De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

1134 stemmen
De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

Antwerp moet het na vier speeldagen stellen met een zes op twaalf, nadat het zijn twee toppers tot dusver verloor. Op speeldag twee kwam Anderlecht winnen op de Bosuil en zondagnamiddag ging het ook onderuit op Club Brugge. Een late goal van Nilsson besliste de wedstrijd.

De Zweed kon scoren vanop de stip nadat Doumbia een strafschop weggegeven had. De jonge middenvelder liep knullig Romeo Vermant onderuit in de zestien en dat bleek dus een zeer dure fout te zijn.

De Roeck streng voor Doumbia

Jonas De Roeck was achteraf streng voor zijn poulain. "Doumbia moet leren dat je in zulke fases controle moet houden. Dat is belangrijker dan daar per se de bal te willen veroveren", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "Het is te makkelijk om dit een jeugdzonde te noemen. Doumbia had daar slimmer moeten zijn. Dit is heel jammer. Er was geen enkel probleem, en dan geven we het zo weg... Het is heel zuur dat je met lege handen vertrekt."

Na het tegendoelpunt werden de Antwerpse kansen verder gefnuikt door de uitsluiting van Denis Odoi. De ervaren rot kreeg tegen zijn ex-ploeg een tweede gele kaart nadat hij fel doorging op Nilsson, al speelde hij daarbij ook de bal. Toch leek het niet meteen slim om op dat moment en in die positie zo in te komen.

Kritiek op refs na rode kaart

Maar voor hem was De Roeck een pak meer vergevingsgezind. "Denis is héél intens in zijn acties, maar nooit met de verkeerde intenties. Ik vind dat de wedstrijdleiding meer controle kon hebben", wees hij eerder naar de scheidsrechters. "Die eerste gele kaart voor Denis kwam er veel te makkelijk. In wedstrijden als deze moet je niet met kaarten strooien. Dit is opbouwende kritiek. Oké, misschien moet Denis op dat moment niet die intensiteit brengen. Maar ik ga hem daar nooit op afschieten."

🚀

Was de rode kaart voor Odoi overdreven streng?

Meest recent

Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

9
9
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

3
3
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

46
46
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

72
72
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

186
186
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

326
326
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

44
44
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

142
142
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

265
265
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

752
752
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

106
106
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

289
289
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

157
157
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

587
587
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

528
528
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

159
159
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

334
334
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

50
50
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

214
214
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

508
508
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

660
660
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

155
155
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

414
414

Meer sportnieuws