'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

884 stemmen
'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

De vijfde speeldag in de Jupiler Pro League wordt wat rustiger dan gebruikelijk, want er worden twee wedstrijden minder gespeeld. De Pro League besliste immers om Cercle Brugge-AA Gent en Anderlecht-Genk uit te stellen met het oog op de Europese play-offs van deze en volgende week.

Op die manier krijgen Cercle, Gent en Anderlecht alle tijd om zich goed voor te bereiden op hun terugwedstrijd van volgende week en zo de kwalificatie voor de League Phases van de Europa League en Conference League over de streep te trekken. Dat lijkt wel te moeten lukken nadat ze donderdagavond alle drie hun heenwedstrijd buitenshuis wonnen.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Uitgestelde matchen midden september ingehaald

Natuurlijk zullen die wedstrijden wel ingehaald moeten worden op een later tijdstip. La Dernière Heure weet dat het in principe de bedoeling is dat Anderlecht-Genk afgewerkt zal worden tussen 17 en 19 september. Het lijkt aannemelijk dat hetzelfde geldt voor Cercle-Gent.

Toch is het nog even wachten tot de clubs volledige duidelijkheid hebben over hun speelmoment. De Pro League zou de data voor de inhaalwedstrijden immers pas officieel aankondigen op 3 september. Wellicht willen ze nog de definitieve uitkomst van de play-offs afwachten.

Anderlecht wacht drukke september

De tweede helft van september lijkt zo wel een drukke periode te gaan worden voor Anderlecht. Na de interlandbreak speelt het op 15 september tegen Westerlo en enkele dagen later volgt dus al de inhaalmatch tegen Genk. Bovendien wacht hen een week later nog een midweekwedstrijd, want dan staat de eerste speeldag in de League Phase van de Europa League gepland.

AA Gent en Cercle zullen daarentegen wat extra respijt krijgen, want de Conference League wordt pas een week later op 3 oktober afgetrapt. Sowieso is het speelschema daar wat rustiger dan in de Europa League en Champions League. Zij spelen immers slechts zes wedstrijden in de League Phase tegenover acht in de twee andere competities.

Is dat een goed moment om de matchen in te halen?

Meest recent

‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

8
8
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

88
88
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

199
199
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

61
61
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

137
137
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

45
45
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

44
44
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

48
48
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

232
232
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

541
541
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

136
136
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

450
450
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

324
324
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

221
221
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

164
164
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

108
108
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

262
262
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

436
436
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

725
725
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

519
519
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

444
444
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

965
965
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

90
90

Meer sportnieuws