Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

door
Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

Voor de 3de keer in vier wedstrijden heeft Anderlecht met het nodige geluk de zege gepakt. Paars-Wit zag een hele wedstrijd zwaar af tegen een vurig Malinwa maar sloeg op slag van rust twee maal dodelijk toe. Een geweldige Coosemans deed de rest.

KV Mechelen begon aan de nieuwe competitie met twee punten uit drie duels. De competitiestart van Malinwa was niet van de poes, vanavond stond immers Anderlecht op het menu. De recordkampioen overtuigde nog niet maar pakte wel al 7/9. Rood-Geel miste Vanheusden (opnieuw geblesseerd), hierdoor kreeg Raemaekers zijn kans. Bij Paars-Wit geen Stroeykens in de basis, wel nieuwkomer Zanka, Augustinsson en Amuzu.

LEES OOK: Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Malinwa gaat van hemel naar de hel

De start van de wedstrijd was veelbelovend met een vroeg schot van Pflücke dat afweek in hoekschop. Ook nadien bleef het tempo hoog in een wedstrijd waarbij beide ploegen met veel passie speelden. Op het kwartier kopte Sardella een eerste Paars-Witte kans te centraal om De Wolf te verrassen. Malinwa bleef voor een vurig publiek regelmatig voor gevaar zorgen, halfweg de eerste helft had Lauberbach de 1-0 aan de voet maar oog in oog met Coosemans was de ex-KV speler de grote held.

Een doelpunt hing in de Mechelse lucht en viel ook even later. Foulon zette zich knap door op de linkerflank, met wat geluk kwam de bal centraal bij Lauberbach en de Duitser bleef deze keer wel ijzig koel voor doel: 1-0 voor Rood-Geel. De spits van KV speelde een prima eerste halfuur maar moest even later wel onfortuinlijk naar de kant door een blessure. 

Maar ook nadien bleef Malinwa de meest dreigende ploeg. Na een scherpe tegenaanval viseerde Storm de verre hoek, daar lag Coosemans wederom goed in de weg. En toch kwam er op slag van rust nog een gelijkmaker. Na een hoekschop werd de bal prima verlengd en Augustinsson zette er aan de tweede paal zijn dikke teen tegen: 1-1. KV liet zich helemaal in slaap wiegen en gaf nog op kinderlijke wijze de 1-2 weg. Amuzu mocht vanop de achterlijn zijn gang gaan en schoot eenvoudig voorbij De Wolf in doel, van de hemel naar de hel voor Malinwa.

Super-(Coose)man(s) redt recordkampioen

Malinwa zat plots in het defensief en kwam met veel dadendrang uit de kleedkamer. Al vroeg werden schoten van Schoofs en Foulon gepareerd door de bezoekende verdediging. Na tien minuten spelen haalde Coosemans een prachtig schot van Pflücke uit zijn doelvlak. De ex-kakker deed een minuut of twee later nog wat beter door een gemaakt doelpunt van Schoofs uit de winkelhaak te zweven. En ook een knal van Foulon was hem niet te machtig.

Paars-Wit zwalpte maar begaf voorlopig niet. Rood-Geel had ondertussen al heel veel energie verspild, met het slotkwartier in aantocht kwamen met Hairemans, Nosa en Ngoy drie verse krachten in het veld. Een zet die bijna meteen loonde maar Ngoy hielp na slecht uitverdedigen een huizenhoge kans om zeep. De misser teveel voor KV, dat in de slotminuut nog op de 1-3 liep van Leoni. Na vier speeldagen telt Paars-Wit 10/12, een moedig Malinwa blijft achter met slechts 2/12.

Scoreverloop:

1-0 (23') Lauberbach, 1-1 (42') Augustinsson, 1-2 (45+5') Amuzu, 1-3 (90') Leoni

Verdiende Anderlecht de zege?

Meest recent

'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

87
87
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

301
301
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

80
80
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

186
186
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

310
310
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

443
443
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

235
235
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

163
163
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

519
519
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

335
335
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

191
191
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

318
318
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

105
105
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

119
119
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

295
295
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

276
276
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

102
102
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

662
662
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

269
269
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

122
122
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

232
232
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

283
283
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

441
441
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

652
652
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

299
299

Meer sportnieuws