Transfersom bekend: ‘KAA Gent maakt flinke winst op Hong’

door
Transfersom bekend: ‘KAA Gent maakt flinke winst op Hong’

Eerder werd al bekendgemaakt dat Hyun-seok Hong afscheid heeft genomen van KAA Gent. De Zuid-Koreaan gaat een nieuwe uitdaging aan bij het Turkse Trabzonspor. Journalist Stefan Smet van Het Nieuwsblad onthult de transfersom van de middenvelder.

Hong aast al een tijdje op een transfer en KAA Gent moest deze zomermercato verkopen als het nog iets wilde verdienen aan de Zuid-Koreaanse international. Het contract van Hong liep nog maar één jaar door. Trabzonspor kwam op de proppen en op enkele details na is de transfer in kannen en kruiken.

LEES OOK: 'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

Miljoenenwinst

KAA Gent pikte Hong in de zomer van 2022 voor 1,5 miljoen euro op bij het Oostenrijkse LASK Linz. De Zuid-Koreaan speelde zich meteen in het elftal van Hein Vanhaezebrouck en ook onder Wouter Vrancken was de middenvelder een vaste waarde. Nu verlaat Hong de Buffalo’s.

Maar KAA Gent maakt wel een flinke winst op Hong. Naar verluidt legt Trabzonspor zeven miljoen euro op tafel voor de middenvelder met een marktwaarde van negen miljoen euro. Ook zijn er nog bonussen opgenomen in de deal voor de aanvallende middenvelder.

Sterkhouder

Hong was de afgelopen seizoenen aldus een sterkhouder bij KAA Gent. Uiteindelijk speelde de 25-jarige middenvelder 104 matchen voor KAA Gent. Daarin vond hij achttien keer de weg naar doel en wist hij twintig assists te geven. Dit seizoen was Hong vooral goed op schot in de Conference League. Daar scoorde hij al twee keer en gaf hij drie assists in vier wedstrijden.

Een mooi bedrag voor Hong?

Meest recent

'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

14
14
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

6
6
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

208
208
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

91
91
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

258
258
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

354
354
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

191
191
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

288
288
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

165
165
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

123
123
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

123
123
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

67
67
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

212
212
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

58
58
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

302
302
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

209
209
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

211
211
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

426
426
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

505
505
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

73
73
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

127
127
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

336
336
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

152
152
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

203
203
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

245
245

Meer sportnieuws