Pro League reageert na Antwerp-Club: ‘500 jaar aan stadionverboden’

764
Pro League reageert na Antwerp-Club: ‘500 jaar aan stadionverboden’

De Jupiler Pro League is nog maar vier speeldagen onderweg, maar de supporters zijn al verschillende keren negatief in de media geweest. Afgelopen speeldag werd Gustaf Nilsson bekogeld tijdens Royal Antwerp FC – Club Brugge.

De Pro League reageert nu tegenover Sporza. CEO Lorin Parys spreekt duidelijke taal na het incident van afgelopen speeldag tussen Antwerp en Club Brugge. Er zal worden ingegrepen en ook de clubs laten al van zich horen.

LEES OOK: Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Hoopvol

Parys is hoopvol omdat de clubs zelf ook stadionverboden beginnen uit te delen. Dit seizoen zijn Antwerp en Club Brugge de voortrekkers. "Sinds het veiligheidsplan dat we samen met de minister van Binnenlandse Zaken hebben uitgerold, zijn we van 40 naar 200 stadionverboden per jaar gegaan. Dat komt omdat we niet alleen veel strenger optreden, maar ook veel vaker en sneller."

Er geldt een nultolerantie in de stadions, maar toch loopt het telkens mis. "Wie iets mispeutert in een stadion, wordt onmiddellijk geschorst en zal dus de volgende wedstrijd niet kunnen bijwonen. Bovendien wordt diens sanctie gemiddeld binnen de 25 werkdagen uitgesproken. Daardoor zitten we in de voorbije twee jaar al cumulatief aan 500 jaar aan stadionverboden."

Cultuurshift

Parys spreekt van een cultuurshift. De politiek begint zich ook te moeien met de situatie en clubleiders spreken zich ook sterk uit over de incidenten. “Dat vind ik heel belangrijk. We zien ook dat er actie ondernomen wordt en er streng wordt opgetreden. Dat alles zorgt er toch voor dat we aan die cultuurshift bezig zijn, die we wilden zien na de lancering van het veiligheidsplan."

Er wordt mogelijk een zerotolerancebeleid doorgevoerd in verband met pyrotechnisch materiaal en ook via de politiek probeert de Pro League de privacywetgeving te omzeilen. Zo zouden de stewards gemakkelijker hooligans kunnen identificeren, ook tijdens de wedstrijden.

Vind jij het gedrag van de fans een probleem in de JPL?

Meest recent

Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

5
5
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

89
89
Turkse journalist gearresteerd na ‘misleidend transfergerucht’

Ophef in Turkije: een journalist is gearresteerd nadat die een gerucht de wereld instuurde. Jamal ...

27
27
STVV komt met update over vernieuwing stadion

Sint-Truiden VV speelt dit seizoen Europees voetbal na een topseizoen in de Jupiler Pro League. De ...

63
63
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

241
241
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

41
41
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

101
101
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

70
70
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

568
568
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

500
500
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

115
115
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

115
115
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

280
280
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

94
94
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

321
321
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

35
35
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

83
83
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

653
653
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1870
1870
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

166
166
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

227
227
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

123
123
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

754
754
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

866
866
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

1057
1057

Meer sportnieuws