Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

428 stemmen
Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

Vincent Kompany heeft zijn debuut als hoofdtrainer van Bayern München achter de rug. De Duitse grootmacht moest het in de DFP Pokal opnemen tegen tweedeklasser SSV Ulm.

Kompany gaf vertrouwen aan ervaren rot Thomas Müller en die bedankte voor het vertrouwen met een dubbelslag. Uiteindelijk won Der Rekordmeister met 0-4 in een volgepakt stadion van Ulm.

LEES OOK: 'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Meteen lof

17.000 supporters zagen Müller na twee minuten al scoren en niet veel later stond het al 0-2 dankzij het icoon van Duitsland en Bayern München. Na afloop was de 34-jarige aanvaller ook lovend over Kompany. “Natuurlijk is niet iedere tegenstander te vergelijken, maar het voelt alsof we al een flink staaltje van Kompany-voetbal hebben gezien.”

Kompany mikt alvst op prijzen met de Duitse topclub. “Muss ich ein statement machen? Ik ben tevreden dat we gewonnnen hebben. Ik wist dat het een zware match kon worden. Goed dat de jongens bij mijn debuut zo gestreden hebben. En vanaf nu kijken we verder. De bedoeling is om matchen te winnen en prijzen te pakken. Maar het moet nog allemaal gebeuren. Ik blijf er heel rustig bij.”

Kompany was ook tevreden over de prestatie zijn manschappen en zal vooral verdedigend heel wat goeds. “Ik denk dat onze balverovering het beste deel van onze match was. Ook in balbezit kenden we enkele goede periodes, maar het was goed om te zien dat het team gedisciplineerd bleef”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige trainer van RSC Anderlecht en Burnley.

Bundesliga

Volgende week begint het echte werk voor Kompany en Bayern. Dan wacht Wolfsburg in de Bundesliga. Bij Der Rekordmeister snakken ze weer naar dominant voetbal. “Ik denk dat we er mentaal klaar voor zijn. We hebben véél ambitie. Het is nu aan ons om het op het veld te bewijzen", aldus Kompany.

Denk jij dat Kompany zal slagen bij Bayern?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

30
30
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

153
153
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

122
122
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

35
35
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

331
331
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

420
420
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

319
319
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

672
672
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

504
504
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1081
1081
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

656
656
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

246
246
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

507
507
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

250
250
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

277
277
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1252
1252
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

635
635

Meer sportnieuws