Toch donkere wolk boven Hayen? ‘Niet erg veel nodig'

door
Toch donkere wolk boven Hayen? ‘Niet erg veel nodig'

Nicky Hayen leidde Club Brugge afgelopen seizoen naar een nieuwe titel na een ongelooflijke Champions Play-Offs-comeback. Dit seizoen gaat het echter een pak minder. Er werd zelfs al over een ontslag gesproken. 

Het gemor begon al bij Club Brugge na een desastreuze competitiestart. Het hoofd van Hayen lag bijna op het executieblok, maar na de overwinning tegen Royal Antwerp FC is de hoop weer terug. Of is het toch uitstel van executie?

LEES OOK: Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

Niet veel nodig

Peter Vandenbempt analyseerde de situatie van Hayen tegenover Sporza en ziet dat zijn voorgangers hem mogelijk de kop kunnen kosten. Door de slechte keuzes voor eerdere coaches zal het bestuur van Club Brugge deze keer niet al te veel tijd willen verliezen om een mogelijke slechte situatie proberen om te keren. "Zo veel geduld als met Ronny Deila zal men niet hebben. Club wil niet nog een seizoen als het vorige. Dat lijkt me geen al te prettige gedachte voor de trainer."

Vandenbempt denkt dat een ontslag in de toekomst zeker nog mogelijk is, als de resultaten weer minder gaan, maar Hayen is wel geliefd in Brugge. "Wat we deze week hebben geleerd, is dat iedereen in Brugge wil blijven samenwerken met Nicky Hayen. Ze vinden hem allemaal een goede trainer. Maar de komende maanden zal er niet erg veel nodig zijn om hem zomaar aan de kant te schuiven."

Deugddoende zege

Tegen Antwerp won Club Brugge uiteindelijk met 1-0 waardoor een crisis werd afgewend. "Die overwinning was tegen Antwerp erg nodig", zegt hij stellig. "Club Brugge heeft de Supercup verloren, pakte 1 op 9 en de vervelende mankementen van vorig seizoen doken weer op. Dat konden ze bij Club echt niet accepteren."

Volgens de analist gingen de manschappen weer voluit voor Hayen. "Het vuur, de energie en de duidelijkheid van toen, hebben de bazen van bij de start van het seizoen gemist. Het was duidelijk dat zij niet van plan waren om het nog weken aan te kijken”, aldus Vandenbempt.

Denk jij dat Hayen het seizoen zal uitdoen bij Club Brugge?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

36
36
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

44
44
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

52
52
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

78
78
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

22
22
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

69
69
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

318
318
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

47
47
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

105
105
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

191
191
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

124
124
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

92
92
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

609
609
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

310
310
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

109
109
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

92
92
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

552
552

Meer sportnieuws