Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

door
Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

Anderlecht wist vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League te veroveren. Ze wonnen met 1-3 in Mechelen en pronken daardoor met tien op twaalf. Dat was voldoende om Westerlo te passeren, want dat ging op zijn beurt verliezen in Gent.

Makkelijk had Anderlecht het niet Achter de Kazerne, maar het wist in de slotminuten van de eerste helft een achterstand om te buigen in een voorsprong. De ommekeer werd ingezet door Ludwig Augustinsson, die bij zijn eerste basisplaats na zijn terugkeer meteen zijn eerste doelpunt voor Paars-Wit scoorde.

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Augustinsson wou enkel naar Anderlecht

Die terugkeer had toch de nodige voeten in de aarde. Het was immers al maanden duidelijk dat de Zweedse linksachter na een goed jaar op huurbasis graag in het Lotto Park wou blijven, maar desondanks sleepten de onderhandelingen aan tot begin augustus. Op die manier wist CEO Sports Jesper Fredberg hem wel transfervrij binnen te halen.

Daarbij werd hij ook geholpen door de wil van Augustinsson zelf. "Het was een makkelijke beslissing om terug te keren. Ik heb een zeer goed jaar in België gehad en mijn familie ook. Om eerlijk te zijn had ik ook andere opties, maar ik heb mijn makelaar gezegd dat maar één bestemming van tel was: Anderlecht", geeft hij immers aan tegenover Sudpresse.

Dollen met Sambi Lokonga en Lukebakio

"Het duurde wat langer dan voorzien, maar uiteindelijk hebben we toch een akkoord gevonden", gaat Augustinsson nog verder. Ondertussen onderhield hij zijn conditie bij Sevilla. "Ik trainde met de groep, maar ik speelde geen matchen omdat ik zou vertrekken. Ik heb er wat getraind met Sambi Lokonga en Lukebakio. Ik heb hen gezegd dat ze met mij naar België moesten komen, maar ze bleven liever in Sevilla", besluit hij met een kwinkslag.

Daarmee wist Fredberg toch één van de drie Sevilla-huurlingen aan boord te houden. Ook Thomas Delaney leek aanvankelijk te blijven, maar uiteindelijk koos Anderlecht ervoor een creatiever profiel te zoeken en keerde de Deen terug naar FC Kopenhagen. Federico Gattoni koos dan weer snel voor een terugkeer naar Argentinië bij River Plate.

Is hij een meerwaarde voor Anderlecht?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

36
36
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

41
41
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

83
83
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

201
201
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

244
244
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

131
131
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

105
105
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

265
265
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

85
85
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

88
88
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

209
209
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

110
110
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

64
64
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

85
85
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

174
174
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

39
39
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

172
172
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

163
163
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

259
259
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

76
76
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

348
348
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

237
237
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

196
196

Meer sportnieuws