Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

door
Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

Vincent Kompany heeft zijn debuut als hoofdtrainer van Bayern München achter de rug. De Duitse grootmacht moest het in de DFP Pokal opnemen tegen tweedeklasser SSV Ulm.

Kompany gaf vertrouwen aan ervaren rot Thomas Müller en die bedankte voor het vertrouwen met een dubbelslag. Uiteindelijk won Der Rekordmeister met 0-4 in een volgepakt stadion van Ulm.

LEES OOK: Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Meteen lof

17.000 supporters zagen Müller na twee minuten al scoren en niet veel later stond het al 0-2 dankzij het icoon van Duitsland en Bayern München. Na afloop was de 34-jarige aanvaller ook lovend over Kompany. “Natuurlijk is niet iedere tegenstander te vergelijken, maar het voelt alsof we al een flink staaltje van Kompany-voetbal hebben gezien.”

Kompany mikt alvst op prijzen met de Duitse topclub. “Muss ich ein statement machen? Ik ben tevreden dat we gewonnnen hebben. Ik wist dat het een zware match kon worden. Goed dat de jongens bij mijn debuut zo gestreden hebben. En vanaf nu kijken we verder. De bedoeling is om matchen te winnen en prijzen te pakken. Maar het moet nog allemaal gebeuren. Ik blijf er heel rustig bij.”

Kompany was ook tevreden over de prestatie zijn manschappen en zal vooral verdedigend heel wat goeds. “Ik denk dat onze balverovering het beste deel van onze match was. Ook in balbezit kenden we enkele goede periodes, maar het was goed om te zien dat het team gedisciplineerd bleef”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige trainer van RSC Anderlecht en Burnley.

Bundesliga

Volgende week begint het echte werk voor Kompany en Bayern. Dan wacht Wolfsburg in de Bundesliga. Bij Der Rekordmeister snakken ze weer naar dominant voetbal. “Ik denk dat we er mentaal klaar voor zijn. We hebben véél ambitie. Het is nu aan ons om het op het veld te bewijzen", aldus Kompany.

Denk jij dat Kompany zal slagen bij Bayern?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

60
60
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

50
50
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

84
84
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

216
216
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

72
72
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

65
65
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

504
504
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

535
535
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

333
333
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws