Hayen reageert op nakend ontslag: “Sprake van ultimatum?”

door
Hayen reageert op nakend ontslag: “Sprake van ultimatum?”

Club Brugge is desastreus aan het nieuwe seizoen begonnen. De euforie van de onverwachte titel van afgelopen seizoen is al ver weg na de één op negen in de Jupiler Pro League. Zondag wacht de beladen topper tegen Royal Antwerp FC.

En voor die wedstrijd gaf Nicky Hayen een persconferentie. De oefenmeester van Club Brugge sprak onder meer over de druk die op de wedstrijd tegen Antwerp staat en een mogelijk ontslag. Intern werden er alvast gesprekken gehouden na de horrorstart van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

Gesprekken gevoerd

Hayen geeft toe dat hij fouten heeft gemaakt en dat Club Brugge in een mindere periode zat. Dat moet nu voorbij zijn. “We hebben een ‘stop-principe’ toegepast. Een lijn getrokken onder die vier matchen en de Supercup. Alles goed geanalyseerd en een plan gemaakt. Verhelderende gesprekken met het management enerzijds en de spelersgroep anderzijds.”

De coach zag een goede reactie bij de spelersgroep na de gesprekken. “Ook wij hebben fouten gemaakt. Die gesprekken, dat waren voetbalinhoudelijke dingen die intern blijven. Maar als ik één iets moet benoemen, dan is het dat ik na de match in Genk te hard ben geweest in mijn analyse. De spelers hebben die gesprekken geapprecieerd en ik zag een reactie op training.”

Toch ontslag nakend? 

De match tegen Antwerp lijkt echter van groot belang. Het Laatste Nieuws spreekt van een ontslag als er niet gewonnen kan worden. Hayen zelf blijft rustig onder de situatie. “Of er sprake is van garanties of een ultimatum? Neen. Daar is niet over gesproken geweest. Er wordt heel negatief geschreven, maar in werkelijkheid is niet alles negatief.”

Vorig seizoen werd Hayen nog bejubeld en stelde Blauw-Zwart de coach ook aan als vaste T1. Nu is de wind al volledig gedraad. Hayen beziet het objectief. “Stap voor stap moeten we weer beter worden. Maar de resultaten moeten ook volgen. We proberen het objectief te bekijken, maar de realiteit is natuurlijk hoeveel punten je hebt.”

Denk jij dat Hayen wordt ontslagen indien Club niet wint van Antwerp?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

41
41
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

26
26
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

50
50
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

54
54
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

47
47
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

85
85
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

100
100
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

273
273
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

108
108
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

286
286
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

41
41
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

403
403
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

284
284
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

140
140
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

419
419
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

124
124

Meer sportnieuws