'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

819
'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

RSC Anderlecht zoekt dringend naar versterking op het middenveld, met name een speler die autoriteit kan uitstralen en de opbouw vanuit de defensie kan verzorgen. Jesper Fredberg, CEO Sports van de club, heeft volgens Sky Sports een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch van FC Augsburg. Dorsch, een controlerende middenvelder, was ooit een gewilde speler met een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar is inmiddels gezakt naar 4 miljoen. Anderlecht hoopt te profiteren van zijn onzekere situatie bij Augsburg, waar hij na een wisselvallig seizoen buiten de boot lijkt te vallen.

Voor zijn tijd in Augsburg speelde Dorsch bij AA Gent, waar zijn pure voetbalkwaliteiten opvielen, hoewel hij onder coach Hein Vanhaezebrouck moeite had om door te breken. Gent wist hem uiteindelijk voor 7 miljoen euro te verkopen, dubbel wat ze hadden betaald.

LEES OOK: Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

Anderlecht zoekt autoriteit op het middenveld en opbouwer vanuit de defensie

RSC Anderlecht heeft een creatieve middenvelder met aanvallende kwaliteiten hoog op de verlanglijst staan, maar Jesper Fredberg, de CEO Sports, kijkt verder dan dat. Volgens Sky Sports heeft Fredberg namelijk een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch, een controlerende middenvelder van FC Augsburg.

Met dit akkoord in de hand probeert hij nu de transfermodaliteiten met de Duitse club te bespreken. Een huurconstructie met optie tot koop zou daarbij op tafel liggen.

De interesse in Dorsch komt op een cruciaal moment voor Anderlecht. Het Nieuwsblad constateert dat Sporting dringend behoefte heeft aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie. 

In dit licht zou Dorsch, een ex-speler van KAA Gent, een waardevolle aanwinst kunnen zijn. In juli lag de vraagprijs van Augsburg nog tussen de vier en vijf miljoen euro, maar Fredberg zal ongetwijfeld proberen dat bedrag te verlagen.

Van middenveldbaas tot overbodige pion bij FC Augsburg

Niklas Dorsch tekende drie jaar geleden een vijfjarig contract bij FC Augsburg, als regerende Europees kampioen bij de U21, een moment dat door de club werd gevierd. Dorsch was destijds namelijk een erg gewilde speler op de transfermarkt, en zijn marktwaarde piekte op tien miljoen euro. Vandaag de dag wordt hij geschat op vier miljoen euro.

Afgelopen seizoen speelde Dorsch 21 wedstrijden in de Bundesliga en vervulde aanvankelijk een sleutelrol voor FC Augsburg. In november schreef de Augsburger Allgemeine zelfs dat “Dorsch zich ontwikkelt tot middenveldbaas bij FCA.”

Coach Jess Thorup rekende op zijn kwaliteiten in het hart van het middenveld, en na een moeilijk jaar begon Dorsch steeds beter zijn rol te vervullen. Toch verliep het seizoen niet zonder hobbels.

Naar het einde van de competitie toe raakte Dorsch wat uit beeld, mede door een schorsing en een aanhoudende blessure. In de aanloop naar het nieuwe seizoen werd duidelijk dat zijn positie bij Augsburg wankelde, vooral omdat hij vaak ontbrak tijdens de oefenwedstrijden.

Hierdoor lijkt zijn toekomst bij de club onzeker, wat de interesse van clubs zoals RSC Anderlecht alleen maar heeft aangewakkerd.

Woekerwinst AA Gent: Dorsch was geen speler voor Vanhaezebrouck

Voor zijn overstap naar FC Augsburg speelde Niklas Dorsch anderhalf jaar bij AA Gent, een periode met wisselend succes. Ondanks zijn potentieel en de aanzienlijke voetbalkwaliteiten, slaagde hij er onder coach Hein Vanhaezebrouck niet volledig in om door te breken.

Bij Vanhaezebrouck wordt er niet alleen verwacht dat je technisch vaardig bent, maar ook dat je bereid bent om hard te werken, veel te lopen en defensieve taken niet verwaarloost.

Dorsch had het op dat vlak moeilijk, en daarom werd hij destijds al snel afgeserveerd.

Toch wist Gent in de zomer van 2021 een mooie winst te maken op de Duitse belofteninternational, aankoopprijs 3,5 miljoen euro, door hem voor 7 miljoen euro te verkopen aan FC Augsburg.

Hoewel Dorsch niet per se weg moest bij de Buffalo's, speelden zowel financiële als sportieve overwegingen een rol in zijn vertrek.

Zoals Toni Kroos: “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”

Niklas Dorsch wist zich bij AA Gent puur op voetballend vlak wel degelijk te onderscheiden. “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”, schreef Het Nieuwsblad destijds, dat hem zag als de wissel op de toekomst en zelfs als een potentiële nieuwe Sven Kums.

Dorsch bracht een indrukwekkend visitekaartje mee: een verfijnde lange voorzet, sterke technische bagage, snelheid in uitvoering en een uitstekende balrecuperatie, alles gecombineerd met een sterke wedstrijdmentaliteit.

Het is dan ook niet toevallig dat Toni Kroos, die dezelfde positie en nationaliteit deelt, zijn grote voorbeeld is. De Duitse journalist Juergen Dumont beschreef Dorsch als een zeer complete voetballer.

Anderlecht moet Dorsch halen

Meest recent

'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

530
530
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

126
126
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

37
37
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

80
80
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

206
206
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

566
566
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

418
418
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

137
137
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

350
350
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1759
1759
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

352
352
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

582
582
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

322
322
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

124
124
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

109
109
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

59
59
La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

41
41
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

395
395
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

152
152
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

202
202
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

296
296
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

607
607
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

258
258
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

140
140
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

193
193

Meer sportnieuws