Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

402 stemmen
Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

Anderlecht gaat zaterdag op bezoek bij KV Mechelen, mét nieuwkomer Mathias 'Zanka' Jorgensen meteen in de basis. Centraal achterin kan Brian Riemer tenslotte nog geen beroep doen op Jan Vertonghen, die in principe nog even in de lappenmand ligt. Of keert de aanvoerder toch sneller terug?

Bij de aankondiging van zijn blessure liet Riemer al meteen verstaan dat het moeilijk was om een exacte tijdsduur te plakken op zijn revalidatie. De verwachting was dat Vertonghen een drietal weken in de ziekenboeg zou vertoeven met last aan de achillespezen, al viel het volgens zijn coach niet uit te sluiten dat zijn herstel meer of net minder tijd in beslag zou nemen.

LEES OOK: "50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Hoop voor Vertonghen

"Het gaat wel goed met Jan. Hij herstelt van die overbelasting, maar we moeten voorzichtig blijven. Het kan dat hij zal terugkeren volgende donderdag tegen Dinamo Minsk, ofwel een weekje later voor de terugwedstrijd", bleek Riemer vrijdag tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers toch vooral uit te gaan van dat veel optimistischere tweede scenario.

"Jan is natuurlijk onze kapitein en speelt ook nu zijn rol in de kleedkamer. Hij is bij alle besprekingen, geeft raad en discussieert al lachend wie eigenlijk het hardste traint. We zullen zien of Jan ook meereist naar Hongarije voor de match tegen Minsk als hij nog niet op het veld kan staan. We moeten inschatten welke invloed dat zou hebben met het oog op zijn comeback."

Defensief huiswerk af?

"Het staat nog niet vast. We zien wel", besloot Riemer, om vervolgens ook nog even zijn licht te laten schijnen op de transferplannen in het Lotto Park. Hier en daar wordt gesuggereerd dat Jesper Fredberg na Jorgensen en Jan-Carlo Simic nog op zoek gaat naar nog meer vers bloed voor de defensie, maar dat is volgens Riemer voorlopig alleszins niet de bedoeling.

"Met Simic, Vertonghen en Zanka als centrale verdedigers kan ik op beide oren slapen. Ik wil ook voldoende ruimte laten voor jongens als De Cat, Engwanda en Lapage om zich te tonen en te groeien. Als we nog een extra centrale verdediger halen, dan zal dat pas helemaal op het einde van de mercato zijn. Maar er komen zeker nog transfers", luidt het namelijk.

RSCA moet sowieso nog een extra verdediger aantrekken

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

126
126
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

64
64
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

131
131
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

454
454
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

143
143
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

166
166
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

55
55
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

191
191
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

950
950
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

806
806
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

124
124
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

677
677
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

369
369
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

254
254
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

722
722
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

473
473
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

445
445

Meer sportnieuws