'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

door
'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

De vijfde speeldag in de Jupiler Pro League wordt wat rustiger dan gebruikelijk, want er worden twee wedstrijden minder gespeeld. De Pro League besliste immers om Cercle Brugge-AA Gent en Anderlecht-Genk uit te stellen met het oog op de Europese play-offs van deze en volgende week.

Op die manier krijgen Cercle, Gent en Anderlecht alle tijd om zich goed voor te bereiden op hun terugwedstrijd van volgende week en zo de kwalificatie voor de League Phases van de Europa League en Conference League over de streep te trekken. Dat lijkt wel te moeten lukken nadat ze donderdagavond alle drie hun heenwedstrijd buitenshuis wonnen.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Uitgestelde matchen midden september ingehaald

Natuurlijk zullen die wedstrijden wel ingehaald moeten worden op een later tijdstip. La Dernière Heure weet dat het in principe de bedoeling is dat Anderlecht-Genk afgewerkt zal worden tussen 17 en 19 september. Het lijkt aannemelijk dat hetzelfde geldt voor Cercle-Gent.

Toch is het nog even wachten tot de clubs volledige duidelijkheid hebben over hun speelmoment. De Pro League zou de data voor de inhaalwedstrijden immers pas officieel aankondigen op 3 september. Wellicht willen ze nog de definitieve uitkomst van de play-offs afwachten.

Anderlecht wacht drukke september

De tweede helft van september lijkt zo wel een drukke periode te gaan worden voor Anderlecht. Na de interlandbreak speelt het op 15 september tegen Westerlo en enkele dagen later volgt dus al de inhaalmatch tegen Genk. Bovendien wacht hen een week later nog een midweekwedstrijd, want dan staat de eerste speeldag in de League Phase van de Europa League gepland.

AA Gent en Cercle zullen daarentegen wat extra respijt krijgen, want de Conference League wordt pas een week later op 3 oktober afgetrapt. Sowieso is het speelschema daar wat rustiger dan in de Europa League en Champions League. Zij spelen immers slechts zes wedstrijden in de League Phase tegenover acht in de twee andere competities.

Is dat een goed moment om de matchen in te halen?

Meest recent

Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

29
29
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

61
61
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

34
34
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

421
421
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

249
249
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

98
98
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

262
262
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

189
189
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

314
314
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

320
320
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

121
121
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

450
450
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

232
232
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

92
92
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

389
389
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

364
364
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

145
145
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

279
279
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

215
215
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

284
284
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

164
164
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

486
486
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

186
186
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

160
160

Meer sportnieuws