Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

door
Benteke geeft opvallende hint over zijn toekomst

De laatste jaren gaan alsmaar meer Belgen hun heil zoeken in de Verenigde Staten, waar ondertussen al vijf landgenoten aan de slag zijn. Logan Ndenbe, Brecht Dejaegere, Hugo Cuypers en Dante Vanzeir verdienen er hun brood, maar zij staan in de schaduw van Christian Benteke.

De intussen 33-jarige (ex-)Rode Duivel lijkt immers zijn tweede jeugd te beleven bij DC United. Daar streek hij twee jaar geleden neer na enkele moeilijke jaren bij Crystal Palace en sindsdien is hij weer helemaal opengebloeid. Zijn fysieke kracht en kopbalsterkte blijkt een groot wapen in de MLS.

Benteke wil nog enkele jaren door

Benteke is intussen ook uitgegroeid tot aanvoerder van zijn ploeg en met zestien goals staat hij op de tweede plaats in de topschutterslijst van de MLS. Zijn contract in Washington DC loopt echter wel af op het einde van het kalenderjaar en dus zal Benteke een beslissing moeten nemen over zijn toekomst.

Aan stoppen denkt de spits in ieder geval nog niet. "Misschien een jaar of drie?", antwoordt hij in Het Nieuwsblad op de vraag hoe lang hij nog kan doorgaan. "Het is zoals mijn jongere broer zegt: als Messi en Ronaldo nog voetballen – zij werden al prof voor mij – wie zijn wij dan om te stoppen voor hen? Pepe speelde tot zijn 41ste."

Graag verlengen bij DC United

Benteke zou dan ook graag bij DC United blijven. "Mijn contract loopt af, maar er is een optie. Aan mij om die te lichten. Mijn avontuur hier is cool, dus er is een kans dat ik hier verleng. Waarom niet? Misschien is er zelfs de mogelijkheid dat ik hier na mijn carrière blijf, voor de competitie ga werken, of zo. De deur staat open."

Benteke lijkt dus goed te zitten in de Verenigde Staten, nadat hij daarvoor zijn hele carrière in België en Engeland doorbracht. Hij kwam er naast Crystal Palace nog uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen, Aston Villa en Liverpool.

Zou Benteke nog van waarde zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

51
51
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

30
30
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

228
228
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

350
350
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

54
54
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

36
36
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

28
28
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

245
245
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

340
340
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

204
204
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

74
74
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

59
59
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

322
322
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

187
187
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

288
288
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

187
187
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

122
122
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

184
184
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

104
104
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

219
219
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

139
139
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

120
120
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

172
172

Meer sportnieuws