De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

door
De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

Antwerp moet het na vier speeldagen stellen met een zes op twaalf, nadat het zijn twee toppers tot dusver verloor. Op speeldag twee kwam Anderlecht winnen op de Bosuil en zondagnamiddag ging het ook onderuit op Club Brugge. Een late goal van Nilsson besliste de wedstrijd.

De Zweed kon scoren vanop de stip nadat Doumbia een strafschop weggegeven had. De jonge middenvelder liep knullig Romeo Vermant onderuit in de zestien en dat bleek dus een zeer dure fout te zijn.

LEES OOK: Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

De Roeck streng voor Doumbia

Jonas De Roeck was achteraf streng voor zijn poulain. "Doumbia moet leren dat je in zulke fases controle moet houden. Dat is belangrijker dan daar per se de bal te willen veroveren", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "Het is te makkelijk om dit een jeugdzonde te noemen. Doumbia had daar slimmer moeten zijn. Dit is heel jammer. Er was geen enkel probleem, en dan geven we het zo weg... Het is heel zuur dat je met lege handen vertrekt."

Na het tegendoelpunt werden de Antwerpse kansen verder gefnuikt door de uitsluiting van Denis Odoi. De ervaren rot kreeg tegen zijn ex-ploeg een tweede gele kaart nadat hij fel doorging op Nilsson, al speelde hij daarbij ook de bal. Toch leek het niet meteen slim om op dat moment en in die positie zo in te komen.

Kritiek op refs na rode kaart

Maar voor hem was De Roeck een pak meer vergevingsgezind. "Denis is héél intens in zijn acties, maar nooit met de verkeerde intenties. Ik vind dat de wedstrijdleiding meer controle kon hebben", wees hij eerder naar de scheidsrechters. "Die eerste gele kaart voor Denis kwam er veel te makkelijk. In wedstrijden als deze moet je niet met kaarten strooien. Dit is opbouwende kritiek. Oké, misschien moet Denis op dat moment niet die intensiteit brengen. Maar ik ga hem daar nooit op afschieten."

Was de rode kaart voor Odoi overdreven streng?

Meest recent

'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

13
13
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

45
45
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

54
54
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

117
117
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

74
74
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

476
476
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

108
108
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

848
848
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

244
244
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

68
68
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

348
348
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

400
400
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

57
57
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

137
137
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

51
51
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

415
415
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

597
597
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

411
411
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

294
294
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

448
448
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

84
84
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

296
296
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

233
233

Meer sportnieuws