Hoefkens en Van den Bergh zorgen voor ferme stunt tegen Ajax

door
Hoefkens en Van den Bergh zorgen voor ferme stunt tegen Ajax

Carl Hoefkens ging deze zomer enigszins verrassend aan de slag bij NAC Breda, dat onverwacht de promotie naar de Eredivisie wist af te dwingen. De ex-trainer van Club Brugge en Standard debuteerde vorige week nog met een 4-1-nederlaag tegen FC Groningen, maar pakt in zijn tweede match meteen uit met een flinke stunt.

LEES OOK: 'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

Godts aan de basis van tegentreffer Ajax

Zondagnamiddag wist het NAC van Hoefkens immers niemand minder dan Ajax over de knie te leggen. De Amsterdammers waren wel naar Breda afgezakt met een fel gewijzigd elftal na de marathonwedstrijd van donderdag in de Europa League tegen Panathinaikos, die pas na verlengingen en maar liefst 34 strafschoppen beslist werd.

Trainer Francesco Farioli voerde maar liefst acht wijzigingen door bij Ajax, waaronder ook een basisplaats voor Mika Godts. Onze jonge landgenoot lag net voor het uur echter aan de basis van de openingstreffer. Zijn balverlies leidde een snelle tegenaanval in en na slecht verdedigen kon Garbett voor de verrassende 1-0 zorgen.

Van den Bergh bezorgt Hoefkens fraaie stunt

Ajax zette echter snel orde op zaken. Godts werd eerst op het nippertje nog afgestopt, maar even later kon Hato wel een hoekschop tegen de touwen knikken. Wie verwacht had dat Ajax daarna op en over zijn tegenstander zou gaan, kwam echter bedrogen uit.

Een slotoffensief kwam nooit op gang en in blessuretijd viel de goal zelfs aan de overkant. Het was aanvoerder Jan Van den Bergh (ex-Beerschot), die eerder nog een doelpunt afgekeurd had zien worden, die het Rat Verlegh Stadion met een rake kopbal helemaal deed ontploffen. 

Zal Hoefkens het dit seizoen goed doen met NAC?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

19
19
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

25
25
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

81
81
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

182
182
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

88
88
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

131
131
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

174
174
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

365
365
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

250
250
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

77
77
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

638
638
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

212
212
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

244
244
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

222
222
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

102
102
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

63
63
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

175
175
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

535
535
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

228
228
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

101
101
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

447
447
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

559
559
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

63
63
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

222
222
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

756
756

Meer sportnieuws