Vrancken geeft woordje uitleg bij nieuwste aanwinst AA Gent

271 stemmen
Vrancken geeft woordje uitleg bij nieuwste aanwinst AA Gent

Plots gaat het snel in de Planet Group Arena, waar iedereen weer opgelucht kan ademhalen na de Europese kwalificatie tegen Silkeborg. Een paar dagen nadat AA Gent met Atsuki Ito een vierde zomeraanwinst vastlegde stelde het nu namelijk ook al nummer vijf voor. Tot tevredenheid van Wouter Vrancken.

Tijdens zijn voorbeschouwing op het duel tegen Westerlo van aanstaande zondag werd de coach logischerwijs meteen ook uitvoerig gepolst naar Hélio Varela, die zopas zijn kribbel zette onder een vierjarig contract. "Hij is een uitermate explosief type, die heel goed acties kan maken. Ook al heeft hij misschien niet de meest verfijnde techniek", aldus Vrancken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Vrancken blij met Varela

"Hij weet echter goed waar zijn kwaliteiten liggen. Dat is onder meer diepgang creëren en een tegenstander op snelheid en op kracht voorbijgaan. Dat kunnen we goed gebruiken: iemand die zijn mannetje passeert. Hij is niet zo groot maar wel een echte doorzetter die zijn lichaam in de strijd gooit en waar je nooit mee klaar bent. Dat hadden we nog niet echt."

Ook het feit dat de 22-jarige flankaanvaller, die voor een drietal miljoen werd losgeweekt bij Portimonense, al ervaring opdeed in de eveneens fysieke Portugese competitie ziet Vrancken als een voordeel. De verwachting is dan ook dat Varela zich snel zal kunnen aanpassen aan de Jupiler Pro League. Benieuwd of hij straks al direct tot de selectie behoort.

Spoor van Storm & Paintsil

Vast staat alleszins dat Vrancken het volste vertrouwen heeft in de Kaapverdiër, die vorig seizoen nochtans 'slechts' goed was voor zes goals en drie assists in 33 matchen. "Het verleden biedt nooit een garantie op statistieken", aldus Vrancken, die hem zelfs reeds vergelijkt met Nikola Storm en Joseph Paintsil. "Die jongens hadden ook maar beperkte cijfers."

"Maar als je hen op een bepaalde manier aan de praat krijgt, kan dat rendement ineens verdubbelen", klinkt het over zijn voormalige smaakmakers in Mechelen en Genk. "Dat hopen we met onze aanvallers nu ook te realiseren. Varela voetbalt zowel graag op links als op rechts en gaat ons offensief spel sowieso meer variatie bijbrengen", besluit de trainer.

Denkt u dat Varela zondag al zal spelen?

Meest recent

Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

26
26
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

54
54
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

25
25
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

54
54
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

122
122
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

79
79
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

173
173
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

336
336
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

242
242
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

148
148
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

114
114
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

26
26
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

144
144
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

721
721
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

210
210
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

125
125
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

66
66
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

410
410
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

354
354
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

869
869
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

152
152
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

26
26

Meer sportnieuws