Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

402 stemmen
Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

Anderlecht gaat zaterdag op bezoek bij KV Mechelen, mét nieuwkomer Mathias 'Zanka' Jorgensen meteen in de basis. Centraal achterin kan Brian Riemer tenslotte nog geen beroep doen op Jan Vertonghen, die in principe nog even in de lappenmand ligt. Of keert de aanvoerder toch sneller terug?

Bij de aankondiging van zijn blessure liet Riemer al meteen verstaan dat het moeilijk was om een exacte tijdsduur te plakken op zijn revalidatie. De verwachting was dat Vertonghen een drietal weken in de ziekenboeg zou vertoeven met last aan de achillespezen, al viel het volgens zijn coach niet uit te sluiten dat zijn herstel meer of net minder tijd in beslag zou nemen.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Hoop voor Vertonghen

"Het gaat wel goed met Jan. Hij herstelt van die overbelasting, maar we moeten voorzichtig blijven. Het kan dat hij zal terugkeren volgende donderdag tegen Dinamo Minsk, ofwel een weekje later voor de terugwedstrijd", bleek Riemer vrijdag tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers toch vooral uit te gaan van dat veel optimistischere tweede scenario.

"Jan is natuurlijk onze kapitein en speelt ook nu zijn rol in de kleedkamer. Hij is bij alle besprekingen, geeft raad en discussieert al lachend wie eigenlijk het hardste traint. We zullen zien of Jan ook meereist naar Hongarije voor de match tegen Minsk als hij nog niet op het veld kan staan. We moeten inschatten welke invloed dat zou hebben met het oog op zijn comeback."

Defensief huiswerk af?

"Het staat nog niet vast. We zien wel", besloot Riemer, om vervolgens ook nog even zijn licht te laten schijnen op de transferplannen in het Lotto Park. Hier en daar wordt gesuggereerd dat Jesper Fredberg na Jorgensen en Jan-Carlo Simic nog op zoek gaat naar nog meer vers bloed voor de defensie, maar dat is volgens Riemer voorlopig alleszins niet de bedoeling.

"Met Simic, Vertonghen en Zanka als centrale verdedigers kan ik op beide oren slapen. Ik wil ook voldoende ruimte laten voor jongens als De Cat, Engwanda en Lapage om zich te tonen en te groeien. Als we nog een extra centrale verdediger halen, dan zal dat pas helemaal op het einde van de mercato zijn. Maar er komen zeker nog transfers", luidt het namelijk.

RSCA moet sowieso nog een extra verdediger aantrekken

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

3
3
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

24
24
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

34
34
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

76
76
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

105
105
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

269
269
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

288
288
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

90
90
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

55
55
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

475
475
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

165
165
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

176
176
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

366
366
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96

Meer sportnieuws