Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

144 stemmen
Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

Er stonden donderdagavond heel wat kwalificatiewedstrijden op het programma in de Europa League. Het meest opmerkelijke schouwspel was misschien wel te zien in Amsterdam, waar Ajax met de hakken over de sloot Panathinaikos wist uit te schakelen. De Nederlandse grootmacht had daarvoor een penaltyreeks van maar liefst 34 strafschoppen nodig.

Ajax had nochtans zijn heenmatch in Athene vorige week met 0-1 gewonnen, maar kreeg in de eigen Johan Cruijff Arena een koude douche. Het liet zelf de kansen liggen om het tweeluik helemaal te beslissen en slikte in de voorlaatste minuut een doelpunt van Tetê. Daarna werd er in de verlengingen niet meer gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen.

Ajax plaatst zich na doldwaze avond

Doelman Pasveer ontpopte zich daarin tot de held door maar liefst vijf strafschoppen te keren. Zijn ploegmaats bleken echter niet feilloos en lieten maar liefst vier keer de kans liggen om een einde te maken aan de penaltyreeks. Pas bij de vijfde poging was het eindelijk prijs dankzij een overtuigende knal van Gaaei.

Maar ook Mika Godts eiste weer een hoofdrol op. Onze 19-jarige landgenoot moest ondanks zijn sterke prestatie van vorig weekend tegen Heerenveen vrede nemen met een plaats op de bank, maar viel in het laatste halfuur overtuigend in. Hij had de wedstrijd zelfs helemaal kunnen beslissen, maar zag vlak voor de Griekse goal zijn poging op de paal stranden.

Hoofdrol en lof voor Mika Godts

In de strafschoppenreeks nam de tiener echter zijn verantwoordelijkheid en tot twee keer toe zette hij een elfmeter zeer koelbloedig om. Het kwam hem achteraf op lof te staan van trainer Francesco Farioli.

"Remko Pasveer had vijf geweldige reddingen. En twee spelers deden het heel knap. Eigenlijk meer dan twee, maar Mika en Anton (Gaaei, nvdr) gingen echt met big balls achter die bal staan", tekende VI op. "Dit zorgt ook voor een andere dynamiek bij de rest van de spelers. Want de druk was heel hoog. We hebben de afgelopen dagen ook gekeken naar de penalty's die onze spelers in het verleden hebben genomen. Daardoor hadden we bijvoorbeeld heel veel vertrouwen in Mika."

Zal Godts snel een vaste titularis zijn bij Ajax?

Meest recent

Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

23
23
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

11
11
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

151
151
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

356
356
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

88
88
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

167
167
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

133
133
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

269
269
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

68
68
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

47
47
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

36
36
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

510
510
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

74
74
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

244
244
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

251
251
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

180
180
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

122
122
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

748
748
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

187
187
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

184
184
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1134
1134
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

752
752
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

493
493

Meer sportnieuws