Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

1587 stemmen
Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

Bij diverse mediakanalen gaf Bob Madou zopas nog eens een woordje uitleg bij de acties die Club Brugge reeds ondernam tegen de zogenaamde sfeergroep North Fanatics, die tegen Standard hun boekje te buiten gingen. Terwijl kwamen ook de ultra's in kwestie zélf met een nieuw statement op de proppen.

In de nasleep van de gebeurtenissen in Sclessin, waarvoor al 43 'supporters' een stadionverbod kregen, lieten de North Fanatics al geregeld van zich horen. Daarbij kantten ze zich onder meer tegen Madou, die hun gedrag opnieuw streng veroordeelt en naar eigen zeggen zelfs bedreigd werd, en de rest van het Brugse bestuur. Voorts liet de sfeergroep weten het voor bekeken te houden, al lijken ze nu stilaan toch voorzichtig terug te keren op hun stappen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Club bant racisme

"22/08 was er een overleg tussen de diverse harde kernen en het bestuur van Club. De feiten werden door Club, terecht, streng veroordeeld. Club heeft niet nagelaten om direct actie te ondernemen met het opstarten van een burgerlijke uitsluiting tegen enkele personen. Hierop is Club in overleg gegaan met de verschillende sfeergroepen, die een grote basis vormen van de fanatieke aanhang, om deze feiten te veroordelen en in de toekomst uit te sluiten."

"Wij als collectief van de verschillende groepen scharen ons hier volledig achter en willen benadrukken dat geen enkele vorm van racisme, laat staan van neonazisme thuis hoort binnen één van onze groepen. We willen een duidelijk statement uitbrengen dat we, samen met Club Brugge, zullen streven naar een stadion met héél veel sfeer maar zonder enige vorm van racisme of discriminatie", klinkt het in een uitgebreid statement op hun Facebook-kanaal.

Excuses van ultra's

"Als collectief hopen we dat we hiermee de feiten van in Standard (die we nogmaals veroordelen) eindelijk achter ons kunnen laten en dat we samen met 'de Club' kunnen terug groeien naar de sfeer van de grote dagen. De betrokken personen, die in de toekomst willen deel uitmaken van onze familie, zullen zich dan ook individueel verontschuldigen bij Club en samen zullen we ernaar streven om hier sterker uit te komen", luidt het daarin vervolgens nog.

"Het DNA en de waarden van Club zijn duidelijk: hard werken, elkaar versterken en samen groeien. Laat ons nogmaals duidelijk stellen dat geen enkele vorm van racisme in de toekomst zal geduld worden binnen onze collectieve groep. Daarnaast willen we als collectief samen met Club zorgen voor een sterkere band tussen de Club en de fans. Ons doel is om op regelmatige basis samen te komen en pro-actief overleg te hebben. Nogmaals EXCUSES!"

Excuses aanvaard?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

58
58
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

0
0
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

53
53
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

93
93
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

77
77
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

102
102
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

54
54
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

243
243
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

319
319
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

26
26
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

68
68
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

165
165
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

67
67
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

118
118
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

87
87
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

496
496
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

233
233
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

357
357
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

210
210
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

263
263
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

299
299
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

177
177
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

594
594
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

132
132
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

121
121

Meer sportnieuws