'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

door
'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

RSC Anderlecht zoekt dringend naar versterking op het middenveld, met name een speler die autoriteit kan uitstralen en de opbouw vanuit de defensie kan verzorgen. Jesper Fredberg, CEO Sports van de club, heeft volgens Sky Sports een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch van FC Augsburg. Dorsch, een controlerende middenvelder, was ooit een gewilde speler met een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar is inmiddels gezakt naar 4 miljoen. Anderlecht hoopt te profiteren van zijn onzekere situatie bij Augsburg, waar hij na een wisselvallig seizoen buiten de boot lijkt te vallen.

Voor zijn tijd in Augsburg speelde Dorsch bij AA Gent, waar zijn pure voetbalkwaliteiten opvielen, hoewel hij onder coach Hein Vanhaezebrouck moeite had om door te breken. Gent wist hem uiteindelijk voor 7 miljoen euro te verkopen, dubbel wat ze hadden betaald.

LEES OOK: TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

Anderlecht zoekt autoriteit op het middenveld en opbouwer vanuit de defensie

RSC Anderlecht heeft een creatieve middenvelder met aanvallende kwaliteiten hoog op de verlanglijst staan, maar Jesper Fredberg, de CEO Sports, kijkt verder dan dat. Volgens Sky Sports heeft Fredberg namelijk een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch, een controlerende middenvelder van FC Augsburg.

Met dit akkoord in de hand probeert hij nu de transfermodaliteiten met de Duitse club te bespreken. Een huurconstructie met optie tot koop zou daarbij op tafel liggen.

De interesse in Dorsch komt op een cruciaal moment voor Anderlecht. Het Nieuwsblad constateert dat Sporting dringend behoefte heeft aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie. 

In dit licht zou Dorsch, een ex-speler van KAA Gent, een waardevolle aanwinst kunnen zijn. In juli lag de vraagprijs van Augsburg nog tussen de vier en vijf miljoen euro, maar Fredberg zal ongetwijfeld proberen dat bedrag te verlagen.

Van middenveldbaas tot overbodige pion bij FC Augsburg

Niklas Dorsch tekende drie jaar geleden een vijfjarig contract bij FC Augsburg, als regerende Europees kampioen bij de U21, een moment dat door de club werd gevierd. Dorsch was destijds namelijk een erg gewilde speler op de transfermarkt, en zijn marktwaarde piekte op tien miljoen euro. Vandaag de dag wordt hij geschat op vier miljoen euro.

Afgelopen seizoen speelde Dorsch 21 wedstrijden in de Bundesliga en vervulde aanvankelijk een sleutelrol voor FC Augsburg. In november schreef de Augsburger Allgemeine zelfs dat “Dorsch zich ontwikkelt tot middenveldbaas bij FCA.”

Coach Jess Thorup rekende op zijn kwaliteiten in het hart van het middenveld, en na een moeilijk jaar begon Dorsch steeds beter zijn rol te vervullen. Toch verliep het seizoen niet zonder hobbels.

Naar het einde van de competitie toe raakte Dorsch wat uit beeld, mede door een schorsing en een aanhoudende blessure. In de aanloop naar het nieuwe seizoen werd duidelijk dat zijn positie bij Augsburg wankelde, vooral omdat hij vaak ontbrak tijdens de oefenwedstrijden.

Hierdoor lijkt zijn toekomst bij de club onzeker, wat de interesse van clubs zoals RSC Anderlecht alleen maar heeft aangewakkerd.

Woekerwinst AA Gent: Dorsch was geen speler voor Vanhaezebrouck

Voor zijn overstap naar FC Augsburg speelde Niklas Dorsch anderhalf jaar bij AA Gent, een periode met wisselend succes. Ondanks zijn potentieel en de aanzienlijke voetbalkwaliteiten, slaagde hij er onder coach Hein Vanhaezebrouck niet volledig in om door te breken.

Bij Vanhaezebrouck wordt er niet alleen verwacht dat je technisch vaardig bent, maar ook dat je bereid bent om hard te werken, veel te lopen en defensieve taken niet verwaarloost.

Dorsch had het op dat vlak moeilijk, en daarom werd hij destijds al snel afgeserveerd.

Toch wist Gent in de zomer van 2021 een mooie winst te maken op de Duitse belofteninternational, aankoopprijs 3,5 miljoen euro, door hem voor 7 miljoen euro te verkopen aan FC Augsburg.

Hoewel Dorsch niet per se weg moest bij de Buffalo's, speelden zowel financiële als sportieve overwegingen een rol in zijn vertrek.

Zoals Toni Kroos: “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”

Niklas Dorsch wist zich bij AA Gent puur op voetballend vlak wel degelijk te onderscheiden. “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”, schreef Het Nieuwsblad destijds, dat hem zag als de wissel op de toekomst en zelfs als een potentiële nieuwe Sven Kums.

Dorsch bracht een indrukwekkend visitekaartje mee: een verfijnde lange voorzet, sterke technische bagage, snelheid in uitvoering en een uitstekende balrecuperatie, alles gecombineerd met een sterke wedstrijdmentaliteit.

Het is dan ook niet toevallig dat Toni Kroos, die dezelfde positie en nationaliteit deelt, zijn grote voorbeeld is. De Duitse journalist Juergen Dumont beschreef Dorsch als een zeer complete voetballer.

Anderlecht moet Dorsch halen

Meest recent

TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

48
48
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

63
63
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

63
63
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

197
197
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

53
53
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

49
49
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

470
470
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

508
508
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

73
73
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

72
72
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

108
108
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1523
1523
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

152
152
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

217
217
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

46
46
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1231
1231
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

496
496
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

73
73
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

141
141
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

105
105
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

232
232

Meer sportnieuws