‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

1466
‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Gonzalo Tapia, een 22-jarige Chileense flankaanvaller van Universidad Católica. Tapia, die dit seizoen al 8 goals en 3 assists heeft, wordt geprezen om zijn snelheid, techniek en veelzijdigheid. Verschillende Europese clubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou, tonen interesse. Hoewel Tapia aanvankelijk zijn contract bij Católica wilde verlengen, heeft hij besloten om deze zomer te vertrekken, zodat de club aan zijn transfer kan verdienen. Tapia wordt vergeleken met Federico Chiesa en staat bekend als een creatieve, harde werker die zowel aanvallend als verdedigend bijdraagt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht?

Anderlecht wil dit seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht al een tijdje gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 22 wedstrijden al 11 keer beslissend was met 8 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende (top)clubs, waaronder Rangers FC, CSKA Moskou en NEC Nijmegen.

De zomermercato kwam echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar. NEC heeft ondertussen al twee aanbiedingen op tafel gelegd voor Tapia, maar deze werden allebei geweigerd door Católica.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst. Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verliepen voorspoedig.

Totdat de aanvaller enkele dagen geleden besliste om zijn contract alsnog niet te verlengen bij UC. Voor de speler is de beslissing om niet te verlengen bij Católica bedoeld om tijdens deze mercato te vertrekken en geld op te brengen voor de club, waarvan hij denkt dat het voor beide partijen nuttig zou kunnen zijn.

Católica zou om en bij de 3,7 miljoen euro vragen voor hun sterspeler.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet.

Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

43
43
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

28
28
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

35
35
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

30
30
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

140
140
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

103
103
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

236
236
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

32
32
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

58
58
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

276
276
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

76
76
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

224
224
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

28
28
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

48
48
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

98
98
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

78
78
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

356
356
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

31
31
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

90
90
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

238
238
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

124
124
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

126
126
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

249
249
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

60
60
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

154
154

Meer sportnieuws