'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

819
'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

RSC Anderlecht zoekt dringend naar versterking op het middenveld, met name een speler die autoriteit kan uitstralen en de opbouw vanuit de defensie kan verzorgen. Jesper Fredberg, CEO Sports van de club, heeft volgens Sky Sports een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch van FC Augsburg. Dorsch, een controlerende middenvelder, was ooit een gewilde speler met een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar is inmiddels gezakt naar 4 miljoen. Anderlecht hoopt te profiteren van zijn onzekere situatie bij Augsburg, waar hij na een wisselvallig seizoen buiten de boot lijkt te vallen.

Voor zijn tijd in Augsburg speelde Dorsch bij AA Gent, waar zijn pure voetbalkwaliteiten opvielen, hoewel hij onder coach Hein Vanhaezebrouck moeite had om door te breken. Gent wist hem uiteindelijk voor 7 miljoen euro te verkopen, dubbel wat ze hadden betaald.

LEES OOK: Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Anderlecht zoekt autoriteit op het middenveld en opbouwer vanuit de defensie

RSC Anderlecht heeft een creatieve middenvelder met aanvallende kwaliteiten hoog op de verlanglijst staan, maar Jesper Fredberg, de CEO Sports, kijkt verder dan dat. Volgens Sky Sports heeft Fredberg namelijk een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch, een controlerende middenvelder van FC Augsburg.

Met dit akkoord in de hand probeert hij nu de transfermodaliteiten met de Duitse club te bespreken. Een huurconstructie met optie tot koop zou daarbij op tafel liggen.

De interesse in Dorsch komt op een cruciaal moment voor Anderlecht. Het Nieuwsblad constateert dat Sporting dringend behoefte heeft aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie. 

In dit licht zou Dorsch, een ex-speler van KAA Gent, een waardevolle aanwinst kunnen zijn. In juli lag de vraagprijs van Augsburg nog tussen de vier en vijf miljoen euro, maar Fredberg zal ongetwijfeld proberen dat bedrag te verlagen.

Van middenveldbaas tot overbodige pion bij FC Augsburg

Niklas Dorsch tekende drie jaar geleden een vijfjarig contract bij FC Augsburg, als regerende Europees kampioen bij de U21, een moment dat door de club werd gevierd. Dorsch was destijds namelijk een erg gewilde speler op de transfermarkt, en zijn marktwaarde piekte op tien miljoen euro. Vandaag de dag wordt hij geschat op vier miljoen euro.

Afgelopen seizoen speelde Dorsch 21 wedstrijden in de Bundesliga en vervulde aanvankelijk een sleutelrol voor FC Augsburg. In november schreef de Augsburger Allgemeine zelfs dat “Dorsch zich ontwikkelt tot middenveldbaas bij FCA.”

Coach Jess Thorup rekende op zijn kwaliteiten in het hart van het middenveld, en na een moeilijk jaar begon Dorsch steeds beter zijn rol te vervullen. Toch verliep het seizoen niet zonder hobbels.

Naar het einde van de competitie toe raakte Dorsch wat uit beeld, mede door een schorsing en een aanhoudende blessure. In de aanloop naar het nieuwe seizoen werd duidelijk dat zijn positie bij Augsburg wankelde, vooral omdat hij vaak ontbrak tijdens de oefenwedstrijden.

Hierdoor lijkt zijn toekomst bij de club onzeker, wat de interesse van clubs zoals RSC Anderlecht alleen maar heeft aangewakkerd.

Woekerwinst AA Gent: Dorsch was geen speler voor Vanhaezebrouck

Voor zijn overstap naar FC Augsburg speelde Niklas Dorsch anderhalf jaar bij AA Gent, een periode met wisselend succes. Ondanks zijn potentieel en de aanzienlijke voetbalkwaliteiten, slaagde hij er onder coach Hein Vanhaezebrouck niet volledig in om door te breken.

Bij Vanhaezebrouck wordt er niet alleen verwacht dat je technisch vaardig bent, maar ook dat je bereid bent om hard te werken, veel te lopen en defensieve taken niet verwaarloost.

Dorsch had het op dat vlak moeilijk, en daarom werd hij destijds al snel afgeserveerd.

Toch wist Gent in de zomer van 2021 een mooie winst te maken op de Duitse belofteninternational, aankoopprijs 3,5 miljoen euro, door hem voor 7 miljoen euro te verkopen aan FC Augsburg.

Hoewel Dorsch niet per se weg moest bij de Buffalo's, speelden zowel financiële als sportieve overwegingen een rol in zijn vertrek.

Zoals Toni Kroos: “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”

Niklas Dorsch wist zich bij AA Gent puur op voetballend vlak wel degelijk te onderscheiden. “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”, schreef Het Nieuwsblad destijds, dat hem zag als de wissel op de toekomst en zelfs als een potentiële nieuwe Sven Kums.

Dorsch bracht een indrukwekkend visitekaartje mee: een verfijnde lange voorzet, sterke technische bagage, snelheid in uitvoering en een uitstekende balrecuperatie, alles gecombineerd met een sterke wedstrijdmentaliteit.

Het is dan ook niet toevallig dat Toni Kroos, die dezelfde positie en nationaliteit deelt, zijn grote voorbeeld is. De Duitse journalist Juergen Dumont beschreef Dorsch als een zeer complete voetballer.

Anderlecht moet Dorsch halen

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

7
7
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

15
15
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

41
41
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

27
27
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

41
41
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

56
56
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

144
144
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

62
62
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

138
138
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

70
70
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

85
85
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

69
69
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

160
160
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

66
66
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

101
101
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

193
193
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

280
280
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

245
245
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

347
347
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

146
146
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

135
135
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws