‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

1466 stemmen
‘Dure ‘Goleador’ laat Anderlecht knallen: topdeal in zicht'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Gonzalo Tapia, een 22-jarige Chileense flankaanvaller van Universidad Católica. Tapia, die dit seizoen al 8 goals en 3 assists heeft, wordt geprezen om zijn snelheid, techniek en veelzijdigheid. Verschillende Europese clubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou, tonen interesse. Hoewel Tapia aanvankelijk zijn contract bij Católica wilde verlengen, heeft hij besloten om deze zomer te vertrekken, zodat de club aan zijn transfer kan verdienen. Tapia wordt vergeleken met Federico Chiesa en staat bekend als een creatieve, harde werker die zowel aanvallend als verdedigend bijdraagt.

LEES OOK: Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht?

Anderlecht wil dit seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht al een tijdje gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 22 wedstrijden al 11 keer beslissend was met 8 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende (top)clubs, waaronder Rangers FC, CSKA Moskou en NEC Nijmegen.

De zomermercato kwam echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar. NEC heeft ondertussen al twee aanbiedingen op tafel gelegd voor Tapia, maar deze werden allebei geweigerd door Católica.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst. Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verliepen voorspoedig.

Totdat de aanvaller enkele dagen geleden besliste om zijn contract alsnog niet te verlengen bij UC. Voor de speler is de beslissing om niet te verlengen bij Católica bedoeld om tijdens deze mercato te vertrekken en geld op te brengen voor de club, waarvan hij denkt dat het voor beide partijen nuttig zou kunnen zijn.

Católica zou om en bij de 3,7 miljoen euro vragen voor hun sterspeler.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet.

Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

41
41
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

387
387
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

37
37
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

442
442
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

263
263
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

143
143
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

255
255
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

317
317
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

921
921
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

150
150
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

137
137
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

134
134
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

307
307
De Bruyne stuurt duidelijk signaal na woelig seizoen

Kevin De Bruyne blijft één van de absolute smaakmakers van het Belgische voetbal. Na ...

56
56
Trossard moet debuut om bizarre reden uitstellen

Leandro Trossard was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel ...

57
57
Union ontdekt 'transfer': "Hij lijkt wel nieuwe speler"

De eerste twee wedstrijden van Union dit seizoen hebben nog geen zege opgeleverd, maar wel gemengde ...

111
111
'KV Mechelen vindt nieuwe verdediger in Spanje'

KV Mechelen was deze zomer vrij rustig op de transfermarkt, maar deed wel al enkele interessante ...

179
179
Jonckheere: "Club Brugge is bijna niet te kloppen"

Het seizoen 2026/27 in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Dat gebeurt met ...

698
698
Antwerp strikt eindelijk langverwachte spits

Het heeft heel lang geduurd eer de zomermercato van Antwerp op gang kwam, maar de laatste weken is ...

167
167
'Anderlecht pakt uit met zeer opvallende aanwinst'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal dossiers. Niet alleen bij de A-ploeg, maar ook voor RSCA ...

634
634
Anderlecht maakt A-kern bekend met enkele verrassingen

Bij RSC Anderlecht hebben ze de voorlopige ploegfoto gemaakt. Paars-Wit heeft via zijn eigen website ...

490
490
Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot heeft vandaag een aanwinst aangekondigd. De Kielse Ratten haalden geen nieuwe speler naar ...

82
82
'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

RSC Anderlecht gaat zich deze mercato nog versterken. De Brusselaars willen de kern nog van vers ...

261
261
Blunder van Club Brugge? "Kijk naar Gift Orban"

Club Brugge verkocht al voor héél veel geld. Als ze willen kunnen daar nog tientallen ...

1296
1296
SK Beveren heeft prijs met ex-speler van Bayern München

SK Beveren heeft na het vertrek van Beau Reus een nieuwe keeper aangetrokken. Ze maakten de komst ...

48
48

Meer sportnieuws