AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

door
AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

Volgend weekend kent de vijfde speeldag in de Jupiler Pro League een lichter programma, want er worden slechts zes in plaats van acht wedstrijden gespeeld. Er komen straks immers drie Belgische clubs in actie in de Europese play-offs en hun wedstrijden werden uitgesteld opdat ze zicht optimaal kunnen voorbereiden op dat tweeluik.

Anderlecht-Genk en Cercle Brugge-AA Gent werden daarom verschoven. Paars-Wit speelt straks immers de play-offs van de Europa League, terwijl Cercle en Gent in de Conference League aan de bak moeten. De Buffalo's krijgen met Partizan een lastige tegenstander voorgeschoteld.

LEES OOK: AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

Partizan-AA Gent zonder supporters

Maandag komt de club echter met opmerkelijk nieuws over de heenwedstrijd van komende donderdag. "Partizan Belgrado, onze tegenstander in de Play-Off-ronde van de Conference League, moet de wedstrijd van komende donderdag achter gesloten deuren afwerken. Dat is een straf die de UEFA opgelegd heeft wegens wangedrag van de thuisfans tijdens een eerdere Europese wedstrijd", laten ze immers weten.

Dat betekent dat Gent donderdag in Belgrado niet zal kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Al is de straf voor Partizan wellicht toch vooral goed nieuws voor hen.

Gent moet niet afrekenen met fanatieke Servische fans

De fans van Partizan staan immers bekend als zeer fanatiek en dus kan het stevig kolken in Belgrado. Dat zal donderdag dus niet het geval zijn en dus valt een belangrijke factor in het thuisvoordeel voor de Serviërs weg.

Gent zal daarentegen een week later in de Planet Group Arena wél kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Ze zullen hopen dat ze dan al een goede uitgangspositie hebben kunnen veroveren om de kwalificatie voor de League Phase over de streep te trekken.

Is dat goed nieuws voor AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

23
23
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

20
20
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

40
40
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

228
228
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

150
150
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

178
178
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

331
331
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

583
583
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

389
389
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

319
319
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

420
420
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

656
656
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

142
142
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

145
145
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

55
55
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

73
73
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

116
116
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

248
248
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

259
259

Meer sportnieuws