Simons blijft positief ondanks afstraffing Westerlo

door
Simons blijft positief ondanks afstraffing Westerlo

Westerlo ging het weekend in als de fiere leider en de enige nog foutloze ploeg in de Jupiler Pro League, maar die status zijn de Kemphanen kwijt. Ze werden brutaal van hun wolk gehaald door AA Gent, dat hen in de Planet Group Arena een 4-1 om de oren gaf.

De wedstrijd werd feitelijk beslist rond het halfuur, toen Westerlo op vijf minuten tijd maar liefst drie goals slikte. Van die klap herstelde het niet meer, ondanks dat het zich daarna nog kranig weerde. Een sterke Roef zorgde er echter voor dat ze niet meer dan één keer konden scoren.

LEES OOK: Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Simons tilt niet zwaar aan pandoering

Door de pandoering is Westerlo meteen ook zijn koppositie kwijt. Het moet nu Anderlecht laten voorgaan met één puntje meer. Maar daar leek Timmy Simons niet al te zwaar aan te tillen.

"Het was het resultaat een paar keer ongelukkig wegwerken of geen goeie communicatie. En je weet dat Gent de kwaliteiten heeft om deze kansen af te maken", analyseerde de trainer de nederlaag rustig bij Sporza.

Goede reactie bij Westerlo

Hij bleef dan ook positief en benadrukte vooral de reactie van zijn spelers. "Ik zag spelers die weerwerk probeerden te bieden. Je kan nog op 3-1 of 3-2 komen en dan heb je terug een wedstrijd, maar we waren iets te ongelukkig in de afwerking. Uiteindelijk verdiende Gent de overwinning."

Ongetwijfeld zal Simons zich toch wat zorgen maken over de vele doelpunten die zijn ploeg slikt. De teller staat nu al op negen tegendoelpunten in vier matchen, een gemiddelde van meer dan twee per wedstrijd dus. Enkel hekkensluiters Beerschot en STVV doen nog slechter.

Moet Westerlo zwaar tillen aan deze nederlaag?

Meest recent

Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

0
0
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

9
9
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

72
72
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

139
139
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

79
79
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

56
56
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

149
149
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

366
366
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

282
282
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

102
102
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

313
313
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

338
338
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

98
98
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

24
24
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

86
86
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

83
83
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

117
117
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

180
180
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

176
176
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

189
189
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

93
93
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

112
112
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

418
418
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

110
110

Meer sportnieuws