Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

2591 stemmen
Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

Bij Anderlecht staat Colin Coosemans onverwacht in de schijnwerpers. Oorspronkelijk aangetrokken als derde doelman en gewaardeerd om zijn rol als sfeermaker in de kleedkamer, heeft Coosemans zichzelf opgewerkt tot eerste keeper na het vertrek van Kasper Schmeichel. Zijn sterke prestaties dit seizoen geven Jesper Fredberg de luxe om rustig een nieuwe doelman te zoeken, terwijl sommigen zich afvragen of dat überhaupt nog nodig is. Coosemans heeft laten zien dat hij meer is dan een reservespeler en wil zijn plek niet zomaar afstaan, ondanks mogelijke versterking.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Coosemans: de nieuwe Frank Boeckx van Anderlecht

Vorig jaar in juli heeft Anderlecht het aflopende contract van Colin Coosemans met maar liefst vier jaar verlengd. Deze beslissing was te verklaren door de cruciale rol die Coosemans in de kleedkamer van Anderlecht vervult. Hij staat bekend als een ware gangmaker, en zo’n figuur is van onschatbare waarde binnen de groep.

Vergelijkbaar met zijn tijd bij AA Gent, waar Coosemans ook een rol in de schaduw speelde en slechts zes officiële wedstrijden in drie jaar tijd speelde, heeft hij zich altijd in een rol als tweede keuze kunnen vereenzelvigen, en stond hij nooit bekend als een onruststoker.

Bij zijn aankomst bij Anderlecht drie jaar geleden had Coosemans een duidelijke opdracht: hij werd gehaald om derde doelman te worden. Op dat moment stonden Hendrik Van Crombrugge en Bart Verbruggen hoger in de hiërarchie.

Coosemans moest bij Anderlecht de nieuwe Frank Boeckx worden: een betrouwbare reservedoelman en een waardevolle sparringpartner voor de eerste keeper. Bovendien bleek hij een handige en dankbare reservespeler voor op het wedstrijdblad, aangezien Anderlecht een tekort aan ‘voetbalbelgen’ had.

De perfecte invaller en vertaler-tolk

Laurent Deraedt, twee seizoenen geleden keeperstrainer bij Anderlecht, zei in L’Avenir dat Colin Coosemans de ideale invaller is. “Hij is erg belangrijk op en naast het veld. Colin was nooit gierig in het geven van advies aan Bart (Verbruggen, red.).”

Coosemans spreekt maar liefst vijf talen, waardoor hij in staat is om met vrijwel elke speler van Anderlecht te communiceren. In de wedstrijd tegen KVC Westerlo vorig seizoen fungeerde hij zelfs als een tolk tussen coach Brian Riemer en de Argentijnse spits Luis Vazquez.

Coosemans is ook de absolute sfeermaker in de kleedkamer. Hij werd zelfs op verzoek van voorzitter Wouter Vandenhaute zelfs succesvol ingezet als quizmaster tijdens een grote familiequiz van de club. “Ze hadden wat return on investment nodig”, grapte de reservedoelman toen.

De 32-jarige is ook lid van de spelersraad, hij blijft vaak langer in de spelersruimte hangen, en hij probeert tijdens maaltijden iedereen bij het gesprek te betrekken. Hij fungeert ook als een mentor en klankbord voor de jongere spelers in de kleedkamer. Dat hij Nederlands, Engels, Frans, Spaans en Italiaans spreekt, helpt daar natuurlijk ook bij.

Eerste klop voor Coosemans: Fredberg beschouwde hem niet als back-up

Colin Coosemans wordt enorm gewaardeerd en geapprecieerd op Neerpede, wat blijkt uit zijn vierjarige contractverlenging vorig jaar in juli.

Na het vertrek van Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion) haalde Anderlecht vorig jaar met Maxime Dupé een nieuwe eerste doelman, en mocht Coosemans een plaatsje opschuiven in de pikorde. Coosemans werd op die manier de nummer twee, waarbij hij de rol van stand-in voor Dupé zou innemen.

Hij kon zich prima vinden in die keuze, want toen Coosemans zijn nieuwe vierjarig contract ondertekende bij Anderlecht, klonk het in Het Laatste Nieuws dat hij sowieso geen trek meer had in een rol als derde doelman. Desondanks beschouwde Jesper Fredberg hem niet als een doelman die Dupé sportief kon uitdagen.

Het was ook al sinds 2017-18 bij KV Mechelen geleden dat Coosemans een volledig seizoen de nummer één was tussen de palen. Daarom heeft Anderlecht vorig seizoen besloten om Kasper Schmeichel aan te trekken, en zakte Coosemans weer in de hiërarchie van twee naar drie.

Coosemans toch nummer één? Riemer sluit geen enkele deur

Anderlecht begon het huidige seizoen na het vertrek van Kasper Schmeichel met Colin Coosemans als eerste keeper. Paars-wit zocht en zoekt nog steeds een nieuwe doelman en volgens Het Nieuwsblad is het een feit dat de Brusselaars een (iets) jongere, meevoetballende doelman willen strikken dan de 37-jarige Schmeichel vorig seizoen.

Onder meer Koen Casteels, Daniel Peretz en Jean Butez passeerden de revue. Terwijl Jesper Fredberg naarstig verder speurt naar een nieuwe doelman is Colin Coosemans tot dan de nummer één van de recordkampioen. Of hij ook op het veld een belangrijke rol kon spelen, daar werd wel aan getwijfeld door de buitenwereld.

“Als het op keeperskwaliteiten aankomt is het misschien net onvoldoende om uit te groeien tot onbetwistbare nummer één”, zei Pieter Coppens van Radio Radzinski aan Bruzz. Aan de start van het nieuwe seizoen stelde Brian Riemer dat hij vindt dat Coosemans dit jaar wél de eerste doelman kan worden.

In de stijl van de ploeg is het heel belangrijk dat Anderlecht een meevoetballende keeper heeft, iemand die comfortabel is met de bal aan de voet. “Coosemans is zo’n doelman en hij gaf ons spel tijdens de voorbereiding een extra dimensie door mee te voetballen”, zei de coach van paars-wit.

“Coosemans komt in aanmerking om nummer één te zijn, maar tot de transfermarkt op zes september sluit, sluiten we geen enkele deur.”

Nieuwe klop op de kop voor Coosemans?

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereidingsperiode, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Geert De Vlieger benadrukt in La Dernière Heure dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Ook Karim Belhocine deelt deze mening: “Colin heeft duidelijk het niveau om nummer 1 te zijn bij Anderlecht.”

Ondanks dat Fredberg al maanden op zoek is naar een nieuwe nummer één, lijkt die zoektocht steeds minder urgent nu Coosemans zich heeft ontpopt tot de beste speler van Anderlecht dit seizoen. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman wellicht overbodig.

“De vraag werpt zich op of Anderlecht het straks nog wel kan maken om iemand als Jean Butez te halen voor een pakje geld”, stelde Het Nieuwsblad. De 32-jarige Coosemans is in ieder geval niet van plan zijn plek onder de lat zomaar af te staan. “Ik lees dat er nog een keeper bijkomt, we zullen zien wie het wordt,” zei hij aan Sporza.

Voor Franky Van der Elst zou de komst van een nieuwe doelman zoals Jean Butez voor Colin Coosemans een zoveelste ‘klop’ op zijn ‘kop’ zijn. “Vorig jaar hadden ze hem ook gezegd dat hij tweede doelman zou zijn, waarna hij derde keeper werd, toch?” citeert Het Nieuwsblad.

Coosemans moet nummer één blijven bij Anderlecht

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

38
38
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

183
183
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

52
52
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

52
52
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

477
477
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

142
142
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

102
102
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

325
325
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

504
504
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

617
617
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

232
232
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

114
114
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

181
181
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

516
516
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

304
304

Meer sportnieuws