'Fredberg slaat toe: Anderlecht heeft flankaanvaller beet'

door
'Fredberg slaat toe: Anderlecht heeft flankaanvaller beet'

Op concrete dossiers wou hij niet dieper ingaan, maar Jesper Fredberg bevestigde zopas wel dat er nog drukke dagen zitten aan te komen bij Anderlecht. Naar verluidt mag de CEO Sports nu een van de voornaamste targets op zijn verlanglijst schrappen.

Behalve een nummer 10 en concurrent voor Colin Coosemans stond ook een nieuwe winger bovenaan de Paars-Witte verlanglijst. Tenslotte ligt Thorgan Hazard tot nieuwjaar in de lappenmand, terwijl Francis Amuzu eveneens geregeld met blessures kampt. Zelfs mét hen erbij oogt de spoeling op de flanken vrij dun, en dus kan Brian Riemer er wel nog wat vers bloed gebruiken.

LEES OOK: Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

Fredberg heeft beet

De voorbije weken deden reeds verschillende namen de ronde om die vacature eventueel in te vullen, de ene al spectaculairder en duurder dan de andere. Al bleef hét toptarget blijkbaar toch onder de radar. Lokale media melden immers dat Anderlecht een akkoord heeft bereikt omtrent Ermir Rashica, een 20-jarige Albanees die momenteel nog in zijn thuisland aan de slag is.

Na een avontuur in Kosovo was hij daar vorig seizoen goed voor acht treffers en vijf assists in 38 optredens voor FK Skënderbeu. Amper een jaar na zijn terugkeer naar Albanië wenkt dus echter de exit, want alle partijen zouden intussen al een akkoord hebben bereikt omtrent de rechtspoot. "De details van de deal zijn nog niet bekend, maar alles lijkt rond", klinkt het bij CNA.

Rashica naar RSCA

Dat maakt trouwens tevens nog gewag van andere gegadigden. Een van die kapers op de kust zou Legia Warschau zijn, dat dus evenwel afgetroefd werd door Anderlecht. De verwachting is dan ook dat Rashica, wiens marktwaarde op nog geen half miljoen wordt geschat, eerstdaags officieel voorgesteld wordt in het Lotto Park. Op verdere bevestiging is het wel nog wachten.

De afgelopen weken leek het alsof Fredberg zijn budget opspaarde om in de slotweken van de mercato nog stevig uit te pakken in het offensief compartiment. Met de komst van Rashica blijkt de recordkampioen zich echter toch nog altijd te focussen op goedkope opportuniteiten. Rashica zou alleszins een pak minder kosten dan pakweg Tiago Gouveia. Wordt zeker vervolgd.

Denkt u dat Rashica snel zijn stempel zal drukken bij RSCA?

Meest recent

Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

19
19
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

14
14
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

5
5
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

55
55
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

99
99
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

154
154
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

93
93
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

228
228
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

76
76
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

147
147
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

118
118
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

75
75
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

211
211
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

211
211
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

182
182
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

562
562
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

171
171
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

228
228
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

606
606
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

237
237
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

145
145
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

181
181
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

79
79

Meer sportnieuws