'Bliksemdeals Man City: straffe rentree én spits op komst'

door
'Bliksemdeals Man City: straffe rentree én spits op komst'

Manchester City heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het pakte al de Community Shield door na strafschoppen Manchester United te verslaan en boekte op de openingsspeeldag in de Premier League een simpele 0-2-zege in de topper op het veld van Chelsea. Toch zat Pep Guardiola de voorbije weken met de nodige kopzorgen.

Zijn offensieve compartiment werd immers gedecimeerd met het vertrek van Julian Alvarez naar Atletico Madrid en het uitvallen van Oscar Bobb, die na een sterke voorbereiding klaar leek om helemaal door te breken. Ook op het middenveld bleek de spoeling dun, waardoor hij tegen United met jonkies O'Reilly en McAtee aan de partij moest beginnen.

LEES OOK: City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

City heeft terugkeer Gündogan beet

Guardiola kondigde dan ook aan dat City nog de transfermarkt op zou trekken, met op het verlanglijstje een middenvelder en een spits. Het handelt nu bijzonder snel en heeft beide vacatures al bijna ingevuld.

Volgens Fabrizio Romano heeft City immers een akkoord bereikt over de terugkeer van Ilkay Gündogan. Slechts twee dagen geleden werd duidelijk dat de ervaren Duitser zou kunnen vertrekken bij FC Barcelona, maar sindsdien ging het snel. Gündogan zou voor één jaar tekenen bij de club waar hij al van 2016 tot 2023 aan de slag was, Barça laat hem gratis vertrekken.

Nog 2 opties voor de aanval

Eens City de terugkeer van zijn gewezen aanvoerder afgerond heeft, zal het ook doorschakelen in de zoektocht naar een nieuwe spits. Volgens The Athletic heeft het zijn shortlist daarvoor al teruggebracht tot twee namen. Daar zit een verrassing bij.

Eén van de opties zou immers Kyogo Furuhashi zijn. De Japanner was de voorbije jaren een sterkhouder bij Celtic, waar hij 73 keer scoorde in 135 wedstrijden. Furuhashi is al 29, maar heeft wel het voordeel dat hij zowel in de spits als op de flanken uit de voeten kan. De naam van het tweede doelwit is nog niet bekend, maar het zou wel om een jongere speler gaan.

Zal Gündogan nog een meerwaarde zijn voor Man City?

Meest recent

Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

1
1
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

84
84
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

162
162
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

103
103
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

161
161
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

207
207
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

414
414
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

83
83
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

149
149
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

187
187
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

92
92
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

52
52
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

86
86
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

131
131
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

43
43
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

77
77
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

212
212
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

58
58
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

565
565
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

252
252
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

49
49
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

181
181

Meer sportnieuws