Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

637
Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

Voor de 3de keer in vier wedstrijden heeft Anderlecht met het nodige geluk de zege gepakt. Paars-Wit zag een hele wedstrijd zwaar af tegen een vurig Malinwa maar sloeg op slag van rust twee maal dodelijk toe. Een geweldige Coosemans deed de rest.

KV Mechelen begon aan de nieuwe competitie met twee punten uit drie duels. De competitiestart van Malinwa was niet van de poes, vanavond stond immers Anderlecht op het menu. De recordkampioen overtuigde nog niet maar pakte wel al 7/9. Rood-Geel miste Vanheusden (opnieuw geblesseerd), hierdoor kreeg Raemaekers zijn kans. Bij Paars-Wit geen Stroeykens in de basis, wel nieuwkomer Zanka, Augustinsson en Amuzu.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Malinwa gaat van hemel naar de hel

De start van de wedstrijd was veelbelovend met een vroeg schot van Pflücke dat afweek in hoekschop. Ook nadien bleef het tempo hoog in een wedstrijd waarbij beide ploegen met veel passie speelden. Op het kwartier kopte Sardella een eerste Paars-Witte kans te centraal om De Wolf te verrassen. Malinwa bleef voor een vurig publiek regelmatig voor gevaar zorgen, halfweg de eerste helft had Lauberbach de 1-0 aan de voet maar oog in oog met Coosemans was de ex-KV speler de grote held.

Een doelpunt hing in de Mechelse lucht en viel ook even later. Foulon zette zich knap door op de linkerflank, met wat geluk kwam de bal centraal bij Lauberbach en de Duitser bleef deze keer wel ijzig koel voor doel: 1-0 voor Rood-Geel. De spits van KV speelde een prima eerste halfuur maar moest even later wel onfortuinlijk naar de kant door een blessure. 

Maar ook nadien bleef Malinwa de meest dreigende ploeg. Na een scherpe tegenaanval viseerde Storm de verre hoek, daar lag Coosemans wederom goed in de weg. En toch kwam er op slag van rust nog een gelijkmaker. Na een hoekschop werd de bal prima verlengd en Augustinsson zette er aan de tweede paal zijn dikke teen tegen: 1-1. KV liet zich helemaal in slaap wiegen en gaf nog op kinderlijke wijze de 1-2 weg. Amuzu mocht vanop de achterlijn zijn gang gaan en schoot eenvoudig voorbij De Wolf in doel, van de hemel naar de hel voor Malinwa.

Super-(Coose)man(s) redt recordkampioen

Malinwa zat plots in het defensief en kwam met veel dadendrang uit de kleedkamer. Al vroeg werden schoten van Schoofs en Foulon gepareerd door de bezoekende verdediging. Na tien minuten spelen haalde Coosemans een prachtig schot van Pflücke uit zijn doelvlak. De ex-kakker deed een minuut of twee later nog wat beter door een gemaakt doelpunt van Schoofs uit de winkelhaak te zweven. En ook een knal van Foulon was hem niet te machtig.

Paars-Wit zwalpte maar begaf voorlopig niet. Rood-Geel had ondertussen al heel veel energie verspild, met het slotkwartier in aantocht kwamen met Hairemans, Nosa en Ngoy drie verse krachten in het veld. Een zet die bijna meteen loonde maar Ngoy hielp na slecht uitverdedigen een huizenhoge kans om zeep. De misser teveel voor KV, dat in de slotminuut nog op de 1-3 liep van Leoni. Na vier speeldagen telt Paars-Wit 10/12, een moedig Malinwa blijft achter met slechts 2/12.

Scoreverloop:

1-0 (23') Lauberbach, 1-1 (42') Augustinsson, 1-2 (45+5') Amuzu, 1-3 (90') Leoni

Verdiende Anderlecht de zege?

Meest recent

Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

19
19
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

28
28
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

43
43
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

94
94
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

30
30
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

39
39
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

194
194
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

175
175
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

111
111
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

761
761
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

279
279
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

99
99
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

187
187
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

83
83
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

211
211
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

261
261
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

537
537
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

265
265
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

256
256
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

75
75
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

333
333
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

189
189
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

53
53
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

58
58

Meer sportnieuws