AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

door
AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

Volgend weekend kent de vijfde speeldag in de Jupiler Pro League een lichter programma, want er worden slechts zes in plaats van acht wedstrijden gespeeld. Er komen straks immers drie Belgische clubs in actie in de Europese play-offs en hun wedstrijden werden uitgesteld opdat ze zicht optimaal kunnen voorbereiden op dat tweeluik.

Anderlecht-Genk en Cercle Brugge-AA Gent werden daarom verschoven. Paars-Wit speelt straks immers de play-offs van de Europa League, terwijl Cercle en Gent in de Conference League aan de bak moeten. De Buffalo's krijgen met Partizan een lastige tegenstander voorgeschoteld.

LEES OOK: AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

Partizan-AA Gent zonder supporters

Maandag komt de club echter met opmerkelijk nieuws over de heenwedstrijd van komende donderdag. "Partizan Belgrado, onze tegenstander in de Play-Off-ronde van de Conference League, moet de wedstrijd van komende donderdag achter gesloten deuren afwerken. Dat is een straf die de UEFA opgelegd heeft wegens wangedrag van de thuisfans tijdens een eerdere Europese wedstrijd", laten ze immers weten.

Dat betekent dat Gent donderdag in Belgrado niet zal kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Al is de straf voor Partizan wellicht toch vooral goed nieuws voor hen.

Gent moet niet afrekenen met fanatieke Servische fans

De fans van Partizan staan immers bekend als zeer fanatiek en dus kan het stevig kolken in Belgrado. Dat zal donderdag dus niet het geval zijn en dus valt een belangrijke factor in het thuisvoordeel voor de Serviërs weg.

Gent zal daarentegen een week later in de Planet Group Arena wél kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Ze zullen hopen dat ze dan al een goede uitgangspositie hebben kunnen veroveren om de kwalificatie voor de League Phase over de streep te trekken.

Is dat goed nieuws voor AA Gent?

Meest recent

Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

2
2
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

78
78
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

18
18
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

53
53
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

326
326
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

481
481
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

122
122
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

278
278
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

192
192
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

645
645
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

69
69
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

273
273
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

89
89
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

219
219
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

264
264
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

516
516
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

55
55
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

712
712
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

132
132
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

167
167

Meer sportnieuws