Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

door
Meteen lof van icoon na debuut: “Flink staaltje Kompany-voetbal”

Vincent Kompany heeft zijn debuut als hoofdtrainer van Bayern München achter de rug. De Duitse grootmacht moest het in de DFP Pokal opnemen tegen tweedeklasser SSV Ulm.

Kompany gaf vertrouwen aan ervaren rot Thomas Müller en die bedankte voor het vertrouwen met een dubbelslag. Uiteindelijk won Der Rekordmeister met 0-4 in een volgepakt stadion van Ulm.

LEES OOK: 'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Meteen lof

17.000 supporters zagen Müller na twee minuten al scoren en niet veel later stond het al 0-2 dankzij het icoon van Duitsland en Bayern München. Na afloop was de 34-jarige aanvaller ook lovend over Kompany. “Natuurlijk is niet iedere tegenstander te vergelijken, maar het voelt alsof we al een flink staaltje van Kompany-voetbal hebben gezien.”

Kompany mikt alvst op prijzen met de Duitse topclub. “Muss ich ein statement machen? Ik ben tevreden dat we gewonnnen hebben. Ik wist dat het een zware match kon worden. Goed dat de jongens bij mijn debuut zo gestreden hebben. En vanaf nu kijken we verder. De bedoeling is om matchen te winnen en prijzen te pakken. Maar het moet nog allemaal gebeuren. Ik blijf er heel rustig bij.”

Kompany was ook tevreden over de prestatie zijn manschappen en zal vooral verdedigend heel wat goeds. “Ik denk dat onze balverovering het beste deel van onze match was. Ook in balbezit kenden we enkele goede periodes, maar het was goed om te zien dat het team gedisciplineerd bleef”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige trainer van RSC Anderlecht en Burnley.

Bundesliga

Volgende week begint het echte werk voor Kompany en Bayern. Dan wacht Wolfsburg in de Bundesliga. Bij Der Rekordmeister snakken ze weer naar dominant voetbal. “Ik denk dat we er mentaal klaar voor zijn. We hebben véél ambitie. Het is nu aan ons om het op het veld te bewijzen", aldus Kompany.

Denk jij dat Kompany zal slagen bij Bayern?

Meest recent

Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

31
31
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

15
15
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

58
58
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

218
218
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

68
68
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

142
142
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

32
32
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

40
40
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

163
163
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

258
258
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

104
104
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

332
332
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

122
122
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

80
80
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

109
109
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

186
186
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

358
358
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

80
80
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

72
72
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

155
155
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

25
25

Meer sportnieuws