'Om deze reden greep Club Brugge naast Fabio Silva'

door
'Om deze reden greep Club Brugge naast Fabio Silva'

Club Brugge moest deze zomer op zoek naar een nieuwe topspits nadat het Igor Thiago voor een slordige 33 miljoen euro wist te verkopen aan Brentford. De keuze viel uiteindelijk op Gustaf Nilsson, die voor ongeveer 6,5 miljoen euro overkwam van Union. De Zweed was echter lang niet de enige piste die de landskampioen bewandelde.

Zo bleek Club ook op enkele nog grotere namen te azen. Een tijdje geleden lekte uit dat bijvoorbeeld ook de Nederlandse international Wout Weghorst én oude bekende Fabio Silva op het lijstje van Blauw-Zwart stonden. Zij kwamen uiteindelijk om uiteenlopende redenen niet naar het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Fabio Silva bleek te duur voor Club Brugge

La Dernière Heure gaat nu dieper in op het dossier van Silva. De Portugees zit op een zijspoor bij Wolverhampton Wanderers, waar hij vorig weekend niet eens in de selectie zat voor de openingsmatch in de Premier League op Arsenal. Hij heeft nog twee jaar contract.

Nadat hij de voorbije jaren al verhuurd werd aan Anderlecht, PSV en Rangers wou Wolves enkel weten van een definitieve transfer en het eiste minstens 16 miljoen euro voor de 22-jarige. Dergelijke bedragen wil Club echter niet meer betalen en bovendien is dat toch een zeer hoge prijs voor een speler die het voorbije anderhalf jaar weinig gepresteerd heeft.

Weinig succes na passage bij Anderlecht

Silva had bovendien zelf ook weinig trek in een transfer naar Club. Misschien zit zijn verleden bij Anderlecht daar voor iets tussen, want in de tweede helft van 2022 was hij bij Paars-Wit goed voor elf goals en vier assists in 32 wedstrijden. Sindsdien verging het hem echter een pak minder.

Na amper een half seizoen vertrok Silva alweer bij Anderlecht om zijn kans te gaan bij PSV, maar daar raakte hij niet verder dan een rol als invaller. Vorig seizoen hield hij ook bij Wolves enkele maanden de bank warm, om vervolgens in januari naar Rangers te trekken. Ook daar zat hij echter regelmatig op de bank en met zes goals in 25 matchen ogen zijn statistieken niet geweldig.

Was Fabio Silva een betere keuze geweest dan Nilsson?

Meest recent

'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

0
0
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

9
9
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

14
14
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

287
287
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

196
196
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

94
94
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

310
310
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

111
111
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

159
159
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

108
108
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

83
83
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

100
100
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

115
115
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

65
65
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

269
269
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

147
147
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

144
144
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

484
484
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

368
368
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

510
510
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

453
453
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

377
377
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

413
413

Meer sportnieuws