Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

2591
Het loopt compleet uit de hand met Coosemans bij Anderlecht

Bij Anderlecht staat Colin Coosemans onverwacht in de schijnwerpers. Oorspronkelijk aangetrokken als derde doelman en gewaardeerd om zijn rol als sfeermaker in de kleedkamer, heeft Coosemans zichzelf opgewerkt tot eerste keeper na het vertrek van Kasper Schmeichel. Zijn sterke prestaties dit seizoen geven Jesper Fredberg de luxe om rustig een nieuwe doelman te zoeken, terwijl sommigen zich afvragen of dat überhaupt nog nodig is. Coosemans heeft laten zien dat hij meer is dan een reservespeler en wil zijn plek niet zomaar afstaan, ondanks mogelijke versterking.

Coosemans: de nieuwe Frank Boeckx van Anderlecht

Vorig jaar in juli heeft Anderlecht het aflopende contract van Colin Coosemans met maar liefst vier jaar verlengd. Deze beslissing was te verklaren door de cruciale rol die Coosemans in de kleedkamer van Anderlecht vervult. Hij staat bekend als een ware gangmaker, en zo’n figuur is van onschatbare waarde binnen de groep.

Vergelijkbaar met zijn tijd bij AA Gent, waar Coosemans ook een rol in de schaduw speelde en slechts zes officiële wedstrijden in drie jaar tijd speelde, heeft hij zich altijd in een rol als tweede keuze kunnen vereenzelvigen, en stond hij nooit bekend als een onruststoker.

Bij zijn aankomst bij Anderlecht drie jaar geleden had Coosemans een duidelijke opdracht: hij werd gehaald om derde doelman te worden. Op dat moment stonden Hendrik Van Crombrugge en Bart Verbruggen hoger in de hiërarchie.

Coosemans moest bij Anderlecht de nieuwe Frank Boeckx worden: een betrouwbare reservedoelman en een waardevolle sparringpartner voor de eerste keeper. Bovendien bleek hij een handige en dankbare reservespeler voor op het wedstrijdblad, aangezien Anderlecht een tekort aan ‘voetbalbelgen’ had.

De perfecte invaller en vertaler-tolk

Laurent Deraedt, twee seizoenen geleden keeperstrainer bij Anderlecht, zei in L’Avenir dat Colin Coosemans de ideale invaller is. “Hij is erg belangrijk op en naast het veld. Colin was nooit gierig in het geven van advies aan Bart (Verbruggen, red.).”

Coosemans spreekt maar liefst vijf talen, waardoor hij in staat is om met vrijwel elke speler van Anderlecht te communiceren. In de wedstrijd tegen KVC Westerlo vorig seizoen fungeerde hij zelfs als een tolk tussen coach Brian Riemer en de Argentijnse spits Luis Vazquez.

Coosemans is ook de absolute sfeermaker in de kleedkamer. Hij werd zelfs op verzoek van voorzitter Wouter Vandenhaute zelfs succesvol ingezet als quizmaster tijdens een grote familiequiz van de club. “Ze hadden wat return on investment nodig”, grapte de reservedoelman toen.

De 32-jarige is ook lid van de spelersraad, hij blijft vaak langer in de spelersruimte hangen, en hij probeert tijdens maaltijden iedereen bij het gesprek te betrekken. Hij fungeert ook als een mentor en klankbord voor de jongere spelers in de kleedkamer. Dat hij Nederlands, Engels, Frans, Spaans en Italiaans spreekt, helpt daar natuurlijk ook bij.

Eerste klop voor Coosemans: Fredberg beschouwde hem niet als back-up

Colin Coosemans wordt enorm gewaardeerd en geapprecieerd op Neerpede, wat blijkt uit zijn vierjarige contractverlenging vorig jaar in juli.

Na het vertrek van Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion) haalde Anderlecht vorig jaar met Maxime Dupé een nieuwe eerste doelman, en mocht Coosemans een plaatsje opschuiven in de pikorde. Coosemans werd op die manier de nummer twee, waarbij hij de rol van stand-in voor Dupé zou innemen.

Hij kon zich prima vinden in die keuze, want toen Coosemans zijn nieuwe vierjarig contract ondertekende bij Anderlecht, klonk het in Het Laatste Nieuws dat hij sowieso geen trek meer had in een rol als derde doelman. Desondanks beschouwde Jesper Fredberg hem niet als een doelman die Dupé sportief kon uitdagen.

Het was ook al sinds 2017-18 bij KV Mechelen geleden dat Coosemans een volledig seizoen de nummer één was tussen de palen. Daarom heeft Anderlecht vorig seizoen besloten om Kasper Schmeichel aan te trekken, en zakte Coosemans weer in de hiërarchie van twee naar drie.

Coosemans toch nummer één? Riemer sluit geen enkele deur

Anderlecht begon het huidige seizoen na het vertrek van Kasper Schmeichel met Colin Coosemans als eerste keeper. Paars-wit zocht en zoekt nog steeds een nieuwe doelman en volgens Het Nieuwsblad is het een feit dat de Brusselaars een (iets) jongere, meevoetballende doelman willen strikken dan de 37-jarige Schmeichel vorig seizoen.

Onder meer Koen Casteels, Daniel Peretz en Jean Butez passeerden de revue. Terwijl Jesper Fredberg naarstig verder speurt naar een nieuwe doelman is Colin Coosemans tot dan de nummer één van de recordkampioen. Of hij ook op het veld een belangrijke rol kon spelen, daar werd wel aan getwijfeld door de buitenwereld.

“Als het op keeperskwaliteiten aankomt is het misschien net onvoldoende om uit te groeien tot onbetwistbare nummer één”, zei Pieter Coppens van Radio Radzinski aan Bruzz. Aan de start van het nieuwe seizoen stelde Brian Riemer dat hij vindt dat Coosemans dit jaar wél de eerste doelman kan worden.

In de stijl van de ploeg is het heel belangrijk dat Anderlecht een meevoetballende keeper heeft, iemand die comfortabel is met de bal aan de voet. “Coosemans is zo’n doelman en hij gaf ons spel tijdens de voorbereiding een extra dimensie door mee te voetballen”, zei de coach van paars-wit.

“Coosemans komt in aanmerking om nummer één te zijn, maar tot de transfermarkt op zes september sluit, sluiten we geen enkele deur.”

Nieuwe klop op de kop voor Coosemans?

Colin Coosemans heeft zich sinds de start van het seizoen, inclusief de voorbereidingsperiode, dusdanig bewezen dat Jesper Fredberg geen haast lijkt te hebben om een nieuwe doelman aan te trekken.

Door de uitstekende prestaties van Coosemans kan Fredberg het zich permitteren om rustig de transfermarkt af te wachten tot het einde, wanneer de prijzen doorgaans lager zijn. Coosemans heeft van deze situatie optimaal geprofiteerd en laat zien dat hij niet alleen een sfeermaker is, maar ook een betrouwbare puntenpakker.

Geert De Vlieger benadrukt in La Dernière Heure dat Coosemans sterk genoeg is om dit seizoen de eerste doelman van Anderlecht te zijn. Ook Karim Belhocine deelt deze mening: “Colin heeft duidelijk het niveau om nummer 1 te zijn bij Anderlecht.”

Ondanks dat Fredberg al maanden op zoek is naar een nieuwe nummer één, lijkt die zoektocht steeds minder urgent nu Coosemans zich heeft ontpopt tot de beste speler van Anderlecht dit seizoen. Zijn prestaties maken de komst van een nieuwe doelman wellicht overbodig.

“De vraag werpt zich op of Anderlecht het straks nog wel kan maken om iemand als Jean Butez te halen voor een pakje geld”, stelde Het Nieuwsblad. De 32-jarige Coosemans is in ieder geval niet van plan zijn plek onder de lat zomaar af te staan. “Ik lees dat er nog een keeper bijkomt, we zullen zien wie het wordt,” zei hij aan Sporza.

Voor Franky Van der Elst zou de komst van een nieuwe doelman zoals Jean Butez voor Colin Coosemans een zoveelste ‘klop’ op zijn ‘kop’ zijn. “Vorig jaar hadden ze hem ook gezegd dat hij tweede doelman zou zijn, waarna hij derde keeper werd, toch?” citeert Het Nieuwsblad.

Coosemans moet nummer één blijven bij Anderlecht

Meest recent

Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

57
57
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

21
21
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

41
41
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

53
53
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

9
9
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

78
78
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

36
36
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

566
566
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

101
101
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

67
67
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

90
90
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

537
537
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

84
84
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

386
386
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

120
120
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

709
709
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

365
365
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

566
566
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

366
366
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

240
240
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

567
567
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

269
269
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

193
193
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1614
1614
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

929
929

Meer sportnieuws