Simons blijft positief ondanks afstraffing Westerlo

door
Simons blijft positief ondanks afstraffing Westerlo

Westerlo ging het weekend in als de fiere leider en de enige nog foutloze ploeg in de Jupiler Pro League, maar die status zijn de Kemphanen kwijt. Ze werden brutaal van hun wolk gehaald door AA Gent, dat hen in de Planet Group Arena een 4-1 om de oren gaf.

De wedstrijd werd feitelijk beslist rond het halfuur, toen Westerlo op vijf minuten tijd maar liefst drie goals slikte. Van die klap herstelde het niet meer, ondanks dat het zich daarna nog kranig weerde. Een sterke Roef zorgde er echter voor dat ze niet meer dan één keer konden scoren.

LEES OOK: 'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

Simons tilt niet zwaar aan pandoering

Door de pandoering is Westerlo meteen ook zijn koppositie kwijt. Het moet nu Anderlecht laten voorgaan met één puntje meer. Maar daar leek Timmy Simons niet al te zwaar aan te tillen.

"Het was het resultaat een paar keer ongelukkig wegwerken of geen goeie communicatie. En je weet dat Gent de kwaliteiten heeft om deze kansen af te maken", analyseerde de trainer de nederlaag rustig bij Sporza.

Goede reactie bij Westerlo

Hij bleef dan ook positief en benadrukte vooral de reactie van zijn spelers. "Ik zag spelers die weerwerk probeerden te bieden. Je kan nog op 3-1 of 3-2 komen en dan heb je terug een wedstrijd, maar we waren iets te ongelukkig in de afwerking. Uiteindelijk verdiende Gent de overwinning."

Ongetwijfeld zal Simons zich toch wat zorgen maken over de vele doelpunten die zijn ploeg slikt. De teller staat nu al op negen tegendoelpunten in vier matchen, een gemiddelde van meer dan twee per wedstrijd dus. Enkel hekkensluiters Beerschot en STVV doen nog slechter.

Moet Westerlo zwaar tillen aan deze nederlaag?

Meest recent

'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

1
1
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

41
41
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

39
39
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

229
229
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

181
181
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

267
267
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

67
67
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

139
139
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

186
186
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

211
211
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

49
49
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

310
310
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

86
86
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

64
64
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

25
25
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

225
225
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

463
463
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

155
155
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

167
167
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

89
89
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

152
152
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

531
531
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

188
188
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

109
109
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

700
700

Meer sportnieuws