Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

door
Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

Voor de 3de keer in vier wedstrijden heeft Anderlecht met het nodige geluk de zege gepakt. Paars-Wit zag een hele wedstrijd zwaar af tegen een vurig Malinwa maar sloeg op slag van rust twee maal dodelijk toe. Een geweldige Coosemans deed de rest.

KV Mechelen begon aan de nieuwe competitie met twee punten uit drie duels. De competitiestart van Malinwa was niet van de poes, vanavond stond immers Anderlecht op het menu. De recordkampioen overtuigde nog niet maar pakte wel al 7/9. Rood-Geel miste Vanheusden (opnieuw geblesseerd), hierdoor kreeg Raemaekers zijn kans. Bij Paars-Wit geen Stroeykens in de basis, wel nieuwkomer Zanka, Augustinsson en Amuzu.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Malinwa gaat van hemel naar de hel

De start van de wedstrijd was veelbelovend met een vroeg schot van Pflücke dat afweek in hoekschop. Ook nadien bleef het tempo hoog in een wedstrijd waarbij beide ploegen met veel passie speelden. Op het kwartier kopte Sardella een eerste Paars-Witte kans te centraal om De Wolf te verrassen. Malinwa bleef voor een vurig publiek regelmatig voor gevaar zorgen, halfweg de eerste helft had Lauberbach de 1-0 aan de voet maar oog in oog met Coosemans was de ex-KV speler de grote held.

Een doelpunt hing in de Mechelse lucht en viel ook even later. Foulon zette zich knap door op de linkerflank, met wat geluk kwam de bal centraal bij Lauberbach en de Duitser bleef deze keer wel ijzig koel voor doel: 1-0 voor Rood-Geel. De spits van KV speelde een prima eerste halfuur maar moest even later wel onfortuinlijk naar de kant door een blessure. 

Maar ook nadien bleef Malinwa de meest dreigende ploeg. Na een scherpe tegenaanval viseerde Storm de verre hoek, daar lag Coosemans wederom goed in de weg. En toch kwam er op slag van rust nog een gelijkmaker. Na een hoekschop werd de bal prima verlengd en Augustinsson zette er aan de tweede paal zijn dikke teen tegen: 1-1. KV liet zich helemaal in slaap wiegen en gaf nog op kinderlijke wijze de 1-2 weg. Amuzu mocht vanop de achterlijn zijn gang gaan en schoot eenvoudig voorbij De Wolf in doel, van de hemel naar de hel voor Malinwa.

Super-(Coose)man(s) redt recordkampioen

Malinwa zat plots in het defensief en kwam met veel dadendrang uit de kleedkamer. Al vroeg werden schoten van Schoofs en Foulon gepareerd door de bezoekende verdediging. Na tien minuten spelen haalde Coosemans een prachtig schot van Pflücke uit zijn doelvlak. De ex-kakker deed een minuut of twee later nog wat beter door een gemaakt doelpunt van Schoofs uit de winkelhaak te zweven. En ook een knal van Foulon was hem niet te machtig.

Paars-Wit zwalpte maar begaf voorlopig niet. Rood-Geel had ondertussen al heel veel energie verspild, met het slotkwartier in aantocht kwamen met Hairemans, Nosa en Ngoy drie verse krachten in het veld. Een zet die bijna meteen loonde maar Ngoy hielp na slecht uitverdedigen een huizenhoge kans om zeep. De misser teveel voor KV, dat in de slotminuut nog op de 1-3 liep van Leoni. Na vier speeldagen telt Paars-Wit 10/12, een moedig Malinwa blijft achter met slechts 2/12.

Scoreverloop:

1-0 (23') Lauberbach, 1-1 (42') Augustinsson, 1-2 (45+5') Amuzu, 1-3 (90') Leoni

Verdiende Anderlecht de zege?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

21
21
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

32
32
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

271
271
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

252
252
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

240
240
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

65
65
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

544
544
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

540
540
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

287
287
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

99
99
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

144
144
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

410
410
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

55
55
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

139
139
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

134
134
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

193
193
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

170
170
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

370
370
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

118
118
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

215
215
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

62
62

Meer sportnieuws