
45
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

58
58
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

92
92
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

264
264
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

106
106
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

321
321
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

624
624
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

110
110
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

164
164
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

398
398
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

179
179
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

439
439
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

102
102
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

481
481
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

390
390

Meer sportnieuws