AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

189 stemmen
AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

Volgend weekend kent de vijfde speeldag in de Jupiler Pro League een lichter programma, want er worden slechts zes in plaats van acht wedstrijden gespeeld. Er komen straks immers drie Belgische clubs in actie in de Europese play-offs en hun wedstrijden werden uitgesteld opdat ze zicht optimaal kunnen voorbereiden op dat tweeluik.

Anderlecht-Genk en Cercle Brugge-AA Gent werden daarom verschoven. Paars-Wit speelt straks immers de play-offs van de Europa League, terwijl Cercle en Gent in de Conference League aan de bak moeten. De Buffalo's krijgen met Partizan een lastige tegenstander voorgeschoteld.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Partizan-AA Gent zonder supporters

Maandag komt de club echter met opmerkelijk nieuws over de heenwedstrijd van komende donderdag. "Partizan Belgrado, onze tegenstander in de Play-Off-ronde van de Conference League, moet de wedstrijd van komende donderdag achter gesloten deuren afwerken. Dat is een straf die de UEFA opgelegd heeft wegens wangedrag van de thuisfans tijdens een eerdere Europese wedstrijd", laten ze immers weten.

Dat betekent dat Gent donderdag in Belgrado niet zal kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Al is de straf voor Partizan wellicht toch vooral goed nieuws voor hen.

Gent moet niet afrekenen met fanatieke Servische fans

De fans van Partizan staan immers bekend als zeer fanatiek en dus kan het stevig kolken in Belgrado. Dat zal donderdag dus niet het geval zijn en dus valt een belangrijke factor in het thuisvoordeel voor de Serviërs weg.

Gent zal daarentegen een week later in de Planet Group Arena wél kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Ze zullen hopen dat ze dan al een goede uitgangspositie hebben kunnen veroveren om de kwalificatie voor de League Phase over de streep te trekken.

🚀

Is dat goed nieuws voor AA Gent?

Meest recent

Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

15
15
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

129
129
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

320
320
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

241
241
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

333
333
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

190
190
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

419
419
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

134
134
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

203
203
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

200
200
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

90
90
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

230
230
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

520
520
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

153
153
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

396
396
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

98
98
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

650
650
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

64
64
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

268
268
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

435
435
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1042
1042
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

543
543

Meer sportnieuws