Sensationele terugkeer Gündogan is rond

146 stemmen
Sensationele terugkeer Gündogan is rond

Manchester City beleefde tot dusver een rustige transferzomer, met enkel de jonge Braziliaan Savinho als nieuwkomer. Na het vertrek van Julian Alvarez en het langdurig uitvallen van revelatie Oscar Bobb drong Pep Guardiola toch aan op bijkomende versterking en hij werd snel op zijn wenken bediend.

Zowat een week later staat de tweede zomeraanwinst immers al in het Etihad en het gaat bovendien om een zeer bekende naam. City heeft vrijdag immers de terugkeer van Ilkay Gündogan officieel bevestigd. De 33-jarige middenvelder tekende een contract voor één seizoen.

LEES OOK: 'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Man City heeft Gündogan terug

Het was de voorbije dagen al duidelijk geworden dat Gündogan zou vertrekken bij FC Barcelona. Daar had hij geen garantie meer op een basisplaats na de aanstelling van Hansi Flick, die een ander soort voetbal wil gaan spelen. Omdat zijn contract ook zwaar op het budget woog en de financiële ruimte beperkt blijft, bleek Barça ook snel bereid om hem transfervrij te laten vertrekken.

Daarop speelde City bliksemsnel op de bal. Guardiola nam vrijwel meteen contact op met zijn voormalige aanvoerder en op geen tijd was de terugkeer helemaal in kannen en kruiken.

Terug bij de beste club ter wereld

Voor Gündogan voelt het aan als thuiskomen. "Het is moeilijk om dit gevoel te beschrijven, om eerlijk te zijn. Het is pas wanneer je vertrekt dat je beseft wat je hier gehad hebt", reageert hij. "Het is pas dan dat je beseft dat dit de beste club ter wereld is."

Zijn vorige rugnummer 8 wordt tegenwoordig gedragen door Mateo Kovacic en dus zal Gündogan dit seizoen bij City met 19 op de rug spelen. Amper een jaar na zijn vertrek is hij dus terug bij de Engelse kampioen.

🚀

Goede transfer van Man City?

Meest recent

Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

14
14
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

228
228
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

65
65
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

52
52
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

35
35
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

228
228
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

232
232
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

598
598
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

416
416
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

127
127
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

139
139
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

653
653
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

751
751
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

336
336
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

400
400
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

174
174
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

241
241
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

90
90
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

188
188

Meer sportnieuws