‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

1466
‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Gonzalo Tapia, een 22-jarige Chileense flankaanvaller van Universidad Católica. Tapia, die dit seizoen al 8 goals en 3 assists heeft, wordt geprezen om zijn snelheid, techniek en veelzijdigheid. Verschillende Europese clubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou, tonen interesse. Hoewel Tapia aanvankelijk zijn contract bij Católica wilde verlengen, heeft hij besloten om deze zomer te vertrekken, zodat de club aan zijn transfer kan verdienen. Tapia wordt vergeleken met Federico Chiesa en staat bekend als een creatieve, harde werker die zowel aanvallend als verdedigend bijdraagt.

LEES OOK: 'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht?

Anderlecht wil dit seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht al een tijdje gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 22 wedstrijden al 11 keer beslissend was met 8 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende (top)clubs, waaronder Rangers FC, CSKA Moskou en NEC Nijmegen.

De zomermercato kwam echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar. NEC heeft ondertussen al twee aanbiedingen op tafel gelegd voor Tapia, maar deze werden allebei geweigerd door Católica.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst. Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verliepen voorspoedig.

Totdat de aanvaller enkele dagen geleden besliste om zijn contract alsnog niet te verlengen bij UC. Voor de speler is de beslissing om niet te verlengen bij Católica bedoeld om tijdens deze mercato te vertrekken en geld op te brengen voor de club, waarvan hij denkt dat het voor beide partijen nuttig zou kunnen zijn.

Católica zou om en bij de 3,7 miljoen euro vragen voor hun sterspeler.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet.

Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

16
16
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

124
124
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

233
233
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

27
27
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

370
370
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

207
207
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

138
138
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

27
27
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

37
37
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

752
752
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

196
196
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

389
389
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

38
38
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

356
356
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

39
39
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

361
361
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

47
47
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

343
343
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

303
303
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

47
47
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

93
93
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

169
169
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1358
1358
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

54
54
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

414
414

Meer sportnieuws