Pro League reageert na Antwerp-Club: ‘500 jaar aan stadionverboden’

door
Pro League reageert na Antwerp-Club: ‘500 jaar aan stadionverboden’

De Jupiler Pro League is nog maar vier speeldagen onderweg, maar de supporters zijn al verschillende keren negatief in de media geweest. Afgelopen speeldag werd Gustaf Nilsson bekogeld tijdens Royal Antwerp FC – Club Brugge.

De Pro League reageert nu tegenover Sporza. CEO Lorin Parys spreekt duidelijke taal na het incident van afgelopen speeldag tussen Antwerp en Club Brugge. Er zal worden ingegrepen en ook de clubs laten al van zich horen.

LEES OOK: ‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Hoopvol

Parys is hoopvol omdat de clubs zelf ook stadionverboden beginnen uit te delen. Dit seizoen zijn Antwerp en Club Brugge de voortrekkers. "Sinds het veiligheidsplan dat we samen met de minister van Binnenlandse Zaken hebben uitgerold, zijn we van 40 naar 200 stadionverboden per jaar gegaan. Dat komt omdat we niet alleen veel strenger optreden, maar ook veel vaker en sneller."

Er geldt een nultolerantie in de stadions, maar toch loopt het telkens mis. "Wie iets mispeutert in een stadion, wordt onmiddellijk geschorst en zal dus de volgende wedstrijd niet kunnen bijwonen. Bovendien wordt diens sanctie gemiddeld binnen de 25 werkdagen uitgesproken. Daardoor zitten we in de voorbije twee jaar al cumulatief aan 500 jaar aan stadionverboden."

Cultuurshift

Parys spreekt van een cultuurshift. De politiek begint zich ook te moeien met de situatie en clubleiders spreken zich ook sterk uit over de incidenten. “Dat vind ik heel belangrijk. We zien ook dat er actie ondernomen wordt en er streng wordt opgetreden. Dat alles zorgt er toch voor dat we aan die cultuurshift bezig zijn, die we wilden zien na de lancering van het veiligheidsplan."

Er wordt mogelijk een zerotolerancebeleid doorgevoerd in verband met pyrotechnisch materiaal en ook via de politiek probeert de Pro League de privacywetgeving te omzeilen. Zo zouden de stewards gemakkelijker hooligans kunnen identificeren, ook tijdens de wedstrijden.

Vind jij het gedrag van de fans een probleem in de JPL?

Meest recent

'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

25
25
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

64
64
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

85
85
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

112
112
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

122
122
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

115
115
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

351
351
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

83
83
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

194
194
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

156
156
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

133
133
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

94
94
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

528
528
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

358
358
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

94
94
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

963
963
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

187
187
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

350
350
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

194
194
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

89
89
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

891
891

Meer sportnieuws