Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

door
Pover Anderlecht dankt 'Superman' in Mechelse hold-up

Voor de 3de keer in vier wedstrijden heeft Anderlecht met het nodige geluk de zege gepakt. Paars-Wit zag een hele wedstrijd zwaar af tegen een vurig Malinwa maar sloeg op slag van rust twee maal dodelijk toe. Een geweldige Coosemans deed de rest.

KV Mechelen begon aan de nieuwe competitie met twee punten uit drie duels. De competitiestart van Malinwa was niet van de poes, vanavond stond immers Anderlecht op het menu. De recordkampioen overtuigde nog niet maar pakte wel al 7/9. Rood-Geel miste Vanheusden (opnieuw geblesseerd), hierdoor kreeg Raemaekers zijn kans. Bij Paars-Wit geen Stroeykens in de basis, wel nieuwkomer Zanka, Augustinsson en Amuzu.

LEES OOK: Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

Malinwa gaat van hemel naar de hel

De start van de wedstrijd was veelbelovend met een vroeg schot van Pflücke dat afweek in hoekschop. Ook nadien bleef het tempo hoog in een wedstrijd waarbij beide ploegen met veel passie speelden. Op het kwartier kopte Sardella een eerste Paars-Witte kans te centraal om De Wolf te verrassen. Malinwa bleef voor een vurig publiek regelmatig voor gevaar zorgen, halfweg de eerste helft had Lauberbach de 1-0 aan de voet maar oog in oog met Coosemans was de ex-KV speler de grote held.

Een doelpunt hing in de Mechelse lucht en viel ook even later. Foulon zette zich knap door op de linkerflank, met wat geluk kwam de bal centraal bij Lauberbach en de Duitser bleef deze keer wel ijzig koel voor doel: 1-0 voor Rood-Geel. De spits van KV speelde een prima eerste halfuur maar moest even later wel onfortuinlijk naar de kant door een blessure. 

Maar ook nadien bleef Malinwa de meest dreigende ploeg. Na een scherpe tegenaanval viseerde Storm de verre hoek, daar lag Coosemans wederom goed in de weg. En toch kwam er op slag van rust nog een gelijkmaker. Na een hoekschop werd de bal prima verlengd en Augustinsson zette er aan de tweede paal zijn dikke teen tegen: 1-1. KV liet zich helemaal in slaap wiegen en gaf nog op kinderlijke wijze de 1-2 weg. Amuzu mocht vanop de achterlijn zijn gang gaan en schoot eenvoudig voorbij De Wolf in doel, van de hemel naar de hel voor Malinwa.

Super-(Coose)man(s) redt recordkampioen

Malinwa zat plots in het defensief en kwam met veel dadendrang uit de kleedkamer. Al vroeg werden schoten van Schoofs en Foulon gepareerd door de bezoekende verdediging. Na tien minuten spelen haalde Coosemans een prachtig schot van Pflücke uit zijn doelvlak. De ex-kakker deed een minuut of twee later nog wat beter door een gemaakt doelpunt van Schoofs uit de winkelhaak te zweven. En ook een knal van Foulon was hem niet te machtig.

Paars-Wit zwalpte maar begaf voorlopig niet. Rood-Geel had ondertussen al heel veel energie verspild, met het slotkwartier in aantocht kwamen met Hairemans, Nosa en Ngoy drie verse krachten in het veld. Een zet die bijna meteen loonde maar Ngoy hielp na slecht uitverdedigen een huizenhoge kans om zeep. De misser teveel voor KV, dat in de slotminuut nog op de 1-3 liep van Leoni. Na vier speeldagen telt Paars-Wit 10/12, een moedig Malinwa blijft achter met slechts 2/12.

Scoreverloop:

1-0 (23') Lauberbach, 1-1 (42') Augustinsson, 1-2 (45+5') Amuzu, 1-3 (90') Leoni

Verdiende Anderlecht de zege?

Meest recent

Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

5
5
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

19
19
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

35
35
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

102
102
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

76
76
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

283
283
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

98
98
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

57
57
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

76
76
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

28
28
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

118
118
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

218
218
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

477
477
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

156
156
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

140
140
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

35
35
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

83
83
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

279
279
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

88
88
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

220
220
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

323
323
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

183
183
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

613
613
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws