Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

door
Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

Bij diverse mediakanalen gaf Bob Madou zopas nog eens een woordje uitleg bij de acties die Club Brugge reeds ondernam tegen de zogenaamde sfeergroep North Fanatics, die tegen Standard hun boekje te buiten gingen. Terwijl kwamen ook de ultra's in kwestie zélf met een nieuw statement op de proppen.

In de nasleep van de gebeurtenissen in Sclessin, waarvoor al 43 'supporters' een stadionverbod kregen, lieten de North Fanatics al geregeld van zich horen. Daarbij kantten ze zich onder meer tegen Madou, die hun gedrag opnieuw streng veroordeelt en naar eigen zeggen zelfs bedreigd werd, en de rest van het Brugse bestuur. Voorts liet de sfeergroep weten het voor bekeken te houden, al lijken ze nu stilaan toch voorzichtig terug te keren op hun stappen.

LEES OOK: Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Club bant racisme

"22/08 was er een overleg tussen de diverse harde kernen en het bestuur van Club. De feiten werden door Club, terecht, streng veroordeeld. Club heeft niet nagelaten om direct actie te ondernemen met het opstarten van een burgerlijke uitsluiting tegen enkele personen. Hierop is Club in overleg gegaan met de verschillende sfeergroepen, die een grote basis vormen van de fanatieke aanhang, om deze feiten te veroordelen en in de toekomst uit te sluiten."

"Wij als collectief van de verschillende groepen scharen ons hier volledig achter en willen benadrukken dat geen enkele vorm van racisme, laat staan van neonazisme thuis hoort binnen één van onze groepen. We willen een duidelijk statement uitbrengen dat we, samen met Club Brugge, zullen streven naar een stadion met héél veel sfeer maar zonder enige vorm van racisme of discriminatie", klinkt het in een uitgebreid statement op hun Facebook-kanaal.

Excuses van ultra's

"Als collectief hopen we dat we hiermee de feiten van in Standard (die we nogmaals veroordelen) eindelijk achter ons kunnen laten en dat we samen met 'de Club' kunnen terug groeien naar de sfeer van de grote dagen. De betrokken personen, die in de toekomst willen deel uitmaken van onze familie, zullen zich dan ook individueel verontschuldigen bij Club en samen zullen we ernaar streven om hier sterker uit te komen", luidt het daarin vervolgens nog.

"Het DNA en de waarden van Club zijn duidelijk: hard werken, elkaar versterken en samen groeien. Laat ons nogmaals duidelijk stellen dat geen enkele vorm van racisme in de toekomst zal geduld worden binnen onze collectieve groep. Daarnaast willen we als collectief samen met Club zorgen voor een sterkere band tussen de Club en de fans. Ons doel is om op regelmatige basis samen te komen en pro-actief overleg te hebben. Nogmaals EXCUSES!"

Excuses aanvaard?

Meest recent

Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

77
77
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

191
191
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

457
457
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

396
396
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

90
90
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

153
153
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

110
110
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

94
94
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

228
228
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

149
149
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

515
515
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

290
290
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

92
92
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

464
464
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

126
126
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

477
477
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

242
242
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

382
382
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

600
600
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

288
288
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

172
172
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

306
306
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

62
62
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

469
469

Meer sportnieuws