Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

door
Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

De laatste jaren gaan alsmaar meer Belgen hun heil zoeken in de Verenigde Staten, waar ondertussen al vijf landgenoten aan de slag zijn. Logan Ndenbe, Brecht Dejaegere, Hugo Cuypers en Dante Vanzeir verdienen er hun brood, maar zij staan in de schaduw van Christian Benteke.

De intussen 33-jarige (ex-)Rode Duivel lijkt immers zijn tweede jeugd te beleven bij DC United. Daar streek hij twee jaar geleden neer na enkele moeilijke jaren bij Crystal Palace en sindsdien is hij weer helemaal opengebloeid. Zijn fysieke kracht en kopbalsterkte blijkt een groot wapen in de MLS.

Benteke wil nog enkele jaren door

Benteke is intussen ook uitgegroeid tot aanvoerder van zijn ploeg en met zestien goals staat hij op de tweede plaats in de topschutterslijst van de MLS. Zijn contract in Washington DC loopt echter wel af op het einde van het kalenderjaar en dus zal Benteke een beslissing moeten nemen over zijn toekomst.

Aan stoppen denkt de spits in ieder geval nog niet. "Misschien een jaar of drie?", antwoordt hij in Het Nieuwsblad op de vraag hoe lang hij nog kan doorgaan. "Het is zoals mijn jongere broer zegt: als Messi en Ronaldo nog voetballen – zij werden al prof voor mij – wie zijn wij dan om te stoppen voor hen? Pepe speelde tot zijn 41ste."

Graag verlengen bij DC United

Benteke zou dan ook graag bij DC United blijven. "Mijn contract loopt af, maar er is een optie. Aan mij om die te lichten. Mijn avontuur hier is cool, dus er is een kans dat ik hier verleng. Waarom niet? Misschien is er zelfs de mogelijkheid dat ik hier na mijn carrière blijf, voor de competitie ga werken, of zo. De deur staat open."

Benteke lijkt dus goed te zitten in de Verenigde Staten, nadat hij daarvoor zijn hele carrière in België en Engeland doorbracht. Hij kwam er naast Crystal Palace nog uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen, Aston Villa en Liverpool.

Zou Benteke nog van waarde zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

119
119
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

47
47
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

320
320
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

400
400
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

62
62
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

432
432
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

274
274
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

384
384
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

82
82
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

320
320
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

51
51
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

251
251
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

90
90
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

213
213
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

232
232
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

96
96
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

84
84
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

142
142
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

233
233
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

235
235
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

92
92
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

196
196
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

163
163
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

407
407
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

208
208

Meer sportnieuws