'Om deze reden greep Club Brugge naast Fabio Silva'

door
'Om deze reden greep Club Brugge naast Fabio Silva'

Club Brugge moest deze zomer op zoek naar een nieuwe topspits nadat het Igor Thiago voor een slordige 33 miljoen euro wist te verkopen aan Brentford. De keuze viel uiteindelijk op Gustaf Nilsson, die voor ongeveer 6,5 miljoen euro overkwam van Union. De Zweed was echter lang niet de enige piste die de landskampioen bewandelde.

Zo bleek Club ook op enkele nog grotere namen te azen. Een tijdje geleden lekte uit dat bijvoorbeeld ook de Nederlandse international Wout Weghorst én oude bekende Fabio Silva op het lijstje van Blauw-Zwart stonden. Zij kwamen uiteindelijk om uiteenlopende redenen niet naar het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Fabio Silva bleek te duur voor Club Brugge

La Dernière Heure gaat nu dieper in op het dossier van Silva. De Portugees zit op een zijspoor bij Wolverhampton Wanderers, waar hij vorig weekend niet eens in de selectie zat voor de openingsmatch in de Premier League op Arsenal. Hij heeft nog twee jaar contract.

Nadat hij de voorbije jaren al verhuurd werd aan Anderlecht, PSV en Rangers wou Wolves enkel weten van een definitieve transfer en het eiste minstens 16 miljoen euro voor de 22-jarige. Dergelijke bedragen wil Club echter niet meer betalen en bovendien is dat toch een zeer hoge prijs voor een speler die het voorbije anderhalf jaar weinig gepresteerd heeft.

Weinig succes na passage bij Anderlecht

Silva had bovendien zelf ook weinig trek in een transfer naar Club. Misschien zit zijn verleden bij Anderlecht daar voor iets tussen, want in de tweede helft van 2022 was hij bij Paars-Wit goed voor elf goals en vier assists in 32 wedstrijden. Sindsdien verging het hem echter een pak minder.

Na amper een half seizoen vertrok Silva alweer bij Anderlecht om zijn kans te gaan bij PSV, maar daar raakte hij niet verder dan een rol als invaller. Vorig seizoen hield hij ook bij Wolves enkele maanden de bank warm, om vervolgens in januari naar Rangers te trekken. Ook daar zat hij echter regelmatig op de bank en met zes goals in 25 matchen ogen zijn statistieken niet geweldig.

Was Fabio Silva een betere keuze geweest dan Nilsson?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

33
33
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

170
170
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

119
119
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

331
331
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

94
94
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

471
471
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

272
272
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

535
535
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

784
784
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

841
841
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

625
625
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

366
366
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

258
258
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

407
407

Meer sportnieuws