Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

144
Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

Er stonden donderdagavond heel wat kwalificatiewedstrijden op het programma in de Europa League. Het meest opmerkelijke schouwspel was misschien wel te zien in Amsterdam, waar Ajax met de hakken over de sloot Panathinaikos wist uit te schakelen. De Nederlandse grootmacht had daarvoor een penaltyreeks van maar liefst 34 strafschoppen nodig.

Ajax had nochtans zijn heenmatch in Athene vorige week met 0-1 gewonnen, maar kreeg in de eigen Johan Cruijff Arena een koude douche. Het liet zelf de kansen liggen om het tweeluik helemaal te beslissen en slikte in de voorlaatste minuut een doelpunt van Tetê. Daarna werd er in de verlengingen niet meer gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen.

LEES OOK: Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Ajax plaatst zich na doldwaze avond

Doelman Pasveer ontpopte zich daarin tot de held door maar liefst vijf strafschoppen te keren. Zijn ploegmaats bleken echter niet feilloos en lieten maar liefst vier keer de kans liggen om een einde te maken aan de penaltyreeks. Pas bij de vijfde poging was het eindelijk prijs dankzij een overtuigende knal van Gaaei.

Maar ook Mika Godts eiste weer een hoofdrol op. Onze 19-jarige landgenoot moest ondanks zijn sterke prestatie van vorig weekend tegen Heerenveen vrede nemen met een plaats op de bank, maar viel in het laatste halfuur overtuigend in. Hij had de wedstrijd zelfs helemaal kunnen beslissen, maar zag vlak voor de Griekse goal zijn poging op de paal stranden.

Hoofdrol en lof voor Mika Godts

In de strafschoppenreeks nam de tiener echter zijn verantwoordelijkheid en tot twee keer toe zette hij een elfmeter zeer koelbloedig om. Het kwam hem achteraf op lof te staan van trainer Francesco Farioli.

"Remko Pasveer had vijf geweldige reddingen. En twee spelers deden het heel knap. Eigenlijk meer dan twee, maar Mika en Anton (Gaaei, nvdr) gingen echt met big balls achter die bal staan", tekende VI op. "Dit zorgt ook voor een andere dynamiek bij de rest van de spelers. Want de druk was heel hoog. We hebben de afgelopen dagen ook gekeken naar de penalty's die onze spelers in het verleden hebben genomen. Daardoor hadden we bijvoorbeeld heel veel vertrouwen in Mika."

Zal Godts snel een vaste titularis zijn bij Ajax?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

35
35
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

76
76
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

86
86
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

840
840
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

207
207
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

197
197
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

200
200
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

70
70
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

182
182
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

201
201
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

86
86
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

69
69
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

29
29
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

116
116
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

289
289
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

190
190
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

430
430
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

362
362
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

149
149
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

163
163
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

259
259
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

235
235
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

297
297
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

340
340
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

258
258

Meer sportnieuws