Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

door
Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

Bij Anderlecht staat Colin Coosemans onverwacht in de schijnwerpers. Oorspronkelijk aangetrokken als derde doelman en gewaardeerd om zijn rol als sfeermaker in de kleedkamer, heeft Coosemans zichzelf opgewerkt tot eerste keeper na het vertrek van Kasper Schmeichel. Zijn sterke prestaties dit seizoen geven Jesper Fredberg de luxe om rustig een nieuwe doelman te zoeken, terwijl sommigen zich afvragen of dat überhaupt nog nodig is. Coosemans heeft laten zien dat hij meer is dan een reservespeler en wil zijn plek niet zomaar afstaan, ondanks mogelijke versterking.

LEES OOK: De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

Coosemans: de nieuwe Frank Boeckx van Anderlecht

Vorig jaar in juli heeft Anderlecht het aflopende contract van Colin Coosemans met maar liefst vier jaar verlengd. Deze beslissing was te verklaren door de cruciale rol die Coosemans in de kleedkamer van Anderlecht vervult. Hij staat bekend als een ware gangmaker, en zo’n figuur is van onschatbare waarde binnen de groep.

Vergelijkbaar met zijn tijd bij AA Gent, waar Coosemans ook een rol in de schaduw speelde en slechts zes officiële wedstrijden in drie jaar tijd speelde, heeft hij zich altijd in een rol als tweede keuze kunnen vereenzelvigen, en stond hij nooit bekend als een onruststoker.

Bij zijn aankomst bij Anderlecht drie jaar geleden had Coosemans een duidelijke opdracht: hij werd gehaald om derde doelman te worden. Op dat moment stonden Hendrik Van Crombrugge en Bart Verbruggen hoger in de hiërarchie.

Coosemans moest bij Anderlecht de nieuwe Frank Boeckx worden: een betrouwbare reservedoelman en een waardevolle sparringpartner voor de eerste keeper. Bovendien bleek hij een handige en dankbare reservespeler voor op het wedstrijdblad, aangezien Anderlecht een tekort aan ‘voetbalbelgen’ had.

De perfecte invaller en vertaler-tolk

Laurent Deraedt, twee seizoenen geleden keeperstrainer bij Anderlecht, zei in L’Avenir dat Colin Coosemans de ideale invaller is. “Hij is erg belangrijk op en naast het veld. Colin was nooit gierig in het geven van advies aan Bart (Verbruggen, red.).”

Coosemans spreekt maar liefst vijf talen, waardoor hij in staat is om met vrijwel elke speler van Anderlecht te communiceren. In de wedstrijd tegen KVC Westerlo vorig seizoen fungeerde hij zelfs als een tolk tussen coach Brian Riemer en de Argentijnse spits Luis Vazquez.

Coosemans is ook de absolute sfeermaker in de kleedkamer. Hij werd zelfs op verzoek van voorzitter Wouter Vandenhaute zelfs succesvol ingezet als quizmaster tijdens een grote familiequiz van de club. “Ze hadden wat return on investment nodig”, grapte de reservedoelman toen.

De 32-jarige is ook lid van de spelersraad, hij blijft vaak langer in de spelersruimte hangen, en hij probeert tijdens maaltijden iedereen bij het gesprek te betrekken. Hij fungeert ook als een mentor en klankbord voor de jongere spelers in de kleedkamer. Dat hij Nederlands, Engels, Frans, Spaans en Italiaans spreekt, helpt daar natuurlijk ook bij.

Eerste klop voor Coosemans: Fredberg beschouwde hem niet als back-up

Colin Coosemans wordt enorm gewaardeerd en geapprecieerd op Neerpede, wat blijkt uit zijn vierjarige contractverlenging vorig jaar in juli.

Na het vertrek van Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion) haalde Anderlecht vorig jaar met Maxime Dupé een nieuwe eerste doelman, en mocht Coosemans een plaatsje opschuiven in de pikorde. Coosemans werd op die manier de nummer twee, waarbij hij de rol van stand-in voor Dupé zou innemen.

Hij kon zich prima vinden in die keuze, want toen Coosemans zijn nieuwe vierjarig contract ondertekende bij Anderlecht, klonk het in Het Laatste Nieuws dat hij sowieso geen trek meer had in een rol als derde doelman. Desondanks beschouwde Jesper Fredberg hem niet als een doelman die Dupé sportief kon uitdagen.

Het was ook al sinds 2017-18 bij KV Mechelen geleden dat Coosemans een volledig seizoen de nummer één was tussen de palen. Daarom heeft Anderlecht vorig seizoen besloten om Kasper Schmeichel aan te trekken, en zakte Coosemans weer in de hiërarchie van twee naar drie.

Coosemans toch nummer één? Riemer sluit geen enkele deur

Anderlecht begon het huidige seizoen na het vertrek van Kasper Schmeichel met Colin Coosemans als eerste keeper. Paars-wit zocht en zoekt nog steeds een nieuwe doelman en volgens Het Nieuwsblad is het een feit dat de Brusselaars een (iets) jongere, meevoetballende doelman willen strikken dan de 37-jarige Schmeichel vorig seizoen.

Onder meer Koen Casteels, Daniel Peretz en Jean Butez passeerden de revue. Terwijl Jesper Fredberg naarstig verder speurt naar een nieuwe doelman is Colin Coosemans tot dan de nummer één van de recordkampioen. Of hij ook op het veld een belangrijke rol kon spelen, daar werd wel aan getwijfeld door de buitenwereld.

“Als het op keeperskwaliteiten aankomt is het misschien net onvoldoende om uit te groeien tot onbetwistbare nummer één”, zei Pieter Coppens van Radio Radzinski aan Bruzz. Aan de start van het nieuwe seizoen stelde Brian Riemer dat hij vindt dat Coosemans dit jaar wél de eerste doelman kan worden.

In de stijl van de ploeg is het heel belangrijk dat Anderlecht een meevoetballende keeper heeft, iemand die comfortabel is met de bal aan de voet. “Coosemans is zo’n doelman en hij gaf ons spel tijdens de voorbereiding een extra dimensie door mee te voetballen”, zei de coach van paars-wit.

“Coosemans komt in aanmerking om nummer één te zijn, maar tot de transfermarkt op zes september sluit, sluiten we geen enkele deur.”

Nieuwe klop op de kop voor Coosemans?

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereidingsperiode, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Geert De Vlieger benadrukt in La Dernière Heure dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Ook Karim Belhocine deelt deze mening: “Colin heeft duidelijk het niveau om nummer 1 te zijn bij Anderlecht.”

Ondanks dat Fredberg al maanden op zoek is naar een nieuwe nummer één, lijkt die zoektocht steeds minder urgent nu Coosemans zich heeft ontpopt tot de beste speler van Anderlecht dit seizoen. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman wellicht overbodig.

“De vraag werpt zich op of Anderlecht het straks nog wel kan maken om iemand als Jean Butez te halen voor een pakje geld”, stelde Het Nieuwsblad. De 32-jarige Coosemans is in ieder geval niet van plan zijn plek onder de lat zomaar af te staan. “Ik lees dat er nog een keeper bijkomt, we zullen zien wie het wordt,” zei hij aan Sporza.

Voor Franky Van der Elst zou de komst van een nieuwe doelman zoals Jean Butez voor Colin Coosemans een zoveelste ‘klop’ op zijn ‘kop’ zijn. “Vorig jaar hadden ze hem ook gezegd dat hij tweede doelman zou zijn, waarna hij derde keeper werd, toch?” citeert Het Nieuwsblad.

Coosemans moet nummer één blijven bij Anderlecht

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

97
97
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

38
38
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

93
93
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

257
257
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

152
152
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

311
311
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

617
617
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

739
739
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

375
375
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

398
398
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

593
593
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws