Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

door
Augustinsson doet boekje open over terugkeer bij Anderlecht

Anderlecht wist vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League te veroveren. Ze wonnen met 1-3 in Mechelen en pronken daardoor met tien op twaalf. Dat was voldoende om Westerlo te passeren, want dat ging op zijn beurt verliezen in Gent.

Makkelijk had Anderlecht het niet Achter de Kazerne, maar het wist in de slotminuten van de eerste helft een achterstand om te buigen in een voorsprong. De ommekeer werd ingezet door Ludwig Augustinsson, die bij zijn eerste basisplaats na zijn terugkeer meteen zijn eerste doelpunt voor Paars-Wit scoorde.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Augustinsson wou enkel naar Anderlecht

Die terugkeer had toch de nodige voeten in de aarde. Het was immers al maanden duidelijk dat de Zweedse linksachter na een goed jaar op huurbasis graag in het Lotto Park wou blijven, maar desondanks sleepten de onderhandelingen aan tot begin augustus. Op die manier wist CEO Sports Jesper Fredberg hem wel transfervrij binnen te halen.

Daarbij werd hij ook geholpen door de wil van Augustinsson zelf. "Het was een makkelijke beslissing om terug te keren. Ik heb een zeer goed jaar in België gehad en mijn familie ook. Om eerlijk te zijn had ik ook andere opties, maar ik heb mijn makelaar gezegd dat maar één bestemming van tel was: Anderlecht", geeft hij immers aan tegenover Sudpresse.

Dollen met Sambi Lokonga en Lukebakio

"Het duurde wat langer dan voorzien, maar uiteindelijk hebben we toch een akkoord gevonden", gaat Augustinsson nog verder. Ondertussen onderhield hij zijn conditie bij Sevilla. "Ik trainde met de groep, maar ik speelde geen matchen omdat ik zou vertrekken. Ik heb er wat getraind met Sambi Lokonga en Lukebakio. Ik heb hen gezegd dat ze met mij naar België moesten komen, maar ze bleven liever in Sevilla", besluit hij met een kwinkslag.

Daarmee wist Fredberg toch één van de drie Sevilla-huurlingen aan boord te houden. Ook Thomas Delaney leek aanvankelijk te blijven, maar uiteindelijk koos Anderlecht ervoor een creatiever profiel te zoeken en keerde de Deen terug naar FC Kopenhagen. Federico Gattoni koos dan weer snel voor een terugkeer naar Argentinië bij River Plate.

Is hij een meerwaarde voor Anderlecht?

Meest recent

'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

13
13
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

20
20
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

42
42
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

139
139
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

600
600
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

58
58
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

58
58
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

73
73
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

276
276
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

324
324
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

371
371
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

532
532
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

194
194
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

249
249
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

462
462
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

358
358
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

270
270
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

237
237
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

259
259
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

129
129
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

415
415
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

504
504
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

384
384
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

123
123

Meer sportnieuws