Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

475 stemmen
Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

Anderlecht wist vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League te veroveren. Ze wonnen met 1-3 in Mechelen en pronken daardoor met tien op twaalf. Dat was voldoende om Westerlo te passeren, want dat ging op zijn beurt verliezen in Gent.

Makkelijk had Anderlecht het niet Achter de Kazerne, maar het wist in de slotminuten van de eerste helft een achterstand om te buigen in een voorsprong. De ommekeer werd ingezet door Ludwig Augustinsson, die bij zijn eerste basisplaats na zijn terugkeer meteen zijn eerste doelpunt voor Paars-Wit scoorde.

LEES OOK: 'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Augustinsson wou enkel naar Anderlecht

Die terugkeer had toch de nodige voeten in de aarde. Het was immers al maanden duidelijk dat de Zweedse linksachter na een goed jaar op huurbasis graag in het Lotto Park wou blijven, maar desondanks sleepten de onderhandelingen aan tot begin augustus. Op die manier wist CEO Sports Jesper Fredberg hem wel transfervrij binnen te halen.

Daarbij werd hij ook geholpen door de wil van Augustinsson zelf. "Het was een makkelijke beslissing om terug te keren. Ik heb een zeer goed jaar in België gehad en mijn familie ook. Om eerlijk te zijn had ik ook andere opties, maar ik heb mijn makelaar gezegd dat maar één bestemming van tel was: Anderlecht", geeft hij immers aan tegenover Sudpresse.

Dollen met Sambi Lokonga en Lukebakio

"Het duurde wat langer dan voorzien, maar uiteindelijk hebben we toch een akkoord gevonden", gaat Augustinsson nog verder. Ondertussen onderhield hij zijn conditie bij Sevilla. "Ik trainde met de groep, maar ik speelde geen matchen omdat ik zou vertrekken. Ik heb er wat getraind met Sambi Lokonga en Lukebakio. Ik heb hen gezegd dat ze met mij naar België moesten komen, maar ze bleven liever in Sevilla", besluit hij met een kwinkslag.

Daarmee wist Fredberg toch één van de drie Sevilla-huurlingen aan boord te houden. Ook Thomas Delaney leek aanvankelijk te blijven, maar uiteindelijk koos Anderlecht ervoor een creatiever profiel te zoeken en keerde de Deen terug naar FC Kopenhagen. Federico Gattoni koos dan weer snel voor een terugkeer naar Argentinië bij River Plate.

Is hij een meerwaarde voor Anderlecht?

Meest recent

"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

40
40
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

46
46
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

13
13
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

77
77
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

421
421
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

84
84
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

278
278
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

417
417
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

303
303
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

213
213
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

190
190
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

55
55
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

70
70
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

248
248
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

56
56
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

260
260
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

99
99
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

421
421
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

411
411
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

181
181
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

237
237
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

422
422
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

58
58
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

213
213
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

130
130

Meer sportnieuws