'Duiventil bij AA Gent: Vrancken vreest complete leegloop'

784 stemmen
'Duiventil bij AA Gent: Vrancken vreest complete leegloop'

Na een matige start heeft AA Gent de rug gerecht. Tot tevredenheid uiteraard van Wouter Vrancken, wiens kleedkamer de komende weken allicht wel nog grondig door elkaar zal worden geschud. In de slotweken van de zomermercato dreigt de Planet Group Arena tenslotte toch opnieuw omgetoverd te zullen worden tot een regelrechte duiventil. Een karrenvracht spelers lijkt er alleszins nog op weg naar de uitgang.

Nochtans verkondigde sportieve baas Arnar Vidarsson recent nog dat de Buffalo's geen zogenaamde 'selling club' zijn. Dankzij de inkomsten die in januari werden opgehaald met de verkoop van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers, nog aangevuld met de miljoenen die Julien De Sart en Tarik Tissoudali tijdens deze transferperiode in het laatje brachten, hoeft AA Gent volgens hem niet zomaar te verkopen.Zo weigerde het bijvoorbeeld al een fraai bod op Mathias Fernandez Pardo.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Leegloop bij AA Gent

Toch valt het allerminst uit te sluiten dat het product van eigen kweek, die stilaan ook op toerental komt, nog andere oorden opzoekt. Hoewel hij naar verluidt twijfelt aan de voorwaarden in Turkije lijkt Hyun-seok Hong dan weer op weg naar Trabzonspor. Terwijl hij al met zijn hoofd elders zit draaide Jordan Torunarigha intussen de knop om, maar terwijl blijft zijn entourage wel op zoek naar een nieuwe bestemming. Tenzij hij zijn aflopende verbintenis nog verlengt lijkt een exit onvermijdelijk.

Ondanks hun gelijkaardige situaties blijft het rond Davy Roef en Matisse Samoise voorlopig dan weer stil, al gaan zij dus eveneens hun laatste contractjaar in. Ook de naam van Archie Brown blijkt eventjes verdwenen uit de geruchtenmolen. Zijn concurrent Nurio Fortuna mag ondanks de speelgelegenheid die hij de voorbije weken geregeld kreeg volgens Het Nieuwsblad daarentegen alvast beschikken. "Zijn contract hangt als een blok aan het been van de vernieuwing", aldus de krant.

Vidarsson zoekt balans

Dat geldt ook voor Andrew Hjulsager en Ismaël Kandouss, die allebei compleet uit beeld zijn verdwenen en doorgaans zelfs geen deel meer uitmaken van de wedstrijdselectie. Vidarsson en co hopen hun salarissen zo spoedig mogelijk uit de boekhoudingen te schrappen. Tot slot zouden ook Pieter Gerkens en Momodou Sonko in aanmerking komen om de Planet Group Arena te verlaten. Voor die laatste legde Gent een halfjaar geleden nog een recordsom van zeven miljoen op tafel.

Opgeteld zouden Vrancken voor de deadline dus nog een tiental spelers kunnen uitzwaaien, al is de kans natuurlijk klein dat zij stuk voor stuk nog andere oorden zullen opzoeken. Terwijl een aantal overbodige pionnen liefst worden gedumpt mogen anderen louter vertrekken mits een niet te weigeren aanbod. In hun geval gaan de Buffalo's, die tot dusver zelf al 13,5 miljoen spendeerden aan vijf nieuwkomers, dan allicht ook nog op zoek naar de nodige vervangers om de balans te bewaren.

🚀

Denkt u dat er nog een leegloop zal plaatsvinden bij AA Gent?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

37
37
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

37
37
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

112
112
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

363
363
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

509
509
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

469
469
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

79
79
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

399
399
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

538
538
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

235
235
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

464
464
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

726
726
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

221
221
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

395
395
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

751
751
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

629
629
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

739
739
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws