'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

970
'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

Anderlecht toont naar verluidt interesse in Ayanda Sishuba, de veelbelovende aanvaller van RC Lens die in Frankrijk al bekendstaat als de ‘mini-Openda’. Ondanks zijn indrukwekkende prestaties in de jeugdteams en lof van zijn coaches, slaagde Sishuba er niet in om door te breken in het eerste elftal van Lens.

Teleurgesteld door het gebrek aan speeltijd onder coach Will Still, heeft de Belgische U19-international aangegeven dat hij wil terugkeren naar België. Dit heeft de interesse gewekt van clubs als AA Gent, Union SG, en Anderlecht, die allemaal strijden om zijn handtekening. Lens wees eerder al een bod van drie miljoen euro af, vastbesloten om zijn potentieel te behouden.

LEES OOK: Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

Sensatie Sishuba: buitengewone technische kwaliteiten

Ayanda Sishuba moest uitgroeien tot een ware sensatie bij RC Lens. De jonge aanvaller, die in april vorig jaar zijn eerste professionele contract ondertekende, oogstte binnen de club veel lof en enthousiasme.

Sishuba was al een leidende figuur in zowel de U19-ploeg als het B-elftal, waar hij indruk maakte met zijn technische finesse, atletische kracht en ongeëvenaard scorend vermogen.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, noemde Sishuba's profcontract een cruciale stap en een teken van het vertrouwen dat de club in hem stelt. “Hij is een aanvallende middenvelder met buitengewone technische kwaliteiten,” aldus Sikora.

Sishuba valt niet alleen op door zijn verfijnde techniek, maar ook door zijn explosieve snelheid en scherpe dribbels, waarmee hij moeiteloos tegenstanders uitspeelt. Zijn uitstekende loopacties, spelinzicht en precieze passing maken hem een complete aanvaller met een veelbelovende toekomst.

Club Brugge duwde vorig jaar door voor ‘mini-Openda’

Franck Haise, vorig seizoen hoofdcoach van RC Lens, heeft tijdens meerdere persconferenties benadrukt dat Ayanda Sishuba een sleutelspeler voor de toekomst van de club is, en dat het van cruciaal belang was om hem niet te verbranden.

Toch maakte de zaakwaarnemer van Sishuba aan L'Équipe duidelijk dat de jonge aanvaller vorig seizoen enkel in aanmerking wilde komen voor het eerste elftal, en dat speeltijd bij Lens B geen optie was.

Ondanks een stevige poging van Club Brugge om hem aan te trekken, koos de youngster er vorige zomer bewust voor om te blijven bij RC Lens, met de ambitie om een doorbraak in het eerste elftal te forceren.

Club Brugge was vastbesloten om Sishuba binnen te halen, vooral omdat hij in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren onder de indruk van zijn creativiteit, technische vaardigheden en ongeëvenaarde dribbelskills.

Hoewel zijn fysieke kracht en betrokkenheid bij het teamspel nog werkpunten waren, was Club Brugge bereid die te accepteren, met de hoop dat Sishuba’s waarde zou stijgen zodra hij doorbrak bij RC Lens.

Lens wil(de) Sishuba niet verkopen: 3 miljoen geweigerd

In december vorig jaar werd duidelijk dat Ayanda Sishuba ook dit seizoen niet zijn langverwachte doorbraak zou maken bij RC Lens. Hij wisselde af tussen wedstrijden voor RC Lens B, de Youth League en af en toe een optreden in het eerste elftal.

De aanvoerder van het Belgische U19-team had Sishuba ongetwijfeld op meer gehoopt. Met de wintermercato in zicht, hielden verschillende clubs zijn situatie nauwlettend in de gaten. Onder andere Standard, KRC Genk en Antwerp FC stonden klaar om toe te slaan.

In juni gaf RC Lens echter aan nog steeds grote plannen te hebben met Sishuba. Hij zou vanaf de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans krijgen om met de A-kern mee te trainen en kon rekenen op meer speelminuten.

De nieuwe coach Will Still werd verwacht om een einde te maken aan de stagnatie van Sishuba's ontwikkeling. Hoewel er geruchten de ronde deden over een mogelijke transfer, zette de Lens-directie hier een duidelijke streep door.

Twee aanbiedingen uit België werden resoluut afgewezen, zelfs toen er een bod van drie miljoen euro op tafel werd gelegd. RC Lens bleef standvastig in hun overtuiging dat Sishuba's potentieel veel meer waard is.

Sishuba is het beu: naar Anderlecht?

Ondanks de goede intenties van zowel RC Lens als Ayanda Sishuba, verliep de voorbereiding voor de jonge aanvaller allesbehalve zoals gehoopt. Hij werd onder andere niet geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverkusen en miste ook nog twee andere wedstrijden.

Sinds de komst van Will Still bij Lens kampt Sishuba met een gebrek aan speeltijd en toekomstperspectief, wat hem ertoe bracht om zijn wens kenbaar te maken om terug te keren naar België.

Naar verluidt heeft Still Sishuba zelfs aangespoord om bij de B-ploeg te gaan trainen. Deze situatie heeft de interesse van verschillende Belgische topclubs gewekt. AA Gent wil Sishuba graag huren met een optie tot aankoop, terwijl Union SG een definitieve overname nastreeft.

Ook Anderlecht heeft zich in de strijd om zijn handtekening gemengd.

Sishuba zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat compleet los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

5
5
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

49
49
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

123
123
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

105
105
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

568
568
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

41
41
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

271
271
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

151
151
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

75
75
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

152
152
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

93
93
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

47
47
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

186
186
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

149
149
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

61
61
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

82
82
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

202
202
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

30
30
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

114
114
Nainggolan steigert na Vanaken-vergelijking: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

707
707
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

123
123
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

370
370
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

251
251

Meer sportnieuws