Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

475
Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

Anderlecht wist vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League te veroveren. Ze wonnen met 1-3 in Mechelen en pronken daardoor met tien op twaalf. Dat was voldoende om Westerlo te passeren, want dat ging op zijn beurt verliezen in Gent.

Makkelijk had Anderlecht het niet Achter de Kazerne, maar het wist in de slotminuten van de eerste helft een achterstand om te buigen in een voorsprong. De ommekeer werd ingezet door Ludwig Augustinsson, die bij zijn eerste basisplaats na zijn terugkeer meteen zijn eerste doelpunt voor Paars-Wit scoorde.

LEES OOK: Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Augustinsson wou enkel naar Anderlecht

Die terugkeer had toch de nodige voeten in de aarde. Het was immers al maanden duidelijk dat de Zweedse linksachter na een goed jaar op huurbasis graag in het Lotto Park wou blijven, maar desondanks sleepten de onderhandelingen aan tot begin augustus. Op die manier wist CEO Sports Jesper Fredberg hem wel transfervrij binnen te halen.

Daarbij werd hij ook geholpen door de wil van Augustinsson zelf. "Het was een makkelijke beslissing om terug te keren. Ik heb een zeer goed jaar in België gehad en mijn familie ook. Om eerlijk te zijn had ik ook andere opties, maar ik heb mijn makelaar gezegd dat maar één bestemming van tel was: Anderlecht", geeft hij immers aan tegenover Sudpresse.

Dollen met Sambi Lokonga en Lukebakio

"Het duurde wat langer dan voorzien, maar uiteindelijk hebben we toch een akkoord gevonden", gaat Augustinsson nog verder. Ondertussen onderhield hij zijn conditie bij Sevilla. "Ik trainde met de groep, maar ik speelde geen matchen omdat ik zou vertrekken. Ik heb er wat getraind met Sambi Lokonga en Lukebakio. Ik heb hen gezegd dat ze met mij naar België moesten komen, maar ze bleven liever in Sevilla", besluit hij met een kwinkslag.

Daarmee wist Fredberg toch één van de drie Sevilla-huurlingen aan boord te houden. Ook Thomas Delaney leek aanvankelijk te blijven, maar uiteindelijk koos Anderlecht ervoor een creatiever profiel te zoeken en keerde de Deen terug naar FC Kopenhagen. Federico Gattoni koos dan weer snel voor een terugkeer naar Argentinië bij River Plate.

Is hij een meerwaarde voor Anderlecht?

Meest recent

‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

13
13
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

68
68
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

107
107
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

16
16
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

215
215
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

181
181
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

181
181
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

211
211
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

229
229
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

129
129
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

237
237
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

65
65
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

151
151
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

557
557
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

361
361
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

330
330
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

442
442
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

171
171
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

856
856
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

307
307
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

257
257
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

222
222
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

91
91
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

42
42
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

257
257

Meer sportnieuws