Neuer doet Kompany flink zweten met plotse aankondiging

384 stemmen
Neuer doet Kompany flink zweten met plotse aankondiging

Manuel Neuer is al jaren een vaste waarde bij Bayern München én de Duitse nationale ploeg. De doelman wordt gezien als een levende legende, maar vindt het nu tijd om afscheid te nemen van Die Mannschaft.

Met een videoboodschap op sociale media laat Neuer weten dat hij zal stoppen bij de Duitse nationale ploeg. De 38-jarige sluitpost maakte zijn debuut in 2009 en bereikte in 2014 een hoogtepunt door het WK te winnen.

LEES OOK: Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Einde generatie

Na Thomas Müller, Ilkay Gündogan en Toni Kroos is er nog een wereldkampioen die zijn (hand)schoenen aan de haak hangt. Vincent Kompany zal peentjes hebben gezweet bij de pensioenaankondiging van Neuer, maar de sluitpost gaat op clubniveau gewoon nog door.

Op het afgelopen Europees Kampioenschap in Duitsland stond Neuer aldus een laatste keer onder de lat bij de Duitse nationale ploeg. Spanje was uiteindelijk de betere en won ook het EK. “Mijn dank gaat uit naar iedereen die me heeft begeleid, alle medewerkers van de Duitse voetbalbond, de coaches, de keeperstrainers, de stafleden en natuurlijk mijn teamgenoten”, klinkt het.

Uiteraard vergat Neuer de supporters ook niet. “En natuurlijk naar jullie, lieve fans, jullie hebben me door dik en dun gesteund.” Neuer maakte naam en faam door als doelman bijna als laatste man in de verdediging te spelen. Dat zorgde voor een revolutie in het hedendaagse voetbal. Nu wil elke coach een meevoetballende doelman onder de lat hebben.

Vind jij Neuer één van de beste doelmannen ooit?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

46
46
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

36
36
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

193
193
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

148
148
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

361
361
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

150
150
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

451
451
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

110
110
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

46
46
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

345
345
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

690
690
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

520
520
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

150
150
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1116
1116
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

78
78
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

668
668
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

251
251
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

518
518
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

253
253
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1272
1272
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

642
642

Meer sportnieuws