TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge casht weer, update over Eriksen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge casht weer, update over Eriksen'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt grotendeels klaar met zijn transferhuiswerk, maar het lijkt toch nog eens langs de kassa te passeren. Daarvoor hoeft het zelf niet eens iets te doen. Odilon Kossounou lijkt op weg om Bayer Leverkusen te verruilen voor de Premier League, waar Crystal Palace bereid zou zijn om 45 miljoen euro neer te tellen. Club heeft recht op een doorverkooppercentage en zal dus minstens nog enkele extra miljoenen ontvangen voor zijn ex-verdediger.

Op inkomend vlak lijkt Club al klaar. Er werd met Nilsson onder meer een spits gehaald, al stonden er ook andere namen op het Brugse lijstje. De landskampioen dacht bijvoorbeeld aan Fabio Silva, maar hij bleek snel onhaalbaar. Wolves eiste minstens 16 miljoen euro voor een transfer en de Portugees was zelf ook niet geïnteresseerd.

Anderlecht werd de voorbije dagen opnieuw gelinkt aan Christian Eriksen, maar een transfer lijkt nog ver weg. Manchester United zou geen weet hebben van eventuele interesse en CEO Sports Jesper Fredberg geeft ook aan dat de Deense spelmaker op dit moment geen haalbaar target is.

Er duikt echter ook een ander opmerkelijk Premier League-target op bij Paars-Wit. Dat zou in zijn zoektocht naar een doelman immers uitgekomen zijn bij Odysseas Vlachodimos. Dat is opmerkelijk, want Newcastle telde deze zomer nog 24 miljoen euro neer voor de Griekse doelman. Die is bij de Magpies echter geen eerste keuze en dus zou een uitleenbeurt een mogelijkheid zijn.

KRC Genk wacht dan weer vooral aan uitgaande zijde nog spannende weken. De Limburgers lijken bijvoorbeeld toch weer te moeten vrezen voor een vertrek van Tolu Arokodare. De entourage van de spits zou nog altijd aansturen op een transfer naar Trabzonspor, dat intussen dichter bij zijn looneisen gekomen is. Bovendien ligt er nog een andere club op de loer.

Antwerp zal ook nog de nodige spelers zien vertrekken, onder wie normaliter ook Jean Butez. De Franse doelman geniet interesse van Ajax, maar dat bewandelt ook nog heel wat andere pistes. Zo zouden ze nu ook denken aan Andries Noppert, die bij Heerenveen op een zijspoor beland is, en blijven ook de namen van Aaron Ramsdale (Arsenal) en Alban Lafont (Nantes) vallen.

Buitenland

Manchester United haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt en zou nu weer toeslaan. Het zou eindelijk zijn nieuwe nummer zes gevonden hebben, want er zou een deal in de maak zijn voor Manuel Ugarte. De 23-jarige Uruguayaan zou voor 60 miljoen euro overkomen van PSG, waar hij slechts een jaar aan de slag was.

Ook Manchester City lijkt een fraaie slag te gaan slaan. Ze zouden op het punt staan om Ilkay Gündogan terug te halen. De ervaren middenvelder mocht transfervrij vertrekken bij FC Barcelona. Daarna zouden ze snel doorschakelen om een nieuwe spits te halen. Daarvoor zouden er nog twee kandidaten zijn, onder wie Kyogo Furuhashi (Celtic).

Er lijkt ook een doorbraak te gaan komen rond Romelu Lukaku. Donderdag zitten Napoli en Chelsea opnieuw aan de onderhandelingstafel en de Italianen willen de deal zo snel mogelijk afronden. Het eerste bod van maandag werd wel afgewezen, maar alle partijen houden toch hoop dat ze een akkoord zullen vinden.

Moet Anderlecht nog alles zetten op Eriksen?

Meest recent

AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

105
105
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

27
27
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

45
45
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

194
194
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

238
238
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

774
774
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

204
204
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

84
84
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

81
81
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

141
141
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

227
227
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

123
123
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

101
101
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

376
376
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

353
353
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

62
62
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

198
198
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

244
244
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

339
339
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

72
72
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

77
77
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

298
298

Meer sportnieuws