'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

970
'Anderlecht duwt gaspedaal in voor ‘nieuwe Openda’

Anderlecht toont naar verluidt interesse in Ayanda Sishuba, de veelbelovende aanvaller van RC Lens die in Frankrijk al bekendstaat als de ‘mini-Openda’. Ondanks zijn indrukwekkende prestaties in de jeugdteams en lof van zijn coaches, slaagde Sishuba er niet in om door te breken in het eerste elftal van Lens.

Teleurgesteld door het gebrek aan speeltijd onder coach Will Still, heeft de Belgische U19-international aangegeven dat hij wil terugkeren naar België. Dit heeft de interesse gewekt van clubs als AA Gent, Union SG, en Anderlecht, die allemaal strijden om zijn handtekening. Lens wees eerder al een bod van drie miljoen euro af, vastbesloten om zijn potentieel te behouden.

LEES OOK: Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Sensatie Sishuba: buitengewone technische kwaliteiten

Ayanda Sishuba moest uitgroeien tot een ware sensatie bij RC Lens. De jonge aanvaller, die in april vorig jaar zijn eerste professionele contract ondertekende, oogstte binnen de club veel lof en enthousiasme.

Sishuba was al een leidende figuur in zowel de U19-ploeg als het B-elftal, waar hij indruk maakte met zijn technische finesse, atletische kracht en ongeëvenaard scorend vermogen.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, noemde Sishuba's profcontract een cruciale stap en een teken van het vertrouwen dat de club in hem stelt. “Hij is een aanvallende middenvelder met buitengewone technische kwaliteiten,” aldus Sikora.

Sishuba valt niet alleen op door zijn verfijnde techniek, maar ook door zijn explosieve snelheid en scherpe dribbels, waarmee hij moeiteloos tegenstanders uitspeelt. Zijn uitstekende loopacties, spelinzicht en precieze passing maken hem een complete aanvaller met een veelbelovende toekomst.

Club Brugge duwde vorig jaar door voor ‘mini-Openda’

Franck Haise, vorig seizoen hoofdcoach van RC Lens, heeft tijdens meerdere persconferenties benadrukt dat Ayanda Sishuba een sleutelspeler voor de toekomst van de club is, en dat het van cruciaal belang was om hem niet te verbranden.

Toch maakte de zaakwaarnemer van Sishuba aan L'Équipe duidelijk dat de jonge aanvaller vorig seizoen enkel in aanmerking wilde komen voor het eerste elftal, en dat speeltijd bij Lens B geen optie was.

Ondanks een stevige poging van Club Brugge om hem aan te trekken, koos de youngster er vorige zomer bewust voor om te blijven bij RC Lens, met de ambitie om een doorbraak in het eerste elftal te forceren.

Club Brugge was vastbesloten om Sishuba binnen te halen, vooral omdat hij in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren onder de indruk van zijn creativiteit, technische vaardigheden en ongeëvenaarde dribbelskills.

Hoewel zijn fysieke kracht en betrokkenheid bij het teamspel nog werkpunten waren, was Club Brugge bereid die te accepteren, met de hoop dat Sishuba’s waarde zou stijgen zodra hij doorbrak bij RC Lens.

Lens wil(de) Sishuba niet verkopen: 3 miljoen geweigerd

In december vorig jaar werd duidelijk dat Ayanda Sishuba ook dit seizoen niet zijn langverwachte doorbraak zou maken bij RC Lens. Hij wisselde af tussen wedstrijden voor RC Lens B, de Youth League en af en toe een optreden in het eerste elftal.

De aanvoerder van het Belgische U19-team had Sishuba ongetwijfeld op meer gehoopt. Met de wintermercato in zicht, hielden verschillende clubs zijn situatie nauwlettend in de gaten. Onder andere Standard, KRC Genk en Antwerp FC stonden klaar om toe te slaan.

In juni gaf RC Lens echter aan nog steeds grote plannen te hebben met Sishuba. Hij zou vanaf de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans krijgen om met de A-kern mee te trainen en kon rekenen op meer speelminuten.

De nieuwe coach Will Still werd verwacht om een einde te maken aan de stagnatie van Sishuba's ontwikkeling. Hoewel er geruchten de ronde deden over een mogelijke transfer, zette de Lens-directie hier een duidelijke streep door.

Twee aanbiedingen uit België werden resoluut afgewezen, zelfs toen er een bod van drie miljoen euro op tafel werd gelegd. RC Lens bleef standvastig in hun overtuiging dat Sishuba's potentieel veel meer waard is.

Sishuba is het beu: naar Anderlecht?

Ondanks de goede intenties van zowel RC Lens als Ayanda Sishuba, verliep de voorbereiding voor de jonge aanvaller allesbehalve zoals gehoopt. Hij werd onder andere niet geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverkusen en miste ook nog twee andere wedstrijden.

Sinds de komst van Will Still bij Lens kampt Sishuba met een gebrek aan speeltijd en toekomstperspectief, wat hem ertoe bracht om zijn wens kenbaar te maken om terug te keren naar België.

Naar verluidt heeft Still Sishuba zelfs aangespoord om bij de B-ploeg te gaan trainen. Deze situatie heeft de interesse van verschillende Belgische topclubs gewekt. AA Gent wil Sishuba graag huren met een optie tot aankoop, terwijl Union SG een definitieve overname nastreeft.

Ook Anderlecht heeft zich in de strijd om zijn handtekening gemengd.

Sishuba zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

6
6
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

24
24
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

79
79
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

22
22
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

97
97
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

654
654
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

34
34
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

57
57
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

57
57
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

308
308
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

135
135
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

79
79
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

170
170
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

226
226
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

169
169
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

110
110
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

219
219
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

127
127
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

78
78
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

92
92
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

167
167
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

26
26

Meer sportnieuws