TRANSFERUURTJE: 'City haalt ongemeen uit, Anderlecht laat pistes varen'

door
TRANSFERUURTJE: 'City haalt ongemeen uit, Anderlecht laat pistes varen'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven ze druk in de weer op de transfermarkt, al laten ze ook enkele pistes varen. Zo staat er plots een groot vraagteken achter de komst van Jean Butez. Door de goede prestaties van Colin Coosemans blijkt de komst van een nieuwe doelman niet meer zo dringend en bovendien zou ook Ajax nu interesse tonen in het sluitstuk van Antwerp.

Daarnaast is ook de komst van Issiaka Kamate definitief van de baan. Anderlecht vond geen akkoord met Inter over de komst van de flankaanvaller, terwijl het Portugese Aves dat wel deed. Ze zouden hem huren met een aankoopoptie van 2 miljoen euro, terwijl Inter ook over een terugkoopoptie beschikt die iets hoger ligt.

De voorbije dagen leek wel Niklas Dorsch op komst te zijn, maar ook zijn transfer staat op de helling. Anderlecht aasde immers op een uitleenbeurt met aankoopoptie, maar van die constructie wil FC Augsburg niet weten. De Duitsers willen de middenvelder enkel definitief laten vertrekken of met een aankoopverplichting. Voorlopig zou Jesper Fredberg in het dossier de kat uit de boom kijken in de hoop de prijs te kunnen laten zakken.

Bij Cercle Brugge lijken ze op korte termijn enkele sterkhouders te verliezen. Jesper Daland zou op het punt staan om een transfer naar Cardiff City af te ronden en de verwachting blijft ook dat Kevin Denkey zal vertrekken. Bayer Leverkusen zou momenteel de meest concrete optie zijn voor de topschutter, terwijl ook Real Sociedad en Lille op de loer zouden liggen. Cercle hoopt rond de 20 miljoen euro te kunnen vangen.

Buitenland

Bij Manchester City mogen we deze zomer nog de nodige activiteit verwachten. De Engelse kampioen wil onder meer zijn smaakmakers aan boord houden en voor Rodri blijkt het bereid om zeer ver te gaan. De Spaanse middenvelder zou een nieuw contract kunnen tekenen waarmee zijn salaris verdubbeld zou worden tot maar liefst 440.000 euro per week.

Een ander verhaal weerklinkt bij Real Madrid. Daar leken ze centraal achterin nog wel versterking te kunnen gebruiken na het vertrek van Nacho, maar Carlo Ancelotti bevestigde nog eens dat de Koninklijke deze zomer geen nieuwe spelers meer zal aantrekken.

Moet Anderlecht nog een doelman halen?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

98
98
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

50
50
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

474
474
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

96
96
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

310
310
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

80
80
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

383
383
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

373
373
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

125
125
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

447
447
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

268
268
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

465
465
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

529
529
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

429
429
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

186
186
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

264
264
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

359
359
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

231
231
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

98
98
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

211
211
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

66
66
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

698
698
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

672
672

Meer sportnieuws