Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

402 stemmen
Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

Anderlecht gaat zaterdag op bezoek bij KV Mechelen, mét nieuwkomer Mathias 'Zanka' Jorgensen meteen in de basis. Centraal achterin kan Brian Riemer tenslotte nog geen beroep doen op Jan Vertonghen, die in principe nog even in de lappenmand ligt. Of keert de aanvoerder toch sneller terug?

Bij de aankondiging van zijn blessure liet Riemer al meteen verstaan dat het moeilijk was om een exacte tijdsduur te plakken op zijn revalidatie. De verwachting was dat Vertonghen een drietal weken in de ziekenboeg zou vertoeven met last aan de achillespezen, al viel het volgens zijn coach niet uit te sluiten dat zijn herstel meer of net minder tijd in beslag zou nemen.

LEES OOK: Beveren maakt nieuwe versterking bekend

Hoop voor Vertonghen

"Het gaat wel goed met Jan. Hij herstelt van die overbelasting, maar we moeten voorzichtig blijven. Het kan dat hij zal terugkeren volgende donderdag tegen Dinamo Minsk, ofwel een weekje later voor de terugwedstrijd", bleek Riemer vrijdag tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers toch vooral uit te gaan van dat veel optimistischere tweede scenario.

"Jan is natuurlijk onze kapitein en speelt ook nu zijn rol in de kleedkamer. Hij is bij alle besprekingen, geeft raad en discussieert al lachend wie eigenlijk het hardste traint. We zullen zien of Jan ook meereist naar Hongarije voor de match tegen Minsk als hij nog niet op het veld kan staan. We moeten inschatten welke invloed dat zou hebben met het oog op zijn comeback."

Defensief huiswerk af?

"Het staat nog niet vast. We zien wel", besloot Riemer, om vervolgens ook nog even zijn licht te laten schijnen op de transferplannen in het Lotto Park. Hier en daar wordt gesuggereerd dat Jesper Fredberg na Jorgensen en Jan-Carlo Simic nog op zoek gaat naar nog meer vers bloed voor de defensie, maar dat is volgens Riemer voorlopig alleszins niet de bedoeling.

"Met Simic, Vertonghen en Zanka als centrale verdedigers kan ik op beide oren slapen. Ik wil ook voldoende ruimte laten voor jongens als De Cat, Engwanda en Lapage om zich te tonen en te groeien. Als we nog een extra centrale verdediger halen, dan zal dat pas helemaal op het einde van de mercato zijn. Maar er komen zeker nog transfers", luidt het namelijk.

RSCA moet sowieso nog een extra verdediger aantrekken

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

41
41
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

49
49
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

25
25
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

32
32
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

31
31
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

105
105
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

106
106
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

395
395
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

75
75
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

148
148
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

306
306
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

910
910
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

499
499
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

32
32
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

184
184
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

920
920
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

157
157
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

434
434
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

818
818
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

564
564
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

582
582
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

158
158

Meer sportnieuws