'Om deze reden greep Club Brugge naast Fabio Silva'

852 stemmen
'Om deze reden greep Club Brugge naast Fabio Silva'

Club Brugge moest deze zomer op zoek naar een nieuwe topspits nadat het Igor Thiago voor een slordige 33 miljoen euro wist te verkopen aan Brentford. De keuze viel uiteindelijk op Gustaf Nilsson, die voor ongeveer 6,5 miljoen euro overkwam van Union. De Zweed was echter lang niet de enige piste die de landskampioen bewandelde.

Zo bleek Club ook op enkele nog grotere namen te azen. Een tijdje geleden lekte uit dat bijvoorbeeld ook de Nederlandse international Wout Weghorst én oude bekende Fabio Silva op het lijstje van Blauw-Zwart stonden. Zij kwamen uiteindelijk om uiteenlopende redenen niet naar het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Fabio Silva bleek te duur voor Club Brugge

La Dernière Heure gaat nu dieper in op het dossier van Silva. De Portugees zit op een zijspoor bij Wolverhampton Wanderers, waar hij vorig weekend niet eens in de selectie zat voor de openingsmatch in de Premier League op Arsenal. Hij heeft nog twee jaar contract.

Nadat hij de voorbije jaren al verhuurd werd aan Anderlecht, PSV en Rangers wou Wolves enkel weten van een definitieve transfer en het eiste minstens 16 miljoen euro voor de 22-jarige. Dergelijke bedragen wil Club echter niet meer betalen en bovendien is dat toch een zeer hoge prijs voor een speler die het voorbije anderhalf jaar weinig gepresteerd heeft.

Weinig succes na passage bij Anderlecht

Silva had bovendien zelf ook weinig trek in een transfer naar Club. Misschien zit zijn verleden bij Anderlecht daar voor iets tussen, want in de tweede helft van 2022 was hij bij Paars-Wit goed voor elf goals en vier assists in 32 wedstrijden. Sindsdien verging het hem echter een pak minder.

Na amper een half seizoen vertrok Silva alweer bij Anderlecht om zijn kans te gaan bij PSV, maar daar raakte hij niet verder dan een rol als invaller. Vorig seizoen hield hij ook bij Wolves enkele maanden de bank warm, om vervolgens in januari naar Rangers te trekken. Ook daar zat hij echter regelmatig op de bank en met zes goals in 25 matchen ogen zijn statistieken niet geweldig.

Was Fabio Silva een betere keuze geweest dan Nilsson?

Meest recent

Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

3
3
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

60
60
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

300
300
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

102
102
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

46
46
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

94
94
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

29
29
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

636
636
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

112
112
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

109
109
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

84
84
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

423
423
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

370
370
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

407
407
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

247
247
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

366
366
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

690
690
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

511
511
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

43
43
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

276
276
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

818
818
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

72
72
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

365
365
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

462
462
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

299
299

Meer sportnieuws