Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

329 stemmen
Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

KV Kortrijk wist deze week een fraaie transferslag te slaan, want het slaagde erin om Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion te halen. De 33-jarige middenvelder keerde zo terug naar de heimat, want hij begon destijds zijn profcarrière bij de Kerels.

Na zijn Kortrijkse periode was Dejaegere jarenlang een sterkhouder bij AA Gent, waar hij onder meer de titel en enkele straffe Europese campagnes meemaakte. De voorbije jaren was hij aan de slag in het buitenland. Bij Toulouse groeide hij uit tot publiekslieveling en won hij als aanvoerder de Coupe de France, waarna nog een jaar in de MLS bij Charlotte volgde.

LEES OOK: Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Terug om familiale en sportieve redenen

Nu keerde hij echter onder meer om familiale redenen terug naar België. "Noah moet bijna naar school en dat was voor mijn vrouw en mezelf een belangrijk aspect om rekening mee te houden", bevestigt hij in Het Laatste Nieuws. "In de Verenigde Staten liep aanvankelijk alles van een leien dakje, maar de laatste tijd speelde ik net iets te weinig en dat heeft me aan het denken gezet."

Toen Kortrijk zich meldde, twijfelde Dejaegere dan ook niet om de cirkel rond te maken. Hij moet de Kerels ervaring bijbrengen op het middenveld en dat zal van pas komen in de strijd om het behoud. Al mikt Dejaegere zelf veel hoger dan dat.

Kortrijk terug naar de subtop

"Ik wil van deze familiale club opnieuw een subtopper maken", stelt hij immers. "Elke ploeg in België moet opnieuw met de bibber op het lijf afzakken naar het Guldensporenstadion. Met AA Gent werd ik kampioen en won ik de Supercup. In Frankrijk mocht ik als aanvoerder de beker in de lucht steken. Het zou dus mooi zijn mocht ik ook KVK aan een prijs kunnen helpen."

Of dat ook zal lukken, is een andere vraag. Met een zes op twaalf is KVK wel degelijk aan het seizoen begonnen en het staat voorlopig op de negende plaats. Zondag kan Dejaegere in Charleroi zijn tweede debuut voor de Kerels maken.

Kan KV Kortrijk opnieuw een subtopper worden?

Meest recent

Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

27
27
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

616
616
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

46
46
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

58
58
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

177
177
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

241
241
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

259
259
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

396
396
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

655
655
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

154
154
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

446
446
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

220
220
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

129
129
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

188
188
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

122
122
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

385
385
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

93
93
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

262
262
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

186
186
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

504
504
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

135
135

Meer sportnieuws