Toch donkere wolk boven Hayen? ‘Niet erg veel nodig'

door
Toch donkere wolk boven Hayen? ‘Niet erg veel nodig'

Nicky Hayen leidde Club Brugge afgelopen seizoen naar een nieuwe titel na een ongelooflijke Champions Play-Offs-comeback. Dit seizoen gaat het echter een pak minder. Er werd zelfs al over een ontslag gesproken. 

Het gemor begon al bij Club Brugge na een desastreuze competitiestart. Het hoofd van Hayen lag bijna op het executieblok, maar na de overwinning tegen Royal Antwerp FC is de hoop weer terug. Of is het toch uitstel van executie?

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Niet veel nodig

Peter Vandenbempt analyseerde de situatie van Hayen tegenover Sporza en ziet dat zijn voorgangers hem mogelijk de kop kunnen kosten. Door de slechte keuzes voor eerdere coaches zal het bestuur van Club Brugge deze keer niet al te veel tijd willen verliezen om een mogelijke slechte situatie proberen om te keren. "Zo veel geduld als met Ronny Deila zal men niet hebben. Club wil niet nog een seizoen als het vorige. Dat lijkt me geen al te prettige gedachte voor de trainer."

Vandenbempt denkt dat een ontslag in de toekomst zeker nog mogelijk is, als de resultaten weer minder gaan, maar Hayen is wel geliefd in Brugge. "Wat we deze week hebben geleerd, is dat iedereen in Brugge wil blijven samenwerken met Nicky Hayen. Ze vinden hem allemaal een goede trainer. Maar de komende maanden zal er niet erg veel nodig zijn om hem zomaar aan de kant te schuiven."

Deugddoende zege

Tegen Antwerp won Club Brugge uiteindelijk met 1-0 waardoor een crisis werd afgewend. "Die overwinning was tegen Antwerp erg nodig", zegt hij stellig. "Club Brugge heeft de Supercup verloren, pakte 1 op 9 en de vervelende mankementen van vorig seizoen doken weer op. Dat konden ze bij Club echt niet accepteren."

Volgens de analist gingen de manschappen weer voluit voor Hayen. "Het vuur, de energie en de duidelijkheid van toen, hebben de bazen van bij de start van het seizoen gemist. Het was duidelijk dat zij niet van plan waren om het nog weken aan te kijken”, aldus Vandenbempt.

Denk jij dat Hayen het seizoen zal uitdoen bij Club Brugge?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

11
11
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

131
131
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

41
41
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

51
51
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

64
64
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

265
265
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

26
26
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

101
101
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

77
77
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

96
96
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

57
57
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

285
285
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

260
260
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

55
55
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

205
205
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

362
362
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

456
456
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

909
909
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

131
131
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

563
563
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

823
823
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

203
203
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

185
185

Meer sportnieuws