De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

1134
De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

Antwerp moet het na vier speeldagen stellen met een zes op twaalf, nadat het zijn twee toppers tot dusver verloor. Op speeldag twee kwam Anderlecht winnen op de Bosuil en zondagnamiddag ging het ook onderuit op Club Brugge. Een late goal van Nilsson besliste de wedstrijd.

De Zweed kon scoren vanop de stip nadat Doumbia een strafschop weggegeven had. De jonge middenvelder liep knullig Romeo Vermant onderuit in de zestien en dat bleek dus een zeer dure fout te zijn.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De Roeck streng voor Doumbia

Jonas De Roeck was achteraf streng voor zijn poulain. "Doumbia moet leren dat je in zulke fases controle moet houden. Dat is belangrijker dan daar per se de bal te willen veroveren", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "Het is te makkelijk om dit een jeugdzonde te noemen. Doumbia had daar slimmer moeten zijn. Dit is heel jammer. Er was geen enkel probleem, en dan geven we het zo weg... Het is heel zuur dat je met lege handen vertrekt."

Na het tegendoelpunt werden de Antwerpse kansen verder gefnuikt door de uitsluiting van Denis Odoi. De ervaren rot kreeg tegen zijn ex-ploeg een tweede gele kaart nadat hij fel doorging op Nilsson, al speelde hij daarbij ook de bal. Toch leek het niet meteen slim om op dat moment en in die positie zo in te komen.

Kritiek op refs na rode kaart

Maar voor hem was De Roeck een pak meer vergevingsgezind. "Denis is héél intens in zijn acties, maar nooit met de verkeerde intenties. Ik vind dat de wedstrijdleiding meer controle kon hebben", wees hij eerder naar de scheidsrechters. "Die eerste gele kaart voor Denis kwam er veel te makkelijk. In wedstrijden als deze moet je niet met kaarten strooien. Dit is opbouwende kritiek. Oké, misschien moet Denis op dat moment niet die intensiteit brengen. Maar ik ga hem daar nooit op afschieten."

Was de rode kaart voor Odoi overdreven streng?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

28
28
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

29
29
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

39
39
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

387
387
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

78
78
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

24
24
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

278
278
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

331
331
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

291
291
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

259
259
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

316
316
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

107
107
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

196
196
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1176
1176
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws