Grote knaldeal Club Brugge met 'man van 15 miljoen'

2239 stemmen
Grote knaldeal Club Brugge met 'man van 15 miljoen'

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Andreas Skov Olsen en heeft daarom zijn oog laten vallen op Bachir Belloumi, een 22-jarige Algerijnse flankaanvaller van SC Farense. Belloumi, die bekend staat om zijn snelheid, techniek en doelgerichtheid, heeft de interesse gewekt van “half Europa”. Hoewel zijn afkoopsom op 15 miljoen euro is vastgesteld, zou hij mogelijk voor een lager bedrag beschikbaar zijn, ongeveer 6 miljoen euro.

LEES OOK: ‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge vindt vervanger voor Skov Olsen

Club Brugge verwachtte een rustige zomermercato, zonder veel beweging in het Belfius Basecamp. De club richtte zich voornamelijk op het aantrekken van een nieuwe spits (Gustaf Nilsson) na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC.

Daarnaast werd de langverwachte linksbenige centrale verdediger gevonden in de persoon van Zaid Romero van Estudiantes. Verder stelde Club Brugge zich vooral proactief op met de komst van Ardon Jashiri (FC Luzern) als vervanger voor het verwachte vertrek van Raphael Onyedika.

Mocht Andreas Skov Olsen nog vertrekken, zal de landskampioen minstens één nieuwe flankaanvaller aantrekken. Bij Club blijven ze immers rekening houden met een transfer van de wispelturige Deen, die bij een mooie aanbieding ook andere oorden mag opzoeken.

Bachir Belloumi: Marseille ligt in pole positie

Club Brugge toont in die optiek al een tijdje interesse in Bachir Belloumi, een 22-jarige Algerijnse flankaanvaller die momenteel speelt voor SC Farense in de Portugese competitie.

Vorig seizoen heeft Belloumi indruk gemaakt door zeven doelpunten te scoren en vier assists te geven. Zijn prestaties hebben de aandacht getrokken van meerdere grote Europese clubs, waaronder Benfica, Parma, FC Sevilla en vooral Olympique Marseille.

Vader Lakhdar Belloumi, de legendarische ex-topvoetballer (zie verder), wil dat zijn zoon geen stappen overslaat in zijn ontwikkeling en wil hem naar een club zien vertrekken waar de druk niet al te zwaar op zijn schouders weegt. Club Brugge past perfect in dat plaatje.

Volgens Sacha Tavolieri blijft Belloumi nadrukkelijk op de radar van de landskampioen staan. De flankaanvaller van Farense zou minstens 6 miljoen euro moeten kosten, al is er in zijn contract ook een afkoopsom van ongeveer 15 miljoen opgenomen.

Als Belloumi in beeld is bij Club, dan zal dat wellicht vooral zijn voor het geval Skov Olsen alsnog zou vertrekken.

Flitsende flankaanvaller: technisch, snel en doelgericht

Bachir Belloumi is een linksbenige aanvaller die veelzijdig genoeg is om zowel op de linker- als rechterflank te spelen. Hij staat bekend om zijn goede afwerking voor het doel, maar het zijn vooral zijn flitsende acties met de bal aan de voet die hem onderscheiden.

Belloumi wordt omschreven als dynamisch, technisch begaafd, snel en impactvol, een profiel dat typisch is voor Noord-Afrikaanse vleugelspelers. Veel waarnemers zien een gelijkenis tussen zijn speelstijl en die van Riyad Mahrez.

Jorge Da Cunha, een makelaar gespecialiseerd in de Portugese competitie, heeft de vooruitgang van Belloumi benadrukt. Volgens Da Cunha is Belloumi regelmatiger geworden in zijn prestaties en heeft hij zijn potentieel verder ontwikkeld.

Als linksvoetige speler die vaak op rechts speelt, blinkt hij uit in snelheid en techniek. Daarnaast heeft hij ook zijn speelvolume verbeterd, wat zijn waarde als aanvaller verder vergroot.

Doet Club Brugge een koopje met ‘man van 15 miljoen’?

Bachir Belloumi heeft erkenning gekregen voor zijn prestaties in de Portugese competitie. Hij werd genomineerd voor de titel van Jonge Speler van het Jaar en werd in april uitgeroepen tot Speler van de Maand.

Belloumi is de zoon van Lakhdar Belloumi, een legendarische Algerijnse voetballer die wordt beschouwd als een van de beste spelers in de geschiedenis van het land.

In zijn contract bij SC Farense is een afkoopsom van ongeveer 15 miljoen euro opgenomen. Desondanks zou hij mogelijk voor een lager bedrag kunnen worden overgenomen. Zo is bekend geworden dat Olympique Marseille al een bod van 3 miljoen euro plus 1 miljoen euro aan bonussen heeft uitgebracht op Belloumi.

De helft van Europa zit achter Belloumi aan

Bachir Belloumi wordt de hele zomermercato lang gelinkt aan een transfer naar Olympique Marseille en daarom ging L'Équipe in gesprek met een recruiter die bekend is met de Portugese markt.

“Hij is een jongen met een zeer goede mentaliteit. Hij heeft grinta. Hij is zeer snel aan de bal en heeft een uitstekende balbehandeling. Wat ik leuk aan hem vind, is ook zijn volume zonder bal. Daarna is hij technisch begaafd, zoals veel Algerijnse spelers”, zei de anonieme recruiter.

“Hij is geen topspeler, maar hij zal een echte carrière tegemoet gaan in Europa.”

João Rodrigues, de voorzitter van SC Farense, zei dat het moeilijk zal zijn om de Algerijnse buitenspeler te houden. De preses schat de kans dat Belloumi vertrekt op 95%. “De helft van Europa zit achter hem aan. Clubs uit Duitsland, België, Nederland, Turkije, Frankrijk, Spanje en Engeland.”

Club Brugge moet Belloumi halen

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

39
39
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

42
42
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

37
37
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

35
35
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

35
35
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

132
132
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

54
54
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

108
108
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

525
525
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

511
511
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

164
164
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

620
620
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

118
118
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

58
58
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

394
394
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

205
205
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

626
626
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

236
236
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

775
775
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

948
948
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

112
112
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

564
564
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1978
1978
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

491
491

Meer sportnieuws