Neuer doet Kompany flink zweten met plotse aankondiging

door
Neuer doet Kompany flink zweten met plotse aankondiging

Manuel Neuer is al jaren een vaste waarde bij Bayern München én de Duitse nationale ploeg. De doelman wordt gezien als een levende legende, maar vindt het nu tijd om afscheid te nemen van Die Mannschaft.

Met een videoboodschap op sociale media laat Neuer weten dat hij zal stoppen bij de Duitse nationale ploeg. De 38-jarige sluitpost maakte zijn debuut in 2009 en bereikte in 2014 een hoogtepunt door het WK te winnen.

LEES OOK: Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Einde generatie

Na Thomas Müller, Ilkay Gündogan en Toni Kroos is er nog een wereldkampioen die zijn (hand)schoenen aan de haak hangt. Vincent Kompany zal peentjes hebben gezweet bij de pensioenaankondiging van Neuer, maar de sluitpost gaat op clubniveau gewoon nog door.

Op het afgelopen Europees Kampioenschap in Duitsland stond Neuer aldus een laatste keer onder de lat bij de Duitse nationale ploeg. Spanje was uiteindelijk de betere en won ook het EK. “Mijn dank gaat uit naar iedereen die me heeft begeleid, alle medewerkers van de Duitse voetbalbond, de coaches, de keeperstrainers, de stafleden en natuurlijk mijn teamgenoten”, klinkt het.

Uiteraard vergat Neuer de supporters ook niet. “En natuurlijk naar jullie, lieve fans, jullie hebben me door dik en dun gesteund.” Neuer maakte naam en faam door als doelman bijna als laatste man in de verdediging te spelen. Dat zorgde voor een revolutie in het hedendaagse voetbal. Nu wil elke coach een meevoetballende doelman onder de lat hebben.

Vind jij Neuer één van de beste doelmannen ooit?

Meest recent

‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

12
12
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

39
39
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

89
89
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

97
97
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

267
267
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

41
41
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

766
766
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

50
50
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

362
362
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

258
258
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

135
135
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

313
313
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

186
186
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

540
540
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

55
55
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

183
183
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

155
155
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

56
56
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

172
172
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

180
180
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

128
128
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

200
200
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

104
104
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

101
101

Meer sportnieuws