AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

door
AA Gent moet Europese kraker in leeg stadion spelen

Volgend weekend kent de vijfde speeldag in de Jupiler Pro League een lichter programma, want er worden slechts zes in plaats van acht wedstrijden gespeeld. Er komen straks immers drie Belgische clubs in actie in de Europese play-offs en hun wedstrijden werden uitgesteld opdat ze zicht optimaal kunnen voorbereiden op dat tweeluik.

Anderlecht-Genk en Cercle Brugge-AA Gent werden daarom verschoven. Paars-Wit speelt straks immers de play-offs van de Europa League, terwijl Cercle en Gent in de Conference League aan de bak moeten. De Buffalo's krijgen met Partizan een lastige tegenstander voorgeschoteld.

LEES OOK: 'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Partizan-AA Gent zonder supporters

Maandag komt de club echter met opmerkelijk nieuws over de heenwedstrijd van komende donderdag. "Partizan Belgrado, onze tegenstander in de Play-Off-ronde van de Conference League, moet de wedstrijd van komende donderdag achter gesloten deuren afwerken. Dat is een straf die de UEFA opgelegd heeft wegens wangedrag van de thuisfans tijdens een eerdere Europese wedstrijd", laten ze immers weten.

Dat betekent dat Gent donderdag in Belgrado niet zal kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Al is de straf voor Partizan wellicht toch vooral goed nieuws voor hen.

Gent moet niet afrekenen met fanatieke Servische fans

De fans van Partizan staan immers bekend als zeer fanatiek en dus kan het stevig kolken in Belgrado. Dat zal donderdag dus niet het geval zijn en dus valt een belangrijke factor in het thuisvoordeel voor de Serviërs weg.

Gent zal daarentegen een week later in de Planet Group Arena wél kunnen rekenen op de steun van zijn supporters. Ze zullen hopen dat ze dan al een goede uitgangspositie hebben kunnen veroveren om de kwalificatie voor de League Phase over de streep te trekken.

Is dat goed nieuws voor AA Gent?

Meest recent

Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

60
60
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

33
33
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

134
134
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

119
119
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

375
375
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

220
220
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

86
86
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

89
89
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

378
378
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

361
361
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

464
464
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

545
545
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

232
232
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

832
832
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

469
469
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

130
130
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

139
139
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

119
119
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

283
283
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

176
176
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

649
649
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

318
318
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

101
101

Meer sportnieuws