Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

157 stemmen
Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

De laatste jaren gaan alsmaar meer Belgen hun heil zoeken in de Verenigde Staten, waar ondertussen al vijf landgenoten aan de slag zijn. Logan Ndenbe, Brecht Dejaegere, Hugo Cuypers en Dante Vanzeir verdienen er hun brood, maar zij staan in de schaduw van Christian Benteke.

De intussen 33-jarige (ex-)Rode Duivel lijkt immers zijn tweede jeugd te beleven bij DC United. Daar streek hij twee jaar geleden neer na enkele moeilijke jaren bij Crystal Palace en sindsdien is hij weer helemaal opengebloeid. Zijn fysieke kracht en kopbalsterkte blijkt een groot wapen in de MLS.

Benteke wil nog enkele jaren door

Benteke is intussen ook uitgegroeid tot aanvoerder van zijn ploeg en met zestien goals staat hij op de tweede plaats in de topschutterslijst van de MLS. Zijn contract in Washington DC loopt echter wel af op het einde van het kalenderjaar en dus zal Benteke een beslissing moeten nemen over zijn toekomst.

Aan stoppen denkt de spits in ieder geval nog niet. "Misschien een jaar of drie?", antwoordt hij in Het Nieuwsblad op de vraag hoe lang hij nog kan doorgaan. "Het is zoals mijn jongere broer zegt: als Messi en Ronaldo nog voetballen – zij werden al prof voor mij – wie zijn wij dan om te stoppen voor hen? Pepe speelde tot zijn 41ste."

Graag verlengen bij DC United

Benteke zou dan ook graag bij DC United blijven. "Mijn contract loopt af, maar er is een optie. Aan mij om die te lichten. Mijn avontuur hier is cool, dus er is een kans dat ik hier verleng. Waarom niet? Misschien is er zelfs de mogelijkheid dat ik hier na mijn carrière blijf, voor de competitie ga werken, of zo. De deur staat open."

Benteke lijkt dus goed te zitten in de Verenigde Staten, nadat hij daarvoor zijn hele carrière in België en Engeland doorbracht. Hij kwam er naast Crystal Palace nog uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen, Aston Villa en Liverpool.

Zou Benteke nog van waarde zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

149
149
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

94
94
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

46
46
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

49
49
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

55
55
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

168
168
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

184
184
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

248
248
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

250
250
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

194
194
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

162
162
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

70
70
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

587
587
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

123
123
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

373
373
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

440
440
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1061
1061
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

149
149
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

797
797
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

226
226
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

216
216
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

379
379
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

104
104
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

559
559
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

228
228

Meer sportnieuws