Sensationele terugkeer Gündogan is rond

door
Sensationele terugkeer Gündogan is rond

Manchester City beleefde tot dusver een rustige transferzomer, met enkel de jonge Braziliaan Savinho als nieuwkomer. Na het vertrek van Julian Alvarez en het langdurig uitvallen van revelatie Oscar Bobb drong Pep Guardiola toch aan op bijkomende versterking en hij werd snel op zijn wenken bediend.

Zowat een week later staat de tweede zomeraanwinst immers al in het Etihad en het gaat bovendien om een zeer bekende naam. City heeft vrijdag immers de terugkeer van Ilkay Gündogan officieel bevestigd. De 33-jarige middenvelder tekende een contract voor één seizoen.

LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is

Man City heeft Gündogan terug

Het was de voorbije dagen al duidelijk geworden dat Gündogan zou vertrekken bij FC Barcelona. Daar had hij geen garantie meer op een basisplaats na de aanstelling van Hansi Flick, die een ander soort voetbal wil gaan spelen. Omdat zijn contract ook zwaar op het budget woog en de financiële ruimte beperkt blijft, bleek Barça ook snel bereid om hem transfervrij te laten vertrekken.

Daarop speelde City bliksemsnel op de bal. Guardiola nam vrijwel meteen contact op met zijn voormalige aanvoerder en op geen tijd was de terugkeer helemaal in kannen en kruiken.

Terug bij de beste club ter wereld

Voor Gündogan voelt het aan als thuiskomen. "Het is moeilijk om dit gevoel te beschrijven, om eerlijk te zijn. Het is pas wanneer je vertrekt dat je beseft wat je hier gehad hebt", reageert hij. "Het is pas dan dat je beseft dat dit de beste club ter wereld is."

Zijn vorige rugnummer 8 wordt tegenwoordig gedragen door Mateo Kovacic en dus zal Gündogan dit seizoen bij City met 19 op de rug spelen. Amper een jaar na zijn vertrek is hij dus terug bij de Engelse kampioen.

Goede transfer van Man City?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

29
29
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

87
87
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

34
34
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

250
250
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

121
121
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

116
116
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

61
61
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

71
71
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

70
70
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

169
169
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

174
174
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

401
401
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

371
371
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

198
198
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

211
211
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

268
268

Meer sportnieuws