Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

door
Riemer geeft update over Vertonghen & transferplannen RSCA

Anderlecht gaat zaterdag op bezoek bij KV Mechelen, mét nieuwkomer Mathias 'Zanka' Jorgensen meteen in de basis. Centraal achterin kan Brian Riemer tenslotte nog geen beroep doen op Jan Vertonghen, die in principe nog even in de lappenmand ligt. Of keert de aanvoerder toch sneller terug?

Bij de aankondiging van zijn blessure liet Riemer al meteen verstaan dat het moeilijk was om een exacte tijdsduur te plakken op zijn revalidatie. De verwachting was dat Vertonghen een drietal weken in de ziekenboeg zou vertoeven met last aan de achillespezen, al viel het volgens zijn coach niet uit te sluiten dat zijn herstel meer of net minder tijd in beslag zou nemen.

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Hoop voor Vertonghen

"Het gaat wel goed met Jan. Hij herstelt van die overbelasting, maar we moeten voorzichtig blijven. Het kan dat hij zal terugkeren volgende donderdag tegen Dinamo Minsk, ofwel een weekje later voor de terugwedstrijd", bleek Riemer vrijdag tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers toch vooral uit te gaan van dat veel optimistischere tweede scenario.

"Jan is natuurlijk onze kapitein en speelt ook nu zijn rol in de kleedkamer. Hij is bij alle besprekingen, geeft raad en discussieert al lachend wie eigenlijk het hardste traint. We zullen zien of Jan ook meereist naar Hongarije voor de match tegen Minsk als hij nog niet op het veld kan staan. We moeten inschatten welke invloed dat zou hebben met het oog op zijn comeback."

Defensief huiswerk af?

"Het staat nog niet vast. We zien wel", besloot Riemer, om vervolgens ook nog even zijn licht te laten schijnen op de transferplannen in het Lotto Park. Hier en daar wordt gesuggereerd dat Jesper Fredberg na Jorgensen en Jan-Carlo Simic nog op zoek gaat naar nog meer vers bloed voor de defensie, maar dat is volgens Riemer voorlopig alleszins niet de bedoeling.

"Met Simic, Vertonghen en Zanka als centrale verdedigers kan ik op beide oren slapen. Ik wil ook voldoende ruimte laten voor jongens als De Cat, Engwanda en Lapage om zich te tonen en te groeien. Als we nog een extra centrale verdediger halen, dan zal dat pas helemaal op het einde van de mercato zijn. Maar er komen zeker nog transfers", luidt het namelijk.

RSCA moet sowieso nog een extra verdediger aantrekken

Meest recent

'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

8
8
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

33
33
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

24
24
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

62
62
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

55
55
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

251
251
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

345
345
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

183
183
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

151
151
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

257
257
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

969
969
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

286
286
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

152
152
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

165
165
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

160
160
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

123
123
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

256
256
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

161
161
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

121
121
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

432
432
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

968
968
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

177
177
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

188
188
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

455
455
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

29
29

Meer sportnieuws