Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

door
Dejaegere geeft de reden voor zijn terugkeer naar Kortrijk

KV Kortrijk wist deze week een fraaie transferslag te slaan, want het slaagde erin om Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion te halen. De 33-jarige middenvelder keerde zo terug naar de heimat, want hij begon destijds zijn profcarrière bij de Kerels.

Na zijn Kortrijkse periode was Dejaegere jarenlang een sterkhouder bij AA Gent, waar hij onder meer de titel en enkele straffe Europese campagnes meemaakte. De voorbije jaren was hij aan de slag in het buitenland. Bij Toulouse groeide hij uit tot publiekslieveling en won hij als aanvoerder de Coupe de France, waarna nog een jaar in de MLS bij Charlotte volgde.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Terug om familiale en sportieve redenen

Nu keerde hij echter onder meer om familiale redenen terug naar België. "Noah moet bijna naar school en dat was voor mijn vrouw en mezelf een belangrijk aspect om rekening mee te houden", bevestigt hij in Het Laatste Nieuws. "In de Verenigde Staten liep aanvankelijk alles van een leien dakje, maar de laatste tijd speelde ik net iets te weinig en dat heeft me aan het denken gezet."

Toen Kortrijk zich meldde, twijfelde Dejaegere dan ook niet om de cirkel rond te maken. Hij moet de Kerels ervaring bijbrengen op het middenveld en dat zal van pas komen in de strijd om het behoud. Al mikt Dejaegere zelf veel hoger dan dat.

Kortrijk terug naar de subtop

"Ik wil van deze familiale club opnieuw een subtopper maken", stelt hij immers. "Elke ploeg in België moet opnieuw met de bibber op het lijf afzakken naar het Guldensporenstadion. Met AA Gent werd ik kampioen en won ik de Supercup. In Frankrijk mocht ik als aanvoerder de beker in de lucht steken. Het zou dus mooi zijn mocht ik ook KVK aan een prijs kunnen helpen."

Of dat ook zal lukken, is een andere vraag. Met een zes op twaalf is KVK wel degelijk aan het seizoen begonnen en het staat voorlopig op de negende plaats. Zondag kan Dejaegere in Charleroi zijn tweede debuut voor de Kerels maken.

Kan KV Kortrijk opnieuw een subtopper worden?

Meest recent

Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

6
6
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

13
13
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

63
63
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

12
12
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

123
123
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

29
29
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

129
129
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

100
100
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

74
74
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

211
211
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

55
55
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

80
80
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

131
131
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

199
199
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

101
101
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

201
201
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

117
117
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

134
134
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

230
230
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

75
75
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

521
521
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

419
419

Meer sportnieuws