Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

428 stemmen
Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

Vincent Kompany heeft zijn debuut als hoofdtrainer van Bayern München achter de rug. De Duitse grootmacht moest het in de DFP Pokal opnemen tegen tweedeklasser SSV Ulm.

Kompany gaf vertrouwen aan ervaren rot Thomas Müller en die bedankte voor het vertrouwen met een dubbelslag. Uiteindelijk won Der Rekordmeister met 0-4 in een volgepakt stadion van Ulm.

LEES OOK: 'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Meteen lof

17.000 supporters zagen Müller na twee minuten al scoren en niet veel later stond het al 0-2 dankzij het icoon van Duitsland en Bayern München. Na afloop was de 34-jarige aanvaller ook lovend over Kompany. “Natuurlijk is niet iedere tegenstander te vergelijken, maar het voelt alsof we al een flink staaltje van Kompany-voetbal hebben gezien.”

Kompany mikt alvst op prijzen met de Duitse topclub. “Muss ich ein statement machen? Ik ben tevreden dat we gewonnnen hebben. Ik wist dat het een zware match kon worden. Goed dat de jongens bij mijn debuut zo gestreden hebben. En vanaf nu kijken we verder. De bedoeling is om matchen te winnen en prijzen te pakken. Maar het moet nog allemaal gebeuren. Ik blijf er heel rustig bij.”

Kompany was ook tevreden over de prestatie zijn manschappen en zal vooral verdedigend heel wat goeds. “Ik denk dat onze balverovering het beste deel van onze match was. Ook in balbezit kenden we enkele goede periodes, maar het was goed om te zien dat het team gedisciplineerd bleef”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige trainer van RSC Anderlecht en Burnley.

Bundesliga

Volgende week begint het echte werk voor Kompany en Bayern. Dan wacht Wolfsburg in de Bundesliga. Bij Der Rekordmeister snakken ze weer naar dominant voetbal. “Ik denk dat we er mentaal klaar voor zijn. We hebben véél ambitie. Het is nu aan ons om het op het veld te bewijzen", aldus Kompany.

Denk jij dat Kompany zal slagen bij Bayern?

Meest recent

'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

94
94
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

275
275
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

85
85
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

174
174
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

282
282
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

263
263
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

517
517
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

316
316
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

124
124
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

160
160
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

383
383
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

511
511
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

333
333
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

151
151
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

42
42
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

400
400
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

57
57
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

483
483
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

670
670
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

132
132
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

113
113
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

332
332
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

134
134
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

50
50
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

105
105

Meer sportnieuws