Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

door
Club Brugge-ultra's keren kar met opvallend statement

Bij diverse mediakanalen gaf Bob Madou zopas nog eens een woordje uitleg bij de acties die Club Brugge reeds ondernam tegen de zogenaamde sfeergroep North Fanatics, die tegen Standard hun boekje te buiten gingen. Terwijl kwamen ook de ultra's in kwestie zélf met een nieuw statement op de proppen.

In de nasleep van de gebeurtenissen in Sclessin, waarvoor al 43 'supporters' een stadionverbod kregen, lieten de North Fanatics al geregeld van zich horen. Daarbij kantten ze zich onder meer tegen Madou, die hun gedrag opnieuw streng veroordeelt en naar eigen zeggen zelfs bedreigd werd, en de rest van het Brugse bestuur. Voorts liet de sfeergroep weten het voor bekeken te houden, al lijken ze nu stilaan toch voorzichtig terug te keren op hun stappen.

LEES OOK: 'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Club bant racisme

"22/08 was er een overleg tussen de diverse harde kernen en het bestuur van Club. De feiten werden door Club, terecht, streng veroordeeld. Club heeft niet nagelaten om direct actie te ondernemen met het opstarten van een burgerlijke uitsluiting tegen enkele personen. Hierop is Club in overleg gegaan met de verschillende sfeergroepen, die een grote basis vormen van de fanatieke aanhang, om deze feiten te veroordelen en in de toekomst uit te sluiten."

"Wij als collectief van de verschillende groepen scharen ons hier volledig achter en willen benadrukken dat geen enkele vorm van racisme, laat staan van neonazisme thuis hoort binnen één van onze groepen. We willen een duidelijk statement uitbrengen dat we, samen met Club Brugge, zullen streven naar een stadion met héél veel sfeer maar zonder enige vorm van racisme of discriminatie", klinkt het in een uitgebreid statement op hun Facebook-kanaal.

Excuses van ultra's

"Als collectief hopen we dat we hiermee de feiten van in Standard (die we nogmaals veroordelen) eindelijk achter ons kunnen laten en dat we samen met 'de Club' kunnen terug groeien naar de sfeer van de grote dagen. De betrokken personen, die in de toekomst willen deel uitmaken van onze familie, zullen zich dan ook individueel verontschuldigen bij Club en samen zullen we ernaar streven om hier sterker uit te komen", luidt het daarin vervolgens nog.

"Het DNA en de waarden van Club zijn duidelijk: hard werken, elkaar versterken en samen groeien. Laat ons nogmaals duidelijk stellen dat geen enkele vorm van racisme in de toekomst zal geduld worden binnen onze collectieve groep. Daarnaast willen we als collectief samen met Club zorgen voor een sterkere band tussen de Club en de fans. Ons doel is om op regelmatige basis samen te komen en pro-actief overleg te hebben. Nogmaals EXCUSES!"

Excuses aanvaard?

Meest recent

Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

1
1
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

10
10
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

52
52
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

18
18
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

36
36
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

14
14
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

42
42
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

60
60
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

105
105
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

108
108
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

253
253
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

79
79
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

88
88
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

84
84
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

94
94
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

118
118
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

88
88
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

115
115
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

249
249
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

150
150
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

157
157
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

55
55
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

185
185
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

339
339

Meer sportnieuws