'Gündogan bezorgt FC Barcelona transfershock'

door
'Gündogan bezorgt FC Barcelona transfershock'

FC Barcelona nam afgelopen weekend een goede start van het nieuwe seizoen. Het boekte in zijn openingswedstrijd in La Liga immers een felbevochten zege in het Mestalla, waar het Valencia met 1-2 klopte. Dat deed het bovendien met een piepjong elftal.

Hansi Flick bracht in zijn eerste officiële wedstrijd maar liefst drie 17-jarigen aan de aftrap. Naast Yamal en Cubarsi stond immers ook Marc Bernal aan de aftrap op het middenveld. Hij maakte zijn officiële debuut en stond naast Marc Casado (20), voor wie het ook een basisdebuut betekende.

LEES OOK: De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Gündogan wil Barça verlaten

Met de twee jeugdproducten en Raphinha op de tien was het dus een zeer onuitgegeven middenveld bij Barça. Aanwinst Dani Olmo was immers niet speelgerechtigd omdat Barça hem door financiële beperking nog niet kon inschrijven voor La Liga, terwijl Frenkie de Jong nog in de lappenmand ligt.

Ilkay Gündogan ontbrak dan weer door een hersenschudding, maar mogelijk heeft de ervaren Duitser zijn laatste match voor Barça al gespeeld. Het doorgaans toch betrouwbare The Athletic meldt immers dat de 33-jarige middenvelder een vertrek uit Barcelona overweegt.

Veel interesse voor ervaren Duitser

Gündogan streek nochtans pas een jaar geleden neer bij Barça, dat hem transfervrij wegplukte bij Manchester City. Hij ligt er nog vast tot 2026, nadat zijn contract deze zomer automatisch met een jaar verlengd werd omdat hij vorig seizoen een bepaald aantal wedstrijden speelde.

Er zou alvast de nodige interesse uit Turkije, Qatar en Saudi-Arabië zijn voor Gündogan, terwijl ook een terugkeer naar de Premier League tot de mogelijkheden behoort. Een vertrek zou ook voor Barça wellicht geen slechte zaak zijn, want de club blijft met financiële problemen kampen en Gündogan beschikt over een zwaar contract.

Zou zijn vertrek een groot verlies zijn voor Barça?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

55
55
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

208
208
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

172
172
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

286
286
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

358
358
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

935
935
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

733
733
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

493
493
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws