'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

door
'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

RSC Anderlecht zoekt dringend naar versterking op het middenveld, met name een speler die autoriteit kan uitstralen en de opbouw vanuit de defensie kan verzorgen. Jesper Fredberg, CEO Sports van de club, heeft volgens Sky Sports een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch van FC Augsburg. Dorsch, een controlerende middenvelder, was ooit een gewilde speler met een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar is inmiddels gezakt naar 4 miljoen. Anderlecht hoopt te profiteren van zijn onzekere situatie bij Augsburg, waar hij na een wisselvallig seizoen buiten de boot lijkt te vallen.

Voor zijn tijd in Augsburg speelde Dorsch bij AA Gent, waar zijn pure voetbalkwaliteiten opvielen, hoewel hij onder coach Hein Vanhaezebrouck moeite had om door te breken. Gent wist hem uiteindelijk voor 7 miljoen euro te verkopen, dubbel wat ze hadden betaald.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Anderlecht zoekt autoriteit op het middenveld en opbouwer vanuit de defensie

RSC Anderlecht heeft een creatieve middenvelder met aanvallende kwaliteiten hoog op de verlanglijst staan, maar Jesper Fredberg, de CEO Sports, kijkt verder dan dat. Volgens Sky Sports heeft Fredberg namelijk een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch, een controlerende middenvelder van FC Augsburg.

Met dit akkoord in de hand probeert hij nu de transfermodaliteiten met de Duitse club te bespreken. Een huurconstructie met optie tot koop zou daarbij op tafel liggen.

De interesse in Dorsch komt op een cruciaal moment voor Anderlecht. Het Nieuwsblad constateert dat Sporting dringend behoefte heeft aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie. 

In dit licht zou Dorsch, een ex-speler van KAA Gent, een waardevolle aanwinst kunnen zijn. In juli lag de vraagprijs van Augsburg nog tussen de vier en vijf miljoen euro, maar Fredberg zal ongetwijfeld proberen dat bedrag te verlagen.

Van middenveldbaas tot overbodige pion bij FC Augsburg

Niklas Dorsch tekende drie jaar geleden een vijfjarig contract bij FC Augsburg, als regerende Europees kampioen bij de U21, een moment dat door de club werd gevierd. Dorsch was destijds namelijk een erg gewilde speler op de transfermarkt, en zijn marktwaarde piekte op tien miljoen euro. Vandaag de dag wordt hij geschat op vier miljoen euro.

Afgelopen seizoen speelde Dorsch 21 wedstrijden in de Bundesliga en vervulde aanvankelijk een sleutelrol voor FC Augsburg. In november schreef de Augsburger Allgemeine zelfs dat “Dorsch zich ontwikkelt tot middenveldbaas bij FCA.”

Coach Jess Thorup rekende op zijn kwaliteiten in het hart van het middenveld, en na een moeilijk jaar begon Dorsch steeds beter zijn rol te vervullen. Toch verliep het seizoen niet zonder hobbels.

Naar het einde van de competitie toe raakte Dorsch wat uit beeld, mede door een schorsing en een aanhoudende blessure. In de aanloop naar het nieuwe seizoen werd duidelijk dat zijn positie bij Augsburg wankelde, vooral omdat hij vaak ontbrak tijdens de oefenwedstrijden.

Hierdoor lijkt zijn toekomst bij de club onzeker, wat de interesse van clubs zoals RSC Anderlecht alleen maar heeft aangewakkerd.

Woekerwinst AA Gent: Dorsch was geen speler voor Vanhaezebrouck

Voor zijn overstap naar FC Augsburg speelde Niklas Dorsch anderhalf jaar bij AA Gent, een periode met wisselend succes. Ondanks zijn potentieel en de aanzienlijke voetbalkwaliteiten, slaagde hij er onder coach Hein Vanhaezebrouck niet volledig in om door te breken.

Bij Vanhaezebrouck wordt er niet alleen verwacht dat je technisch vaardig bent, maar ook dat je bereid bent om hard te werken, veel te lopen en defensieve taken niet verwaarloost.

Dorsch had het op dat vlak moeilijk, en daarom werd hij destijds al snel afgeserveerd.

Toch wist Gent in de zomer van 2021 een mooie winst te maken op de Duitse belofteninternational, aankoopprijs 3,5 miljoen euro, door hem voor 7 miljoen euro te verkopen aan FC Augsburg.

Hoewel Dorsch niet per se weg moest bij de Buffalo's, speelden zowel financiële als sportieve overwegingen een rol in zijn vertrek.

Zoals Toni Kroos: “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”

Niklas Dorsch wist zich bij AA Gent puur op voetballend vlak wel degelijk te onderscheiden. “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”, schreef Het Nieuwsblad destijds, dat hem zag als de wissel op de toekomst en zelfs als een potentiële nieuwe Sven Kums.

Dorsch bracht een indrukwekkend visitekaartje mee: een verfijnde lange voorzet, sterke technische bagage, snelheid in uitvoering en een uitstekende balrecuperatie, alles gecombineerd met een sterke wedstrijdmentaliteit.

Het is dan ook niet toevallig dat Toni Kroos, die dezelfde positie en nationaliteit deelt, zijn grote voorbeeld is. De Duitse journalist Juergen Dumont beschreef Dorsch als een zeer complete voetballer.

Anderlecht moet Dorsch halen

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

13
13
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

16
16
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

26
26
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

33
33
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

201
201
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

151
151
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

147
147
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

100
100
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

212
212
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

79
79
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

365
365
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

280
280
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

271
271
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

114
114
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

318
318
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

263
263
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

220
220
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

89
89
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

57
57
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

525
525
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

386
386
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

664
664
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

449
449
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

121
121

Meer sportnieuws