Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

144
Godts oogst weer lof na waanzinnige kwalificatie Ajax

Er stonden donderdagavond heel wat kwalificatiewedstrijden op het programma in de Europa League. Het meest opmerkelijke schouwspel was misschien wel te zien in Amsterdam, waar Ajax met de hakken over de sloot Panathinaikos wist uit te schakelen. De Nederlandse grootmacht had daarvoor een penaltyreeks van maar liefst 34 strafschoppen nodig.

Ajax had nochtans zijn heenmatch in Athene vorige week met 0-1 gewonnen, maar kreeg in de eigen Johan Cruijff Arena een koude douche. Het liet zelf de kansen liggen om het tweeluik helemaal te beslissen en slikte in de voorlaatste minuut een doelpunt van Tetê. Daarna werd er in de verlengingen niet meer gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Ajax plaatst zich na doldwaze avond

Doelman Pasveer ontpopte zich daarin tot de held door maar liefst vijf strafschoppen te keren. Zijn ploegmaats bleken echter niet feilloos en lieten maar liefst vier keer de kans liggen om een einde te maken aan de penaltyreeks. Pas bij de vijfde poging was het eindelijk prijs dankzij een overtuigende knal van Gaaei.

Maar ook Mika Godts eiste weer een hoofdrol op. Onze 19-jarige landgenoot moest ondanks zijn sterke prestatie van vorig weekend tegen Heerenveen vrede nemen met een plaats op de bank, maar viel in het laatste halfuur overtuigend in. Hij had de wedstrijd zelfs helemaal kunnen beslissen, maar zag vlak voor de Griekse goal zijn poging op de paal stranden.

Hoofdrol en lof voor Mika Godts

In de strafschoppenreeks nam de tiener echter zijn verantwoordelijkheid en tot twee keer toe zette hij een elfmeter zeer koelbloedig om. Het kwam hem achteraf op lof te staan van trainer Francesco Farioli.

"Remko Pasveer had vijf geweldige reddingen. En twee spelers deden het heel knap. Eigenlijk meer dan twee, maar Mika en Anton (Gaaei, nvdr) gingen echt met big balls achter die bal staan", tekende VI op. "Dit zorgt ook voor een andere dynamiek bij de rest van de spelers. Want de druk was heel hoog. We hebben de afgelopen dagen ook gekeken naar de penalty's die onze spelers in het verleden hebben genomen. Daardoor hadden we bijvoorbeeld heel veel vertrouwen in Mika."

Zal Godts snel een vaste titularis zijn bij Ajax?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

22
22
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

36
36
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

61
61
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

59
59
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

126
126
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

174
174
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

66
66
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

91
91
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

78
78
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

198
198
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

116
116
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

98
98
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

905
905
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

153
153
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

103
103
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

390
390
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

428
428
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

413
413

Meer sportnieuws