'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

970 stemmen
'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

Anderlecht toont naar verluidt interesse in Ayanda Sishuba, de veelbelovende aanvaller van RC Lens die in Frankrijk al bekendstaat als de ‘mini-Openda’. Ondanks zijn indrukwekkende prestaties in de jeugdteams en lof van zijn coaches, slaagde Sishuba er niet in om door te breken in het eerste elftal van Lens.

Teleurgesteld door het gebrek aan speeltijd onder coach Will Still, heeft de Belgische U19-international aangegeven dat hij wil terugkeren naar België. Dit heeft de interesse gewekt van clubs als AA Gent, Union SG, en Anderlecht, die allemaal strijden om zijn handtekening. Lens wees eerder al een bod van drie miljoen euro af, vastbesloten om zijn potentieel te behouden.

LEES OOK: 'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Sensatie Sishuba: buitengewone technische kwaliteiten

Ayanda Sishuba moest uitgroeien tot een ware sensatie bij RC Lens. De jonge aanvaller, die in april vorig jaar zijn eerste professionele contract ondertekende, oogstte binnen de club veel lof en enthousiasme.

Sishuba was al een leidende figuur in zowel de U19-ploeg als het B-elftal, waar hij indruk maakte met zijn technische finesse, atletische kracht en ongeëvenaard scorend vermogen.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, noemde Sishuba's profcontract een cruciale stap en een teken van het vertrouwen dat de club in hem stelt. “Hij is een aanvallende middenvelder met buitengewone technische kwaliteiten,” aldus Sikora.

Sishuba valt niet alleen op door zijn verfijnde techniek, maar ook door zijn explosieve snelheid en scherpe dribbels, waarmee hij moeiteloos tegenstanders uitspeelt. Zijn uitstekende loopacties, spelinzicht en precieze passing maken hem een complete aanvaller met een veelbelovende toekomst.

Club Brugge duwde vorig jaar door voor ‘mini-Openda’

Franck Haise, vorig seizoen hoofdcoach van RC Lens, heeft tijdens meerdere persconferenties benadrukt dat Ayanda Sishuba een sleutelspeler voor de toekomst van de club is, en dat het van cruciaal belang was om hem niet te verbranden.

Toch maakte de zaakwaarnemer van Sishuba aan L'Équipe duidelijk dat de jonge aanvaller vorig seizoen enkel in aanmerking wilde komen voor het eerste elftal, en dat speeltijd bij Lens B geen optie was.

Ondanks een stevige poging van Club Brugge om hem aan te trekken, koos de youngster er vorige zomer bewust voor om te blijven bij RC Lens, met de ambitie om een doorbraak in het eerste elftal te forceren.

Club Brugge was vastbesloten om Sishuba binnen te halen, vooral omdat hij in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren onder de indruk van zijn creativiteit, technische vaardigheden en ongeëvenaarde dribbelskills.

Hoewel zijn fysieke kracht en betrokkenheid bij het teamspel nog werkpunten waren, was Club Brugge bereid die te accepteren, met de hoop dat Sishuba’s waarde zou stijgen zodra hij doorbrak bij RC Lens.

Lens wil(de) Sishuba niet verkopen: 3 miljoen geweigerd

In december vorig jaar werd duidelijk dat Ayanda Sishuba ook dit seizoen niet zijn langverwachte doorbraak zou maken bij RC Lens. Hij wisselde af tussen wedstrijden voor RC Lens B, de Youth League en af en toe een optreden in het eerste elftal.

De aanvoerder van het Belgische U19-team had Sishuba ongetwijfeld op meer gehoopt. Met de wintermercato in zicht, hielden verschillende clubs zijn situatie nauwlettend in de gaten. Onder andere Standard, KRC Genk en Antwerp FC stonden klaar om toe te slaan.

In juni gaf RC Lens echter aan nog steeds grote plannen te hebben met Sishuba. Hij zou vanaf de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans krijgen om met de A-kern mee te trainen en kon rekenen op meer speelminuten.

De nieuwe coach Will Still werd verwacht om een einde te maken aan de stagnatie van Sishuba's ontwikkeling. Hoewel er geruchten de ronde deden over een mogelijke transfer, zette de Lens-directie hier een duidelijke streep door.

Twee aanbiedingen uit België werden resoluut afgewezen, zelfs toen er een bod van drie miljoen euro op tafel werd gelegd. RC Lens bleef standvastig in hun overtuiging dat Sishuba's potentieel veel meer waard is.

Sishuba is het beu: naar Anderlecht?

Ondanks de goede intenties van zowel RC Lens als Ayanda Sishuba, verliep de voorbereiding voor de jonge aanvaller allesbehalve zoals gehoopt. Hij werd onder andere niet geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverkusen en miste ook nog twee andere wedstrijden.

Sinds de komst van Will Still bij Lens kampt Sishuba met een gebrek aan speeltijd en toekomstperspectief, wat hem ertoe bracht om zijn wens kenbaar te maken om terug te keren naar België.

Naar verluidt heeft Still Sishuba zelfs aangespoord om bij de B-ploeg te gaan trainen. Deze situatie heeft de interesse van verschillende Belgische topclubs gewekt. AA Gent wil Sishuba graag huren met een optie tot aankoop, terwijl Union SG een definitieve overname nastreeft.

Ook Anderlecht heeft zich in de strijd om zijn handtekening gemengd.

Sishuba zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

18
18
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

26
26
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

191
191
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

13
13
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

45
45
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

54
54
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

234
234
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

178
178
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

557
557
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

232
232
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

468
468
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

94
94
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

126
126
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

28
28
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

597
597
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

218
218
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

311
311
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72

Meer sportnieuws