'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

819
'Anderlecht schudt de boel op met nieuwe middenveldbaas'

RSC Anderlecht zoekt dringend naar versterking op het middenveld, met name een speler die autoriteit kan uitstralen en de opbouw vanuit de defensie kan verzorgen. Jesper Fredberg, CEO Sports van de club, heeft volgens Sky Sports een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch van FC Augsburg. Dorsch, een controlerende middenvelder, was ooit een gewilde speler met een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar is inmiddels gezakt naar 4 miljoen. Anderlecht hoopt te profiteren van zijn onzekere situatie bij Augsburg, waar hij na een wisselvallig seizoen buiten de boot lijkt te vallen.

Voor zijn tijd in Augsburg speelde Dorsch bij AA Gent, waar zijn pure voetbalkwaliteiten opvielen, hoewel hij onder coach Hein Vanhaezebrouck moeite had om door te breken. Gent wist hem uiteindelijk voor 7 miljoen euro te verkopen, dubbel wat ze hadden betaald.

LEES OOK: 'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht zoekt autoriteit op het middenveld en opbouwer vanuit de defensie

RSC Anderlecht heeft een creatieve middenvelder met aanvallende kwaliteiten hoog op de verlanglijst staan, maar Jesper Fredberg, de CEO Sports, kijkt verder dan dat. Volgens Sky Sports heeft Fredberg namelijk een persoonlijk akkoord bereikt met Niklas Dorsch, een controlerende middenvelder van FC Augsburg.

Met dit akkoord in de hand probeert hij nu de transfermodaliteiten met de Duitse club te bespreken. Een huurconstructie met optie tot koop zou daarbij op tafel liggen.

De interesse in Dorsch komt op een cruciaal moment voor Anderlecht. Het Nieuwsblad constateert dat Sporting dringend behoefte heeft aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie. 

In dit licht zou Dorsch, een ex-speler van KAA Gent, een waardevolle aanwinst kunnen zijn. In juli lag de vraagprijs van Augsburg nog tussen de vier en vijf miljoen euro, maar Fredberg zal ongetwijfeld proberen dat bedrag te verlagen.

Van middenveldbaas tot overbodige pion bij FC Augsburg

Niklas Dorsch tekende drie jaar geleden een vijfjarig contract bij FC Augsburg, als regerende Europees kampioen bij de U21, een moment dat door de club werd gevierd. Dorsch was destijds namelijk een erg gewilde speler op de transfermarkt, en zijn marktwaarde piekte op tien miljoen euro. Vandaag de dag wordt hij geschat op vier miljoen euro.

Afgelopen seizoen speelde Dorsch 21 wedstrijden in de Bundesliga en vervulde aanvankelijk een sleutelrol voor FC Augsburg. In november schreef de Augsburger Allgemeine zelfs dat “Dorsch zich ontwikkelt tot middenveldbaas bij FCA.”

Coach Jess Thorup rekende op zijn kwaliteiten in het hart van het middenveld, en na een moeilijk jaar begon Dorsch steeds beter zijn rol te vervullen. Toch verliep het seizoen niet zonder hobbels.

Naar het einde van de competitie toe raakte Dorsch wat uit beeld, mede door een schorsing en een aanhoudende blessure. In de aanloop naar het nieuwe seizoen werd duidelijk dat zijn positie bij Augsburg wankelde, vooral omdat hij vaak ontbrak tijdens de oefenwedstrijden.

Hierdoor lijkt zijn toekomst bij de club onzeker, wat de interesse van clubs zoals RSC Anderlecht alleen maar heeft aangewakkerd.

Woekerwinst AA Gent: Dorsch was geen speler voor Vanhaezebrouck

Voor zijn overstap naar FC Augsburg speelde Niklas Dorsch anderhalf jaar bij AA Gent, een periode met wisselend succes. Ondanks zijn potentieel en de aanzienlijke voetbalkwaliteiten, slaagde hij er onder coach Hein Vanhaezebrouck niet volledig in om door te breken.

Bij Vanhaezebrouck wordt er niet alleen verwacht dat je technisch vaardig bent, maar ook dat je bereid bent om hard te werken, veel te lopen en defensieve taken niet verwaarloost.

Dorsch had het op dat vlak moeilijk, en daarom werd hij destijds al snel afgeserveerd.

Toch wist Gent in de zomer van 2021 een mooie winst te maken op de Duitse belofteninternational, aankoopprijs 3,5 miljoen euro, door hem voor 7 miljoen euro te verkopen aan FC Augsburg.

Hoewel Dorsch niet per se weg moest bij de Buffalo's, speelden zowel financiële als sportieve overwegingen een rol in zijn vertrek.

Zoals Toni Kroos: “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”

Niklas Dorsch wist zich bij AA Gent puur op voetballend vlak wel degelijk te onderscheiden. “Je ruikt zijn voetbalkwaliteiten”, schreef Het Nieuwsblad destijds, dat hem zag als de wissel op de toekomst en zelfs als een potentiële nieuwe Sven Kums.

Dorsch bracht een indrukwekkend visitekaartje mee: een verfijnde lange voorzet, sterke technische bagage, snelheid in uitvoering en een uitstekende balrecuperatie, alles gecombineerd met een sterke wedstrijdmentaliteit.

Het is dan ook niet toevallig dat Toni Kroos, die dezelfde positie en nationaliteit deelt, zijn grote voorbeeld is. De Duitse journalist Juergen Dumont beschreef Dorsch als een zeer complete voetballer.

Anderlecht moet Dorsch halen

Meest recent

Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

3
3
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

19
19
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

32
32
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

33
33
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

30
30
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

18
18
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

101
101
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

38
38
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

28
28
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

85
85
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

81
81
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

58
58
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

32
32
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

99
99
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

63
63
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

62
62
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

74
74
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

135
135
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

50
50
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

157
157
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

57
57
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

388
388
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

51
51
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

90
90
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39

Meer sportnieuws