'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

door
'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

Anderlecht toont naar verluidt interesse in Ayanda Sishuba, de veelbelovende aanvaller van RC Lens die in Frankrijk al bekendstaat als de ‘mini-Openda’. Ondanks zijn indrukwekkende prestaties in de jeugdteams en lof van zijn coaches, slaagde Sishuba er niet in om door te breken in het eerste elftal van Lens.

Teleurgesteld door het gebrek aan speeltijd onder coach Will Still, heeft de Belgische U19-international aangegeven dat hij wil terugkeren naar België. Dit heeft de interesse gewekt van clubs als AA Gent, Union SG, en Anderlecht, die allemaal strijden om zijn handtekening. Lens wees eerder al een bod van drie miljoen euro af, vastbesloten om zijn potentieel te behouden.

LEES OOK: 'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

Sensatie Sishuba: buitengewone technische kwaliteiten

Ayanda Sishuba moest uitgroeien tot een ware sensatie bij RC Lens. De jonge aanvaller, die in april vorig jaar zijn eerste professionele contract ondertekende, oogstte binnen de club veel lof en enthousiasme.

Sishuba was al een leidende figuur in zowel de U19-ploeg als het B-elftal, waar hij indruk maakte met zijn technische finesse, atletische kracht en ongeëvenaard scorend vermogen.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, noemde Sishuba's profcontract een cruciale stap en een teken van het vertrouwen dat de club in hem stelt. “Hij is een aanvallende middenvelder met buitengewone technische kwaliteiten,” aldus Sikora.

Sishuba valt niet alleen op door zijn verfijnde techniek, maar ook door zijn explosieve snelheid en scherpe dribbels, waarmee hij moeiteloos tegenstanders uitspeelt. Zijn uitstekende loopacties, spelinzicht en precieze passing maken hem een complete aanvaller met een veelbelovende toekomst.

Club Brugge duwde vorig jaar door voor ‘mini-Openda’

Franck Haise, vorig seizoen hoofdcoach van RC Lens, heeft tijdens meerdere persconferenties benadrukt dat Ayanda Sishuba een sleutelspeler voor de toekomst van de club is, en dat het van cruciaal belang was om hem niet te verbranden.

Toch maakte de zaakwaarnemer van Sishuba aan L'Équipe duidelijk dat de jonge aanvaller vorig seizoen enkel in aanmerking wilde komen voor het eerste elftal, en dat speeltijd bij Lens B geen optie was.

Ondanks een stevige poging van Club Brugge om hem aan te trekken, koos de youngster er vorige zomer bewust voor om te blijven bij RC Lens, met de ambitie om een doorbraak in het eerste elftal te forceren.

Club Brugge was vastbesloten om Sishuba binnen te halen, vooral omdat hij in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren onder de indruk van zijn creativiteit, technische vaardigheden en ongeëvenaarde dribbelskills.

Hoewel zijn fysieke kracht en betrokkenheid bij het teamspel nog werkpunten waren, was Club Brugge bereid die te accepteren, met de hoop dat Sishuba’s waarde zou stijgen zodra hij doorbrak bij RC Lens.

Lens wil(de) Sishuba niet verkopen: 3 miljoen geweigerd

In december vorig jaar werd duidelijk dat Ayanda Sishuba ook dit seizoen niet zijn langverwachte doorbraak zou maken bij RC Lens. Hij wisselde af tussen wedstrijden voor RC Lens B, de Youth League en af en toe een optreden in het eerste elftal.

De aanvoerder van het Belgische U19-team had Sishuba ongetwijfeld op meer gehoopt. Met de wintermercato in zicht, hielden verschillende clubs zijn situatie nauwlettend in de gaten. Onder andere Standard, KRC Genk en Antwerp FC stonden klaar om toe te slaan.

In juni gaf RC Lens echter aan nog steeds grote plannen te hebben met Sishuba. Hij zou vanaf de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans krijgen om met de A-kern mee te trainen en kon rekenen op meer speelminuten.

De nieuwe coach Will Still werd verwacht om een einde te maken aan de stagnatie van Sishuba's ontwikkeling. Hoewel er geruchten de ronde deden over een mogelijke transfer, zette de Lens-directie hier een duidelijke streep door.

Twee aanbiedingen uit België werden resoluut afgewezen, zelfs toen er een bod van drie miljoen euro op tafel werd gelegd. RC Lens bleef standvastig in hun overtuiging dat Sishuba's potentieel veel meer waard is.

Sishuba is het beu: naar Anderlecht?

Ondanks de goede intenties van zowel RC Lens als Ayanda Sishuba, verliep de voorbereiding voor de jonge aanvaller allesbehalve zoals gehoopt. Hij werd onder andere niet geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverkusen en miste ook nog twee andere wedstrijden.

Sinds de komst van Will Still bij Lens kampt Sishuba met een gebrek aan speeltijd en toekomstperspectief, wat hem ertoe bracht om zijn wens kenbaar te maken om terug te keren naar België.

Naar verluidt heeft Still Sishuba zelfs aangespoord om bij de B-ploeg te gaan trainen. Deze situatie heeft de interesse van verschillende Belgische topclubs gewekt. AA Gent wil Sishuba graag huren met een optie tot aankoop, terwijl Union SG een definitieve overname nastreeft.

Ook Anderlecht heeft zich in de strijd om zijn handtekening gemengd.

Sishuba zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

9
9
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

15
15
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

63
63
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

162
162
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

110
110
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

178
178
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

74
74
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

142
142
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

227
227
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

447
447
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

199
199
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

159
159
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

97
97
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

358
358
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

283
283
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

270
270
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

403
403
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

193
193
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1226
1226
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

99
99
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

447
447
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

176
176
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

584
584

Meer sportnieuws