'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

door
'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

De vijfde speeldag in de Jupiler Pro League wordt wat rustiger dan gebruikelijk, want er worden twee wedstrijden minder gespeeld. De Pro League besliste immers om Cercle Brugge-AA Gent en Anderlecht-Genk uit te stellen met het oog op de Europese play-offs van deze en volgende week.

Op die manier krijgen Cercle, Gent en Anderlecht alle tijd om zich goed voor te bereiden op hun terugwedstrijd van volgende week en zo de kwalificatie voor de League Phases van de Europa League en Conference League over de streep te trekken. Dat lijkt wel te moeten lukken nadat ze donderdagavond alle drie hun heenwedstrijd buitenshuis wonnen.

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Uitgestelde matchen midden september ingehaald

Natuurlijk zullen die wedstrijden wel ingehaald moeten worden op een later tijdstip. La Dernière Heure weet dat het in principe de bedoeling is dat Anderlecht-Genk afgewerkt zal worden tussen 17 en 19 september. Het lijkt aannemelijk dat hetzelfde geldt voor Cercle-Gent.

Toch is het nog even wachten tot de clubs volledige duidelijkheid hebben over hun speelmoment. De Pro League zou de data voor de inhaalwedstrijden immers pas officieel aankondigen op 3 september. Wellicht willen ze nog de definitieve uitkomst van de play-offs afwachten.

Anderlecht wacht drukke september

De tweede helft van september lijkt zo wel een drukke periode te gaan worden voor Anderlecht. Na de interlandbreak speelt het op 15 september tegen Westerlo en enkele dagen later volgt dus al de inhaalmatch tegen Genk. Bovendien wacht hen een week later nog een midweekwedstrijd, want dan staat de eerste speeldag in de League Phase van de Europa League gepland.

AA Gent en Cercle zullen daarentegen wat extra respijt krijgen, want de Conference League wordt pas een week later op 3 oktober afgetrapt. Sowieso is het speelschema daar wat rustiger dan in de Europa League en Champions League. Zij spelen immers slechts zes wedstrijden in de League Phase tegenover acht in de twee andere competities.

Is dat een goed moment om de matchen in te halen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

71
71
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

68
68
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

92
92
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

268
268
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

359
359
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

146
146
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

129
129
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

312
312
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

19
19
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

97
97
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

98
98
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

234
234
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

70
70
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

90
90
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

196
196
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

43
43
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

183
183
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

177
177
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

370
370
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws