Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

475
Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

Anderlecht wist vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League te veroveren. Ze wonnen met 1-3 in Mechelen en pronken daardoor met tien op twaalf. Dat was voldoende om Westerlo te passeren, want dat ging op zijn beurt verliezen in Gent.

Makkelijk had Anderlecht het niet Achter de Kazerne, maar het wist in de slotminuten van de eerste helft een achterstand om te buigen in een voorsprong. De ommekeer werd ingezet door Ludwig Augustinsson, die bij zijn eerste basisplaats na zijn terugkeer meteen zijn eerste doelpunt voor Paars-Wit scoorde.

LEES OOK: Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Augustinsson wou enkel naar Anderlecht

Die terugkeer had toch de nodige voeten in de aarde. Het was immers al maanden duidelijk dat de Zweedse linksachter na een goed jaar op huurbasis graag in het Lotto Park wou blijven, maar desondanks sleepten de onderhandelingen aan tot begin augustus. Op die manier wist CEO Sports Jesper Fredberg hem wel transfervrij binnen te halen.

Daarbij werd hij ook geholpen door de wil van Augustinsson zelf. "Het was een makkelijke beslissing om terug te keren. Ik heb een zeer goed jaar in België gehad en mijn familie ook. Om eerlijk te zijn had ik ook andere opties, maar ik heb mijn makelaar gezegd dat maar één bestemming van tel was: Anderlecht", geeft hij immers aan tegenover Sudpresse.

Dollen met Sambi Lokonga en Lukebakio

"Het duurde wat langer dan voorzien, maar uiteindelijk hebben we toch een akkoord gevonden", gaat Augustinsson nog verder. Ondertussen onderhield hij zijn conditie bij Sevilla. "Ik trainde met de groep, maar ik speelde geen matchen omdat ik zou vertrekken. Ik heb er wat getraind met Sambi Lokonga en Lukebakio. Ik heb hen gezegd dat ze met mij naar België moesten komen, maar ze bleven liever in Sevilla", besluit hij met een kwinkslag.

Daarmee wist Fredberg toch één van de drie Sevilla-huurlingen aan boord te houden. Ook Thomas Delaney leek aanvankelijk te blijven, maar uiteindelijk koos Anderlecht ervoor een creatiever profiel te zoeken en keerde de Deen terug naar FC Kopenhagen. Federico Gattoni koos dan weer snel voor een terugkeer naar Argentinië bij River Plate.

Is hij een meerwaarde voor Anderlecht?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

16
16
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

73
73
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

68
68
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

66
66
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

467
467
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

258
258
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

173
173
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

470
470
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

723
723
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

148
148
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

98
98
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

497
497
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

421
421
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

71
71
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

108
108
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

238
238
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

525
525
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

512
512
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

478
478
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

168
168
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

412
412

Meer sportnieuws