AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

door
AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

Volgend weekend kent de vijfde speeldag in de Jupiler Pro League een lichter programma, want er worden slechts zes in plaats van acht wedstrijden gespeeld. Er komen straks immers drie Belgische clubs in actie in de Europese play-offs en hun wedstrijden werden uitgesteld opdat ze zicht optimaal kunnen voorbereiden op dat tweeluik.

Anderlecht-Genk en Cercle Brugge-AA Gent werden daarom verschoven. Paars-Wit speelt straks immers de play-offs van de Europa League, terwijl Cercle en Gent in de Conference League aan de bak moeten. De Buffalo's krijgen met Partizan een lastige tegenstander voorgeschoteld.

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Partizan-AA Gent zonder supporters

Maandag komt de club echter met opmerkelijk nieuws over de heenwedstrijd van komende donderdag. "Partizan Belgrado, onze tegenstander in de Play-Off-ronde van de Conference League, moet de wedstrijd van komende donderdag achter gesloten deuren afwerken. Dat is een straf die de UEFA opgelegd heeft wegens wangedrag van de thuisfans tijdens een eerdere Europese wedstrijd", laten ze immers weten.

Dat betekent dat Gent donderdag in Belgrado niet zal kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Al is de straf voor Partizan wellicht toch vooral goed nieuws voor hen.

Gent moet niet afrekenen met fanatieke Servische fans

De fans van Partizan staan immers bekend als zeer fanatiek en dus kan het stevig kolken in Belgrado. Dat zal donderdag dus niet het geval zijn en dus valt een belangrijke factor in het thuisvoordeel voor de Serviërs weg.

Gent zal daarentegen een week later in de Planet Group Arena wél kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Ze zullen hopen dat ze dan al een goede uitgangspositie hebben kunnen veroveren om de kwalificatie voor de League Phase over de streep te trekken.

Is dat goed nieuws voor AA Gent?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

24
24
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

55
55
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

30
30
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

52
52
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

119
119
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

83
83
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

72
72
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

91
91
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

242
242
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

277
277
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

132
132
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

45
45
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

305
305
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

91
91
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

124
124
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

350
350
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

185
185
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

115
115
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

449
449
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws