‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

1466
‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Gonzalo Tapia, een 22-jarige Chileense flankaanvaller van Universidad Católica. Tapia, die dit seizoen al 8 goals en 3 assists heeft, wordt geprezen om zijn snelheid, techniek en veelzijdigheid. Verschillende Europese clubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou, tonen interesse. Hoewel Tapia aanvankelijk zijn contract bij Católica wilde verlengen, heeft hij besloten om deze zomer te vertrekken, zodat de club aan zijn transfer kan verdienen. Tapia wordt vergeleken met Federico Chiesa en staat bekend als een creatieve, harde werker die zowel aanvallend als verdedigend bijdraagt.

LEES OOK: Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht?

Anderlecht wil dit seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht al een tijdje gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 22 wedstrijden al 11 keer beslissend was met 8 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende (top)clubs, waaronder Rangers FC, CSKA Moskou en NEC Nijmegen.

De zomermercato kwam echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar. NEC heeft ondertussen al twee aanbiedingen op tafel gelegd voor Tapia, maar deze werden allebei geweigerd door Católica.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst. Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verliepen voorspoedig.

Totdat de aanvaller enkele dagen geleden besliste om zijn contract alsnog niet te verlengen bij UC. Voor de speler is de beslissing om niet te verlengen bij Católica bedoeld om tijdens deze mercato te vertrekken en geld op te brengen voor de club, waarvan hij denkt dat het voor beide partijen nuttig zou kunnen zijn.

Católica zou om en bij de 3,7 miljoen euro vragen voor hun sterspeler.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet.

Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

119
119
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

345
345
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

177
177
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

191
191
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

257
257
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

550
550
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

78
78
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

272
272
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

572
572
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

190
190
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

470
470
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

123
123
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

431
431
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

357
357
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

93
93
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

427
427
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

392
392
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

532
532
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

100
100
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

361
361
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

251
251
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

173
173
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

230
230
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

217
217

Meer sportnieuws