Hayen reageert op nakend ontslag: “Sprake van ultimatum?”

door
Hayen reageert op nakend ontslag: “Sprake van ultimatum?”

Club Brugge is desastreus aan het nieuwe seizoen begonnen. De euforie van de onverwachte titel van afgelopen seizoen is al ver weg na de één op negen in de Jupiler Pro League. Zondag wacht de beladen topper tegen Royal Antwerp FC.

En voor die wedstrijd gaf Nicky Hayen een persconferentie. De oefenmeester van Club Brugge sprak onder meer over de druk die op de wedstrijd tegen Antwerp staat en een mogelijk ontslag. Intern werden er alvast gesprekken gehouden na de horrorstart van Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Gesprekken gevoerd

Hayen geeft toe dat hij fouten heeft gemaakt en dat Club Brugge in een mindere periode zat. Dat moet nu voorbij zijn. “We hebben een ‘stop-principe’ toegepast. Een lijn getrokken onder die vier matchen en de Supercup. Alles goed geanalyseerd en een plan gemaakt. Verhelderende gesprekken met het management enerzijds en de spelersgroep anderzijds.”

De coach zag een goede reactie bij de spelersgroep na de gesprekken. “Ook wij hebben fouten gemaakt. Die gesprekken, dat waren voetbalinhoudelijke dingen die intern blijven. Maar als ik één iets moet benoemen, dan is het dat ik na de match in Genk te hard ben geweest in mijn analyse. De spelers hebben die gesprekken geapprecieerd en ik zag een reactie op training.”

Toch ontslag nakend? 

De match tegen Antwerp lijkt echter van groot belang. Het Laatste Nieuws spreekt van een ontslag als er niet gewonnen kan worden. Hayen zelf blijft rustig onder de situatie. “Of er sprake is van garanties of een ultimatum? Neen. Daar is niet over gesproken geweest. Er wordt heel negatief geschreven, maar in werkelijkheid is niet alles negatief.”

Vorig seizoen werd Hayen nog bejubeld en stelde Blauw-Zwart de coach ook aan als vaste T1. Nu is de wind al volledig gedraad. Hayen beziet het objectief. “Stap voor stap moeten we weer beter worden. Maar de resultaten moeten ook volgen. We proberen het objectief te bekijken, maar de realiteit is natuurlijk hoeveel punten je hebt.”

Denk jij dat Hayen wordt ontslagen indien Club niet wint van Antwerp?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

44
44
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

65
65
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

19
19
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

117
117
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

174
174
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

200
200
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

431
431
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

91
91
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

444
444
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

484
484
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

274
274
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

162
162
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

60
60
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

171
171
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

71
71
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

83
83
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

236
236
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

670
670
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

113
113
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

194
194
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

290
290
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

251
251
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

148
148
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

122
122

Meer sportnieuws