Hayen reageert op nakend ontslag: “Sprake van ultimatum?”

door
Hayen reageert op nakend ontslag: “Sprake van ultimatum?”

Club Brugge is desastreus aan het nieuwe seizoen begonnen. De euforie van de onverwachte titel van afgelopen seizoen is al ver weg na de één op negen in de Jupiler Pro League. Zondag wacht de beladen topper tegen Royal Antwerp FC.

En voor die wedstrijd gaf Nicky Hayen een persconferentie. De oefenmeester van Club Brugge sprak onder meer over de druk die op de wedstrijd tegen Antwerp staat en een mogelijk ontslag. Intern werden er alvast gesprekken gehouden na de horrorstart van Blauw-Zwart.

LEES OOK: KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

Gesprekken gevoerd

Hayen geeft toe dat hij fouten heeft gemaakt en dat Club Brugge in een mindere periode zat. Dat moet nu voorbij zijn. “We hebben een ‘stop-principe’ toegepast. Een lijn getrokken onder die vier matchen en de Supercup. Alles goed geanalyseerd en een plan gemaakt. Verhelderende gesprekken met het management enerzijds en de spelersgroep anderzijds.”

De coach zag een goede reactie bij de spelersgroep na de gesprekken. “Ook wij hebben fouten gemaakt. Die gesprekken, dat waren voetbalinhoudelijke dingen die intern blijven. Maar als ik één iets moet benoemen, dan is het dat ik na de match in Genk te hard ben geweest in mijn analyse. De spelers hebben die gesprekken geapprecieerd en ik zag een reactie op training.”

Toch ontslag nakend? 

De match tegen Antwerp lijkt echter van groot belang. Het Laatste Nieuws spreekt van een ontslag als er niet gewonnen kan worden. Hayen zelf blijft rustig onder de situatie. “Of er sprake is van garanties of een ultimatum? Neen. Daar is niet over gesproken geweest. Er wordt heel negatief geschreven, maar in werkelijkheid is niet alles negatief.”

Vorig seizoen werd Hayen nog bejubeld en stelde Blauw-Zwart de coach ook aan als vaste T1. Nu is de wind al volledig gedraad. Hayen beziet het objectief. “Stap voor stap moeten we weer beter worden. Maar de resultaten moeten ook volgen. We proberen het objectief te bekijken, maar de realiteit is natuurlijk hoeveel punten je hebt.”

Denk jij dat Hayen wordt ontslagen indien Club niet wint van Antwerp?

Meest recent

Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

0
0
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

141
141
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

8
8
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

158
158
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

108
108
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

114
114
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

243
243
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

140
140
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

46
46
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

32
32
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

207
207
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

78
78
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

286
286
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

156
156
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

40
40
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

181
181
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

247
247
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

76
76
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

215
215
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

70
70
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

106
106
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

273
273
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

91
91
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

824
824
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

484
484

Meer sportnieuws