'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

door
'Anderlecht en Genk krijgen nieuws over inhaalmatch'

De vijfde speeldag in de Jupiler Pro League wordt wat rustiger dan gebruikelijk, want er worden twee wedstrijden minder gespeeld. De Pro League besliste immers om Cercle Brugge-AA Gent en Anderlecht-Genk uit te stellen met het oog op de Europese play-offs van deze en volgende week.

Op die manier krijgen Cercle, Gent en Anderlecht alle tijd om zich goed voor te bereiden op hun terugwedstrijd van volgende week en zo de kwalificatie voor de League Phases van de Europa League en Conference League over de streep te trekken. Dat lijkt wel te moeten lukken nadat ze donderdagavond alle drie hun heenwedstrijd buitenshuis wonnen.

LEES OOK: Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

Uitgestelde matchen midden september ingehaald

Natuurlijk zullen die wedstrijden wel ingehaald moeten worden op een later tijdstip. La Dernière Heure weet dat het in principe de bedoeling is dat Anderlecht-Genk afgewerkt zal worden tussen 17 en 19 september. Het lijkt aannemelijk dat hetzelfde geldt voor Cercle-Gent.

Toch is het nog even wachten tot de clubs volledige duidelijkheid hebben over hun speelmoment. De Pro League zou de data voor de inhaalwedstrijden immers pas officieel aankondigen op 3 september. Wellicht willen ze nog de definitieve uitkomst van de play-offs afwachten.

Anderlecht wacht drukke september

De tweede helft van september lijkt zo wel een drukke periode te gaan worden voor Anderlecht. Na de interlandbreak speelt het op 15 september tegen Westerlo en enkele dagen later volgt dus al de inhaalmatch tegen Genk. Bovendien wacht hen een week later nog een midweekwedstrijd, want dan staat de eerste speeldag in de League Phase van de Europa League gepland.

AA Gent en Cercle zullen daarentegen wat extra respijt krijgen, want de Conference League wordt pas een week later op 3 oktober afgetrapt. Sowieso is het speelschema daar wat rustiger dan in de Europa League en Champions League. Zij spelen immers slechts zes wedstrijden in de League Phase tegenover acht in de twee andere competities.

Is dat een goed moment om de matchen in te halen?

Meest recent

Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

2
2
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

13
13
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

31
31
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

85
85
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

36
36
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

120
120
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

119
119
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

188
188
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

73
73
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

89
89
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

40
40
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

296
296
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

209
209
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

267
267
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

362
362
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

151
151
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

296
296
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1190
1190
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

115
115
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

55
55
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

681
681
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

260
260
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

731
731
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

191
191

Meer sportnieuws