De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

1134 stemmen
De Roeck velt duidelijk oordeel over penalty en rode kaart

Antwerp moet het na vier speeldagen stellen met een zes op twaalf, nadat het zijn twee toppers tot dusver verloor. Op speeldag twee kwam Anderlecht winnen op de Bosuil en zondagnamiddag ging het ook onderuit op Club Brugge. Een late goal van Nilsson besliste de wedstrijd.

De Zweed kon scoren vanop de stip nadat Doumbia een strafschop weggegeven had. De jonge middenvelder liep knullig Romeo Vermant onderuit in de zestien en dat bleek dus een zeer dure fout te zijn.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

De Roeck streng voor Doumbia

Jonas De Roeck was achteraf streng voor zijn poulain. "Doumbia moet leren dat je in zulke fases controle moet houden. Dat is belangrijker dan daar per se de bal te willen veroveren", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "Het is te makkelijk om dit een jeugdzonde te noemen. Doumbia had daar slimmer moeten zijn. Dit is heel jammer. Er was geen enkel probleem, en dan geven we het zo weg... Het is heel zuur dat je met lege handen vertrekt."

Na het tegendoelpunt werden de Antwerpse kansen verder gefnuikt door de uitsluiting van Denis Odoi. De ervaren rot kreeg tegen zijn ex-ploeg een tweede gele kaart nadat hij fel doorging op Nilsson, al speelde hij daarbij ook de bal. Toch leek het niet meteen slim om op dat moment en in die positie zo in te komen.

Kritiek op refs na rode kaart

Maar voor hem was De Roeck een pak meer vergevingsgezind. "Denis is héél intens in zijn acties, maar nooit met de verkeerde intenties. Ik vind dat de wedstrijdleiding meer controle kon hebben", wees hij eerder naar de scheidsrechters. "Die eerste gele kaart voor Denis kwam er veel te makkelijk. In wedstrijden als deze moet je niet met kaarten strooien. Dit is opbouwende kritiek. Oké, misschien moet Denis op dat moment niet die intensiteit brengen. Maar ik ga hem daar nooit op afschieten."

Was de rode kaart voor Odoi overdreven streng?

Meest recent

'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

3
3
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

9
9
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

10
10
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

209
209
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

173
173
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

39
39
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

218
218
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

107
107
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

216
216
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

119
119
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

161
161
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

99
99
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

61
61
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

473
473
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

235
235
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

317
317
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

306
306
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1047
1047
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

332
332
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

371
371
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

459
459
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

148
148

Meer sportnieuws