Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

door
Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

KV Kortrijk wist deze week een fraaie transferslag te slaan, want het slaagde erin om Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion te halen. De 33-jarige middenvelder keerde zo terug naar de heimat, want hij begon destijds zijn profcarrière bij de Kerels.

Na zijn Kortrijkse periode was Dejaegere jarenlang een sterkhouder bij AA Gent, waar hij onder meer de titel en enkele straffe Europese campagnes meemaakte. De voorbije jaren was hij aan de slag in het buitenland. Bij Toulouse groeide hij uit tot publiekslieveling en won hij als aanvoerder de Coupe de France, waarna nog een jaar in de MLS bij Charlotte volgde.

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

Terug om familiale en sportieve redenen

Nu keerde hij echter onder meer om familiale redenen terug naar België. "Noah moet bijna naar school en dat was voor mijn vrouw en mezelf een belangrijk aspect om rekening mee te houden", bevestigt hij in Het Laatste Nieuws. "In de Verenigde Staten liep aanvankelijk alles van een leien dakje, maar de laatste tijd speelde ik net iets te weinig en dat heeft me aan het denken gezet."

Toen Kortrijk zich meldde, twijfelde Dejaegere dan ook niet om de cirkel rond te maken. Hij moet de Kerels ervaring bijbrengen op het middenveld en dat zal van pas komen in de strijd om het behoud. Al mikt Dejaegere zelf veel hoger dan dat.

Kortrijk terug naar de subtop

"Ik wil van deze familiale club opnieuw een subtopper maken", stelt hij immers. "Elke ploeg in België moet opnieuw met de bibber op het lijf afzakken naar het Guldensporenstadion. Met AA Gent werd ik kampioen en won ik de Supercup. In Frankrijk mocht ik als aanvoerder de beker in de lucht steken. Het zou dus mooi zijn mocht ik ook KVK aan een prijs kunnen helpen."

Of dat ook zal lukken, is een andere vraag. Met een zes op twaalf is KVK wel degelijk aan het seizoen begonnen en het staat voorlopig op de negende plaats. Zondag kan Dejaegere in Charleroi zijn tweede debuut voor de Kerels maken.

Kan KV Kortrijk opnieuw een subtopper worden?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

65
65
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

44
44
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

62
62
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

45
45
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

56
56
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

233
233
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

380
380
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

342
342
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

24
24
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

111
111
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

429
429
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

166
166
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

333
333
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

128
128
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

292
292
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

241
241
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

180
180

Meer sportnieuws