Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

144 stemmen
Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

Er stonden donderdagavond heel wat kwalificatiewedstrijden op het programma in de Europa League. Het meest opmerkelijke schouwspel was misschien wel te zien in Amsterdam, waar Ajax met de hakken over de sloot Panathinaikos wist uit te schakelen. De Nederlandse grootmacht had daarvoor een penaltyreeks van maar liefst 34 strafschoppen nodig.

Ajax had nochtans zijn heenmatch in Athene vorige week met 0-1 gewonnen, maar kreeg in de eigen Johan Cruijff Arena een koude douche. Het liet zelf de kansen liggen om het tweeluik helemaal te beslissen en slikte in de voorlaatste minuut een doelpunt van Tetê. Daarna werd er in de verlengingen niet meer gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Ajax plaatst zich na doldwaze avond

Doelman Pasveer ontpopte zich daarin tot de held door maar liefst vijf strafschoppen te keren. Zijn ploegmaats bleken echter niet feilloos en lieten maar liefst vier keer de kans liggen om een einde te maken aan de penaltyreeks. Pas bij de vijfde poging was het eindelijk prijs dankzij een overtuigende knal van Gaaei.

Maar ook Mika Godts eiste weer een hoofdrol op. Onze 19-jarige landgenoot moest ondanks zijn sterke prestatie van vorig weekend tegen Heerenveen vrede nemen met een plaats op de bank, maar viel in het laatste halfuur overtuigend in. Hij had de wedstrijd zelfs helemaal kunnen beslissen, maar zag vlak voor de Griekse goal zijn poging op de paal stranden.

Hoofdrol en lof voor Mika Godts

In de strafschoppenreeks nam de tiener echter zijn verantwoordelijkheid en tot twee keer toe zette hij een elfmeter zeer koelbloedig om. Het kwam hem achteraf op lof te staan van trainer Francesco Farioli.

"Remko Pasveer had vijf geweldige reddingen. En twee spelers deden het heel knap. Eigenlijk meer dan twee, maar Mika en Anton (Gaaei, nvdr) gingen echt met big balls achter die bal staan", tekende VI op. "Dit zorgt ook voor een andere dynamiek bij de rest van de spelers. Want de druk was heel hoog. We hebben de afgelopen dagen ook gekeken naar de penalty's die onze spelers in het verleden hebben genomen. Daardoor hadden we bijvoorbeeld heel veel vertrouwen in Mika."

Zal Godts snel een vaste titularis zijn bij Ajax?

Meest recent

Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

51
51
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

87
87
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

238
238
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

197
197
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

399
399
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

239
239
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

110
110
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

132
132
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

349
349
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

488
488
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

293
293
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

130
130
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

39
39
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

390
390
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

458
458
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

659
659
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

125
125
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

317
317
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

130
130
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

49
49
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

99
99
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

222
222
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

41
41

Meer sportnieuws