‘Anderlecht krijgt stevige concurrentie voor nieuwe doelman'

door
‘Anderlecht krijgt stevige concurrentie voor nieuwe doelman'

RSC Anderlecht werd na het vertrek van Kasper Schmeichel al met verschillende doelmannen in verband gebracht. Ook Jean Butez van Royal Antwerp FC werd genoemd. Paars-wit is echter niet de enige gegadigde.

Volgens journalist Sacha Tavolieri komt ook Ajax op de proppen voor Butez. De sluitpost van Antwerp aast al een tijdje op een stap hogerop en moet nu ook Senne Lammens voor zich dulden op de Bosuil. Antwerp verwacht nog een transfer.

LEES OOK: Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Kampioenenmaker

Butez was één van de absolute sterkhouders in het ongelooflijke seizoen van 'de dubbel' bij Antwerp. De Fransman is al jaren de nummer één onder de lat, maar een stap hogerop lonkt. Antwerp gunt Butez die stap ook en heeft met Lammens al een vervanger in doel geposteerd.

Na Anderlecht heeft Ajax Butez op het oog. Bij de Nederlandse topclub staat momenteel de 40-jarige Remko Pasveer in doel, maar de Amsterdammers zoeken nog naar een nieuwe goalie. Ook Arsenal-sluitpost Aaron Ramsdale wordt nadrukkelijk genoemd.

Nog géén bod

Naar verluidt heeft Ajax nog geen aanbieding op tafel gelegd. Butez heeft bij Antwerp nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van acht miljoen euro. The Great Old zal aldus een flinke som verwachten voor de 29-jarige Fransman.

Butez speelde in het verleden bij Lille en Moeskroen vooraleer hij naar Antwerp vertrok voor zo’n één miljoen euro. Daar speelde hij uiteindelijk 168 wedstrijden en slikte hij 188 tegendoelpunten. 62 keer kon Butez de nul houden.

Voor welke club moet Butez kiezen?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

145
145
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

39
39
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

34
34
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

239
239
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

344
344
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

286
286
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

394
394
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

629
629
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

768
768
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

499
499
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1210
1210
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

783
783
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1116
1116
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

134
134
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1522
1522

Meer sportnieuws