Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

door
Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

Bij Anderlecht staat Colin Coosemans onverwacht in de schijnwerpers. Oorspronkelijk aangetrokken als derde doelman en gewaardeerd om zijn rol als sfeermaker in de kleedkamer, heeft Coosemans zichzelf opgewerkt tot eerste keeper na het vertrek van Kasper Schmeichel. Zijn sterke prestaties dit seizoen geven Jesper Fredberg de luxe om rustig een nieuwe doelman te zoeken, terwijl sommigen zich afvragen of dat überhaupt nog nodig is. Coosemans heeft laten zien dat hij meer is dan een reservespeler en wil zijn plek niet zomaar afstaan, ondanks mogelijke versterking.

LEES OOK: Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Coosemans: de nieuwe Frank Boeckx van Anderlecht

Vorig jaar in juli heeft Anderlecht het aflopende contract van Colin Coosemans met maar liefst vier jaar verlengd. Deze beslissing was te verklaren door de cruciale rol die Coosemans in de kleedkamer van Anderlecht vervult. Hij staat bekend als een ware gangmaker, en zo’n figuur is van onschatbare waarde binnen de groep.

Vergelijkbaar met zijn tijd bij AA Gent, waar Coosemans ook een rol in de schaduw speelde en slechts zes officiële wedstrijden in drie jaar tijd speelde, heeft hij zich altijd in een rol als tweede keuze kunnen vereenzelvigen, en stond hij nooit bekend als een onruststoker.

Bij zijn aankomst bij Anderlecht drie jaar geleden had Coosemans een duidelijke opdracht: hij werd gehaald om derde doelman te worden. Op dat moment stonden Hendrik Van Crombrugge en Bart Verbruggen hoger in de hiërarchie.

Coosemans moest bij Anderlecht de nieuwe Frank Boeckx worden: een betrouwbare reservedoelman en een waardevolle sparringpartner voor de eerste keeper. Bovendien bleek hij een handige en dankbare reservespeler voor op het wedstrijdblad, aangezien Anderlecht een tekort aan ‘voetbalbelgen’ had.

De perfecte invaller en vertaler-tolk

Laurent Deraedt, twee seizoenen geleden keeperstrainer bij Anderlecht, zei in L’Avenir dat Colin Coosemans de ideale invaller is. “Hij is erg belangrijk op en naast het veld. Colin was nooit gierig in het geven van advies aan Bart (Verbruggen, red.).”

Coosemans spreekt maar liefst vijf talen, waardoor hij in staat is om met vrijwel elke speler van Anderlecht te communiceren. In de wedstrijd tegen KVC Westerlo vorig seizoen fungeerde hij zelfs als een tolk tussen coach Brian Riemer en de Argentijnse spits Luis Vazquez.

Coosemans is ook de absolute sfeermaker in de kleedkamer. Hij werd zelfs op verzoek van voorzitter Wouter Vandenhaute zelfs succesvol ingezet als quizmaster tijdens een grote familiequiz van de club. “Ze hadden wat return on investment nodig”, grapte de reservedoelman toen.

De 32-jarige is ook lid van de spelersraad, hij blijft vaak langer in de spelersruimte hangen, en hij probeert tijdens maaltijden iedereen bij het gesprek te betrekken. Hij fungeert ook als een mentor en klankbord voor de jongere spelers in de kleedkamer. Dat hij Nederlands, Engels, Frans, Spaans en Italiaans spreekt, helpt daar natuurlijk ook bij.

Eerste klop voor Coosemans: Fredberg beschouwde hem niet als back-up

Colin Coosemans wordt enorm gewaardeerd en geapprecieerd op Neerpede, wat blijkt uit zijn vierjarige contractverlenging vorig jaar in juli.

Na het vertrek van Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion) haalde Anderlecht vorig jaar met Maxime Dupé een nieuwe eerste doelman, en mocht Coosemans een plaatsje opschuiven in de pikorde. Coosemans werd op die manier de nummer twee, waarbij hij de rol van stand-in voor Dupé zou innemen.

Hij kon zich prima vinden in die keuze, want toen Coosemans zijn nieuwe vierjarig contract ondertekende bij Anderlecht, klonk het in Het Laatste Nieuws dat hij sowieso geen trek meer had in een rol als derde doelman. Desondanks beschouwde Jesper Fredberg hem niet als een doelman die Dupé sportief kon uitdagen.

Het was ook al sinds 2017-18 bij KV Mechelen geleden dat Coosemans een volledig seizoen de nummer één was tussen de palen. Daarom heeft Anderlecht vorig seizoen besloten om Kasper Schmeichel aan te trekken, en zakte Coosemans weer in de hiërarchie van twee naar drie.

Coosemans toch nummer één? Riemer sluit geen enkele deur

Anderlecht begon het huidige seizoen na het vertrek van Kasper Schmeichel met Colin Coosemans als eerste keeper. Paars-wit zocht en zoekt nog steeds een nieuwe doelman en volgens Het Nieuwsblad is het een feit dat de Brusselaars een (iets) jongere, meevoetballende doelman willen strikken dan de 37-jarige Schmeichel vorig seizoen.

Onder meer Koen Casteels, Daniel Peretz en Jean Butez passeerden de revue. Terwijl Jesper Fredberg naarstig verder speurt naar een nieuwe doelman is Colin Coosemans tot dan de nummer één van de recordkampioen. Of hij ook op het veld een belangrijke rol kon spelen, daar werd wel aan getwijfeld door de buitenwereld.

“Als het op keeperskwaliteiten aankomt is het misschien net onvoldoende om uit te groeien tot onbetwistbare nummer één”, zei Pieter Coppens van Radio Radzinski aan Bruzz. Aan de start van het nieuwe seizoen stelde Brian Riemer dat hij vindt dat Coosemans dit jaar wél de eerste doelman kan worden.

In de stijl van de ploeg is het heel belangrijk dat Anderlecht een meevoetballende keeper heeft, iemand die comfortabel is met de bal aan de voet. “Coosemans is zo’n doelman en hij gaf ons spel tijdens de voorbereiding een extra dimensie door mee te voetballen”, zei de coach van paars-wit.

“Coosemans komt in aanmerking om nummer één te zijn, maar tot de transfermarkt op zes september sluit, sluiten we geen enkele deur.”

Nieuwe klop op de kop voor Coosemans?

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereidingsperiode, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Geert De Vlieger benadrukt in La Dernière Heure dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Ook Karim Belhocine deelt deze mening: “Colin heeft duidelijk het niveau om nummer 1 te zijn bij Anderlecht.”

Ondanks dat Fredberg al maanden op zoek is naar een nieuwe nummer één, lijkt die zoektocht steeds minder urgent nu Coosemans zich heeft ontpopt tot de beste speler van Anderlecht dit seizoen. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman wellicht overbodig.

“De vraag werpt zich op of Anderlecht het straks nog wel kan maken om iemand als Jean Butez te halen voor een pakje geld”, stelde Het Nieuwsblad. De 32-jarige Coosemans is in ieder geval niet van plan zijn plek onder de lat zomaar af te staan. “Ik lees dat er nog een keeper bijkomt, we zullen zien wie het wordt,” zei hij aan Sporza.

Voor Franky Van der Elst zou de komst van een nieuwe doelman zoals Jean Butez voor Colin Coosemans een zoveelste ‘klop’ op zijn ‘kop’ zijn. “Vorig jaar hadden ze hem ook gezegd dat hij tweede doelman zou zijn, waarna hij derde keeper werd, toch?” citeert Het Nieuwsblad.

Coosemans moet nummer één blijven bij Anderlecht

Meest recent

Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

8
8
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

112
112
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

47
47
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

15
15
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

23
23
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

56
56
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

242
242
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

54
54
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

67
67
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

74
74
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

48
48
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

45
45
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

225
225
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

340
340
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

68
68
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

199
199
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

168
168
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

201
201
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

477
477
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

268
268
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

364
364
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

92
92
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

353
353
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

211
211
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

167
167

Meer sportnieuws