'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

door
'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

Anderlecht toont naar verluidt interesse in Ayanda Sishuba, de veelbelovende aanvaller van RC Lens die in Frankrijk al bekendstaat als de ‘mini-Openda’. Ondanks zijn indrukwekkende prestaties in de jeugdteams en lof van zijn coaches, slaagde Sishuba er niet in om door te breken in het eerste elftal van Lens.

Teleurgesteld door het gebrek aan speeltijd onder coach Will Still, heeft de Belgische U19-international aangegeven dat hij wil terugkeren naar België. Dit heeft de interesse gewekt van clubs als AA Gent, Union SG, en Anderlecht, die allemaal strijden om zijn handtekening. Lens wees eerder al een bod van drie miljoen euro af, vastbesloten om zijn potentieel te behouden.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Sensatie Sishuba: buitengewone technische kwaliteiten

Ayanda Sishuba moest uitgroeien tot een ware sensatie bij RC Lens. De jonge aanvaller, die in april vorig jaar zijn eerste professionele contract ondertekende, oogstte binnen de club veel lof en enthousiasme.

Sishuba was al een leidende figuur in zowel de U19-ploeg als het B-elftal, waar hij indruk maakte met zijn technische finesse, atletische kracht en ongeëvenaard scorend vermogen.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, noemde Sishuba's profcontract een cruciale stap en een teken van het vertrouwen dat de club in hem stelt. “Hij is een aanvallende middenvelder met buitengewone technische kwaliteiten,” aldus Sikora.

Sishuba valt niet alleen op door zijn verfijnde techniek, maar ook door zijn explosieve snelheid en scherpe dribbels, waarmee hij moeiteloos tegenstanders uitspeelt. Zijn uitstekende loopacties, spelinzicht en precieze passing maken hem een complete aanvaller met een veelbelovende toekomst.

Club Brugge duwde vorig jaar door voor ‘mini-Openda’

Franck Haise, vorig seizoen hoofdcoach van RC Lens, heeft tijdens meerdere persconferenties benadrukt dat Ayanda Sishuba een sleutelspeler voor de toekomst van de club is, en dat het van cruciaal belang was om hem niet te verbranden.

Toch maakte de zaakwaarnemer van Sishuba aan L'Équipe duidelijk dat de jonge aanvaller vorig seizoen enkel in aanmerking wilde komen voor het eerste elftal, en dat speeltijd bij Lens B geen optie was.

Ondanks een stevige poging van Club Brugge om hem aan te trekken, koos de youngster er vorige zomer bewust voor om te blijven bij RC Lens, met de ambitie om een doorbraak in het eerste elftal te forceren.

Club Brugge was vastbesloten om Sishuba binnen te halen, vooral omdat hij in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren onder de indruk van zijn creativiteit, technische vaardigheden en ongeëvenaarde dribbelskills.

Hoewel zijn fysieke kracht en betrokkenheid bij het teamspel nog werkpunten waren, was Club Brugge bereid die te accepteren, met de hoop dat Sishuba’s waarde zou stijgen zodra hij doorbrak bij RC Lens.

Lens wil(de) Sishuba niet verkopen: 3 miljoen geweigerd

In december vorig jaar werd duidelijk dat Ayanda Sishuba ook dit seizoen niet zijn langverwachte doorbraak zou maken bij RC Lens. Hij wisselde af tussen wedstrijden voor RC Lens B, de Youth League en af en toe een optreden in het eerste elftal.

De aanvoerder van het Belgische U19-team had Sishuba ongetwijfeld op meer gehoopt. Met de wintermercato in zicht, hielden verschillende clubs zijn situatie nauwlettend in de gaten. Onder andere Standard, KRC Genk en Antwerp FC stonden klaar om toe te slaan.

In juni gaf RC Lens echter aan nog steeds grote plannen te hebben met Sishuba. Hij zou vanaf de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans krijgen om met de A-kern mee te trainen en kon rekenen op meer speelminuten.

De nieuwe coach Will Still werd verwacht om een einde te maken aan de stagnatie van Sishuba's ontwikkeling. Hoewel er geruchten de ronde deden over een mogelijke transfer, zette de Lens-directie hier een duidelijke streep door.

Twee aanbiedingen uit België werden resoluut afgewezen, zelfs toen er een bod van drie miljoen euro op tafel werd gelegd. RC Lens bleef standvastig in hun overtuiging dat Sishuba's potentieel veel meer waard is.

Sishuba is het beu: naar Anderlecht?

Ondanks de goede intenties van zowel RC Lens als Ayanda Sishuba, verliep de voorbereiding voor de jonge aanvaller allesbehalve zoals gehoopt. Hij werd onder andere niet geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverkusen en miste ook nog twee andere wedstrijden.

Sinds de komst van Will Still bij Lens kampt Sishuba met een gebrek aan speeltijd en toekomstperspectief, wat hem ertoe bracht om zijn wens kenbaar te maken om terug te keren naar België.

Naar verluidt heeft Still Sishuba zelfs aangespoord om bij de B-ploeg te gaan trainen. Deze situatie heeft de interesse van verschillende Belgische topclubs gewekt. AA Gent wil Sishuba graag huren met een optie tot aankoop, terwijl Union SG een definitieve overname nastreeft.

Ook Anderlecht heeft zich in de strijd om zijn handtekening gemengd.

Sishuba zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

43
43
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

22
22
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

37
37
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

325
325
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

500
500
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

228
228
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

81
81
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

91
91
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

358
358
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

151
151
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

253
253
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

441
441
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

186
186
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

547
547
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

289
289
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

161
161
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

120
120
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws