Gewezen Anderlecht-talent kiest voor opvallende uitdaging

door
Gewezen Anderlecht-talent kiest voor opvallende uitdaging

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Veel talenten stoten dan ook door via Neerpede. Michael Heylen leek ook een goudhaantje te zijn, maar de verdediger kon de verwachtingen nooit volledig waarmaken. 

Heylen is een jeugdproduct van RSC Anderlecht en speelde in het verleden onder meer bij KV Kortrijk, Zulte Waregem en Westerlo. Nu gaat het gewezen talent de uitdaging aan bij het Cypriotische Omonia 29 Maiou. De 30-jarige verdediger verlaat Nederland.

LEES OOK: Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

Belgische jeugdinternational

Heylen werd bij Anderlecht gezien als een talent en was ook een Belgische jeugdinternational en vaste waarde bij de U21. Naarmate zijn carrière vorderde zakte Heylen echter verder weg. De afgelopen seizoenen speelde de centrale verdediger op de Nederlandse velden bij Sparta en EC Emmen.

Bij die laatste liep zijn contract af en gaat hij een uitdaging aan in Cyprus. In totaal speelde Heylen honderd wedstrijden in de Jupiler Pro League. Daarin kon hij twee keer scoren en vier assists geven. Op zijn dertigste lijkt Heylen al uit te gaan bollen bij Omonia 29 Maiou.

Anderlecht

Heylen is aldus een jeugdproduct van Anderlecht en stond tot 2019 onder contract bij paars-wit. Hij zou er uiteindelijk maar 34 competitieve wedstrijden spelen met één doelpunt. Vervolgens haalde Zulte Waregem de verdediger definitief binnen. Bij Essevee kwam hij aan 53 matchen met twee goals en één assist.

Heeft Heylen het maximale uit zijn carrière gehaald?

Meest recent

A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

1
1
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

33
33
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

9
9
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

18
18
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

26
26
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

41
41
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

27
27
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

522
522
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

111
111
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

82
82
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

109
109
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

67
67
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

83
83
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

169
169
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

51
51
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

98
98
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

93
93
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

102
102
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

121
121
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

159
159
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

401
401
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

106
106
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

311
311

Meer sportnieuws