Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

door
Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

Vincent Kompany heeft zijn debuut als hoofdtrainer van Bayern München achter de rug. De Duitse grootmacht moest het in de DFP Pokal opnemen tegen tweedeklasser SSV Ulm.

Kompany gaf vertrouwen aan ervaren rot Thomas Müller en die bedankte voor het vertrouwen met een dubbelslag. Uiteindelijk won Der Rekordmeister met 0-4 in een volgepakt stadion van Ulm.

LEES OOK: Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Meteen lof

17.000 supporters zagen Müller na twee minuten al scoren en niet veel later stond het al 0-2 dankzij het icoon van Duitsland en Bayern München. Na afloop was de 34-jarige aanvaller ook lovend over Kompany. “Natuurlijk is niet iedere tegenstander te vergelijken, maar het voelt alsof we al een flink staaltje van Kompany-voetbal hebben gezien.”

Kompany mikt alvst op prijzen met de Duitse topclub. “Muss ich ein statement machen? Ik ben tevreden dat we gewonnnen hebben. Ik wist dat het een zware match kon worden. Goed dat de jongens bij mijn debuut zo gestreden hebben. En vanaf nu kijken we verder. De bedoeling is om matchen te winnen en prijzen te pakken. Maar het moet nog allemaal gebeuren. Ik blijf er heel rustig bij.”

Kompany was ook tevreden over de prestatie zijn manschappen en zal vooral verdedigend heel wat goeds. “Ik denk dat onze balverovering het beste deel van onze match was. Ook in balbezit kenden we enkele goede periodes, maar het was goed om te zien dat het team gedisciplineerd bleef”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige trainer van RSC Anderlecht en Burnley.

Bundesliga

Volgende week begint het echte werk voor Kompany en Bayern. Dan wacht Wolfsburg in de Bundesliga. Bij Der Rekordmeister snakken ze weer naar dominant voetbal. “Ik denk dat we er mentaal klaar voor zijn. We hebben véél ambitie. Het is nu aan ons om het op het veld te bewijzen", aldus Kompany.

Denk jij dat Kompany zal slagen bij Bayern?

Meest recent

‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

78
78
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

9
9
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

125
125
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

21
21
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

178
178
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

205
205
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

74
74
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

129
129
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

509
509
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

296
296
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

111
111
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

396
396
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

129
129
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

571
571
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

81
81
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

223
223
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

218
218
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

125
125
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

331
331
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

125
125
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

210
210
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1202
1202
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

512
512

Meer sportnieuws