Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

door
Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

De laatste jaren gaan alsmaar meer Belgen hun heil zoeken in de Verenigde Staten, waar ondertussen al vijf landgenoten aan de slag zijn. Logan Ndenbe, Brecht Dejaegere, Hugo Cuypers en Dante Vanzeir verdienen er hun brood, maar zij staan in de schaduw van Christian Benteke.

De intussen 33-jarige (ex-)Rode Duivel lijkt immers zijn tweede jeugd te beleven bij DC United. Daar streek hij twee jaar geleden neer na enkele moeilijke jaren bij Crystal Palace en sindsdien is hij weer helemaal opengebloeid. Zijn fysieke kracht en kopbalsterkte blijkt een groot wapen in de MLS.

Benteke wil nog enkele jaren door

Benteke is intussen ook uitgegroeid tot aanvoerder van zijn ploeg en met zestien goals staat hij op de tweede plaats in de topschutterslijst van de MLS. Zijn contract in Washington DC loopt echter wel af op het einde van het kalenderjaar en dus zal Benteke een beslissing moeten nemen over zijn toekomst.

Aan stoppen denkt de spits in ieder geval nog niet. "Misschien een jaar of drie?", antwoordt hij in Het Nieuwsblad op de vraag hoe lang hij nog kan doorgaan. "Het is zoals mijn jongere broer zegt: als Messi en Ronaldo nog voetballen – zij werden al prof voor mij – wie zijn wij dan om te stoppen voor hen? Pepe speelde tot zijn 41ste."

Graag verlengen bij DC United

Benteke zou dan ook graag bij DC United blijven. "Mijn contract loopt af, maar er is een optie. Aan mij om die te lichten. Mijn avontuur hier is cool, dus er is een kans dat ik hier verleng. Waarom niet? Misschien is er zelfs de mogelijkheid dat ik hier na mijn carrière blijf, voor de competitie ga werken, of zo. De deur staat open."

Benteke lijkt dus goed te zitten in de Verenigde Staten, nadat hij daarvoor zijn hele carrière in België en Engeland doorbracht. Hij kwam er naast Crystal Palace nog uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen, Aston Villa en Liverpool.

Zou Benteke nog van waarde zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

36
36
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

22
22
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

148
148
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

13
13
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

295
295
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

128
128
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

41
41
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

398
398
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

85
85
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

93
93
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

183
183
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

108
108
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

90
90
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

33
33
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

162
162
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

176
176
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

144
144
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

139
139
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

274
274
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

349
349

Meer sportnieuws