Vrancken geeft woordje uitleg bij nieuwste aanwinst AA Gent

271
Vrancken geeft woordje uitleg bij nieuwste aanwinst AA Gent

Plots gaat het snel in de Planet Group Arena, waar iedereen weer opgelucht kan ademhalen na de Europese kwalificatie tegen Silkeborg. Een paar dagen nadat AA Gent met Atsuki Ito een vierde zomeraanwinst vastlegde stelde het nu namelijk ook al nummer vijf voor. Tot tevredenheid van Wouter Vrancken.

Tijdens zijn voorbeschouwing op het duel tegen Westerlo van aanstaande zondag werd de coach logischerwijs meteen ook uitvoerig gepolst naar Hélio Varela, die zopas zijn kribbel zette onder een vierjarig contract. "Hij is een uitermate explosief type, die heel goed acties kan maken. Ook al heeft hij misschien niet de meest verfijnde techniek", aldus Vrancken.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Vrancken blij met Varela

"Hij weet echter goed waar zijn kwaliteiten liggen. Dat is onder meer diepgang creëren en een tegenstander op snelheid en op kracht voorbijgaan. Dat kunnen we goed gebruiken: iemand die zijn mannetje passeert. Hij is niet zo groot maar wel een echte doorzetter die zijn lichaam in de strijd gooit en waar je nooit mee klaar bent. Dat hadden we nog niet echt."

Ook het feit dat de 22-jarige flankaanvaller, die voor een drietal miljoen werd losgeweekt bij Portimonense, al ervaring opdeed in de eveneens fysieke Portugese competitie ziet Vrancken als een voordeel. De verwachting is dan ook dat Varela zich snel zal kunnen aanpassen aan de Jupiler Pro League. Benieuwd of hij straks al direct tot de selectie behoort.

Spoor van Storm & Paintsil

Vast staat alleszins dat Vrancken het volste vertrouwen heeft in de Kaapverdiër, die vorig seizoen nochtans 'slechts' goed was voor zes goals en drie assists in 33 matchen. "Het verleden biedt nooit een garantie op statistieken", aldus Vrancken, die hem zelfs reeds vergelijkt met Nikola Storm en Joseph Paintsil. "Die jongens hadden ook maar beperkte cijfers."

"Maar als je hen op een bepaalde manier aan de praat krijgt, kan dat rendement ineens verdubbelen", klinkt het over zijn voormalige smaakmakers in Mechelen en Genk. "Dat hopen we met onze aanvallers nu ook te realiseren. Varela voetbalt zowel graag op links als op rechts en gaat ons offensief spel sowieso meer variatie bijbrengen", besluit de trainer.

Denkt u dat Varela zondag al zal spelen?

Meest recent

Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

2
2
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

15
15
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

23
23
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

30
30
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

48
48
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

7
7
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

40
40
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

266
266
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

161
161
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

63
63
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

117
117
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

81
81
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

62
62
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

124
124
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

283
283
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

196
196
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

127
127
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

464
464
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

314
314
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

117
117

Meer sportnieuws