‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

door
‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Gonzalo Tapia, een 22-jarige Chileense flankaanvaller van Universidad Católica. Tapia, die dit seizoen al 8 goals en 3 assists heeft, wordt geprezen om zijn snelheid, techniek en veelzijdigheid. Verschillende Europese clubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou, tonen interesse. Hoewel Tapia aanvankelijk zijn contract bij Católica wilde verlengen, heeft hij besloten om deze zomer te vertrekken, zodat de club aan zijn transfer kan verdienen. Tapia wordt vergeleken met Federico Chiesa en staat bekend als een creatieve, harde werker die zowel aanvallend als verdedigend bijdraagt.

LEES OOK: 'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht?

Anderlecht wil dit seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht al een tijdje gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 22 wedstrijden al 11 keer beslissend was met 8 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende (top)clubs, waaronder Rangers FC, CSKA Moskou en NEC Nijmegen.

De zomermercato kwam echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar. NEC heeft ondertussen al twee aanbiedingen op tafel gelegd voor Tapia, maar deze werden allebei geweigerd door Católica.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst. Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verliepen voorspoedig.

Totdat de aanvaller enkele dagen geleden besliste om zijn contract alsnog niet te verlengen bij UC. Voor de speler is de beslissing om niet te verlengen bij Católica bedoeld om tijdens deze mercato te vertrekken en geld op te brengen voor de club, waarvan hij denkt dat het voor beide partijen nuttig zou kunnen zijn.

Católica zou om en bij de 3,7 miljoen euro vragen voor hun sterspeler.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet.

Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

0
0
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

15
15
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

26
26
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

26
26
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

49
49
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

68
68
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

137
137
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

239
239
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

75
75
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

302
302
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

77
77
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

54
54
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

127
127
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

112
112
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

124
124
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

118
118
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

125
125
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

289
289
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

508
508
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

148
148
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

75
75
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

106
106
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

358
358
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

126
126
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

114
114

Meer sportnieuws