Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

329 stemmen
Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

KV Kortrijk wist deze week een fraaie transferslag te slaan, want het slaagde erin om Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion te halen. De 33-jarige middenvelder keerde zo terug naar de heimat, want hij begon destijds zijn profcarrière bij de Kerels.

Na zijn Kortrijkse periode was Dejaegere jarenlang een sterkhouder bij AA Gent, waar hij onder meer de titel en enkele straffe Europese campagnes meemaakte. De voorbije jaren was hij aan de slag in het buitenland. Bij Toulouse groeide hij uit tot publiekslieveling en won hij als aanvoerder de Coupe de France, waarna nog een jaar in de MLS bij Charlotte volgde.

Terug om familiale en sportieve redenen

Nu keerde hij echter onder meer om familiale redenen terug naar België. "Noah moet bijna naar school en dat was voor mijn vrouw en mezelf een belangrijk aspect om rekening mee te houden", bevestigt hij in Het Laatste Nieuws. "In de Verenigde Staten liep aanvankelijk alles van een leien dakje, maar de laatste tijd speelde ik net iets te weinig en dat heeft me aan het denken gezet."

Toen Kortrijk zich meldde, twijfelde Dejaegere dan ook niet om de cirkel rond te maken. Hij moet de Kerels ervaring bijbrengen op het middenveld en dat zal van pas komen in de strijd om het behoud. Al mikt Dejaegere zelf veel hoger dan dat.

Kortrijk terug naar de subtop

"Ik wil van deze familiale club opnieuw een subtopper maken", stelt hij immers. "Elke ploeg in België moet opnieuw met de bibber op het lijf afzakken naar het Guldensporenstadion. Met AA Gent werd ik kampioen en won ik de Supercup. In Frankrijk mocht ik als aanvoerder de beker in de lucht steken. Het zou dus mooi zijn mocht ik ook KVK aan een prijs kunnen helpen."

Of dat ook zal lukken, is een andere vraag. Met een zes op twaalf is KVK wel degelijk aan het seizoen begonnen en het staat voorlopig op de negende plaats. Zondag kan Dejaegere in Charleroi zijn tweede debuut voor de Kerels maken.

Kan KV Kortrijk opnieuw een subtopper worden?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

45
45
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

79
79
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

45
45
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

202
202
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

108
108
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

200
200
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

107
107
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

142
142
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

810
810
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1093
1093
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

548
548
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

291
291
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

644
644
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

216
216
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

810
810
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws