Simons blijft positief ondanks afstraffing Westerlo

197
Simons blijft positief ondanks afstraffing Westerlo

Westerlo ging het weekend in als de fiere leider en de enige nog foutloze ploeg in de Jupiler Pro League, maar die status zijn de Kemphanen kwijt. Ze werden brutaal van hun wolk gehaald door AA Gent, dat hen in de Planet Group Arena een 4-1 om de oren gaf.

De wedstrijd werd feitelijk beslist rond het halfuur, toen Westerlo op vijf minuten tijd maar liefst drie goals slikte. Van die klap herstelde het niet meer, ondanks dat het zich daarna nog kranig weerde. Een sterke Roef zorgde er echter voor dat ze niet meer dan één keer konden scoren.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Simons tilt niet zwaar aan pandoering

Door de pandoering is Westerlo meteen ook zijn koppositie kwijt. Het moet nu Anderlecht laten voorgaan met één puntje meer. Maar daar leek Timmy Simons niet al te zwaar aan te tillen.

"Het was het resultaat een paar keer ongelukkig wegwerken of geen goeie communicatie. En je weet dat Gent de kwaliteiten heeft om deze kansen af te maken", analyseerde de trainer de nederlaag rustig bij Sporza.

Goede reactie bij Westerlo

Hij bleef dan ook positief en benadrukte vooral de reactie van zijn spelers. "Ik zag spelers die weerwerk probeerden te bieden. Je kan nog op 3-1 of 3-2 komen en dan heb je terug een wedstrijd, maar we waren iets te ongelukkig in de afwerking. Uiteindelijk verdiende Gent de overwinning."

Ongetwijfeld zal Simons zich toch wat zorgen maken over de vele doelpunten die zijn ploeg slikt. De teller staat nu al op negen tegendoelpunten in vier matchen, een gemiddelde van meer dan twee per wedstrijd dus. Enkel hekkensluiters Beerschot en STVV doen nog slechter.

Moet Westerlo zwaar tillen aan deze nederlaag?

Meest recent

Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ondanks de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij RSC ...

1
1
Club Brugge mag dromen in CL: top 8 binnen handbereik

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

5
5
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

33
33
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

13
13
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

187
187
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

260
260
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

177
177
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

233
233
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

155
155
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

55
55
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

249
249
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

90
90
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

114
114
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

38
38
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

252
252
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

176
176
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

57
57
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

187
187
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1127
1127
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

92
92
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

212
212
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

106
106
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

193
193

Meer sportnieuws