TRANSFERUURTJE: 'City haalt ongemeen uit, Anderlecht laat pistes varen'

door
TRANSFERUURTJE: 'City haalt ongemeen uit, Anderlecht laat pistes varen'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven ze druk in de weer op de transfermarkt, al laten ze ook enkele pistes varen. Zo staat er plots een groot vraagteken achter de komst van Jean Butez. Door de goede prestaties van Colin Coosemans blijkt de komst van een nieuwe doelman niet meer zo dringend en bovendien zou ook Ajax nu interesse tonen in het sluitstuk van Antwerp.

Daarnaast is ook de komst van Issiaka Kamate definitief van de baan. Anderlecht vond geen akkoord met Inter over de komst van de flankaanvaller, terwijl het Portugese Aves dat wel deed. Ze zouden hem huren met een aankoopoptie van 2 miljoen euro, terwijl Inter ook over een terugkoopoptie beschikt die iets hoger ligt.

De voorbije dagen leek wel Niklas Dorsch op komst te zijn, maar ook zijn transfer staat op de helling. Anderlecht aasde immers op een uitleenbeurt met aankoopoptie, maar van die constructie wil FC Augsburg niet weten. De Duitsers willen de middenvelder enkel definitief laten vertrekken of met een aankoopverplichting. Voorlopig zou Jesper Fredberg in het dossier de kat uit de boom kijken in de hoop de prijs te kunnen laten zakken.

Bij Cercle Brugge lijken ze op korte termijn enkele sterkhouders te verliezen. Jesper Daland zou op het punt staan om een transfer naar Cardiff City af te ronden en de verwachting blijft ook dat Kevin Denkey zal vertrekken. Bayer Leverkusen zou momenteel de meest concrete optie zijn voor de topschutter, terwijl ook Real Sociedad en Lille op de loer zouden liggen. Cercle hoopt rond de 20 miljoen euro te kunnen vangen.

Buitenland

Bij Manchester City mogen we deze zomer nog de nodige activiteit verwachten. De Engelse kampioen wil onder meer zijn smaakmakers aan boord houden en voor Rodri blijkt het bereid om zeer ver te gaan. De Spaanse middenvelder zou een nieuw contract kunnen tekenen waarmee zijn salaris verdubbeld zou worden tot maar liefst 440.000 euro per week.

Een ander verhaal weerklinkt bij Real Madrid. Daar leken ze centraal achterin nog wel versterking te kunnen gebruiken na het vertrek van Nacho, maar Carlo Ancelotti bevestigde nog eens dat de Koninklijke deze zomer geen nieuwe spelers meer zal aantrekken.

Moet Anderlecht nog een doelman halen?

Meest recent

Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

2
2
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

54
54
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

21
21
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

170
170
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

70
70
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

175
175
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

121
121
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

103
103
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

337
337
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

100
100
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

79
79
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

162
162
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

151
151
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

432
432
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

589
589
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

304
304
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

402
402
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

336
336
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1363
1363
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

391
391
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

203
203
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

185
185
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

196
196
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

165
165

Meer sportnieuws