Sensationele terugkeer Gündogan is rond

146 stemmen
Sensationele terugkeer Gündogan is rond

Manchester City beleefde tot dusver een rustige transferzomer, met enkel de jonge Braziliaan Savinho als nieuwkomer. Na het vertrek van Julian Alvarez en het langdurig uitvallen van revelatie Oscar Bobb drong Pep Guardiola toch aan op bijkomende versterking en hij werd snel op zijn wenken bediend.

Zowat een week later staat de tweede zomeraanwinst immers al in het Etihad en het gaat bovendien om een zeer bekende naam. City heeft vrijdag immers de terugkeer van Ilkay Gündogan officieel bevestigd. De 33-jarige middenvelder tekende een contract voor één seizoen.

LEES OOK: 'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Man City heeft Gündogan terug

Het was de voorbije dagen al duidelijk geworden dat Gündogan zou vertrekken bij FC Barcelona. Daar had hij geen garantie meer op een basisplaats na de aanstelling van Hansi Flick, die een ander soort voetbal wil gaan spelen. Omdat zijn contract ook zwaar op het budget woog en de financiële ruimte beperkt blijft, bleek Barça ook snel bereid om hem transfervrij te laten vertrekken.

Daarop speelde City bliksemsnel op de bal. Guardiola nam vrijwel meteen contact op met zijn voormalige aanvoerder en op geen tijd was de terugkeer helemaal in kannen en kruiken.

Terug bij de beste club ter wereld

Voor Gündogan voelt het aan als thuiskomen. "Het is moeilijk om dit gevoel te beschrijven, om eerlijk te zijn. Het is pas wanneer je vertrekt dat je beseft wat je hier gehad hebt", reageert hij. "Het is pas dan dat je beseft dat dit de beste club ter wereld is."

Zijn vorige rugnummer 8 wordt tegenwoordig gedragen door Mateo Kovacic en dus zal Gündogan dit seizoen bij City met 19 op de rug spelen. Amper een jaar na zijn vertrek is hij dus terug bij de Engelse kampioen.

🚀

Goede transfer van Man City?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

28
28
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

52
52
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

109
109
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

144
144
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

186
186
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

101
101
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

126
126
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

59
59
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

295
295
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

365
365
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

29
29
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

80
80
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

180
180
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

70
70
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

121
121
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

91
91
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

550
550
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

264
264
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

371
371
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

215
215
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

267
267
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

72
72
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

302
302
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

185
185
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

607
607

Meer sportnieuws