Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

637 stemmen
Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

Voor de 3de keer in vier wedstrijden heeft Anderlecht met het nodige geluk de zege gepakt. Paars-Wit zag een hele wedstrijd zwaar af tegen een vurig Malinwa maar sloeg op slag van rust twee maal dodelijk toe. Een geweldige Coosemans deed de rest.

KV Mechelen begon aan de nieuwe competitie met twee punten uit drie duels. De competitiestart van Malinwa was niet van de poes, vanavond stond immers Anderlecht op het menu. De recordkampioen overtuigde nog niet maar pakte wel al 7/9. Rood-Geel miste Vanheusden (opnieuw geblesseerd), hierdoor kreeg Raemaekers zijn kans. Bij Paars-Wit geen Stroeykens in de basis, wel nieuwkomer Zanka, Augustinsson en Amuzu.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Malinwa gaat van hemel naar de hel

De start van de wedstrijd was veelbelovend met een vroeg schot van Pflücke dat afweek in hoekschop. Ook nadien bleef het tempo hoog in een wedstrijd waarbij beide ploegen met veel passie speelden. Op het kwartier kopte Sardella een eerste Paars-Witte kans te centraal om De Wolf te verrassen. Malinwa bleef voor een vurig publiek regelmatig voor gevaar zorgen, halfweg de eerste helft had Lauberbach de 1-0 aan de voet maar oog in oog met Coosemans was de ex-KV speler de grote held.

Een doelpunt hing in de Mechelse lucht en viel ook even later. Foulon zette zich knap door op de linkerflank, met wat geluk kwam de bal centraal bij Lauberbach en de Duitser bleef deze keer wel ijzig koel voor doel: 1-0 voor Rood-Geel. De spits van KV speelde een prima eerste halfuur maar moest even later wel onfortuinlijk naar de kant door een blessure. 

Maar ook nadien bleef Malinwa de meest dreigende ploeg. Na een scherpe tegenaanval viseerde Storm de verre hoek, daar lag Coosemans wederom goed in de weg. En toch kwam er op slag van rust nog een gelijkmaker. Na een hoekschop werd de bal prima verlengd en Augustinsson zette er aan de tweede paal zijn dikke teen tegen: 1-1. KV liet zich helemaal in slaap wiegen en gaf nog op kinderlijke wijze de 1-2 weg. Amuzu mocht vanop de achterlijn zijn gang gaan en schoot eenvoudig voorbij De Wolf in doel, van de hemel naar de hel voor Malinwa.

Super-(Coose)man(s) redt recordkampioen

Malinwa zat plots in het defensief en kwam met veel dadendrang uit de kleedkamer. Al vroeg werden schoten van Schoofs en Foulon gepareerd door de bezoekende verdediging. Na tien minuten spelen haalde Coosemans een prachtig schot van Pflücke uit zijn doelvlak. De ex-kakker deed een minuut of twee later nog wat beter door een gemaakt doelpunt van Schoofs uit de winkelhaak te zweven. En ook een knal van Foulon was hem niet te machtig.

Paars-Wit zwalpte maar begaf voorlopig niet. Rood-Geel had ondertussen al heel veel energie verspild, met het slotkwartier in aantocht kwamen met Hairemans, Nosa en Ngoy drie verse krachten in het veld. Een zet die bijna meteen loonde maar Ngoy hielp na slecht uitverdedigen een huizenhoge kans om zeep. De misser teveel voor KV, dat in de slotminuut nog op de 1-3 liep van Leoni. Na vier speeldagen telt Paars-Wit 10/12, een moedig Malinwa blijft achter met slechts 2/12.

Scoreverloop:

1-0 (23') Lauberbach, 1-1 (42') Augustinsson, 1-2 (45+5') Amuzu, 1-3 (90') Leoni

Verdiende Anderlecht de zege?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

6
6
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

18
18
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

114
114
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

404
404
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

128
128
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

406
406
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

70
70
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

170
170
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

481
481
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

432
432
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

463
463
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

332
332
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

170
170
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

545
545
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

254
254
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

946
946
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

317
317
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

626
626
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

448
448
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

149
149
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

719
719
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

241
241
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws