‘Topschutter op weg naar Antwerp: miljoenen rollen’

door
‘Topschutter op weg naar Antwerp: miljoenen rollen’

Antwerp FC is dringend op zoek naar een nieuwe spits, gezien Vincent Janssen momenteel de enige echte optie is. Coach Jonas De Roeck heeft aangegeven dat de club zich op jonge talenten richt, maar toch bereid is te investeren in een nieuwe spits. De 20-jarige Franjo Ivanovic van NK Rijeka is een van de voornaamste kandidaten.

Deze Kroatische belofteinternational, momenteel topschutter in de Kroatische competitie, staat bekend om zijn fysieke kracht en tweebenigheid. Antwerp en Union SG tonen interesse, maar NK Rijeka vraagt 7 miljoen euro voor zijn diensten.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Antwerp zoekt dringend nieuwe spits: “Alles moet kloppen”

Een belangrijke taak voor Jonas De Roeck als coach van Antwerp is het ontwikkelen van jong talent. De club zal dit jaar minder agressief optreden op de transfermarkt, en gaat enkel op zoek naar interessante en betaalbare mogelijkheden.

Bovendien worden de loonkosten drastisch verlaagd en zullen er geen grote namen naar de Bosuil komen. Desondanks is er dringend behoefte aan een nieuwe spits, aangezien Vincent Janssen momenteel de enige echte spits in de selectie is.

Hoewel verdediger Toby Alderweireld soms in de aanval staat, heeft De Roeck behoefte aan een adequaat alternatief voor Janssen. Na de wedstrijd tegen Anderlecht bevestigde de coach dat er versterking onderweg is.

“Daar zijn we mee bezig. Iedereen weet dat we daar nog iets kunnen gebruiken, dus dat is zeker een positie waar we ons nog willen versterken,” zei De Roeck. “Alles moet echter kloppen.”

Antwerp is bereid om geld uit te geven voor nieuwe spits

Volgens Gazet van Antwerpen is Antwerp bereid om geld uit te geven voor een nieuwe spits, aangezien je die - tenzij er een interessante huurdeal op tafel komt - niet voor een prikje ophaalt.

Toch is het uitgesloten dat de club opnieuw 7,8 miljoen euro zal uitgeven, zoals destijds bij Mandela Keita. Onlangs werd Antwerp in verband gebracht met de 19-jarige Mihailo Ivanovic van FK Vojvodina, en nu duikt de naam van zijn 20-jarige naamgenoot Franjo Ivanovic van NK Rijeka op als mogelijke versterking.

Franjo Ivanovic wordt beschouwd als een van de grootste talenten in Europa en heeft enorm potentieel. De interesse in Ivanovic sluit naadloos aan bij de nieuwe transferstrategie van Antwerp FC.

De club wil investeren in jong talent, maar wel binnen de grenzen van hun nieuwe financiële beleid. Deze aanpak weerspiegelt de visie van de nieuwe coach Jonas De Roeck, die expliciet heeft aangegeven meer met jonge spelers te willen werken.

Topschutter Kroatische competitie moet 7 miljoen kosten

Naast Antwerp FC heeft ook Union SG interesse in Franjo Ivanovic. De Brusselaars hebben al een bod van 3,5 miljoen euro neergelegd, maar NK Rijeka verlangt een hoger bedrag.

Antwerp zou eveneens een bod hebben uitgebracht, maar de Kroaten vragen 7 miljoen euro voor hun jonge spits. Ter vergelijking: voor de andere doelwit, Mihailo Ivanovic van FK Vojvodina, bood Antwerp 4,5 miljoen euro.

Franjo Ivanovic, geboren in Oostenrijk, is een Kroatische belofteinternational en doorliep de jeugdopleiding van FC Augsburg. Vorig jaar maakte hij de overstap naar Rijeka, waar hij aanvankelijk als een optie voor de lange termijn werd gezien.

Dit seizoen heeft hij echter al drie doelpunten gescoord in evenveel competitiewedstrijden, waarmee hij momenteel samen met Sandro Kulenović van Dinamo Zagreb aan kop staat van de topscorerslijst in de Kroatische competitie.

Ivanovic heeft meer dan enkel een neus voor doelpunten

Franjo Ivanovic is duidelijk een spits met een neus voor doelpunten, maar zijn kwaliteiten reiken verder dan alleen scoren. Hij is een hardwerkende aanvaller die de afgelopen jaren fysiek veel sterker is geworden.

Wat ooit een frêle gestel was, is nu veranderd in een compacte krachtpatser, dankzij intensieve training onder begeleiding van een persoonlijke fitnesstrainer. Ivanovic heeft bovendien het voordeel dat hij tweebenig is en veel diepgang in zijn spel legt.

In Kroatië wordt hij omschreven als een echte atleet met de mentaliteit van een winnaar.

Antwerp moet Franjo Ivanovic halen

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

59
59
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

14
14
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

86
86
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

85
85
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

55
55
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

203
203
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

90
90
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

474
474
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

385
385
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

430
430
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

113
113
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

589
589
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

204
204
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

261
261
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

319
319
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

85
85
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

229
229
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

197
197
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

86
86
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

103
103
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

314
314
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

301
301
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

268
268

Meer sportnieuws