Pro League reageert na Antwerp-Club: ‘500 jaar aan stadionverboden’

door
Pro League reageert na Antwerp-Club: ‘500 jaar aan stadionverboden’

De Jupiler Pro League is nog maar vier speeldagen onderweg, maar de supporters zijn al verschillende keren negatief in de media geweest. Afgelopen speeldag werd Gustaf Nilsson bekogeld tijdens Royal Antwerp FC – Club Brugge.

De Pro League reageert nu tegenover Sporza. CEO Lorin Parys spreekt duidelijke taal na het incident van afgelopen speeldag tussen Antwerp en Club Brugge. Er zal worden ingegrepen en ook de clubs laten al van zich horen.

LEES OOK: Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Hoopvol

Parys is hoopvol omdat de clubs zelf ook stadionverboden beginnen uit te delen. Dit seizoen zijn Antwerp en Club Brugge de voortrekkers. "Sinds het veiligheidsplan dat we samen met de minister van Binnenlandse Zaken hebben uitgerold, zijn we van 40 naar 200 stadionverboden per jaar gegaan. Dat komt omdat we niet alleen veel strenger optreden, maar ook veel vaker en sneller."

Er geldt een nultolerantie in de stadions, maar toch loopt het telkens mis. "Wie iets mispeutert in een stadion, wordt onmiddellijk geschorst en zal dus de volgende wedstrijd niet kunnen bijwonen. Bovendien wordt diens sanctie gemiddeld binnen de 25 werkdagen uitgesproken. Daardoor zitten we in de voorbije twee jaar al cumulatief aan 500 jaar aan stadionverboden."

Cultuurshift

Parys spreekt van een cultuurshift. De politiek begint zich ook te moeien met de situatie en clubleiders spreken zich ook sterk uit over de incidenten. “Dat vind ik heel belangrijk. We zien ook dat er actie ondernomen wordt en er streng wordt opgetreden. Dat alles zorgt er toch voor dat we aan die cultuurshift bezig zijn, die we wilden zien na de lancering van het veiligheidsplan."

Er wordt mogelijk een zerotolerancebeleid doorgevoerd in verband met pyrotechnisch materiaal en ook via de politiek probeert de Pro League de privacywetgeving te omzeilen. Zo zouden de stewards gemakkelijker hooligans kunnen identificeren, ook tijdens de wedstrijden.

Vind jij het gedrag van de fans een probleem in de JPL?

Meest recent

Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

15
15
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

79
79
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

78
78
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

271
271
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

81
81
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

71
71
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

93
93
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

226
226
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

361
361
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

439
439
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

45
45
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

244
244
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

241
241
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

65
65
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

166
166
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

510
510
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

204
204
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

134
134
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

205
205
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

119
119
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

238
238
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

116
116
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

408
408

Meer sportnieuws