Grote knaldeal Club Brugge met 'man van 15 miljoen'

door
Grote knaldeal Club Brugge met 'man van 15 miljoen'

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Andreas Skov Olsen en heeft daarom zijn oog laten vallen op Bachir Belloumi, een 22-jarige Algerijnse flankaanvaller van SC Farense. Belloumi, die bekend staat om zijn snelheid, techniek en doelgerichtheid, heeft de interesse gewekt van “half Europa”. Hoewel zijn afkoopsom op 15 miljoen euro is vastgesteld, zou hij mogelijk voor een lager bedrag beschikbaar zijn, ongeveer 6 miljoen euro.

Club Brugge vindt vervanger voor Skov Olsen

Club Brugge verwachtte een rustige zomermercato, zonder veel beweging in het Belfius Basecamp. De club richtte zich voornamelijk op het aantrekken van een nieuwe spits (Gustaf Nilsson) na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC.

Daarnaast werd de langverwachte linksbenige centrale verdediger gevonden in de persoon van Zaid Romero van Estudiantes. Verder stelde Club Brugge zich vooral proactief op met de komst van Ardon Jashiri (FC Luzern) als vervanger voor het verwachte vertrek van Raphael Onyedika.

Mocht Andreas Skov Olsen nog vertrekken, zal de landskampioen minstens één nieuwe flankaanvaller aantrekken. Bij Club blijven ze immers rekening houden met een transfer van de wispelturige Deen, die bij een mooie aanbieding ook andere oorden mag opzoeken.

Bachir Belloumi: Marseille ligt in pole positie

Club Brugge toont in die optiek al een tijdje interesse in Bachir Belloumi, een 22-jarige Algerijnse flankaanvaller die momenteel speelt voor SC Farense in de Portugese competitie.

Vorig seizoen heeft Belloumi indruk gemaakt door zeven doelpunten te scoren en vier assists te geven. Zijn prestaties hebben de aandacht getrokken van meerdere grote Europese clubs, waaronder Benfica, Parma, FC Sevilla en vooral Olympique Marseille.

Vader Lakhdar Belloumi, de legendarische ex-topvoetballer (zie verder), wil dat zijn zoon geen stappen overslaat in zijn ontwikkeling en wil hem naar een club zien vertrekken waar de druk niet al te zwaar op zijn schouders weegt. Club Brugge past perfect in dat plaatje.

Volgens Sacha Tavolieri blijft Belloumi nadrukkelijk op de radar van de landskampioen staan. De flankaanvaller van Farense zou minstens 6 miljoen euro moeten kosten, al is er in zijn contract ook een afkoopsom van ongeveer 15 miljoen opgenomen.

Als Belloumi in beeld is bij Club, dan zal dat wellicht vooral zijn voor het geval Skov Olsen alsnog zou vertrekken.

Flitsende flankaanvaller: technisch, snel en doelgericht

Bachir Belloumi is een linksbenige aanvaller die veelzijdig genoeg is om zowel op de linker- als rechterflank te spelen. Hij staat bekend om zijn goede afwerking voor het doel, maar het zijn vooral zijn flitsende acties met de bal aan de voet die hem onderscheiden.

Belloumi wordt omschreven als dynamisch, technisch begaafd, snel en impactvol, een profiel dat typisch is voor Noord-Afrikaanse vleugelspelers. Veel waarnemers zien een gelijkenis tussen zijn speelstijl en die van Riyad Mahrez.

Jorge Da Cunha, een makelaar gespecialiseerd in de Portugese competitie, heeft de vooruitgang van Belloumi benadrukt. Volgens Da Cunha is Belloumi regelmatiger geworden in zijn prestaties en heeft hij zijn potentieel verder ontwikkeld.

Als linksvoetige speler die vaak op rechts speelt, blinkt hij uit in snelheid en techniek. Daarnaast heeft hij ook zijn speelvolume verbeterd, wat zijn waarde als aanvaller verder vergroot.

Doet Club Brugge een koopje met ‘man van 15 miljoen’?

Bachir Belloumi heeft erkenning gekregen voor zijn prestaties in de Portugese competitie. Hij werd genomineerd voor de titel van Jonge Speler van het Jaar en werd in april uitgeroepen tot Speler van de Maand.

Belloumi is de zoon van Lakhdar Belloumi, een legendarische Algerijnse voetballer die wordt beschouwd als een van de beste spelers in de geschiedenis van het land.

In zijn contract bij SC Farense is een afkoopsom van ongeveer 15 miljoen euro opgenomen. Desondanks zou hij mogelijk voor een lager bedrag kunnen worden overgenomen. Zo is bekend geworden dat Olympique Marseille al een bod van 3 miljoen euro plus 1 miljoen euro aan bonussen heeft uitgebracht op Belloumi.

De helft van Europa zit achter Belloumi aan

Bachir Belloumi wordt de hele zomermercato lang gelinkt aan een transfer naar Olympique Marseille en daarom ging L'Équipe in gesprek met een recruiter die bekend is met de Portugese markt.

“Hij is een jongen met een zeer goede mentaliteit. Hij heeft grinta. Hij is zeer snel aan de bal en heeft een uitstekende balbehandeling. Wat ik leuk aan hem vind, is ook zijn volume zonder bal. Daarna is hij technisch begaafd, zoals veel Algerijnse spelers”, zei de anonieme recruiter.

“Hij is geen topspeler, maar hij zal een echte carrière tegemoet gaan in Europa.”

João Rodrigues, de voorzitter van SC Farense, zei dat het moeilijk zal zijn om de Algerijnse buitenspeler te houden. De preses schat de kans dat Belloumi vertrekt op 95%. “De helft van Europa zit achter hem aan. Clubs uit Duitsland, België, Nederland, Turkije, Frankrijk, Spanje en Engeland.”

POLL: Club Brugge moet Belloumi halen

Meest recent

Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

9
9
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

50
50
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

51
51
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

38
38
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

57
57
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

78
78
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

141
141
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

171
171
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

76
76
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

222
222
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

57
57
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

56
56
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

242
242
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

423
423
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

170
170
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

308
308
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

173
173
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

176
176

Meer sportnieuws